Glavni meni

r1200c

Započeo Boban_m, 11 Maj, 2016, 20:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Danas se udostojio da promijenim svjecice. Motor mnogo mirnije radi na malom konstantnom gasu. Takodje sam vratio lijevu flansnu koja se par mm svukla sa pravilnog polozaja i sad ne mogu da odredim sta je zaista zasluzno za mirniji rad i to sto vise ne puca kad vratim gas sto se ponekad desavalo.

Lazic

Nije to do sveæica bilo... :-*

Boban_m

Za pucanje je vjerovatno zasluzna flansna, iako je minimalno bila pomjerena. Za mirniji rad vjerujem da su zasluzne ove svjecice sa 4 kraka.

Lazic

mo¾e biti... :-*

joka

 A, ne mora!   ;)

Boban_m

Kako da odvrnem filter od ulja posto nije izlozen pogledima ;D, nego je odozdo usrafljen u otvor u bloku i ne moze mu se prici sa strane. Ako ne nadjem onaj specijalni kljuc-kapu koja se stavi na filter, imate li neke ideje? Samo je ovaj put problem jer stavljam K&N filter koji ima maticu zavarenu na vrhu.

PECA BMW

probodi ga srafcigerom i odvrni  . jos bolje dva srafcigera pa ti bude lakse da odvijes , to je lagano stegnuto neces se namuciti
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

U celenku da ga roknem? Lako bih da mogu sa strane.

PECA BMW

ma da u celenku ali ne u sred srede nego sto blize ivici , ajd oko 1 cm od ivice da ti bude kao rucica. sve sto je vise van centra bice lakse
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Ajde probacu. Nadam se da nije pretegnut pa ga raskupusam umesto odvrnem.

Lazic

Ne bi mi bio prvi koji sam iskidao... :D Onda ide onaj [facepalm] momenat, a ¹ta sad... :D

PECA BMW

steze se na 11Nm   ili ti 1,1 kg
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Lazic

Mene nauèili da se ste¾e rukom... :D

Boban_m

Ma lako cemo za stezanje, da mi je ovaj da izbacim napolje. Kupio sam neki kastrol 20w50, malo da procisti krvotok. Nego idem sa zenom u subotu na voznju, ne zelim komplikacije sa filterom. Mozda konstruisem alat, letvicu kroz koju uvrnem 2 holsrafa u filter.

PECA BMW

pa tako bi bilo jos i lakse , ne znam ja kakvim alatom ti raspolazes tu ali naj lakse je ucukati kljuc od brucilice , on vec podseca na sumadisku kobru koju bi ti pravio
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !


PECA BMW

ako moze da se zavuce dole onda super  ... onaj sto treba za to obican plekani uopste nije skup , ovde je negde oko 3 e ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Moze, ovaj je univerzalni, prilagodjava se velicini filtera i sto je veca sila odvrtanja, jace steze. Imao sam i one kapice al ne drzi, oblizuje okolo al filter ni makac.

PECA BMW

ako ulazi onda puska ,, kod mene je bas tesno izmedju kartera i filtera ..  na slici deluju da su ovi pipci kljuca bar 4mm debeli
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Zidovi alata su oko 2.5mm ali je slika veca nego u prirodi. Valjda ova 21 sega mega piksel kamera... :o ;D