Glavni meni

Saobracajke danas na Miseluku ?

Započeo gixxer, 30 Maj, 2016, 01:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Da se razumemo ja sam na Mi¹eluku proveo dobar deo mladosti ,sad vi¹e ne idem.Odande su me par puta nosili na krpljenje.I nikad ali nikad nije bio neko drugi kriv ¹to sam ja napravio sranje gore.Panduri su u vi¹e navrata dolazili gore pisali kazne terali zatvarali preprekama.Tako je i sad pandur postavio prepreku da neko ne bi èinio prekr¹aje.Tu je put toliko ¹irok da smem da se kladim da je pored tih zaustavljenih i pandura mogao ¹leper da proðe.Kad krene¹ tako da  divlaj¹ u tim uslovima onda ispravi¹ krivinu u ledinu da ne napravi¹ sranje nekom drugom.Za¹to kawa nije jednostavno ispravljena i nastavila preko zelene povr¹ine.Ta prièa nije ga video je malo otrcana isto kao ¹to nas ne vide.Nije gledao,a ne nije video.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 30 Maj, 2016, 18:31
Jefto, sve to stoji, ali prekr¹aji (mno¾ina) koje je u datom trenutku vr¹io lik vozeæi kawasakija totalno ne igraju ulogu kao uzrok ove nezgode.
Jer je isto tako mogao biti sasvim regularan motor i da je vozio 50 na sat - opet - ©TA RADI PANDURSKI MOTOR U SRED KRIVINE gde se zna da svi prolaze iako nije otvoreno za saobraæaj?
Ovo nije pravno veæ ljudsko, moralno pitanje. Mogao ga je parkirate bilo gde, on je hteo tu. Mogao je da zaustavi taj motor koji je zaustavio za kontrolu i da mu ka¾e pomeri se dole, ne, on je parkirao i popreèio motorom teme krivine.


Ako je parkiran bio uz ivicu puta, kako se èini sa slike, onda jo¹ ima smisla. Ako je stvarno popreèio po sred puta - onda je budala¹tina. Ne znamo taèno ¹ta se i kako desilo, ali po nekima ispada da je saobraæajac kriv po difoltu. K'o u Kamijevom Strancu ¹to lik najebe jer nije javno tugo'vo za kevom, kako "red nala¾e". Neka je taj Ðukiæ najveæa stoka na svetu, o postupku sudim spram samog postupka i okolnosti, ne spram onoga ¹to se pro¹le nedelje nije lepo javio. Mo¾da je ¾uti bez tablice kretao da be¾i, ili je ovaj tako procenio, pa ga br¾e bolje presekao i tu zaustavio? Mo¾da je sumnjao da je motor kraden? A mo¾da mu je onaj s crvenim skinuo ribu pa se i¾ivljavao? Moglo je biti sto stvari, koje ne znamo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Ma jeo je govedinu,ako je u krivini zaustavio nekoga..,nema sta zaustavljati u po krivine..,policajac je,trebao bi biti pametniji,covjeka ne znam,necu da sudim,al mrzi ga gro ljudi,mislim da se malo previse uzivljava u svoj posao,ja cjenim policajce koji zaustavljaju ljude koji zajebu,a mi da se ne lazemo, svi vozimo uglavnom preko ogranicenja...mislim to slikanje motora..,kao imam te sad na spisku,mislim gluposti neopjevane...
jin-jang

Conti-Moto

#63
Evo slike dogadjaja, crvene crte su motori koje je zaustavio pandur, parkirani pored iviènjaka.
Plava crta je motor pandura, parkirao ga je popreko ...
Zuta linija je putanja nesretnika koji se zakucao u pandura.


Biæe tu dosta problema sa pravne strane gledano.
Taj deo Miseluka ne spada u saobraæajnicu niti je regulisan saobraæajnim znakovima. kompletno je "zatvoren" punim linijama.
Po zakonu gledano to se dogodilo "van kolovoza".


Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Citat: Grof poslato 30 Maj, 2016, 18:26
http://www.polovniautomobili.com/motori/7845629/kawasaki-zx10r

mislim da je to ovaj motor

Nesreænik je Kawu kupio pre 3-4 dana, neregistrovan i mislim da nema dozvolu.
Novo !!!
Conti ROAD !!

jevta

Ako
Citat: Conti-Moto poslato 30 Maj, 2016, 19:33
Evo slike dogadjaja, crvene crte su motori koje je zaustavio pandur, parkirani pored iviènjaka.
Plava crta je motor pandura, parkirao ga je popreko ...
Zuta linija je putanja nesretnika koji se zakucao u pandura.


Biæe tu dosta problema sa pravne strane gledano.
Taj deo Miseluka ne spada u saobraæajnicu niti je regulisan saobraæajnim znakovima. kompletno je "zatvoren" punim linijama.
Po zakonu gledano to se dogodilo "van kolovoza".




Ba¹ kao ¹to sam i mislio trebao je proæi pored njih.A morao ih je videti kad je dolazo sa pravca.

Hohštapler

po onome ¹to sam ja juèe video, tragove ulja i vode, pandurski motor je bio jo¹ ranije u krivini, ne tako daleko ka drugom temenu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Hm, morao ih je videti, ko zna koliko brzo je na pravcu od tunela vozio, neverujem da je ista video osim krivine u desno.

