Glavni meni

Planiranje puta za Grcku sa Rieju RR50.

Započeo Stefano-89, 25 Jun, 2016, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Stefano-89

Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2016, 21:59
Par kesa najlonskih,ako cizme propuste,suve carape i kese na njih..,ne daj boze kise,pu,pu,al neka se nadje!!!
Valjda ce vise da se ispada ova kisa,nije normalno vise,ko da sam u engleskoj :D

mali_zmaj

Ma goni sranje,evo citava radna sedmica sunce,a u subotu kisa,jebeno sam iznerviran do srzi!! Pa ne mogu se posteno provozati nigdje,gdje god krenem neki jebeni oblaci i kisa me docekaju. Ponesi i sprej za lanac,kad smo vec kod kise!!!
jin-jang

Stefano-89

#122
Citat: mali_zmaj poslato 28 Jun, 2016, 22:10
Ma goni sranje,evo citava radna sedmica sunce,a u subotu kisa,jebeno sam iznerviran do srzi!! Pa ne mogu se posteno provozati nigdje,gdje god krenem neki jebeni oblaci i kisa me docekaju. Ponesi i sprej za lanac,kad smo vec kod kise!!!
Isto ubija vise,na koji sprej mislis? video sam da ima neki Motul sprej.

mali_zmaj

Moze i taj,koji god za podmazivanje lanca.. Puno ces km. preci,treba ga podmazivati,posebno ako bude vlage...
jin-jang

Djordje.rad

Podr¾avam te u nameri. Èuveni svetski putnik Zvone ©eruga je poèeo svoju moto karijeru upravo sa 80 ccm, i pre¹ao je pola Afrike. Kako sam ka¾e, to je bio oèajnièki potez jer u predelima gde vozila jako retko prolaze autostop nije bio dobra ideja. Zahvaljujuæi povoljnom kursu u zemlji u kojoj se zatekao kupio je polovni suzuki od 80 ccm, iako do tada nikada nije vozio motor, i shvatio da je to pravo prevozno sredstvo - jo¹ uvek putuje motorom po svetu! Bilo je jo¹ par slovenaca koji su tomosima od 50 i 90 ccm krstarili po raznim kontinentima. Toliko o istoriji - dakle, nije nemoguæe! Osnovni servis si obavio, pa se ne optereæuj  previ¹e rezervnim delovima i nepotrebnom opremom, to je mali motor pa mu je svaki kilogram tereta dodatni napor. Saveti tipa: ponesi karike, klip, radilicu,... nemaju mnogo smisla na modernom dvotakta¹u kao ¹to je tvoj, i ako ima¹ znanje neæe¹ moæi mnogo da uradi¹ priruènim alatom na sred puta. Na kraju ne ide¹ u Afriku, ima servisa, a i transport malog motora do prvog mehanièara nije problem ( gurao sam i podizao u kamion i veæe kubika¾e!). Dakle, osnovni komplet alata, sveæica, sprej za krpljenje guma, sprej za lanac, sijalice, osiguraèi, par rezervnih ¹rafova, malo ¾ice . Razmisli o kupovini ( pozajmici) manjeg kofera - zgodan je za stvari koje mo¾e¹ da zakljuèa¹, i one koje bi trebale da ostranu suve u sluèaju ki¹e ( fotoaparat, baterije, mobilni, dokumenta, suva odeæa za presvlaèenje,...) i tank torbe, koja je zgodna zbog boljeg rasporeda te¾ine na tako malom motoru a odlièno slu¾i kao naslon prilikom dugih vo¾nji. Osim standardne opreme, dobar ki¹ni kombinezon je uvek koristan. Nadam se da sam bio od pomoæi!

P.S.  Pretpostavljam da motor ima me¹alicu za ulje, lièno, na takvom putovanju radije bih sam pravio me¹avinu sa nekim kvalitetnijim uljem ( npr.  Castrol TTS) - svojevremeno sam imao problem na dvotaktnom kawasakiju KR1 kada je plastièni zupèanik koji pogoni pumpu za doziranje ulja ( ko¹ta 10-tak EUR !) oblaznuo i napravilo ¹tetu od vi¹e stotina EUR. Lampica na instrument tabli je samo indikator kolièine ulja u rezervoaru, ali ne i pritiska.

