Glavni meni

penzija

Započeo Kostić, 19 Maj, 2016, 19:56

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Hattrick poslato 09 April, 2017, 18:45
Citat: DebeliZmaj poslato 09 April, 2017, 11:31
bio sam ubedjen da kad ti osiguranje ispalti full stetu
da oni preuzmu onda vozilo ..

Pa to je verovatno ono sto te buni.
Oni isplacuju full stetu na totalki, ALI ti od te cene oduzmu procenjenu cenu olupine.
Zato ti je i ostavljaju.
Recimo totalka, procenjena vrednost 200.000, procenjena vrednost olupine 40.000, oni ti ustvari isplacuju 160.000, i ostavljaju olupinu da se ti jebes da je prodajes, popravljas, ili stagod, za njih je dosije resen.
Dok na zapadu ti oduzimaju olupinu, ali ti isplate punu cenu totalke, bez oduzimanja bilo cega.
Koliko znam ni u UK ni USA ne zadr¾avaju olupinu, i tamo mo¾e da se popravi i registruje, ali pi¹e u bazi podataka da je bila totalka...

Hattrick

Svuda tamo "by default" uzimaju olupinu, a samo ako zelis mozes da je zadrzis. Das izjavu da hoces da je zadrzis, oni ti od totalke odbiju procenjenu cenu olupine, i mozes da je cuvas. Samo kod nas nema biranja, "by default" je cuvas po ceni koju oni procene. To je taj detalj.  ;)

p.s: Jedino su sad od pre par godina poceli da kenjaju u DE i FR, pa ako je totalka a zelis da zadrzis olupinu, iako ti je osiguranje odbilo procenjenu cenu olupine, oni ti ipak stave u policiji saobracajnu na standby, pa kad popravis, expert pregleda auto, pa ako proceni da je dobro popravljen, da zeleno svetlo da mozes da registrujes.

mi¹ko_kolo

Citat: Hattrick poslato 09 April, 2017, 22:47
oni ti ipak stave u policiji saobracajnu na standby, pa kad popravis, expert pregleda auto, pa ako proceni da je dobro popravljen, da zeleno svetlo da mozes da registrujes.

©to je sasvim ok. Niko se ne igra limara, ako ne zna.

FANTOM

     Ovaj na Bjb Kawa zxr750 ... Skroz full motorcic za smesne pare i podlozna cena korekciji . Realno za kostin je nov i jos i registrovan al napisao lik da se danas vec najavilo troje da gledaju brzo ce da ode jer je cena smesna a motor utegnut.

Kostić

to bi imalo smisla, ako je totalna napravljena u toku trajanja registracije, pa da se èovek ne vozi sa neispravnim autom do isteka registracije,  jer prilikom registracije svakako mora na tehnièki jel?

motocikl koji ima totalnu ¹tetu, da ne mo¾e da se popravi, primera, puko ram na pet delova i ne mo¾e da se zavari, ne bi smeo da vi¹e mo¾e da se registruje zbog toga ¹to to vodi u kriminal ukrade¹ motor, iseèe¹ vrat sa serijom sa svog i zavari¹ na ukradeni.

ali kad ti totalnu ¹tetu procene jer im je skuplje da poprave, a ram ti je ceo, to je opet kriminal osiguranja. kako god da okrene¹, sve se gleda ko æe kome da doskoèi.

meni je ram fala bogu ce, mo¾e da se popravi, ali je osiguranju jeftinije da mi proglasi totalnu. i sutra, kad mama zorana donese zakon da ne mo¾e, osiguranje æe da trlja ruke, ja æu da pu¹im kurac jer mi ostavljaju olupinu po moranju i idemo dalje, ko antiæ pre nje sa onim kartonima za plin u autu. overi mi na 10 godina a posle pet meseci ne va¾i a murija ¾muri ko u savamali. dodu¹e murija uvek ¾muri kad nas neko treba da uradi za pare, al dobro, razumem ja taj reket sa palicom. oni ne umeju da zarade za hleb ako ne primene silu dobroèinstva jel ;D

inaèe, ako sam ja shvatio lika iz beèeja, druga mog druga, koji odande donosi skupe èopere sa totalke, sredi ih  i ovde ih prodaje, tamo motor sa totlnom ne mo¾e da se registruje. ne znam kako im osiguranje plaæa, dal na amerièki ili srpski naèin

Hattrick

Kad vlasnik vozila sa totalkom ne da izjavu da zeli da zadrzi olupinu (sto je slucaj u 90% slucajeva), onda je osiguranje preuzima, njemu placaju punu totalku, a oni olupinu prodaju autoplacevima i otpadima za delove, ili za eksport u zemlje treceg sveta. U tom slucaj ta vozila vise tamo ne mogu da se registruju.

