Glavni meni

Saobracajke danas na Miseluku ?

Započeo gixxer, 30 Maj, 2016, 01:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Slaninar poslato 30 Maj, 2016, 11:58
Ja da sam saobraæajac u Srbiji, boleo bi me kurac za posao, jer sam shvatio da ovde samo najebe¹ kad obavlja¹ svoj posao savesno i revnosno. Ko ne radi, taj i ne pogre¹i, nikad.

Da je kojim sluèajem normalna zemlja, prvo bih vijao te s tablicom ispod repa - ili je neregistrovan (upitna tehnièka ispravnost, plus krade od ¹kola i bolnica), ili je kraden - ¹ta ima da se pravi¹ pametan i stavlja¹ tablicu da se ne vidi? Ili tako, ili da se svima dozvoli da poskidaju tablice - kola i motori.

a cigani bez licne karte i vozacke dozvole voze dijane bez sasije i registracije dok ostalima pisu za skrivenu tablicu?

Hurricane

...ko i oni juèe sa konjskim kolima ¹to ga bacaju u crveno pa ne mogu da ukoèe..  [rofl]


Kostić

on je parkirao dva motocikla uz ivicu a njegov ispred njih. ok, al batica je udario njegov, a ova dva preskoèio. svaka mu èast, ja bi mu odma izdo vozaèku, takav talenat nije za potcenu... i kakve veze ima srbija sa temom? ceni¹ da je drugde drugaèije? samo smo mi malèice nenormalni? o, pa gre¹i¹, te nema potrebe da nonstop za sve spominje¹ srbiju.

bre!

: )


Slaninar

Citat: UFF poslato 30 Maj, 2016, 12:07
Citat: Slaninar poslato 30 Maj, 2016, 11:58
Ja da sam saobraæajac u Srbiji, boleo bi me kurac za posao, jer sam shvatio da ovde samo najebe¹ kad obavlja¹ svoj posao savesno i revnosno. Ko ne radi, taj i ne pogre¹i, nikad.

Da je kojim sluèajem normalna zemlja, prvo bih vijao te s tablicom ispod repa - ili je neregistrovan (upitna tehnièka ispravnost, plus krade od ¹kola i bolnica), ili je kraden - ¹ta ima da se pravi¹ pametan i stavlja¹ tablicu da se ne vidi? Ili tako, ili da se svima dozvoli da poskidaju tablice - kola i motori.

a cigani bez licne karte i vozacke dozvole voze dijane bez sasije i registracije dok ostalima pisu za skrivenu tablicu?

A tajkuni ¹to kradu milione? Neprijavljeni Kinezi? :)  Sve to treba re¹iti sve je sranje.

Ovako se re¹ava ono ¹to je bezbolnije, ne voli niko sebi praviti probleme bez preke potrebe. Takva zemlja.

Mo¾da nisam normalan, ali meni su i u ¹koli i¹li na kurac oni ¹to, kad ih uhvate da su ne¹to zajebali, krenu da vièu: "a tek onaj ¹ta radi, njega niste kaznili!"
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

U svakom èoveku èuèi oseæaj za nepravdu... Naroèito kad se zakoni selektivno sprovode...

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 30 Maj, 2016, 12:12
on je parkirao dva motocikla uz ivicu a njegov ispred njih. ok, al batica je udario njegov, a ova dva preskoèio. svaka mu èast, ja bi mu odma izdo vozaèku, takav talenat nije za potcenu... i kakve veze ima srbija sa temom? ceni¹ da je drugde drugaèije? samo smo mi malèice nenormalni? o, pa gre¹i¹, te nema potrebe da nonstop za sve spominje¹ srbiju.

bre!

: )



Mogu zamisliti scenario u kojem motor izleti iz krivine pravo u pandurski, a pre toga proma¹i dva druga motora parkirana ne¹to ranije.

