Glavni meni

Kako krivudati - Moze Kawasaki ili bilo koji drugi motor

Započeo jakendza, 17 Maj, 2016, 21:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 18 Maj, 2016, 12:09
Mora da se padne koji put da bi se naucilo

Onda sam ja najbolji vozaè na svetu!    [rofl]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: mareskin poslato 18 Maj, 2016, 11:15

Gledao sam klipove na YT i tekstove po netu i shvatio da postoji ne¹to ¹to mo¾e¹ da nauèi¹ u teoriji, a najvi¹e sam nauèio vozeæi IZA mojih prijatelja sa debelim moto iskustvom.
Sve sam pratio: kada koèe, kada obaraju, u kom trenutku prebace te¾inu, koliko ulaze u krivinu pre obaranja itd.

Posle sam svakome ponaosob opisao kako razlièito voze, a svi proðu istu krivinu pri istoj brzini. Neko obara motor i prati njegovu osu, neko prebaci pola dupeta i koleno da visi sa strane itd.

Meni je trebalo vreme da se opustim i shvatim da nije tako lako pasti kada se obara motor, ali sam isto tako shvatio da mogu da proðem krivinu istom brzinom kao moj drugar samo da to izgleda manje "teatralno" nego ¹to on radi :D
On glumi profi vozaèe, a ja penzionerski i proðemo isto :D



Konkretno za counter-steering. Koristio sam to od malena na bajsu, ali tek kad sam shvatio iz knjige (nije bilo ko da mi objasni) kako to stvarno funkcioni¹e, mogao sam jo¹ bolje primenjivati. Tako da se teorija & praksa dopunjuju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 18 Maj, 2016, 12:15
Citat: Gavrolini poslato 18 Maj, 2016, 12:09
Mora da se padne koji put da bi se naucilo

Onda sam ja najbolji vozaè na svetu!    [rofl]

Ti si mnogo tvrdoglav èovek. Bar sam tako èuo. Ka¾u za tebe da kad vidi¹ krivinu ti u inat ide¹ pravo :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Darko

Pa tako navikao po Novome Sadu, samo pravo ... ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mareskin poslato 18 Maj, 2016, 11:15

Gledao sam klipove na YT i tekstove po netu i shvatio da postoji ne¹to ¹to mo¾e¹ da nauèi¹ u teoriji, a najvi¹e sam nauèio vozeæi IZA mojih prijatelja sa debelim moto iskustvom.
Sve sam pratio: kada koèe, kada obaraju, u kom trenutku prebace te¾inu, koliko ulaze u krivinu pre obaranja itd.

Posle sam svakome ponaosob opisao kako razlièito voze, a svi proðu istu krivinu pri istoj brzini. Neko obara motor i prati njegovu osu, neko prebaci pola dupeta i koleno da visi sa strane itd.

Meni je trebalo vreme da se opustim i shvatim da nije tako lako pasti kada se obara motor, ali sam isto tako shvatio da mogu da proðem krivinu istom brzinom kao moj drugar samo da to izgleda manje "teatralno" nego ¹to on radi :D
On glumi profi vozaèe, a ja penzionerski i proðemo isto :D


prebacivanje mase ...silaskom sa motora je bitno ako brzo prolazis krivinu....ako vozis rekreativno mozes kako hoces....bacanje na koleno ima smisla ako si pre toga isao 200...kocio de ti oci izlete...pa sad ulazis u krivinu i gadjes apex.....
za brzinu prolaza kroz krivinu ima par nacina....najbolji je onaj kad ne padnes ili ne izletis na istoj...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic


mareskin

Citat: Laziæ poslato 18 Maj, 2016, 13:38
Moj omiljeni... ;D

Zato ga uvek èuva¹ u rezervi i retko koristi¹ da se ne potro¹i :P
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lone Wolf

1. Dr¾i konstantan gas u krivini uz blago dodavanje istog
2. Opusti ruke na kormanu, nogama vi¹e priljubi motor
3. Naginjanje u krivini dovoljno sa osom motora, mo¾e jo¹ pola guza pre krivine i do izlaska
4. ve¾baj cik cak kad god ima¹ mesta
5. Ne obaraj prerano motor, ne ulazi uzano i pazi da ne izaðe¹ ¹iroko iz krivine

ja ovo sve ozbiljno, neka neko ubaci zajebanciju, ne¹to nisam danas raspolo¾en...

a evo i video koji to govori:
! No longer available
Не може рај на земљи.

Lazic


lord_oblivion

Citat: Slaninar poslato 18 Maj, 2016, 12:15
Citat: Gavrolini poslato 18 Maj, 2016, 12:09
Mora da se padne koji put da bi se naucilo

Onda sam ja najbolji vozaè na svetu!    [rofl]
Ti si amater. Hansa za preCednika  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

za uspe¹an prolazak kroz krivinu u redvnom saobraæaju postoje tri uslova. vremenski, fizièki (asfalt) i tehnièki (gume). za ¹to br¾i prolazak  bez pada ima samo jedan uslov. njen maksimum. i putanja.

kako sam ja pametan

mali_zmaj

I vrlo je bitno pored ovoga ne gledati ispred sebe,veæ izlaz iz krivine,i tjelo vi¹e manje samo odrati svoje,ako gleda¹ metar ispred sebe,zajebao si se,gledati izlaz.ili ti kraj krivine,i naravno counterstiring..,ako sam taèno napisao..
jin-jang

Kostić

za redovan saobraæaj nije preporuèljivo gledati moto d¾ipi, pa izigravati rosija.... pista je pista, saobraæaj je ne¹to drugo.

BOKYBOY

Citat: kosta66 poslato 18 Maj, 2016, 15:45
za redovan saobraæaj nije preporuèljivo gledati moto d¾ipi, pa izigravati rosija.... pista je pista, saobraæaj je ne¹to drugo.

...e nasao se ko ce da mu kaze  :P ...ti si lud i kada ne gledas GP  [panic]

mali_zmaj

I da naglasim,je ne prièam o gradskoj vo¾nji,to za mene nije vo¾nja veæ patnja i strah... Kad krenem na vo¾nju gledam da izaðem iz grada ¹to kraæom putanjom,po gradu izbjegavam vo¾nju!!!
jin-jang

Lazic

Jbg, neki uglavnom voze po gradu, ali i to mo¾e da bude zabavno ako si ja... ;D

DebeliZmaj

kole sutra ako nije kisa mozda
navratim da obuku ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lord_oblivion

Lud zbunjenog, uz zeleni èaj  [rofl]

Nazad na temu - kad hoæu brzo da skreæem, samo se mrdnem malo unapred ka rezervoaru. Idealna pozicija, kud ja okom tud on skokom.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kalesin

Citat: BOKYBOY poslato 18 Maj, 2016, 15:51
Citat: kosta66 poslato 18 Maj, 2016, 15:45
za redovan saobraæaj nije preporuèljivo gledati moto d¾ipi, pa izigravati rosija.... pista je pista, saobraæaj je ne¹to drugo.

...e nasao se ko ce da mu kaze  :P ...ti si lud i kada ne gledas GP  [panic]
Reèe vozaè raketle... kostiæ je lud od kako se rodio.....mada ima nas ovde jo¹ takvih ludih...manje ili vi¹e...
..a ovaj ¹to postavi temu zbrisao ili gleda iz fotelje kako se rasplamsalo obja¹njavanje...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Gavrolini

Ne vidim cemu to jurcanje, svuda se moze stici i polako.