Glavni meni

Malo je falilo da odvrmorim svoje!!!

Započeo Hidraulic, 24 Maj, 2016, 14:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hidraulic

Evo da se javim, malo sam dosao sebi, ubi me ovo lezanje u bolnici, ne znam sta cu sa sobom!

Ovako je to bilo...krenuo do drugara da mu pomognem nesto oko kuce koju sredjuje, sednem na motor, sve po ps-u, oprema razume se, vozio sam se ni 10 minuta kada sam se sjebo.

Pravac posle tunela u Rakovici ka Resniku, idem tuda, dam migavac da krenem da obilazim par automobila koji idu jedan za drugim, pocela isprekidana linija za preticanje, medjutim prvi iz kolone daje levi migavac, ali se taj
migavac video tek kada sam doleteo do njega, jer mu na prikolici koju je vukao nije radilo nista niti je bila registrovana, i tako covek skrece levo a meni preprecuje put u potpunosti i udaram u prikolicu u kojoj je vukao pec od pola tone.

Da napomenem da tu gde je skrenuo, tj pokusao da skrene covek sa Alekom i prikolicom, da tu skrece neko jednom u 10 dana ili ne skrece uopste, prosto neverovatno kako se pogodilo..  :o

Sobzirom na to kako sam se zakucao, i vise nego odlicno sam prosao, nisam posle 20 minuta mogao da se oslonim na nogu, pa sam otisao u urgentni gde su nakon skenera konstatovali da cu morati na operaciju tibije (one deblje kosti cevanice)

Sve u svemu, sjajno sam prosao kakav je udes bio! Motor i sve ostalo su mi manje bitni sve dok se ne oporavim potpuno, a o bataljenju voznje ne bi ni da pricam, od toga nema nista  ;D

Evo i slika, cisto da pojasnim situaciju  :)

http://s6.postimg.org/6rkx56k7l/IMG_20160522_131042.jpg

http://s6.postimg.org/amzubn7bl/IMG_20160522_133201.jpg

http://s6.postimg.org/rosodqm6p/IMG_20160522_133210.jpg

http://s6.postimg.org/5qw7jy769/IMG_20160522_133217.jpg

http://s6.postimg.org/w0ha2qt3l/IMG_20160522_194809.jpg

http://s6.postimg.org/ebpjb4hch/IMG_20160522_203315.jpg

http://s6.postimg.org/qrm94vaoh/IMG_20160522_201804.jpg

DebeliZmaj

ako osiguranje pita
povracao si posle
i mutilo ti se ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

podeljena krivica
zvao me vita odmah
steta motor bio nov.. a sve ti se vidi na faci gde sedis pored njega  :(
ali jebi ga kupices vec drugi, zovi ici cemo opet zajedno  [cheers]

Hohštapler

...preticanje kolone vozila i neprilagodjenja brzina vs. neregistrovana prikolica i bez svetlosne signalizacije...

jbg... bice kud koji mili moji svako nek plati svoje, stim ¹to æe te oboje da popasete i kazne...

Sreæne rane junaèke i da ¹to prezdravis pa nazad u sedlo :)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Major

Auu ala su krenule ove teme.. :(
Uzas!

Sva sreca pa si ti dobro sto kaze Hostapler srecne rane junacke i sto pre povratak na sedlo :)


Lazic

Meni ne¹to kroz maglu da zakon ka¾e da i ako je isprekidana linija, ne sme¹ da zapoène¹ skretanje pre nego ¹to se uveri¹ da te neko ne obilazi.

Andreja

Biæu surovo iskren kao i uvek, mislim da je gre¹ka tvoja... Motor ne mo¾e da se vidi kao automobil u retrovizoru, normalno da nije oèekivao da ga neko pretekne, verovatno je bio prvi u koloni i èekao da skrene levo, ovaj iza njega je video o èemu se radi i nije mu padalo na pamet da ga pretekne. Zato je preticanje na raskrsnicama zabranjeno, jbg. trebao si da ima¹ malo vi¹e strpljenja, napravio si jednu od klasiènih gre¹aka. Zbog toga "ovo se jako retko de¹ava, skoro nikad", puna groblja...