Koliko sam razumeo Grofa, tako su stajali. Mada nisam bio na licu mesta, ne znam jeste li Grof i ti bili, koliko je koja informacija pouzdana ¹ta se uop¹te dogodilo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

Ja da sam saobraæajac u Srbiji, boleo bi me kurac za posao, jer sam shvatio da ovde samo najebe¹ kad obavlja¹ svoj posao savesno i revnosno. Ko ne radi, taj i ne pogre¹i, nikad.

alo bre, zamisli da se pandur zajebe pa upuca nedu¾nog na ulici, jureæi revnosno lopova? takav posao zahteva nulti procenat gre¹ke, jer gre¹ka mo¾e nekoga da ko¹ta ¾ivota. posebno, ako taj koji radi posao, tj brine se o kasi u ime bezbednosti, zajebe ne¹to.... pa ispadne kolateralna ¹teta. da. pa ono, ustvari tako i treba. revnosno po cenu neèijeg ¾ivota. ajde ubedi se da si u pravu, ko te ne poznaje, skoèiæe mu pritisak : )

Kostić

i jo¹ ne¹to da dodam, pa da palim napolje. pandur koji slika motore uz reèenicu, to je za moju arhivu, neæe¹ mi vi¹e pobeæi, je zreo za lazu. ne mora ba¹ u belu ko¹ulju, al u mekane zidove da. ako je po tebi dobar èovek koje se tako pona¹a, ti si brate nakriv svakako. : )

penzos

Alo, stradali ljudi. Evo, koliko èitam gadno. Ali nisu stradali jer voze motore veæ ¹to su pravili gluposti (oni lièno ili neko ko im se na¹ao na putu). Budala ima svuda. Jeste nenormalno jer se hajke di¾u na pojedine grupe, ali u tim grupama ba¹ ima takvih koji prave sranja. Eto, ovo dete nit dozvole nit registracije, ovaj i¹ao u suprotnom smeru, .....
Pa evo kod Kragujevca te¹ka saobraæajka, dva auta se sudarila http://www.infokg.rs/info/item/4034-poginule-dve-osobe-u-nesreci-kod-cumica-foto Sranja se de¹avaju, samo je pitanje ¹ta preduzeti da se sranje ne desi!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 30 Maj, 2016, 12:24
Ja da sam saobraæajac u Srbiji, boleo bi me kurac za posao, jer sam shvatio da ovde samo najebe¹ kad obavlja¹ svoj posao savesno i revnosno. Ko ne radi, taj i ne pogre¹i, nikad.

alo bre, zamisli da se pandur zajebe pa upuca nedu¾nog na ulici, jureæi revnosno lopova? takav posao zahteva nulti procenat gre¹ke, jer gre¹ka mo¾e nekoga da ko¹ta ¾ivota. posebno, ako taj koji radi posao, tj brine se o kasi u ime bezbednosti, zajebe ne¹to.... pa ispadne kolateralna ¹teta. da. pa ono, ustvari tako i treba. revnosno po cenu neèijeg ¾ivota. ajde ubedi se da si u pravu, ko te ne poznaje, skoèiæe mu pritisak : )

Ne govorim o tome da pogre¹i, mada je i to normalno. Govorim o tome da ne pogre¹i¹, pa najebe¹. Mo¾e¹ zamisliti scenario u kojem neko legitimi¹e ministra i pi¹e mu kaznu za brzu vo¾nju, a da ne najebe? U Srbiji?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 30 Maj, 2016, 12:29
i jo¹ ne¹to da dodam, pa da palim napolje. pandur koji slika motore uz reèenicu, to je za moju arhivu, neæe¹ mi vi¹e pobeæi, je zreo za lazu. ne mora ba¹ u belu ko¹ulju, al u mekane zidove da. ako je po tebi dobar èovek koje se tako pona¹a, ti si brate nakriv svakako. : )

Meni je normalno da pozornik zna sve klince u kvartu, a saobraæajac na motoru da zna sve lokalne motore. Kad udari¹ nekog i pobegne¹, po delu plastike mo¾e se pregledati arhiva slika pa da se naðe motor.

U normalnim dr¾avama ti podaci se pohranjuju u bazu pri registraciji vozila, sa sve kodnim oznakama boja da u pretrazi mo¾e¹ uneti opseg prihvatljivih nijansi za sluèaj da boja zbog vremena izbledi/potamni... i tako - kod nas samo stari dobri ¹tap i kanap.

I opet - najbolje da ni¹ta ne radi¹, onda te niko ne pljuje, ni¹ta ne mo¾e¹ pogre¹iti i nema¹ nikakvih problema.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ja govorim o konkretnom sluèaju nepropisno parkiranog vozila od strane lica koje mora da se brine o bezbednosti u saobraæaju. ne bi se vi¹e upu¹to u rasprave, moram da jurcam papirologiju po op¹tinama. valjda neæe ne¹to da pogre¹e, jebemu¹i¹arku, pa da posle moram da se tro¹im ni kriv ni du¾an vi¹e, jer ljudi koji rade gre¹e.

