Glavni meni

Saobracajke danas na Miseluku ?

Započeo gixxer, 30 Maj, 2016, 01:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Na slikama drugog udesa je noviji KLE? Da nije Gliga?

jevta


Slaninar

Citat: jevta poslato 30 Maj, 2016, 15:28
Ako sam ja dobro shvatio sve se odigralo ovde.
https://goo.gl/maps/HTpMvpeG5YC2


Tako i meni deluje sa slike. Samo mi nije jasno kako onda nije mogao samo da ispravi i proma¹i te motore - ako su bili na desnom delu puta. Jedino ako majstor nije prepreèio ceo put. U svakom sluèaju, taj deo nije za vo¾nju kola, kao da ih je zaustavio na parkingu, tako da po zakonu nema prièe onda o nepropisnom zaustavljanju i ¹ta li ne.

Jedino ¹to, ako je stvarno tu prepreèio ceo put, a ne samo uz desnu polovinu trake, naspram parkiranih motora, onda je stvarno u sukobu sa zdravim razumom.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: perlx poslato 30 Maj, 2016, 15:23
Na slikama drugog udesa je noviji KLE? Da nije Gliga?
Gliga je bio u ©apcu, nadam se da nije on...

edit:
Sad sam pogledao pa¾ljivije, ovo je poslednji model klea, nije Gligin...

mrle

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 30 Maj, 2016, 15:22
Ниси у праву.... заустављање возила се може вршити на местима где нису чуњеви и тако те угбане легенде онда када није унапред планиран контролни пункт.


nisi bio i na to malo èasova na koje si trebao da ide¹




Lazic


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


Kostić

po ovome niko ne zaustavlja po propisu. ali mi smo srbija, ¹to bi reko sland¾a

Lazic

Definitivno Ðukiæ nije ove zaustavio po propisu... Ako je stajao popreko...

Kostić

zar ne reko¹e da je stajao prvi? i pogodi ga neko preko dva ispred, pa i da nije stajao popreko to je ba¹ umetnost...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 30 Maj, 2016, 16:04
Definitivno Ðukiæ nije ove zaustavio po propisu... Ako je stajao popreko...

Ako je to mesto koje mislim da jeste, sva tri motora su bila van kolovoza. To je deo puta zatvoren za saobraæaj, koristi se samo na trkama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SrpskiDzedaj011

#52
Citat: mrle poslato 30 Maj, 2016, 15:39
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 30 Maj, 2016, 15:22
Ниси у праву.... заустављање возила се може вршити на местима где нису чуњеви и тако те угбане легенде онда када није унапред планиран контролни пункт.


nisi bio i na to malo èasova na koje si trebao da ide¹





Moжда и нисам али то није поента....

Поента је:

"Izuzetno od stava 2. ovog èlana, ako to zahtevaju razlozi bezbednosti, policijski slu¾benici mogu zaustavljati vozila i na kolovozu, uz ivicu kolovoza, kao i na drugom pogodnom mestu, vodeæi pri tome raèuna da ne ometaju saobraæaj ili ugro¾avaju sopstvenu bezbednost ili bezbednost drugih uèesnika u saobraæaju.

Zaustavljanje vozila, prema stavu 2. ovog èlana, obavlja se po pravilu tako da je celo vozilo van kolovoza. Ako se kontrola vozila obavlja na kolovozu, na slu¾benom vozilu je ukljuèen ureðaj za davanje svetlosnih znakova (plavo rotaciono svetlo), a vozilo se nalazi tako postavljeno da vozaè koji se kreæe saobraæajnom trakom u kojoj se vr¹i kontrola prvo nailazi na slu¾beno vozilo."


Као што је поставио господин Лазић.

Да ли је стајао попречно или не - не знам, нисам био ту.... али да, сасвим је "прописно" заустављање на коловозу.


Иначе највише сам и онако готивио Ликовно.
I have to return some video tapes....

