Glavni meni

BREGZIT aka putuj evropo aka cao zdravo [ nije za osetljive/manjine/naguzne ...]

Započeo DebeliZmaj, 24 Jun, 2016, 18:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

kako ce uticati na nas finansiski ?

da li ce Srbija da i dalje nezaustavljivo ponire u svetlu buducnostu EU ?

pocetak kraja ili kraj pocetka ?

ako vam smeta tema procitajte potpis ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

mene licno najvise zanima da li ce ovim biti ukinuti suludi zakoni i kao ta neka prava naguznih spodoba i ostalih manjina ?

realno bez evrope nema potrebe za njima ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Boban_m

Nije im ni bilo mjesto u EU. Niti su ikad usli u sistem jedinstvene valute niti u Sengen. Trojanac.

juga

kako misli¹ nije im bilo ni mesto? Kako bi svevladajuæa kralevska porodica imala uvid u de¹avanja u EU, elem, da li stvarno mislite da je narod odluèio da izadje iz unije? [rofl]

Hurricane

..apsolutno se slazem, cak stavise mislim da je ovo samo neko novo pregrupisanje kao uvertira pred neke nove sukobe iza brda..
Zivi bili pa videli..
Meni se svakako vise svidja ideja bez EU buducnosti a mislim da nam generalno svima vise odgovara isto u svakom smislu..

Hohštapler

Britanci vekovima umeju da igraju jednu igru, da kontroli¹u stvari na Kontinentu, i u ostalom zemljama 3. sveta...
Nije ovo sluèajno.
Kakvo zagovnanje sledi - vreme æe pokazati. Ali ko je uèio istoriju zapamtio je da je velika ekonomska kriza bila 1929... 10 godina posle....?
Ekonomska kriza bila 2009... 10 godina posle...?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Vreme je da se polako emigrira na Taru i gaji hrana...  I odmasti oru¾je... I dokupi municija... ;D

mali_zmaj

Meni samo ovi na¹i tukci od politièara nisu jasni, trèe u brod koji tone,kao sluðeni pacovi,umjesto sa broda,oni na Titanik.

Poslato sa G630-U20 uz pomoæ Tapatoka
jin-jang

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

Manite se EU, vozite motore i u¾ivajte.

Poslato sa G7-L01 uz pomoæ Tapatoka
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

DebeliZmaj

Citat: mali_zmaj poslato 24 Jun, 2016, 20:14
Meni samo ovi na¹i tukci od politièara nisu jasni, trèe u brod koji tone,kao sluðeni pacovi,umjesto sa broda,oni na Titanik.

Poslato sa G630-U20 uz pomoæ Tapatoka

gde je to nasi politicari ???
zemlja "podrjekla", zemlja stanovanja ili zemlja gde dolazis u goste ?


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

eclipse4

da su trebali da ostanu u eu ostali bi.....iovako glasaci nista ne odlucuju vec parlament.....a on jos nista nije rekao.

sto se mene tice ko ih jebe....celu evropu!agresore!

Slaninar

U Britaniji postoje dve struje - za i protiv EU. Nevezano za politièke partije, raskol je bio i unutar partija. Izno¹en je sav prljav ve¹. Jedna politièarka je ubijena. Oèekivao sam za EU referendum, ali je izgleda proradio britanski inat - po¹to je bila kampanja zastra¹ivanja da æe sve propasti kad se izaðe iz EU, a britanci ne vole da ustuknu pred pretnjama, proradio je inat u velikoj meri.

Sad ima problema sa Velsom i ©kotskom. Generalno, EU je pogodovala siroma¹nijim delovima, vukli su dosta iz fondova za razvoj i slièno. Sad su oni protiv izlaska, di¾e se buka oko referenduma za otcepljenje ponovo. Dok se to sve ne re¹i, neæe moæi Britanija da istupi iz EU, videæemo kako æe se zavr¹iti do kraja. London sad fura neku kao peticiju da ostane u EU - ima neka fora da mo¾e da bira, kao poseban status, ¹ta li.