: )

Kostić

ps: slu¾bena arhiva da. lièna arhiva od strane slu¾benog lica ne. to je kriminal.

Kostić

a na¹a braæa ameri po nekim njihvovo usvojenim zakonima (oni vezani za naplatu, pare, ¹u¹ke etc) i dan danas jure klince koji se vozaju bez kacige po ulicama a nikoga ne povreðuju, pa ih upla¹e, stignu, gurnu, pa ovi poginu. onda oni ka¾u, ko ga jebe kr¹i zakon nek je poginuo. khm, tako vlajda treba, divlji zapad je bio keva. ko ti se ne dopada, upuca¹ ga ako si br¾i i jaèi i æao. : )

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 30 Maj, 2016, 12:44
a na¹a braæa ameri po nekim njihvovo usvojenim zakonima (oni vezani za naplatu, pare, ¹u¹ke etc) i dan danas jure klince koji se vozaju bez kacige po ulicama a nikoga ne povreðuju, pa ih upla¹e, stignu, gurnu, pa ovi poginu. onda oni ka¾u, ko ga jebe kr¹i zakon nek je poginuo. khm, tako vlajda treba, divlji zapad je bio keva. ko ti se ne dopada, upuca¹ ga ako si br¾i i jaèi i æao. : )

Za arhivu èisto sumnjam da je ono "moja arhiva" znaèilo "moja privatna, a ne za posao".

Amerika - ne vidim kakve veze ima s ovim?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Ako sam ja dobro shvatio lokaciju ni pandur ,a ni svi ostali nisu imali tu ¹ta da tra¾e.To nije javni put,i ne postoji regulisano parkiranje,zaustavljanje i kretanje.

Grof

#36
Bio sam sinoæ na mi¹eluku nakon drugog udesa, ako me je brat od ovog iz Rume ¹to je terao Hondu slagao i ja sam vas..... nije namera ni sluèajno..... Krivo mi je ¹to su momci pro¹li gore od samo ugruvotina. :(

P.S. Sad sam bio do drugara koji je bio prisutan kada je momak sa zx10r pokupio policiski motor. Ako sam dobro shvatio u nepreglednoj desnoj krivini je Djukiæ zaustavio dva motora koja su stala tik uz desni iviènjak. A njegov slu¾beni motor je ostao popreko preko puta u odnosu na krivinu.  Momak (iz èeneja/¹ajka¹a ili tako negde) je kupio pre dan dva taj zx10r i u¹ao pungas u mixer na kolenu u ¹orcu umuljao motor u ukosnicu i kada se spustio (opet na kolenu) u desnu pre ukosnice (bunara) opizdio bez koèenja u parkirani motor. On se sva sreæa otkotrljao po travi dok je motor nastavio poasvalti u iviènjaku pri èemu se propisno raspao.

Za sva postupanja policije postoje procedure, zato saobraæajci zaustavljaju iza èunjeva sa upaljenom rotacijom a ne gde im padne napamet... to je kao da neko popreèi motor posred raskrsnice..... ¹ta bi bilo da je naleteo umesto motora neko sa besnim d¾ipom? Kuda bi onda lansirani motor odleteo?

Da se razumemo nemam ni¹ta protiv da neko radi svoj posao ali NESME NIKADA I NI POD KOJIM USLOVIMA TIME DA UGRO®AVA DRUGE. Zamislite da policajac zaustavi ¹leper van parkinga na Vencu recimo....

   

Slaninar

Nije mi najjasnije iz proèitanog gde se to taèno desilo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

moze se desiti sada
i krivichno da gone
tog retarda....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SrpskiDzedaj011

Ниси у праву.... заустављање возила се може вршити на местима где нису чуњеви и тако те угбане легенде онда када није унапред планиран контролни пункт.

Пут је пројектован од стране стручних лица наравно за пројектовање и нигде не пије воду "не види се" или слично јер постоји она фора "прилагодити брзину стању и условима на путу".... али да, постоји "Правилник о начину вршења контроле и регулисања саобраћаја" баш зато што Закон о полицији доста оскудно регулише ту тему....
I have to return some video tapes....