Glavni meni

XJ550 brat/cafe na budzetu

Započeo vlada_dee, 10 Jul, 2016, 14:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vlada_dee

Pa evo, konacno zavrsih i ovu zajebanciju.
Zahvaljujuci bishketu, dodjoh za sitne novce do ovog primerka Yamahe XJ550 iz 1984. Stanje veoma zapusteno, dugo stajao, jedva palio. Cilj mi je bio da se zezam zimus, ali kako nisam mnogo zurio, a i radio preko reda, naravno, oduzilo se do pre par dana.
Da ne pisem mnogo, evo brzinski sta se radilo:
Ram rasturen kompletno do zadnjeg srafa, zamenjeno i izgrumfovano sve do detalja, od lagera na tockovima, preko gumice u klestima, semerinzi u vilama i gusce ulje, ram ogoljen do metala pa komplet farbanje, rucno pravljeno sediste, instalacija precesljana itd.

Aftermarket delovi su sa Aliexpress-a, bagatela placeni ali dobrog kvaliteta.
Vracena masina u ram, onda sam zakljucio da ili ce na registraciju ili na rasturanje glave zbog dimuckanja koje mi ide na zivce. Naravno, service manual, i sve po PS-u rastureno i zamenjeno. Honovanje cilindara, zamena gumica na ventilima, ventili lepo grindovani, karike sa e-baya za koje su mi nasi "dobavljaci" trazili 70e po cilindru, e-bay NOS delovi su 20e cilindru. Komplet dihtunga, opet e-bay, lanac bregaste DID. Prvi put sam u zivotu rasturao cetvorotaktni motor pa mi bese frka, ali je service manual do tancina objasnio sta kako gde i zasto.

Vraceno sve na mesto i zamislite, upalio!
Presao sam 100-tinak km za sad, nema dimuckanja, karike lepo legle. Zazor na karikama je 0,30 sto po manual-u ne zahteva prvu specijalu tako da sam tako ostavio. Karburatori dobili nove, vece dizne da se slazu sa pecurkama-filterima i otvorenim izduvom. Pali hladan bez sauh-a na pola kruga, lepo vuce, mirno radi. Ima mesta cak i za suvozaca na kracim relacijama.
Zbog dimenzija jedva, ali nasao dobre, polovne, retro gume dunlop roadmaster, stare par godina.

Izuzetno sam ponosan sto sam, osim tapaciranja sedista i varenja repa SVE sam uradio.
Cela investicija, racunajuci kupovinu motora i registraciju nije presla 1000e  [yahoo]

Veoma sam zadovoljan ucinkom. Estetski nije savrsen, ali to mi odgovara jer je taj neki "brat style" i ja kazem da tako treba  :violina:

Evo slika:
















































































sube imagenes


BOKYBOY


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

vlada_dee


Andreja

U pitanju je ovaj konkretan primerak :) Daj jo¹ neku fotku, da vidimo kako ceo motor izgleda.






Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

vlada_dee


vlada_dee

Andreja me pretekao, na zalost to su jedine fotke od "pre" koje imam, zagubio sam onu jednu dok ga vadim iz gepeka ;)

Andreja

Motor izgleda brutalno, nemoj da si toliko samokritièan ("estetski nije nasjajniji") :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

Kako si uradio ovu foru sa rezervoarom??
Da ostane go metal? Koje drkanje!  :drka: [balavi]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

idanijel


vlada_dee

Aham, nekim cudom ne rdja, ali kad kad ga premazem uljem...
Nisam samokritican, naprotiv, ali vidim svasta koje vi ne vidite, mozda ih i sredim kad se sjebe vreme, za sad samo braaaaap

vlada_dee

PS
Tema je trebalo da se zove "...na budzetu", molim admine da isprave, hvala.

MarkoT

Svaka cast, ispalo je bas profesionalno samo si skrt sa slikama... [clapp] Ne znam kako se lupaju plusevi pa sam slucajno stisnuo ono hvala

UFF


vlada_dee

Evo danas skljocao nesto...















srbac

Citat: vlada_dee poslato 11 Jul, 2016, 17:38
Evo danas skljocao nesto...
















Bravoooooo and fala za slike

Hurricane

Cajger je cist penal... [thumb_up]

Sve je vrh!!!

Nema se reci hvale..

feelgod


Lazic

Ja sam malo ¹okiran... ;D Sjajno... ;D [cheers]

rboban

Ride It Like You Stole It