Glavni meni

Poviseni korman izrada kod nas

Započeo SSZGO, 22 Februar, 2011, 22:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

Naleteo sam na ovaj proizvod koji mi se cini kao odlicna ideja

http://lnx.shop.zetasassi.net/open2b/var/catalog/images/232/0-ee3f66cf-500.jpg

http://lnx.shop.zetasassi.net/open2b/var/catalog/images/232/0-fc0e93e4-750.jpg

http://lnx.shop.zetasassi.net/open2b/var/catalog/images/232/0-4df6d139-750.jpg

http://lnx.shop.zetasassi.net/open2b/var/catalog/images/232/0-2b044b8d-750.jpg


interesuje me, da li na cnc ili water jet masini moze da se ovako isece materijal

i ako moze, koji materijal bi trebalo koristiti?

cujem da je kod nas aluminijum slabog kvaliteta, da li se sme od njega praviti korman ili ipak celik ili ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Ja sam moje nosace PRAVIO od DUR ALUMINIMA.... :)

A pojacanje trougla od OBICNOG..... :(
Ride It Like You Stole It

SSZGO

Citat: rboban poslato 22 Februar, 2011, 23:59
Ja sam moje nosace PRAVIO od DUR ALUMINIMA.... :)

A pojacanje trougla od OBICNOG..... :(

to si radio tu na water jetu ?

znaci mogu da naprave i ovo sa slike?

sem cevki,  cevke cu uzeti gotove...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

©eki

  Kontaktiraj Charugu, mislim da je on ba¹ tako ne¹to skoro nabavio. Uz to, i povoljno. 

SSZGO

poslao sam mu poruku, a boban kaze da ovo moze na glodalici i strugu da se odradi, pa cu da se raspitam kod lokalnih strugara, a ako znate nekog blizu ili na cukarici ko dobro radi i ne dere, dajte kontakt info...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Moji su NOSACI uradjeni na STRUG+GLODALICA........ a oVO je VEC OZBILJAN ZALOGAJ!!!!
I kosta SIGURNO, tako ako je oko 100e, mislim da treba uzeti FABRICKO!!!!
Ride It Like You Stole It

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dutchman

011194862
zemun - ognjena price 36

boljeg strugara neznam , a vec mi je radio od duraluminijuma ... i nije skupo bilo u odnosu na neke druge a kvalitet je bio vrhunski ... ozbiljna radionica gomila mashina i shto je najbitnije dobri majstori

SSZGO

eto informacije za nekoga ko hoce da pravi

ja nadam se, dobijam gotove po povoljnoj ceni
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Tamanitu

Citat: Dutchman poslato 24 Februar, 2011, 17:11
011194862
zemun - ognjena price 36

boljeg strugara neznam , a vec mi je radio od duraluminijuma ... i nije skupo bilo u odnosu na neke druge a kvalitet je bio vrhunski ... ozbiljna radionica gomila mashina i shto je najbitnije dobri majstori
Hvala za kontakt, zatrebaæe takvi u kraju za neko grunfovanje.

kawa ninja

Citat: SSZGO poslato 24 Februar, 2011, 18:26
eto informacije za nekoga ko hoce da pravi

ja nadam se, dobijam gotove po povoljnoj ceni

  Postavi slike kad ih dobijes ,moze i neki link ako ima proizvoda za druge modele...

This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

kawa ninja

Citat: SSZGO poslato 25 Februar, 2011, 17:01
slike su u prvom postu

  Ma nisam se do kraja odrazio posle ugradnje sam mislio da vidimo kako izgleda ... iskreno i mene zanima normalni guvernal ne ovo kad se covek grbavi...zato i pratim temu... [thumb_up]
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

Phoenix

Dobar strugar ovo moze relativno lako odraditi ali je problem cena. Koliko ja znam njima se cena krece po radnom satu a on je 40+ .
Shto se tiche kvaliteta aluminijuma lazu te ljudi. Sticajem okolnosti posao mi ukljuchuje i izradu delova od Al. E sad ni ja ne volim kad mi zavale brizgani ili liveni i istina je da su stvarno loshi ali u Bg-u se vrlo lako dolazi do alatnog ili popularno dur aluminijuma. Prodaje se po kilogrami i slagacu te ali mislim da je cena od 800 do 1200 dinara po kilogramu u profilu. Tvoje je da odredish velichinu komada dodash po 5mm u sve tri ose i naruchish komad profila odredjene duzine. To uglavnom ima na stanju,svratish pokupish i odnesesh kod strugara/glodacha na obradu.
Waterjet,nisam siguran koliko je ovo moguce na njemu ali recimo i da moze mislim da ce biti skupo. Za izradu programa ce ti naplatiti,onda sam start mashine se naplacuje neshto i trece on radi po radnom satu. Kod njega je fora da shto sporije radi sve je kvalitetniji komad i manja potreba za zavrshnom obradom. E tu oni zaradjuju,uspore mashinu do daske i ona tako klaj klaj 2 sata. To sam samo nachuo u prolazu :)
Sad ti vidi shta ti se vishe isplati pa tako i uradi!
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.