Poslato sa G7-L01 uz pomoæ Tapatoka
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Conti-Moto

Citat: jevta poslato 30 Maj, 2016, 19:52
Ba¹ kao ¹to sam i mislio trebao je proæi pored njih.A morao ih je videti kad je dolazo sa pravca.

Nije imao sanse da ih vidi, dosta mase je bilo okupljeno ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

jevta


mali_zmaj

Ma mali ce da najebe,neregistrovan,nije prilagodio brzinu,nema vozacke,i spucao se u najprgavijeg policajca..,donji je svakako!! Jebiga...
jin-jang

Grof

.... vidi pitanje je.... ako doka¾e da je put na kom se desila nesreæa nije javni put u tom sluèaju kao na zatvorenoj stazi ne mora ni da bude registrovan niti da ima dozvolu.... ALIIII to tek treba dokazivati a to uzima vremena i para.

@ jefta: ako je bilo mase a ka¾u da je bilo a on doleteo u mikser i umuljao ga u ukosnicu nije bilo ¹anse da ranije primeti parkirani motor popreko...ko¾e ovaj drugar nije bilo ni vrmena da neko istrèi da poène da mu ma¹e da uspori koliko se brzo sve izde¹avalo.... a da li mogao da ga ispravi, verovatno je mogao ali kada ga je veæ spustio na koleno i snimio motor se toga nije seti veæ se samo ukoèio.... no lako je posle rata biti general....   

Lazic

Citat: Conti-Moto poslato 30 Maj, 2016, 19:33
Evo slike dogadjaja, crvene crte su motori koje je zaustavio pandur, parkirani pored iviènjaka.
Plava crta je motor pandura, parkirao ga je popreko ...
Zuta linija je putanja nesretnika koji se zakucao u pandura.


Biæe tu dosta problema sa pravne strane gledano.
Taj deo Miseluka ne spada u saobraæajnicu niti je regulisan saobraæajnim znakovima. kompletno je "zatvoren" punim linijama.
Po zakonu gledano to se dogodilo "van kolovoza".



Rekao bih da je nezgoda nastala zato ¹to je njega zaustavljao na tom delu da bi bio potpuno kriv jer nema nadle¾nost van saobraæajne povr¹ine, ovako mo¾e da ka¾e da se parkirao da zapali cigaru... Mada ima dva svedoka da nije samo blejao...

Verujem da je to namerno uradio...

mareskin

Citat: Grof poslato 30 Maj, 2016, 22:28
.... vidi pitanje je.... ako doka¾e da je put na kom se desila nesreæa nije javni put u tom sluèaju kao na zatvorenoj stazi ne mora ni da bude registrovan niti da ima dozvolu.... ALIIII to tek treba dokazivati a to uzima vremena i para.

@ jefta: ako je bilo mase a ka¾u da je bilo a on doleteo u mikser i umuljao ga u ukosnicu nije bilo ¹anse da ranije primeti parkirani motor popreko...ko¾e ovaj drugar nije bilo ni vrmena da neko istrèi da poène da mu ma¹e da uspori koliko se brzo sve izde¹avalo.... a da li mogao da ga ispravi, verovatno je mogao ali kada ga je veæ spustio na koleno i snimio motor se toga nije seti veæ se samo ukoèio.... no lako je posle rata biti general....    

A na stazu je dove¾en na prikolici?

Za¹to je tu zabranjeno voziti motore, ako to nije javni put?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

nisu svi javni putevi za
svaciju upotrebu,
nekada lokalna samouprava
ili drugi organ propishe ogranichenje
po odredjenim kategorijama ili
dozvolu samo odredjenim ili druge
obavezujuce uslove za kranje
nekim javnim putem :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

BOKYBOY

Citat: Grof poslato 30 Maj, 2016, 22:28
.... vidi pitanje je.... ako doka¾e da je put na kom se desila nesreæa nije javni put u tom sluèaju kao na zatvorenoj stazi ne mora ni da bude registrovan niti da ima dozvolu....

...to je jedino na sta moze da se vadi...i da kaze da je nedaleko odatle bio auto sa navozom za motor...plus svedoci naravno...

mkt


Conti-Moto

Citat: mkt poslato 31 Maj, 2016, 00:01
jel zna neko kako je momak

Ovaj sto je udario pandura je ok, super zapravo ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Boban_m


sasa ns 1

rasprava se povela o panduru sto donekle podrzavam,ali ona druga dvojica su prosla lose a jedan iz ®ablja je kriticno a nisu isli ni brzo i delimicno su i mogli da se vide jer je bila nizbrdica,ali je bilo i parkiranih kola.Ja sam video momenat sudara i to ledja momka iz rume kome je motor unisten a kawa iz zablja je u dosta boljem stanju ali decko je lose.Ono sto sam video nije bilo tolko strasno ali to samo zato jer sam imao los ugao.Inace tu ne ide mnogo  ljudi ,ali desi se.Cele prosle nedelje pici traktor koji obradjuje zemlju i  ja razmisljam sta ako se neko zabije pod traktor.Pre par godina se pandurski auto umalo nije sudario sa autom iz kontra smera.Ja licno tuneidem nikad jer prethodnu krivinu vozim 130 pa necu naglo da kocim da bi usaou taj deo puta.DJukic je stojao u senci a bilo je jako toplo covek ima kombinezon,cizme.. i mislim da je to uticalo da stane tamo,ali kad ga vidim provericu.Panduru nije nista jer je  stojao pored,a decko iz zablja mislim da se preziva Knezevic