Glavni meni

Udes kod Belvila, 30.06.2016.

Započeo banevuk, 01 Jul, 2016, 00:31

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Citat: Gavrolini poslato 04 Jul, 2016, 18:31
U saobracaju ginu svi. I uglavnom vrlo cesto nema nikakve veze sa sposobnostima vozaca motora vec sa tim da je bas tebe nameracio beli golf dvojka.  Vozaci sa staze su brzi i brzi su svuda. Ulicni manijaci su samo vozaci sa manje mozga. Desavalo se milion puta da tako neki napaljenko dodje na stazu pa ga klinci od 9 godina tri puta u jednom krugu obidju.

kod mene u ulici, komsija profesionalno vojno lice, prosao razna ratista i tipa 4 meseca posla kosova
pogine, kada mu je pala ogromna saksija na glavu, duvao neki vetar, ono lomio grane, on kao do
radnje ode i padne saksija i ubije ga .... dakle ono nema pravila...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

@Gavrolini:
Da bre zaboravio sam, profesionalci uglavnom kroz saobraæaj voze kao babe jer se ne lo¾e... A meni se uvek ¾uri...

TEEfqd

brza voznja nije problem kada je covek svestan sta radi i kada je svestan svojih mogucnosti.
ono sto zapravo ubija je ZURBA, ono kada vozis brzo a mozak ti se bavi drugim stvarima.

Gligoric

Citat: redshadow poslato 04 Jul, 2016, 20:01
brza voznja nije problem kada je covek svestan sta radi i kada je svestan svojih mogucnosti.
ono sto zapravo ubija je ZURBA, ono kada vozis brzo a mozak ti se bavi drugim stvarima.

Kod mene ovaj slucaj, padao sa motora i slupao auto samo kad je bila "zurba" i to neka u mojoj glavi radi 100%

TEEfqd

Citat: Gligoric poslato 04 Jul, 2016, 20:05
Citat: redshadow poslato 04 Jul, 2016, 20:01
brza voznja nije problem kada je covek svestan sta radi i kada je svestan svojih mogucnosti.
ono sto zapravo ubija je ZURBA, ono kada vozis brzo a mozak ti se bavi drugim stvarima.

Kod mene ovaj slucaj, padao sa motora i slupao auto samo kad je bila "zurba" i to neka u mojoj glavi radi 100%

to je to. ja samo pricam ono sto sam osetio na svojoj kozi.

Lazic

Do sad sam uvek padao upravo zbog toga.

Gavrolini

Ljudi u saobracaju nema nedodirljivih. Samo kazem da se sa trkacima bilo kog kalibra ne treba porediti. Drugar koji je godinama bio trkac u motocrossu nikad ali bukvalno nikad nije izasao na asfalt. Kupio je novu ninju 6 i trebalo mu je dva dana da se nqvikne na nju da me odere gde god krenemo. Ok nisam ja nesto specijalno brz ali nisam ni baba.

Lazic

Naravno da nema, uredno mastim asfalt... A da si baba, znam da nisi...

TEEfqd

#88
Citat: Gavrolini poslato 04 Jul, 2016, 20:28
Ljudi u saobracaju nema nedodirljivih. Samo kazem da se sa trkacima bilo kog kalibra ne treba porediti. Drugar koji je godinama bio trkac u motocrossu nikad ali bukvalno nikad nije izasao na asfalt. Kupio je novu ninju 6 i trebalo mu je dva dana da se nqvikne na nju da me odere gde god krenemo. Ok nisam ja nesto specijalno brz ali nisam ni baba.

i trkaci kog oces kalibra su pasli asvalt u saobracaju. 'nije ti ovo staza brale'.
mogu i ja da derem sve vas kolektivno ovde na forumu u saobracaju dok god imam srece, 1 2 10 minuta.
i profesionalni vozaci su ljudi od krvi i mesa koji navlace gace ujutru isto ko ja.
ovo svoje znanje o saobracaju koje sam stekao voznjom po beogradu svaki dan po 160km ne bih menjao za
rosijevo znanje na stazi, nije mi upotrebljivo, ja ne vozim na stazi.
jer to znanje pada u vodu ako ne umes da anticipiras dogadjaje.

Hohštapler

æizaL, ako ti stvarno misli¹ da si "imun" na saobraæaj...   [thumb_up]

Ne samo da sam baba, veæ i pièka i ne znam da vozim. I dr¾im se toga. [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DebeliZmaj

bese ono pade i rossi na stazi ...
mozemo da ga volimo ili ne itd
ali relano moze odere ceo forum ...
pa opet i njemu moze se desiti ..

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini


Bori¹a

Citat: Gavrolini poslato 04 Jul, 2016, 20:28
Ljudi u saobracaju nema nedodirljivih. Samo kazem da se sa trkacima bilo kog kalibra ne treba porediti. Drugar koji je godinama bio trkac u motocrossu nikad ali bukvalno nikad nije izasao na asfalt. Kupio je novu ninju 6 i trebalo mu je dva dana da se nqvikne na nju da me odere gde god krenemo. Ok nisam ja nesto specijalno brz ali nisam ni baba.

radanov [yahoo] [rofl]

Lazic

Citat: Ho¹tapler poslato 04 Jul, 2016, 21:41
æizaL, ako ti stvarno misli¹ da si "imun" na saobraæaj...   [thumb_up]

Ne samo da sam baba, veæ i pièka i ne znam da vozim. I dr¾im se toga. [cheers]
Gore se senka bolje izrazio, radi se o anticipiranju budala...