El Jefe

Ко планира да ће му црћи пумпа за уље, слободно нека понесе и резервни точак.
Друштво за заштиту од животиња

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Stefano-89

Citat: Djordje.rad poslato 22 Jul, 2016, 15:27
Podr¾avam te u nameri. Èuveni svetski putnik Zvone ©eruga je poèeo svoju moto karijeru upravo sa 80 ccm, i pre¹ao je pola Afrike. Kako sam ka¾e, to je bio oèajnièki potez jer u predelima gde vozila jako retko prolaze autostop nije bio dobra ideja. Zahvaljujuæi povoljnom kursu u zemlji u kojoj se zatekao kupio je polovni suzuki od 80 ccm, iako do tada nikada nije vozio motor, i shvatio da je to pravo prevozno sredstvo - jo¹ uvek putuje motorom po svetu! Bilo je jo¹ par slovenaca koji su tomosima od 50 i 90 ccm krstarili po raznim kontinentima.
Hvala puno na pisanju , nadam se da æu stiæi da uzmem neke stvari ¹to mi trebaju a i da uradim jo¹ neke stvari na motoru, iskomplikovalo se na poslu pa imam mnogo obaveza ¹to utièe na pripremu za put, moram da  zamenim le¾ajeve u oba toèka ima malo lufta pa to da re¹im, isto tako sa koferom na¹ao sam dosta povoljan za 4,5k,me¹avinu pravim sam zato ¹to dosta dugo nije kori¹æeno da sam pravi sme¹u i verovatno je to oti¹lo tako da mi je lak¹e da pravim sam..A za rezervni klip itd nema smisla za ovaj motor nositi rez...Za gume je problem nisu tubeles tako da rezervne rezervne unutra¹nje jedino ima smisla.

bigbad86

Brate jedan savet da ustedis prostor i povecas udobnost. Peskire nemoj da pakujes u torbe/kofere nego ih baci preko sedista pa se tako vozi. Sediste bude udobnije a ustedis prostor u koferima.

lord_oblivion

I za gume se ne tangiraj previ¹e. Ako ba¹ misli¹ da æe ti se desiti, odi u Planet Bike kod hotela Jugoslavija, potra¾i ©umija bradatog ¹to vozi MZ, ka¾i mu da sam te ja poslao i uspi one sline protiv bu¹ne gume.
Moj savet, ¹trcaj samo u prednju, to ti oko 2 crvene koliko se seæam...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Stefano-89

Citat: lord_oblivion poslato 24 Jul, 2016, 03:38
I za gume se ne tangiraj previ¹e. Ako ba¹ misli¹ da æe ti se desiti, odi u Planet Bike kod hotela Jugoslavija, potra¾i ©umija bradatog ¹to vozi MZ, ka¾i mu da sam te ja poslao i uspi one sline protiv bu¹ne gume.
Moj savet, ¹trcaj samo u prednju, to ti oko 2 crvene koliko se seæam...

Hvala :)  realno to mi je najmanji problem gume, zar sline nisu za tubeles gume?, moje nisu tubeles, juèe sam stavio novu sajlu gasa, promenio ulje u motoru, sledeæe da odradim le¾ajeve na obe gume.

lord_oblivion

Misli¹, na oba toèka  :D

Ta teènost je i za unutra¹nju i za tubeles, prvenstveno za bicikle i mopede a ti se tu uklapa¹. ©umi je sipao u svog MZ i utisci su mu pozitivni, od tada nije probu¹io gumu ni jednom  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Stefano-89

