Glavni meni

XT600 - usisne grane (flan¹ne)

Započeo Andreja, 13 Maj, 2016, 15:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

Naravno, pukle, kao i na svakom drugom XT-u. Zapravo, gumeni deo se odvojio od metalnog i sad vuèe fal¹ vazduh.

Nove su 95e kod nas  [samoubistvo] Na¹ao sam i za 70e polovne (koje mogu d'umru i prilikom monta¾e), kao i nove, na drugom mestu, za 120.

To izgleda ovako:

http://www.ebay.com/itm/YAMAHA-XT600-1987-2003-INTAKE-MANIFOLD-KIT-2-PIECES-CARBURETOR-HOLDERS-/251702530785?fits=Make%3AYamaha

Na¹ao sam Loctite lepak za gumu-metal, 50 evra  [ludak]

Hurricane mi je predlo¾io Sica (ili Sika) lepak, samo predstavni¹tvo im se nalazi u ©imanovcima, pet dana jahanja. Nemam prevoz do tamo a ne bih da mi ¹alju po¹tom, drugaèije je kad odem pa ih izmaltretiram da mi objasne ¹ta je za ¹ta, da li lepak trpi vibracije, oscilacije u temperaturi itd...

Nije problem platiti ali je suludo dati 100e za dve gumice...

Imate li ideju kako da konaèno poènem da vozim ovu moju tarabu?  [pop]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Odgovorih ti na drugom forumu.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D


Andreja

Ne ¹alju u Srbiju uop¹te. Ovo iznad je ok, videæu da poruèim koliko danas, moram da cimam ortaka.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Imam lika koji ce za BG u julu. Ako ne nadjes nacin ranije, kupicu pa cu ti poslati.

Kostić


Gvozden

Imas u kedo, samo ima nekoliko verzija. Od 33 evra do  89 evra.
https://ssl.kedo.de/grafic/Katalog/seiten/zoom/019.jpg

Mozda budem isao opet za Minhen, pa ti mogu doneti. 5 evra je postarina za EU, a kod nas 20E + carina..

Andreja

Hvala Bobane, najiskrenije se nadam da æu re¹iti problem do kraja meseca, jul je daleko (a tad mi i registracija istièe).

Gvozdene, opet mu izaðe 40e po komadu + po¹tarina. Hvala :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gvozden

jbg, ja sam isto tako trazio sve moguce nacine, kuvao u ulju, zezao se.
Postarina se ne racuna, uzecu i sebi neke gluposti, platne, srafove...
Strugao adaptere i na kraju ipak uzeo nove.
Kad sam je upalio druga pesma..

Andreja

Neko na drugom forumu mi pomenu varijantu da mi se naprave na strugu metalni adapteri koji idu uz cilindar, da se naprave ivice da mo¾e da se navuèe crevo. I onda samo menjam crevo kad rikne :) Je l' pod ovim "strugao adaptere" misli¹ na isto ¹to sam i ja napisao sad ili na obradu postojeæih?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86

Ja sam sa tom sikom krpio kuciste filtera vazduha, evo tek sad je malo popustilo posle godinu dana. Niti sam smirglao nesto niti pripremao, samo namazao i razmazao. Cenim da ako uradi neko ko zna sta radi da moze sa sikom da se namesti. Aj postuj slike tvojih.

lord_oblivion

Napravi te metalne adaptere i navuci armirano crevo za vodu od opela ili slièno odgovarajuæe. Tako u svakoj vukojebini ima¹ da naðe¹ deo ako zatreba  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Kupio Sika lepak-silikon u Braæe Jerkoviæ danas, zalepismo Bi¹ke i ja. Sutra ujutru (ako pre¾ivim veèera¹nji koncert) pièim kod njega da montiramo grane i vidimo ¹ta se de¹ava.

Peða, to je u planu - radilo ovo ili ne. Metalni adapteri i po' metra creva u koferèe ili torbu i nema brige, mogu na kraj sveta, nema ¹ta drugo da crkne na XT-u (pu, pu) :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86

Sika ima vise vrsta, nadam se da si uzeo Sikaflex?

Bishke

Neki zajebani crni, nisam mogao da operem ruke posle, a flanse su dobile na kilazi ;D
You should do one thing every day that scares you

Hurricane

Jel onaj 800 ili 830, sto sam savetovao Andreju da pokusa pre neko vece?