Glavni meni

Mali pad ispod Kaone na putu za Valjevo

Započeo mareskin, 25 Jun, 2016, 18:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin


Ba¹ sam bio umoran i isrpljen juèe i jutros. Vagam da li da krenem sa neskezom u Vojsku. I onda onako nevoljno krenem do Valjeva, pa da onda vidimo ¹ta dalje. Èim sam krenuo odjednom sam se oseæao mnogo bolje i raspolo¾en za vo¾nju. Vozio sam laganica bez nekog divljanja.

U desnoj krivini ispod Kaone odlete mi motor u stranu i otklizah uzbrdo na levo. Nemam pojma ¹ta se desilo. Samo znam da je zadnji toèak cimnuo i sledeæe ¹to znam je da klizam uzbrdo za motorom. Zadnji kraj ide napred, a ja za njim. Prvo gledam ide li ne¹to u levoj traci, a onda ustajem i gledam ide li ne¹to u desnoj. Sreæom niko nije naleteo u tom trenutku. Poku¹avam da podignem motor, ali nemam snage u desnoj ruci. Staje èovek u ©kodi i poma¾e mi da podignem motor. Izbacujem iz brzine i pomeram se pored puta. Pita me da li mi treba jo¹ neka pomoæ ili da me vozi negde, ali kao ¹to svi znate prvo gleda¹ da li je motor u redu. Nailazi jo¹ par auta, ali im pokazujem da nastave dalje.

Hteo sam da se vratim ispod krivine da vidim na ¹ta sam se poklizao, ali veæ nailazi kolona kamiona i vozila u obe trake. Upalio sam, vidim da menjaè radi, koènice rade i kreæem nazad kuæi.
Sinoæ sam potpuno pregledao motor, oèistio ga, proverio ulje za koènice, svetla, migavce, doduvao gume, zagledao da li je sve ok i nisam video nikakav problem niti neku masnoæu na gumama. Vozio do pumpe po gorivo i sve je bilo sasvim u redu.

Nisam previ¹e zagledao motor kad sam stigao kuæi. Ono ¹to sam video je ogrebana desna plastika, auspuh, slomljen migavac, ogreban kofer, rezervoar... Oprema odradila svoje. Protektor kolena izgreban, pantalone izgrebane, malo jakna, èizme. Sve u svemu odradilo svoj posao.

Jedino me boli rame. Sad kad se ohladilo. Pao sam na rame, a onda mi se ispru¾ila ruka unazad dok sam klizao.

Malo sam iscimao neskeza po¹to sam ga zvao posle pada da mu ka¾em da neæu doæi, a gore je lo¹ domet.
Sutra æu detaljno da obiðem i pregledam motor.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m


eclipse4

e do kurca :(

ali hvala bogu da je tebi sve ok!!!

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

clutch&brake

Jbga sada ce Irena morati da ljubi da prodje
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

misa-pei

Ako. I to je za ljude. Malo se ugruva¹, da se podseti¹ da ðavo ne spava, pa nastavi¹ dalje. Sad æe Irena... :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

A javili danas neki manji potres sa epicentrom u blizini Valjeva....reon manastira Kaona
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin


Krivo mi je ¹to nisam ukljuèio kameru. Sad bi imao lep snimak :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

banevuk

Dobro je, naje¾im se kad èitam takve prièe. [cheers] [cheers]

balcan girl

ih mareskin :D malo si provozao opremu po asfaltu :D nista strasnooo evo ljubim  :-* :-* :-* :-* :-* a proklizao si verovatno na zaostalu rizlu jbg
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: balcan girl poslato 26 Jun, 2016, 01:53
ih mareskin :D malo si provozao opremu po asfaltu :D nista strasnooo evo ljubim  :-* :-* :-* :-* :-* a proklizao si verovatno na zaostalu rizlu jbg

Eto, već mi je bolje :-*

Nije rizla. Možda je ulje. Bukvalno sam išao 50 i nisam mnogo nagnuo u krivinu.
uskoro idem da pregledam motor da proverim da nije nešto na njemu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Zvao drug Hoštapler da pita kako sam i usput konstatuje:
"Da se ne lažemo ti si malo teži čovek i tvoj pad ne može da prođe bez posledica"

Uveravam vas sve da sam pogledao. Na asfaltu nije bilo nikakvih posledica mog pada.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: balcan girl poslato 26 Jun, 2016, 01:53
ih mareskin :D malo si provozao opremu po asfaltu :D nista strasnooo evo ljubim  :-* :-* :-* :-* :-* a proklizao si verovatno na zaostalu rizlu jbg

nesto se mislim...mare zatvorio oci i zamisli Irenu.....ranije je bilo samo pravac...a sad krivina levo, krivina desno....pa naleto na vlazno i naravno...malo posrnuo....ne daj se mareskin....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Citat: mareskin poslato 25 Jun, 2016, 23:04

Krivo mi je ¹to nisam ukljuèio kameru. Sad bi imao lep snimak :D

ja mislio tebi krivo sto si pao???  [neampojma] [neampojma] [neampojma]

Citat: mareskin poslato 26 Jun, 2016, 09:01
Citat: balcan girl poslato 26 Jun, 2016, 01:53
ih mareskin :D malo si provozao opremu po asfaltu :D nista strasnooo evo ljubim  :-* :-* :-* :-* :-* a proklizao si verovatno na zaostalu rizlu jbg

Eto, veæ mi je bolje :-*

Nije rizla. Mo¾da je ulje. Bukvalno sam i¹ao 50 i nisam mnogo nagnuo u krivinu.
uskoro idem da pregledam motor da proverim da nije ne¹to na njemu.


da nisi ipak povuko ti u stranu na 50 km/h......oce to kad si vitak ko jela  :P

DebeliZmaj

mozda se otvorila subatmska crna rupa pa ga povukla ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

neskez

Citat: balcan girl poslato 26 Jun, 2016, 01:53
ih mareskin :D malo si provozao opremu po asfaltu :D nista strasnooo evo ljubim  :-* :-* :-* :-* :-* a proklizao si verovatno na zaostalu rizlu jbg

E samo da sam znao da ovaj problem moze ovako lako da se resi gurnuo bih te ja mnogo ranije sa motora i time postedeo ostale vaseg dugogodisnjeg muvanja preko foruma!

Iako Mareskinu nije nista, to ga nije sprecilo da meni skrati zivot bar za 5 godina


mareskin


Pregledao motor. Nema ulja na gumama, nema lufta u le¾ajevima. Nisam primetio ni¹ta na motoru ¹to bi bilo uzrok pada.
Sad moram da kupujem sitnice i da ga sredim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


DebeliZmaj

pred sledecu voznju mareskin reci mi kupim tro mesecnu ili polugodisnju zalihu tonera u firmi..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell