Glavni meni

E-Oiler by Hlebnicki - odlican paket opreme , jeftino

Započeo Darko, 14 Jun, 2016, 10:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zagadjenje

Danas stigao paket. Monta¾a ponedljak, utorak...



Tjuning bud¾ing

Darko

zovi me ako ti dosadno kad montiras , da vidim montazu i kako sljaka , mozda narucim i ja

DebeliZmaj

zovite i lazica vam pomogne ...
ja cu doneti PP aparat :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

uzmem fla¹icu od alkohola, hidrogena, napunim je uljem, okrenem naopako i vezicom i selotepom je zalepim da kaplje na lanac...
I nije naka nauka.
Jedino je potrebno vi¹e onih glaviæa na fla¹ici sa razlièitim promerom rupice na vrhu, da odredi¹ koji je optimalan za protok ulja.

Darko

hahahah ... i to sto kazes...

samo jos da smislis kako da se prekine kapanje kad ugasis motor  ;)

Hurricane

..okrene fla¹icu uspravno..



nego koliko para ovaj koNplet?

zagadjenje

Tjuning bud¾ing

lord_oblivion

Citat: mrle poslato 17 Jun, 2016, 13:41
uzmem fla¹icu od alkohola, hidrogena, napunim je uljem, okrenem naopako i vezicom i selotepom je zalepim da kaplje na lanac...
I nije naka nauka.
Jedino je potrebno vi¹e onih glaviæa na fla¹ici sa razlièitim promerom rupice na vrhu, da odredi¹ koji je optimalan za protok ulja.
Protok odredi¹ velièinom rupice za vazduh i samom gustinom ulja.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hurricane

..i nije bas jeftino, ko pola lanca, 6 eur fali ceo JT 530

rboban

Znam licno coveka koji je presao 35.000 sa lancem bez da ga ijednom podnazao! Menjao lancanike dva puta.... Onda opere i lanac....
A ja nikad nista drugo sem spreja nisam stavio, uopste ne vodim racuna o km, kad primetim da treba ja naprskam, imam i mali sprej ispod sedista ako se primetim iu nekoj pauzi da bas mora... A lanac operem mozda jednom u sezoni, mozda...proseci su mi oko 25.000km 1cil, 30.000 2cil, a sad prvi put vozim 4cil pa cu da vidim, valjda,,,,,


Sent from my iPad using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

rboban

A te podmazivace nekako ne mogu da svarim, nagledao se svega... Musavih felni i guma, dal mala privreda ii lose podeseno ne znam, ali mi je jeza info da mogu da dobijem ulje pod zadnjim tockom, dovoljno je i ovako rizicno... Ne moram jos da dodajem rizik!


Sent from my iPad using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

Slaninar

Citat: rboban poslato 17 Jun, 2016, 23:16
A te podmazivace nekako ne mogu da svarim, nagledao se svega... Musavih felni i guma, dal mala privreda ii lose podeseno ne znam, ali mi je jeza info da mogu da dobijem ulje pod zadnjim tockom, dovoljno je i ovako rizicno... Ne moram jos da dodajem rizik!


Sent from my iPad using Tapatalk

Èovek koji vozi kao kurir na motoru veæ 10 godina, po Londonu, kune se u to. Za Skotojler sam i èuo od Engleza koji pravi 30 hiljada godi¹nje na motoru. Kune se u njega. Ka¾e da mu oko 5 puta du¾e traju lanac i lanèanici, a da ne brine o èi¹æenju motora.

Hoh¹tapler je video kako izgleda moj lanac posle 10 hiljada ne-pranja, ne diranja sa skotojlerom. Nema tragova ikakve prljav¹tine na lancu, a nema ni ulja na gumi. Bude po koja kap na felni, ali ne na gumi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Jbg ti vozis klavijaturu pa moras da dolivas :)

Slaninar

Jebiga, za razliku od Honde, Yamaha pravi i motore!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Hahaha koji i ako su 4t trose mesavinu sa dobrim procentom ulja ;)

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 18 Jun, 2016, 15:01
Hahaha koji i ako su 4t trose mesavinu sa dobrim procentom ulja ;)

To su prièe zlih jezika. #yamaharules #r1ilnijedan
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Zeljkamp

Imao sam Scottoiler na motoru skoro 30.000km i samo sam jednom ili dva puta, ne secam se tacno, dotegao lanac. Zadnja felna jeste malo musavija ali to je nista u odnosu na ono sto se dobija. Felnu i ceo motor speres sa jednim zetonom od 50 dinara. Ni jednom nisam oprao lanac jer nije trebao da se pere. Ulje koje kaplje ga pere. Bocica se dopunjava nakon nekoliko hiljada kilometara. Jendostavno zaboravis da imas lanac.

Za ove sisteme u domacoj radinosti ne znam kako radi ali sam siguran da je Scottoiler jedna od najboljih investicija koja se moze staviti na motor. Preporuka!
TwinZ Auto & Moto

castor

Mogu samo da potvrdim sve ¹to je Dragan rekao... [thumb_up]
It's the ride that matters, not the bike…