SrpskiDzedaj011

Е сад.... ако се неко позове на "вођење рачуна о сопственој безбедности и безбедности других учесника у саобраћају" то се решава са: "Да, приликом заустављања сам водио рачуна о сопственој безбедности и безбедности других учесника у саобраћају али господин који је налетео није прилагодио брзину условима на путу".... зато што је "брзина" решена Законом о безбедности саобраћаја" а овај "Правилник" је ипак само правилник....
I have to return some video tapes....

DebeliZmaj

znam samo da sam otac tog momka
koji je najebo jer je stoka ostavila
kaobojski parkiran moto na nepreglednom
mestu...

pazi vidi najbolje bi bilo da ga uhapse i
drze u pritvoru radi njegove sigurnosti ...
realno
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

Citat: Slaninar poslato 30 Maj, 2016, 16:52
Citat: Laziæ poslato 30 Maj, 2016, 16:04
Definitivno Ðukiæ nije ove zaustavio po propisu... Ako je stajao popreko...

Ako je to mesto koje mislim da jeste, sva tri motora su bila van kolovoza. To je deo puta zatvoren za saobraæaj, koristi se samo na trkama.

to je ono mesto gde smo se okupili onomad za fru¹ku? ako je to d¾aba napu¹ismo pandura, al nema veze. i ako nije kriv za to, kriv je ¹to vas omalova¾ava kaubojskim bezobrazlukom, nepo¹tovanjem va¹e liènosti i njegovim Liènim arhivama : )

Hohštapler

Ovo je drugi put da Debelom Zmaju dajem plus...

Sve u stranu, da je to put zatvoren za saobraæaj, dal je po pravilniku ili ne, svako NORMALAN ko je ikad bio na tom mestu (a gore pomenuti je tamo svaki dan jer su tamo svaki dan motoristi) bi zaustavio nekog i parkirao motor dole na RAVNOM DELU,  gde se uvek parkiraju motori, a ne u sred jebene krivine, on ZNA da tuda svi prolaze, da je to PUTANJA staze na Mi¹eluku!! Ne mora sve da bude u pravilnuku, postoje i neka nepisana pravila, ljudska, moralna.
On to nije uradio sluèajno, to je kranje BAHAT i BEZOBRAZAN potez bio! HTEO je da se ne¹to tako dogodi.
©to se mene tièe, tu nema rasprave!!!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

On se tu normalno parkirao da bi svim nadritrkaèima dao do znanja da to nije trkaèka staza da je ta deonica zatvorena za saobraæaj.To ¹to neki nisu shvatili i na vreme pobegli kuæi zbog nemanja vlasni¹tva motora,registracije dozvole i slièno.
Zamislite da se konj sa kawom zaleteo sluèajno u parkirane motore pa vi bi ga prvi linèovali.A normalno nema dozvole nema osiguranja, nema ni kuèeta ni maèeta.de¹avalo se.Pa gde god da je bio Ðukiæ on je kriv ¹to se zapucao u njega.Nije trebao biti na tom mestu tim motorom uop¹te.
Mo¾da je èak i motor nekog od nas po¹to je pretpostavimo divljak.Mada je pretpostavka majka svih zajeba.

Grof


Hohštapler

Jefto, sve to stoji, ali prekr¹aji (mno¾ina) koje je u datom trenutku vr¹io lik vozeæi kawasakija totalno ne igraju ulogu kao uzrok ove nezgode.
Jer je isto tako mogao biti sasvim regularan motor i da je vozio 50 na sat - opet - ©TA RADI PANDURSKI MOTOR U SRED KRIVINE gde se zna da svi prolaze iako nije otvoreno za saobraæaj?
Ovo nije pravno veæ ljudsko, moralno pitanje. Mogao ga je parkirate bilo gde, on je hteo tu. Mogao je da zaustavi taj motor koji je zaustavio za kontrolu i da mu ka¾e pomeri se dole, ne, on je parkirao i popreèio motorom teme krivine.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.