Kako æe se to sve odraziti na nas, ne znam. ©to ka¾u "kad velike ekonomije dobiju kijavicu, mi dobijamo upalu pluæa". Ne znam ni kako æe se odraziti na EU, a i na Britaniju. I ostanak i izlazak iz unije imaju prednosti i mana, to sve treba izvagati. Britanija je imala nekih 8 godina ¹tednje i recesije, da toga nije bilo, pitanje kako bi ljudi glasali, a ti problemi nemaju veze s EU (barem ne kad su Englezi u pitanju).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

stilgar

Citat: mali_zmaj poslato 24 Jun, 2016, 20:14
Meni samo ovi na¹i tukci od politièara nisu jasni, trèe u brod koji tone,kao sluðeni pacovi,umjesto sa broda,oni na Titanik.

Poslato sa G630-U20 uz pomoæ Tapatoka
dokle god dobijamo pare iz pristupnih fondova i za "reforme" srpski politicari ce ih celivati u bulju, i radice sve sto se od njih trazi, jer taj novac zavrsava negde...

mali_zmaj

Citat: DebeliZmaj poslato 24 Jun, 2016, 20:38
Citat: mali_zmaj poslato 24 Jun, 2016, 20:14
Meni samo ovi na¹i tukci od politièara nisu jasni, trèe u brod koji tone,kao sluðeni pacovi,umjesto sa broda,oni na Titanik.

Poslato sa G630-U20 uz pomoæ Tapatoka

gde je to nasi politicari ???
zemlja "podrjekla", zemlja stanovanja ili zemlja gde dolazis u goste ?
nema veze sa temom koju si zapoceo..,mislim na Srbiju,RS i B i H,drzave za koje sam vezan,slucajno ili namjerno..,Hrvatska mi sluzi samo kao destinacija za odmor,ima citava druga tema o tome,koju si zapoceo..


jin-jang

mareskin

Citat: mali_zmaj poslato 24 Jun, 2016, 20:14
Meni samo ovi na¹i tukci od politièara nisu jasni, trèe u brod koji tone,kao sluðeni pacovi,umjesto sa broda,oni na Titanik.

Pogledaj im prepune d¾epove i biæe ti jasno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

farbach

evo moj post iz 2011. Smatrajte da sam vidovit:

Ja bih rekao da je kraj  smisljen kada i pocetak, u istoj glavi. Nisu imali drugo resenje za propast evrope nego prvo je da je lazno ujedine. Ujedinjena je ne oko bilo koje moralne vrednosti, vec oko evra, odnosno pohlepe, lakomislene ideje da ce se lepo ziveti bez puno rada. Kako je zamisljena, dugo je i trajala. Sada valja provetriti uniforme.

DebeliZmaj

Citat: mali_zmaj poslato 24 Jun, 2016, 22:27
Citat: DebeliZmaj poslato 24 Jun, 2016, 20:38
Citat: mali_zmaj poslato 24 Jun, 2016, 20:14
Meni samo ovi na¹i tukci od politièara nisu jasni, trèe u brod koji tone,kao sluðeni pacovi,umjesto sa broda,oni na Titanik.

Poslato sa G630-U20 uz pomoæ Tapatoka

gde je to nasi politicari ???
zemlja "podrjekla", zemlja stanovanja ili zemlja gde dolazis u goste ?
nema veze sa temom koju si zapoceo..,mislim na Srbiju,RS i B i H,drzave za koje sam vezan,slucajno ili namjerno..,Hrvatska mi sluzi samo kao destinacija za odmor,ima citava druga tema o tome,koju si zapoceo..




ok al posto ne zivis u Srbiji, dakle
ni ne glasas tako da i ne ucestvujes
u politickom zivotu ne vidim kakva
je zapravo tvoja povezanost sa nasim
politicarima ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

farbach

Znam jos jednog koji ne ucestvuje u politickom zivotu Srbije i ni na koji nacin nije povezan sa nasim politicarima. Ponekad sam ovde sa vama, a veci deo vremena provodim u nebeskoj Srbiji. Lepse mi drustvo tamo.

Evo malo evro lektire
http://europskaunija.yolasite.com/babilon.php