Glavni meni

Planiranje puta za Grcku sa Rieju RR50.

Započeo Stefano-89, 25 Jun, 2016, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Stefano-89

#80
Citat: lord_oblivion poslato 27 Jun, 2016, 21:41
Nntom je iz Beograda išao u cg na more kineskim skuterom od 49cc. I oba stigli čitavi. Stvari je, doduše poslao autobusom sa ostatkom porodice  :D
Citao sam negde za to,posle toga sam i ja odlucio ako moze on sto ne mogu i ja :D

castor

To je duh! Samo polako. Obzirom na zapreminu tanka, pogledaj da li mo¾e¹ da nabud¾i¹ neki drugi tank ili nabavi kanister od 5 litara i nosi sa sobom. ne bi se ja uvijek pouzdao u to da ima pumpe koja radi kad ti naiðe¹ na svakih 100 km... Jeste da ih ima, ali d¾aba ¹to ima ako ne radi.

Lovu obavezno podijeli po slobodnoj procjeni - ne¹to na kartici, ne¹to u ke¹u. Ako izgubi¹ karticu, mo¾e¹ da je blokira¹ i da se nekako snaðe¹. Ako izgubi¹ sav ke¹, onda si propao, a to ti ne treba. To je naravno za ne daj bo¾e.

Spremi se psihièki, jer dug put sam zna malo da ubije i da postane dosadan. Ok je muzika, ali i ona dojadi u nekom trenutku.

Spremi se fizièki, jer iako æe¹ da staje¹, to æe biti kratko. Nekad dovoljno, nekad nedovoljno.

Nemoj voziti pospan i nemoj se prejedati. Bolje vozi polu-gladan, neko potpuno sit. Kad si sit, sva krv ode u stomak na preradu hrane, mozak trpi, pa ti se spava.

I, po meni bitna stvar, nemoj voziti rano ujutro ili predveèe, kasno uveèe. Ujutro jer svi trèe na posao, predveèe jer bje¾e sa istog, kao muva bez glave.

Kad god ti je do prièe - prièaj sam sa sobom, neæe¹ imati boljeg sagovornika. Prièaj viceve, filozofiraj, sprdaj se sam sa sobom - vjeruj mi da ti "onaj drugi" neæe ni¹ta zamjeriti, a tebi æe put biti zanimljiviji.

I osnovno, nemoj da ¾uri¹. Bitno je da stigne¹, bitan je put. Sve ostalo je manje bitno od toga da stigne¹ èitav i bezbedan.

I samo napred!
It's the ride that matters, not the bike…

Stefano-89

Citat: castor poslato 27 Jun, 2016, 22:03
To je duh! Samo polako. Obzirom na zapreminu tanka, pogledaj da li mo¾e¹ da nabud¾i¹ neki drugi tank ili nabavi kanister od 5 litara i nosi sa sobom. ne bi se ja uvijek pouzdao u to da ima pumpe koja radi kad ti naiðe¹ na svakih 100 km... Jeste da ih ima, ali d¾aba ¹to ima ako ne radi.


I samo napred!
Hvala na preporuci uzecu sve u obzir :) mislio sam da ponesem balon 6l za svaki slucaj da se nadje bas zbog toga ako se desi da neka ne radi da mogu izgurati do sledece,napakovacu vec nekako na motor sve :D

castor

Ne balon, nego kanister, barem 3 litre. I naði ili onaj metalni ili onaj ba¹ za gorivo, jer ima na èepu onu gumenu podlo¹ku da ne mo¾e da isparava...
It's the ride that matters, not the bike…

Stefano-89

Citat: castor poslato 27 Jun, 2016, 22:18
Ne balon, nego kanister, barem 3 litre. I naði ili onaj metalni ili onaj ba¹ za gorivo, jer ima na èepu onu gumenu podlo¹ku da ne mo¾e da isparava...
Aha kapiram potrazicu ovih dana kanister...nisam razmisljao o isparavanju.


MIKIDE73

E drustvo ove godine ispred Trazija uslikao lika iz Libije  dosao na 50ccm.
Samo da nadjem slike pa da ich izbacim

MIKIDE73


MIKIDE73



MIKIDE73








Lik je legenda ili bolje da Kazem  da je izbegao iz Libije ....Kaze ide za Nemacku i inace je Doktor zj zubar....mlad momak... vidim da je nesto bio u frci sto i razumem tj dosao samo u Mek nesto da jede i ode  dalje .....Neka mu je Bog u pomoci
Znaci da se vratim temi : Sine samo cepaj .......

MIKIDE73

Pogledaj samo .....sve ima ....... olovku u ruke i zapisuj sta se treba poneti ......

Stefano-89

Citat: MIKIDE73 poslato 27 Jun, 2016, 23:09
Pogledaj samo .....sve ima ....... olovku u ruke i zapisuj sta se treba poneti ......
To sad i gledam :D al me jebe nemam toliko mesta kao on da stavim sve to :D

Andreja

Koji bog!

Dok neki (NE mislim ni na koga odreðenog) palamude kako je nebezbedno i vozikaju se samo po gradu, neko sedne na 50ccm i obiðe ceo svet.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

srbac

Sator i vrecu za spavanje obavezno. Posto je 2T motor, ponesi obavezno klip sa karikama, sitnu smirglu i alat za tu operaciju. To je par alatki, naravno da savladas zamenu. Podrzavam apsolutno tvoje planove i avanturu. To je stvar sto se pamti i prica !!! Svi bi mi da opet imamo 25 godina  :P :P :P [thumb_up] [kralj]

mi¹ko_kolo

Citat: MIKIDE73 poslato 27 Jun, 2016, 23:00




Samo ¹to je skuter iz Libana, a ne iz Libije. Najmanje 2000 km razlike.

srbac

Nabavi kofer i bisage. Imas kofer za 5000din od 50 L i bisage za slicne pare, polovne ! Sator pozajmi i neko cebe, leto je !!!

srbac

Citat: mi¹ko_kolo poslato 28 Jun, 2016, 00:36
Citat: MIKIDE73 poslato 27 Jun, 2016, 23:00




Samo ¹to je skuter iz Libana, a ne iz Libije. Najmanje 2000 km razlike.

Od

Beograd
Do

Libanon
>
Zraèna udaljenost (km)

1795.10
Cestovna udaljenost (km)

2447.01


Stefano-89

Citat: srbac poslato 28 Jun, 2016, 00:38
Nabavi kofer i bisage. Imas kofer za 5000din od 50 L i bisage za slicne pare, polovne ! Sator pozajmi i neko cebe, leto je !!!
ne verujem da æu stavljati kofer ali æu videti jo¹, po¹to idem sam imam mesta iza mene da nasla¾em stvari :-)

srbac

Mozes onu putnu torbu sa tockicima da vezes nazad sa elasticnim trakama i kraj !