Glavni meni

Udes kod Belvila, 30.06.2016.

Započeo banevuk, 01 Jul, 2016, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jovan D

Meni nije jasno odakle vam toliko odsustvo samokritike, pratim ovaj forum dugo (iskreno dosta toga pametnog i korisnog moze ovde da se procita i ima skroz OK likova), ipak mnogi od vas su se pohvalili prebrzom voznjom po gradu (pri tome dobijajuci pluseve od ostalih forumasa). Zasto ne odete na stazu neku i pokazete umece istresete adrenalin i testostreon, zasto to radite po bulevarima nasih gradova gde bebe spavaju, gde se bolesni odmaraju i stari ne vide signalizaciju ili prelaze gde stignu (na zalost). Bio sam svedok nekoliko puta gde su se ljudi bukvalno odsekli pri turiranju ili prolaska motora sa otvorenim izduvnim sistemom ili sa nekim aftermarket (sto bucnijim) topom, a tu je bilo i trudnica i klinaca koji tek upoznaju ovaj svet. Zasto im dajete razloge da nas motorase ne vole? Obozavam motore ali ne dajem pravo sebi da svojom voznjom drugog ugrozim.  Da li znate sta motorasi kazu na sudu kada naprave sranje. Nisam hteo, nisam znao, necu nikada vise… Voleo bih da ih svi vidite kako placu kada sednu na klupu. Godinama sam vozio sportske full cross motore po stazama, nije mi palo na pamet da Suzuki RM ili Yamahu YZ vozim po gradu, zato sto nisam mogao 2T prangiju od 60KS da vitlam kroz naselje. Sta ocekujte kada prebrzo vozite u gradu. Pa pravi je uspeh dovesti ga do garaze posle takve voznje u gradu, uspecete 10 puta ili 100 puta ali jednom cete kruniti asfalt to je matematicka sigurnost…  

UFF

Citat: Jovan D poslato 04 Jul, 2016, 02:04
Godinama sam vozio sportske full cross motore po stazama, nije mi palo na pamet da Suzuki RM ili Yamahu YZ vozim po gradu…  

ja bi voleo :D
gde ces bolje zabave,uz i nis ztpenice, preko zele povrsine i kruznog toka (e imam cak snimak kako na topcideru ktmom ko na njihovoj reklami prolazim kroz sred kruznog toka i zirafi medju noge  [rofl])

ps. nemoj neko da mi je dao + covek nas kritikuje

balcan girl

a jbg nemaju svi testosteron pa ne mogu na stazu da ga istresu...
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Bojan

Citat: Jovan D poslato 04 Jul, 2016, 02:04
Meni nije jasno odakle vam toliko odsustvo samokritike, pratim ovaj forum dugo (iskreno dosta toga pametnog i korisnog moze ovde da se procita i ima skroz OK likova), ipak mnogi od vas su se pohvalili prebrzom voznjom po gradu (pri tome dobijajuci pluseve od ostalih forumasa). Zasto ne odete na stazu neku i pokazete umece istresete adrenalin i testostreon, zasto to radite po bulevarima nasih gradova gde bebe spavaju, gde se bolesni odmaraju i stari ne vide signalizaciju ili prelaze gde stignu (na zalost). Bio sam svedok nekoliko puta gde su se ljudi bukvalno odsekli pri turiranju ili prolaska motora sa otvorenim izduvnim sistemom ili sa nekim aftermarket (sto bucnijim) topom, a tu je bilo i trudnica i klinaca koji tek upoznaju ovaj svet. Zasto im dajete razloge da nas motorase ne vole? Obozavam motore ali ne dajem pravo sebi da svojom voznjom drugog ugrozim.  Da li znate sta motorasi kazu na sudu kada naprave sranje. Nisam hteo, nisam znao, necu nikada vise… Voleo bih da ih svi vidite kako placu kada sednu na klupu. Godinama sam vozio sportske full cross motore po stazama, nije mi palo na pamet da Suzuki RM ili Yamahu YZ vozim po gradu, zato sto nisam mogao 2T prangiju od 60KS da vitlam kroz naselje. Sta ocekujte kada prebrzo vozite u gradu. Pa pravi je uspeh dovesti ga do garaze posle takve voznje u gradu, uspecete 10 puta ili 100 puta ali jednom cete kruniti asfalt to je matematicka sigurnost… 
Mene zanima da li ti kad vozis kola stalno drzis brzinu od 50km po gradu. ?
Jesi li bio nekad trudan pa znas da trudnicama ne prija buka auspuha i vibracija?
Odlicna ti je fora sa plakanjem na sudu. Ja znam neke koji placu i na faksovima , za bolju ocenu
Cenim tvoje iskustvo na cross stazi ali prosto sumnjam u njega posto *full kros* ne postoji.
Na tvom mestu nebih ni izvozio motor iz garaze posto ne znas dali ces ga parkirati ponovo.
Placenici tj trolovi za bikersku kritiku imaju svoje gnezdo i par tema na BJBikers tako da je bolje da tamo kopy-paste svoj komentar, naici ces na vise nego plodno tlo.
Ovde dodji da se zajebavas, druzis illi pises samokritiku, a mi cemo da te tesimo
Pozdrav