Citat: lord_oblivion poslato 24 Jul, 2016, 17:27
Misli¹, na oba toèka  :D

Ta teènost je i za unutra¹nju i za tubeles, prvenstveno za bicikle i mopede a ti se tu uklapa¹. ©umi je sipao u svog MZ i utisci su mu pozitivni, od tada nije probu¹io gumu ni jednom  ;D
Mislim :D :D

stilgar

Stavi ti taj skuter na voz do Soluna, provozaj se po Grckoj pa ponovo na voz i kuci nece da kosta vise no sto ce da poije goriva do dole. Pripreme su ti ko da ces na mesec, a realno mali je to motor za toliki put. Ako ipak odlucis da ides ne ides auto putem a svako selo il varosica uz put ima i vulkanizera i nekog majstora za ne daj boze. Skini ovde sa sajta iz teme pomoc manijaka na putu i pokriven si do nisa mozda cak do pirota. Posle je sve nizbrdo 😊

Andreja

To nije skuter veæ motor. A bolje da ide vozom, da ne tovari motor, to je jo¹ jeftinije?

©to je vi¹e ovakvih demotivi¹uæih komentara, uspeh je veæi :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

stilgar

Citat: Andreja poslato 25 Jul, 2016, 08:57
To nije skuter veæ motor. A bolje da ide vozom, da ne tovari motor, to je jo¹ jeftinije?

©to je vi¹e ovakvih demotivi¹uæih komentara, uspeh je veæi :)
Brate pa nije to tomos il japanac od 50 kuba, vis da planira pola masine rezervnih delova za kineza  :) dok skupi sve sto je zamislio pocece kisna sezona tj. jesen.  :D

Stefano-89

Citat: stilgar poslato 25 Jul, 2016, 03:37
Stavi ti taj skuter na voz do Soluna, provozaj se po Grckoj pa ponovo na voz i kuci nece da kosta vise no sto ce da poije goriva do dole. Pripreme su ti ko da ces na mesec, a realno mali je to motor za toliki put. Ako ipak odlucis da ides ne ides auto putem a svako selo il varosica uz put ima i vulkanizera i nekog majstora za ne daj boze. Skini ovde sa sajta iz teme pomoc manijaka na putu i pokriven si do nisa mozda cak do pirota. Posle je sve nizbrdo 😊
Druze nije problem sa pripremama to sto neki kazu da se nosi rezevni klip i druge stvari koje nema svrhe nositi za ovaj motor ne znaci da cu ih nositi nosim samo par stvari a nista od tih rez delova,znaci samo sijalice,svecica,smirgla,rez unutrasnje i to je to,prob mi je sluzba zato sto su mi ulalili tuki da idem na neku vezbu tako da najverovatnije tek sl god mogu da stignem da idem na more,ako uspem ove idem ali tesko..

stilgar

#137
Druze peckam te malo :) al realno to je motor za putovanja do 100 km. Niko ko te savetovo ovde ne bi sa 50 kuba iso dalje od NS ili ZR. Nekad kad se islo tomosima na more bila su druga vremena i druge godine vozaca, a japance si mogo na prste da izbrojis. Ja sam sa mojom 15 icom iso do Zrenjanina, Kraljeva na Beranovac auto trke da gledamo ortaka i u dvoje do Topole. Svaki put sam kukao kako mi fali snage i brzine. Imao sam 17 godina :) Nisam nikad nosio nista cak ni svecicu, i uvek sam stigao do tamo i nazad bez problema.

Stefano-89

Citat: stilgar poslato 25 Jul, 2016, 11:02
Druze peckam te malo :) al realno to je motor za putovanja do 100 km. Niko ko te savetovo ovde ne bi sa 50 kuba iso dalje od NS ili ZR. Nekad kad se islo tomosima na more bila su druga vremena i druge godine vozaca, a japance si mogo na prste da izbrojis. Ja sam sa mojom 15 icom iso do Zrenjanina, Kraljeva na Beranovac auto trke da gledamo ortaka i u dvoje do Topole. Svaki put sam kukao kako mi fali snage i brzine.
Ma lagano :D nego ce izgleda da se proda neki su zainteresovani pa tako da cu verovatno sl god ici sa neki jacim :D

stilgar

Vidim imas u potpisu i Tomos BT50 to je prava masina za put. Samo stavi napred za 1 zub veci lancanik da produzis prenos ide stotku na ravnom na pola gasa :)