®elim ti brz oporavak.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

a i kolonu ne smesh da obilazish
samo jedan po jedan auto ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Citat: Andreja poslato 24 Maj, 2016, 15:34
Biæu surovo iskren kao i uvek, mislim da je gre¹ka tvoja... Motor ne mo¾e da se vidi kao automobil u retrovizoru, normalno da nije oèekivao da ga neko pretekne, verovatno je bio prvi u koloni i èekao da skrene levo, ovaj iza njega je video o èemu se radi i nije mu padalo na pamet da ga pretekne. Zato je preticanje na raskrsnicama zabranjeno, jbg. trebao si da ima¹ malo vi¹e strpljenja, napravio si jednu od klasiènih gre¹aka. Zbog toga "ovo se jako retko de¹ava, skoro nikad", puna groblja...

®elim ti brz oporavak.
Ovo nije bila raskrsnica... Kolona jeste problem zato i nije mogao da vidi, ja u sliènim situacijama svirnem svima koje obilazim i ne zaleæem se zbog tih levih skretanja, al' jebiga sad, ¹ta je tu je...

Jefta

Citat: Laziæ poslato 24 Maj, 2016, 15:29
Meni ne¹to kroz maglu da zakon ka¾e da i ako je isprekidana linija, ne sme¹ da zapoène¹ skretanje pre nego ¹to se uveri¹ da te neko ne obilazi.

Generalno ovaj sto skrece levo ne mora da gleda da li ga neko pretice. Ako je lepo stao, zaustavio se, dao migavac... U ovakvim situacijama je uvek kriv vozac kola ili motora koji pretice. Totalno je druga prica da vi vozite putem isprekidana linija ti kreces da pretices i on odjednom smota u levo bez ikakve najave ili bilo cega.

Verovatno si se i ti malo vise zaleteo na tom pravcu.

Sjajno je sto si eto "samo" nogu povredio s obzirom na sta lici motor. Stvarno imas dosta srece ili neko pazi na tebe.

Bas se sranja desavaju ovih dana, ali ljudi pazite na sebe, ove iz kola zabole kurac za nas...

Lazic

Po¹to mu na prikolici nije radila signalizacija kao da je smotao levo bez najave...

banevuk

 :o :o :o :o   Pa mi smo zajedno bili u urgentnom u nedelju, sad povezujem po slikama. Priðe mi momak i reèe da sam mu poznat mislim Auswais je nik i reèe da mu je burazer u Resniku nastradao. Znam u kakvim si mukama. ®iv mi bio, idemo dalje  [cheers] [cheers] [cheers]

Kostić

ova prikolica je mogla da te iseèe ko masan burek. sad si nauèio lekciju o raskrsnicama bilo koje kategorije. u njima uvek samo oprezni i bez ¾urba (mada je ova sitna, al eto ¹ta bi) inaèe ispred svake raskrsnice je zabranjeno preticanje, kao i u njoj, pa æe¹ da verovatno bude¹ kriv za udes. al nebitno, dobro si pro¹o. 

Lazic

#14
Ako je zabranjeno preticanje, ne mo¾e da bude isprekidana linija, jebem te u temeljno èitanje ba¹...



@BaneVuk:
Uff pominje Vitu(ausweiss), ni¹ta mi nije jasno, vidim hidraulik lièi na njega, al' nije on, tek sad povezah, tupad¾ija... :D [cheers]

a tek ¹to sam na fb pome¹ao tebe i Ðuntuuuuuu... :o [facepalm] ;D

Inaèe pre par dana be¹e 5 godina od mog prvog pada... Taj dan popadalo pola Beograda i Panèeva, svi bez posledica...


eclipse4

kakav je bre ono patos u bolnici pa to ni u automehanicarskoj radionici nije tako lose...majko moja......


druze,lak i brz oporavak :(

Kostić

ispred svake raskrsnice obièno bude petnes metara pune linije, kao ispred pe¹aèkog. e sad kako je to sve ocrtano, imal znak i dal se ovo raèuna ko raskrsnica, nem pojma. al ako ima tih 15 pune, kriv je. al brate pazi prikolica.... da slavi dan....

Kostić

inaèe, ovde svi mi obilazimo i svi igramo na tu kartu, retko ko skreæe, ko ¹to reèe. znamo teren, sigurni smo u sebe. al iskoèi moskva....

Lazic

Citat: eclipse4 poslato 24 Maj, 2016, 18:01
kakav je bre ono patos u bolnici pa to ni u automehanicarskoj radionici nije tako lose...majko moja......


druze,lak i brz oporavak :(
Ulaz u urgentni.

eclipse4

jos veci razlog da tu bude ko u salonu keramike sredjeno!