Slaninar

Citat: Bojan poslato 04 Jul, 2016, 03:31
Citat: Jovan D poslato 04 Jul, 2016, 02:04
Meni nije jasno odakle vam toliko odsustvo samokritike, pratim ovaj forum dugo (iskreno dosta toga pametnog i korisnog moze ovde da se procita i ima skroz OK likova), ipak mnogi od vas su se pohvalili prebrzom voznjom po gradu (pri tome dobijajuci pluseve od ostalih forumasa). Zasto ne odete na stazu neku i pokazete umece istresete adrenalin i testostreon, zasto to radite po bulevarima nasih gradova gde bebe spavaju, gde se bolesni odmaraju i stari ne vide signalizaciju ili prelaze gde stignu (na zalost). Bio sam svedok nekoliko puta gde su se ljudi bukvalno odsekli pri turiranju ili prolaska motora sa otvorenim izduvnim sistemom ili sa nekim aftermarket (sto bucnijim) topom, a tu je bilo i trudnica i klinaca koji tek upoznaju ovaj svet. Zasto im dajete razloge da nas motorase ne vole? Obozavam motore ali ne dajem pravo sebi da svojom voznjom drugog ugrozim.  Da li znate sta motorasi kazu na sudu kada naprave sranje. Nisam hteo, nisam znao, necu nikada vise… Voleo bih da ih svi vidite kako placu kada sednu na klupu. Godinama sam vozio sportske full cross motore po stazama, nije mi palo na pamet da Suzuki RM ili Yamahu YZ vozim po gradu, zato sto nisam mogao 2T prangiju od 60KS da vitlam kroz naselje. Sta ocekujte kada prebrzo vozite u gradu. Pa pravi je uspeh dovesti ga do garaze posle takve voznje u gradu, uspecete 10 puta ili 100 puta ali jednom cete kruniti asfalt to je matematicka sigurnost… 
Mene zanima da li ti kad vozis kola stalno drzis brzinu od 50km po gradu. ?
Jesi li bio nekad trudan pa znas da trudnicama ne prija buka auspuha i vibracija?
Odlicna ti je fora sa plakanjem na sudu. Ja znam neke koji placu i na faksovima , za bolju ocenu
Cenim tvoje iskustvo na cross stazi ali prosto sumnjam u njega posto *full kros* ne postoji.
Na tvom mestu nebih ni izvozio motor iz garaze posto ne znas dali ces ga parkirati ponovo.
Placenici tj trolovi za bikersku kritiku imaju svoje gnezdo i par tema na BJBikers tako da je bolje da tamo kopy-paste svoj komentar, naici ces na vise nego plodno tlo.
Ovde dodji da se zajebavas, druzis illi pises samokritiku, a mi cemo da te tesimo
Pozdrav

Ako ka¾em da je glupo voziti pijan, moram li uvek voziti trezan da bi to bilo istina?

Moram biti trudan da bih skontao da maloj deci smeta buka? Svima smeta buka, nauèno dokazano.

Ovo za sudove, to ne shvatam ¹ta hoæe¹ da ka¾e¹? Èovek obja¹njava da se kaju tek kad bude kasno, ti navodi¹ skroz drugaèiji primer - niðe veze ¹to bi rekli Vojvoðani.

Full cross ne postoji - dakle kolega nema pojma ¹ta prièa, dakle treba se trkati po gradu, a ne na stazi?

Ovo optu¾ivanje za plaæeni¹tvo me podseæa na Milo¹eviæa i Vuèiæa - ko  god nas kritikuje, strani je plaæenik. 
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lord_oblivion

Bojan je, koliko ja kapiram, hteo da ka¾e da Jovan D nije potpuno skapirao razlog, svrhu i mentalitet ovog foruma  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

zelena pijanduro, kad si ti pro¹o kroz ¾irafu, daj snimak. staza je za one koji imaju pare i lep ¾ivot. boranija se voza po gradu. umeæe se ne prikazuje vo¾njom novih ispravnih motora po stazi i kroz ¹ume, nego opstankom na asfaltu...