Kostić

nek meni plate punu totalku da mogu da kupim isti motor za te pare i nek nose. al meni æe da donesu amerièki zakon na srpski naèin.

fantom, imam jedan go zxr ne trebaju mi dva :)

DebeliZmaj

isplacuju beshe po amss knjizi minus 20% ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hattrick

E pa to je jebada, ovde maksimalno smanje vrednost motora, maksimalno povecaju procenu olupine, pa je jos zakonski moranje da sacuvas olupinu po ceni koju oni odrede, i eto vrzinog kola. Uvek bude knap da se popravi kako je bilo.

p.s: osim ako im ne ubacis iPhone 7 plus 256gb, sa polomljenim ekranom, koji je bio u sedistu, pa uzmes tu jos 140.000din, pa neka daju tati svom te pederske procene.  :) Ali posto znam tvoje misljenje o tome, ne kazem nista, samo primecujem.  [rofl]

Glava Dole

Oteto jeste prokleto, ali u slucaju da otimas od lopova nema problema... iliti, u prevodu, otimaju oni mnogo vise od nas prilikom svake registracije :)
Tako da... opusti se i nemoj da zaboravljas taj telefon kad si vec toliko stedeo za njega i odricao, niko ti nece reci hvala, navedi ga dok jos nije kasno :)

Kostić

i neka mi uraèunaju sve ono ¹to se ne vidi. bol du¹e, vreme je novac, vozilo mi stoji, imam poslovne gubitke, pocepo sam opanke od hodanja, bole me noge, imam ko¹mare, imam tro¹kove dok tra¾im drugi, bla bla bla... sve te periferije su mnogo skuplje od same ¹tete...

realno i to bi trebalo da je moguæe sa privatnom tu¾bom protiv krivca za udes. ali kod nas to traje i skupi su advokati. to je ok za po¹ten zaposleni svet. ja mogu samo da duvam u ekran i da kukam, pa sve i da dobijem, ako je onaj slepac pa nemaju ¹ta da mu uzmu da mi plate sve to, d¾aba je posao. on æe u èorku a ja od toga nemam koristi.

najbolji lek je da me nikad vi¹e niko ne udari. a to znaèi da prodam sve i idem pe¹ke. jer sam slepac i ne treba da ¾ivim ;D

jebe¹ ajfon, neæu da me opet potera neki maler. eno ona ajfon starleta pala sa motora. nov motor tries iljada, otkazale mu koènice... oni æe dobiju pare garant. :)

al srbija jebiga. govna smo, ¹ta sad.

Lazic

@Hattrick:Hvala na informacijama... :D
Gledao sam u petoj brzini kad su svojevremeno slupali dva fokusa, jedan bio(lo¹e) popravljen posle totalke, drugi bio fabrièki, ovaj popravljani je bio uredno registrovan, ali po¹to je bio previ¹e ojaèan, skroz se kabina sjebala pri kre¹ testu...

Kostić

inaèe za pare koje dobijem ja mogu da popravi m motor nije to greda, ali mi treba vremena, biæe i tro¹kova, moram sam, da ne plaæam majstora i ok, ni to nije greda. ali na kraju, ja taj motor ne mogu nikad da prodam za pare iako je popravljen. ram ostaje izgreban,a postoji i neka umanjena vrednost ili ne¹to tako, prièao mi kom¹ija i to treba da se uraèunava, ali se preæuti valjda. njemu sin od kuma valjda radio igrom sluèaja u osiguranju èiji je osiguranik olupo kom¹iji kr¹ od auta, pa mu sraèunali sve i kupio drugi pet puta bolji.

al srbija jebiga, govna smo :)

neka ja ovo opravim i da se vozim, dok mama zorana ne donese zakon da totalna ne mo¾e da se registruje. (slu¾be koje prate forum, nek joj dojave ideju :)) ja æu posle neregistrovan, a oni neka pi¹u. nosiæu i olovku sa sobom, imam staru zlatnu parkericu, da sa lepim belim rukama ne pi¹u plastikom sa trafike... :)

al srbija jebiga, govna smo. :)

FANTOM

    Kole dobro ako imas dobar al ovaj za 550 e je bio dzabe registrovan nesto do juna , nova zadnja guma prednja takodje dobra Koso sat digitalni :) i bila je mogucnost za cenkanje i pogledam veceras naravno prodat . Evo ti slike cisto da vidis kako je izgleao









Hattrick

Citat: Milos96 poslato 09 April, 2017, 23:35
Oteto jeste prokleto, ali u slucaju da otimas od lopova nema problema... iliti, u prevodu, otimaju oni mnogo vise od nas prilikom svake registracije :)

Osiguranja, Banke, Finansijske Spekulativne Institucije...
Hoces reci ukrasti od tih lopova nije greh ?
Pa i nije, cak stavise, rekao bih da je dobro delo  :)

Glava Dole

Hahahahah daaaa, upravo tako :)

Kostić

ok, ja moj motor ovako mogu da 'skockam' za manje od sto evra. u¹tedim 450 plus prenos iporez. inaèe sa ovog bi skinuo samo one delove koji mi trebaju. mislim, ok, ko voli da sjebe namerno ne¹to ¹to je celo, nek sjebava. unakazi motor za sve pare :) saæu i ja moj ovako da 'sredim' i dobijem i ja 550, dodam kusur i kupim zeleni...

jevta

Al taj u gara¾i imao sve delove ¹to je skinuo sa njega.

Kostić

jo¹ bolje. taj motor i tako na slikama vredi 550 evra u odnosu kakve se bicikle prodaju za 700 800. ovako ko ga kupi, mo¾e lepo i bez muke da se vozi 200 + . ko je ovo kupio nije se zajebao. al ja veæ imam svoj pa mi ovaj ne treba

Lazic