UFF

Citat: Laziæ poslato 04 Jul, 2016, 19:06
Ne sporim, ali opet nisi u pravu, sa dovoljno manijaèenja po gradu, svi beli golfovi dvojke su te veæ po tri puta meraèili, razvije se imunitet, tj kratoroèna vidovitost za golfove i ostalu gamad... Samo pogledaj, Uffa, Jugu, mene i jo¹ par, sad mi stao mozak... Padamo, ali na svakih 10.000 meraèenja, a i tad predvidimo, samo kasno pa mora da se malo padne... Klepetalo a i ja smo uvek bili u voznom stanju posle... Neprocenjiv je oseæaj kad proleti¹ motorom pored uviðajaca posle uviðaja...

Citat: redshadow poslato 04 Jul, 2016, 21:25
Citat: Gavrolini poslato 04 Jul, 2016, 20:28
Ljudi u saobracaju nema nedodirljivih. Samo kazem da se sa trkacima bilo kog kalibra ne treba porediti. Drugar koji je godinama bio trkac u motocrossu nikad ali bukvalno nikad nije izasao na asfalt. Kupio je novu ninju 6 i trebalo mu je dva dana da se nqvikne na nju da me odere gde god krenemo. Ok nisam ja nesto specijalno brz ali nisam ni baba.

i trkaci kog oces kalibra su pasli asvalt u saobracaju. 'nije ti ovo staza brale'.
mogu i ja da derem sve vas kolektivno ovde na forumu u saobracaju dok god imam srece, 1 2 10 minuta.
i profesionalni vozaci su ljudi od krvi i mesa koji navlace gace ujutru isto ko ja.
ovo svoje znanje o saobracaju koje sam stekao voznjom po beogradu svaki dan po 160km ne bih menjao za
rosijevo znanje na stazi, nije mi upotrebljivo, ja ne vozim na stazi.
jer to znanje pada u vodu ako ne umes da anticipiras dogadjaje.

kao sto gore citiranih dvoje kolega napisase poenta je da se rodis u spicu i da u njemu ucestvujes svaki jebeni dan (ok ne moras se rodis ali da budes tu od 18te kad polozis i pocnes da vozis)
takodje ne treba da ucestvujes na nacin da stignes gde si krenuo za vreme koje ti uslovi saobracaja diktiraju vec za sto krace moguce. da ne bi bio jedan od retarda koji misle da su dobri vozaci jer voze vec milion godina a jos nisu pali, kao kakva picka bre treba da budes da vozis ceo zivot a da nikad ne padnes bez obzira cijom krivicom?  [facepalm]
U pocetku je ta zurba uglavnom zbog posla, posle ti predje u naviku i divljas i kad nigde ne zuris. zasto? zato sto je lik ispred tebe JEBENI SMARAC koji spava u saobracaju i to te nervira jer iako ne kasnis na satanak ti bi radije svoje vreme da provedes negde sa nekim a ne u voznji  u guzvi
e takav stav i nacin voznje povecava sanse da ti se nesto lose u saobracaju desi a pre ili kasnije ce se i desiti, ono sto tebe cini boljim vozacem od bilo kog trkaca je sto si ti navikao na ostale kamikaze ucesnike u saobracaju i sto ti rupa/ulje/pesak u krivini ne predstavljau prevelik tj nesvakodnevni problem tako da ce taj trkac po spicu pred kraj radnog vremena da ga ispusi od kurira koji dostavlja pice po gradu  ;)

Gavrolini

Cekaj jel vi mislite da su se trkaci svi rodili na stazi? Da niko od njih nije mozda prvo svoj talenat na ulici prepoznao? I da je teze obici smaraca ispred tebe u gradu nego onog na stazi koji ima isti cilj kao i ti. Koji ce na mnogo vecim brzinama da se zalece u tebe zbog pobede.  Definitivno niste vozili na ulici sa ljudima sa staze. Da jeste shvatili bi ste da je dzaba i to sto vas je keva u trudnoci vozala u stomaku kroz "spic"

Lazic

Vozio sam sa rBobanom, nije sad ni on Rosi, ali nema ¹anse da bi mogao da ga pratim ako bi ba¹ ¾urio... ;D Al' on popi kaznu za obila¾enje kolone... ;D

VR 46

Twist of wrist!

Kostić

kakvi ste vi teretièari-carevi. ne postoje bre trkaèi i ne trkaèi. postoje ljudi koji umeju da prepoznaju uslove, imaju oseæaj za prostor i veoma ih zanima da to iskoriste, nejbolje ¹to mogu. postoje i ljudi, koji jednostavno nemaju navedeno, ali ona prosta motorika - nauka, svakome je dostupna. svako nauèi da vozi, retki odu korak dalje. dal je neko na asfaltu baja il na stazi, to je stvar budalizma. na asfaltu ima more opasnosti, na stazi nema. al to opet ne deli ljude na trkaèe i ne trkaèe, tj uliène trkaèe.


da, jebo vas i rosi i motod¾ipi i svo to moderno mudrovanje. prave ve¹tine izumiru sa pravim ljudima i pravim vozilima. ovo danas moderno, gde vozilo ima pamet, kurcu ne valja. ko se u pamet ma¹ine uzda - taj je Glup ko dupe.

Lazic

Svako nauèi da vozi... ??? [facepalm] Pola naroda ne ume ni da hoda...