DebeliZmaj

jbt kosta zamisli udari te grom pa poludis pa
krenes radis neki kancelariski posao ono
posle god dana uzmea NOV motor na kredit
od 5 ili 8 godina i ne osetis ratu na platu ...
jbt ... ono sednes na motor a sve radi ....
uvek ... i jebe ti se dokazijes se na asfaltu

sa 20 godina mladjim klincima ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Kad èuju moj karbonac mame obièno umiru u agoniji a deca im se keze oko glave...

UFF

A kad "ga" vide onda je orbnuto? :D

Lazic

E deca mnogo vole klepetalo, ne znam koji im je ðavo...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

A tek kad èuju mog kineza u agoniji skaèu po toèkove i proklinju dan kada su se rodili  [rofl]
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mali_zmaj

Po gradu ne vitlam i ne vijam,po¹to B.Luka  i nije velika i nemam,gdje,ali imam rodbine u BG-u,i oni svi voze brzo,i to o automiobilima pricam. Na moje pitanje zasto tako voze,buraz mi odgovara da nigdje ne bi stigli kad bi polako vozili.. Tako kad neko vozi brzo vozi..,bez obzira sta vozi...

Jovane D auspusi,bili serijski bili aftermarket su sastavni dio moto prièe,i èak nekad i imaju svoje dobre strane,recimo èuje¹ motor kad dolazi...,sem u tri sata ponoæi...,onda i nije neka fora..  Motoristi nikad nisu anðeli ni kad su najpitomiji..,sem izuzetaka,koji su u tolikoj manjini da ih je tesko izbrojati...  Ko god je sjeo na motor,a vozi u ogranicenju,konstantno,nije u vinklu.. Jo¹ ja nisam ni brz vozaè(zovu me "deka" inaèe),ali rijetko vozim u ogranièenju,sem ispred ¹kola i vrtiæa... I naravno radara..
jin-jang

Gavrolini

Citat: kosta66 poslato 04 Jul, 2016, 08:26
zelena pijanduro, kad si ti pro¹o kroz ¾irafu, daj snimak. staza je za one koji imaju pare i lep ¾ivot. boranija se voza po gradu. umeæe se ne prikazuje vo¾njom novih ispravnih motora po stazi i kroz ¹ume, nego opstankom na asfaltu...
[/quote
Citat: kosta66 poslato 04 Jul, 2016, 08:26
zelena pijanduro, kad si ti pro¹o kroz ¾irafu, daj snimak. staza je za one koji imaju pare i lep ¾ivot. boranija se voza po gradu. umeæe se ne prikazuje vo¾njom novih ispravnih motora po stazi i kroz ¹ume, nego opstankom na asfaltu...
Ne serendaj. Naprotiv mnogi koji se kurce po ulici tek na stszi saznaju kakve su banane. Dobar vozac staze se lako moze snaci na ulici ali ne i obrnuto. I ne mesajte umece voznje sa nemanjem mozga. Jel ovi drugi krace traju i to samo dok ih sreca ne napusti.

Lazic

Gre¹i¹ Gavro, ne jedan dobar vozaè sa staze je poginuo u saobraæaju...

Gavrolini

U saobracaju ginu svi. I uglavnom vrlo cesto nema nikakve veze sa sposobnostima vozaca motora vec sa tim da je bas tebe nameracio beli golf dvojka.  Vozaci sa staze su brzi i brzi su svuda. Ulicni manijaci su samo vozaci sa manje mozga. Desavalo se milion puta da tako neki napaljenko dodje na stazu pa ga klinci od 9 godina tri puta u jednom krugu obidju.

Lazic

#77
Ne sporim, ali opet nisi u pravu, sa dovoljno manijaèenja po gradu, svi beli golfovi dvojke su te veæ po tri puta meraèili, razvije se imunitet, tj kratoroèna vidovitost za golfove i ostalu gamad... Samo pogledaj, Uffa, Jugu, mene i jo¹ par, sad mi stao mozak... Padamo, ali na svakih 10.000 meraèenja, a i tad predvidimo, samo kasno pa mora da se malo padne... Klepetalo a i ja smo uvek bili u voznom stanju posle... Neprocenjiv je oseæaj kad proleti¹ motorom pored uviðajaca posle uviðaja...

edit:
Ne maleri¹em, objektivno znam/o da se èuvamo i ako to babama(hoh¹tapler) i dedama(ima ih vi¹e) to ne izgleda tako...

Boban_m

Laki brate ako vjerujes da si razvio imunitet u saobracaju, treba da pocnes da se plasis opet pod hitno.

Lazic

Pla¹im se ja èim sednem na motor... 24/7 A "imunitet" sam razvio jo¹ pre 20 godina, u kolima... ;D ©to sam nekome rekao, do sada sam spasao 15.000 pe¹aka jer ih nisam zgazio... I bre vozio sam iza tebe, vozi¹ luðe nego ja...