Glavni meni

Ni¾i fuzasteri suvozaèa

Započeo Slaninar, 28 April, 2016, 10:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Zla Balcan Girl, za koju je poznato da se èesto la¾no predstavlja i pravim imenom Irena, nagovorila je moju SWMBO (She Who Must Be Obeyed) da proba i druge... motore... za sad. I mala voliii VFR, mala voliii KLEeee - u principu svi sa ni¾e postavljenim fuzasterima za suvozaèa... po¹to je, kao i Balcan, je li, mladunèe ¾irafe.

Elem, po¹to sam ja mali picopevac i ne bih uzimao veæi & te¾i motor, niti menjao fejzera ako ne moram, kontao sam naæi nekog da mi presvuèe sic i napravi da suvozaèki deo bude malko vi¹i, ovako ne¹to:



Ima neko u NS & okolini da to radi kako treba, ili da vijam Bobana (ako jo¹ radi)?


Druga stvar je spu¹tanIje fuzastera suvozaèa. Ovako ne¹to imam na umu, a zanima me èuti ako neko zna da nije dobra ideja, a ako jeste, ko to mo¾e uraditi k'o svet u NS & okolini po moguænosti:







montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

Kako ces da spustis desni fuzaster od lonca...? [neampojma]
...moj ti je savet da ''napucas'' suvozacevo sediste nekih 5 cm i to je to... ;D

Slaninar

Citat: BOKYBOY poslato 28 April, 2016, 10:18
Kako ces da spustis desni fuzaster od lonca...? [neampojma]...moj ti je savet da ''napucas'' suvozacevo sediste nekih 5 cm i to je to...

Ne znam koliko se vidi na slikama - plan je da se "spusti" pomeranjem napred, u osi paralelno sa kosinom lonca auspuha. Tako bi se dobila manje zgrèena kolena (¹to je glavni problem), noge bi bile dalje od dupeta - pomeranjem za par cm ka naperd i mo¾da cm-dva ba¹ po visini na dole. Deluje mi da bi moglo da radi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

...mislim da ce tako njeni prsti udarati u tvoje pete...ali probaj jbg... :)

penzos

Ima¹ u Novom Sadu firmu koja radi delove na CNC ma¹ini, prekopaj googlu ima ih, stvarno korektni i imaju dosta materijala. Mada je po meni bolje povisiti sedi¹te, a i mnogo jeftinije. A sedi¹te ti mo¾e doraditi Stiv, video sam ba¹ par takvih kod njega u radnji. Malo je u gu¾vi, ali ono  [callme]


Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Grof

Za sedi¹te koliko znam jedino Stiv ili Boban.... ne znam nikoga u NS ko se sa tim bavi [neampojma]....
Pomeranjem fuzastera napred neæe¹ dobiti ni¹ta sem da se sudarate (tj njeni prsti vs tvoje pete) a nju æe kolena samo vi¹e boleti... kada bi mogao da spusti¹ fuzastere 5cm ni¾e to bi bilo re¹enje aliii za to ti smeta auspuh [panic]
...znaèi zamena motora ili ¾ene 100%  ;D

banevuk

Po¹to si  se sam deklarisao kao p...pevac a ¾ena SWMBO (She Who Must Be Obeyed) mo¾da ti je najjeftinije da ona vozi motor a ti sedi pozadi.Retko koja(mada neæe priznati ni mrtva) voli da je suvozaè veæ se vozi kao kontrolor da nas ne ponese situacija   [zena] [zena] [bejzbolka] [bejzbolka] [prebicute] [prebicute]................................... [cheers] [cheers]

mali_zmaj

Prva fatalna pogre¹ka,upoznao si ¾enu sa Irenom...,ili bilo kojom drugom bajkerkom..,svejedno..  Druga stvar,meni je sic na kle-u sredio Boban,i bio sam prezadovoljan..,meni je spustio sic,a ¾eni iza poravnao i podigao i nje klizila meni po grbaèi vi¹e...a motor je napokon postao udobniji....,tamo ti na fazeru oèito smeta auspuh....,pa ti vidi..
jin-jang

balcan girl

ha :D podizanjem sedista suvozaèa æe da joj sjebes ledja :D ona æe onda da ¹trèi mnogo iznad tebe ubice je vetar i u pokusaju da se zastiti od vetra mora da izigrava kornjaèu uvlaèenjem glave medju ramena i onda ce da je bole ledjaaaaaa :D :D :D bolje vidi sta mozes da uradis sa fuzasterima :D :D :D sto se tièe njeni prsti tvoja peta to se resava ako ona stopala drzi pod uglom :D to se i meni desavalo al to nije problem :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

a sto se tièe toga da ona vozi :D to smo vec resile :D ona ce i da vozi :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Najbolje da je udam u Svetozarevo i preðem na pecanje.  :)

Nego, po¹to su sve te ¹ipke i auspuh pod uglom ka dole, razmi¹ljam da bi se pomeranjem za 5 cm ka napred, istovremeno dobilo i par cm na dole, pa bi mo¾da bilo bolje. Mo¾da i ne bi. Cenim da ta 4 flaha da se dodaju ne mo¾e ko¹tati puno, pa da probam prvo to.

Ako se finansije poprave ona æe sigurno voziti svoj motor, tu nema ¹ta.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

balcan girl

ja sam tebi rekla da nemam problem da je das meni :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: Slaninar poslato 28 April, 2016, 13:09
Najbolje da je udam u Svetozarevo i preðem na pecanje.  :)

Nego, po¹to su sve te ¹ipke i auspuh pod uglom ka dole, razmi¹ljam da bi se pomeranjem za 5 cm ka napred, istovremeno dobilo i par cm na dole, pa bi mo¾da bilo bolje. Mo¾da i ne bi. Cenim da ta 4 flaha da se dodaju ne mo¾e ko¹tati puno, pa da probam prvo to.

Ako se finansije poprave ona æe sigurno voziti svoj motor, tu nema ¹ta.

Bojim se samo da se u nekom polo¾aju ne bi petom oslanjala na auspuh ¹to bi definitivno bio problem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Najbolje da ja nju skratim!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hohštapler

...sam ti ja lepo reko - nikad ¾enu na motor...
Moj savet:
Uzme¹ na zajam R6, ili ne¹to slièno i provoza¹ je par puta, da vidi¹ onda kako æe da peva da je fejzer fotelja...
Ovako joj lepo objasni - to nije auto. Pa ili oæe da ide ili nek ide kod drugarice na kafu.  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

Citat: Ho¹tapler poslato 28 April, 2016, 20:24
nek ide kod drugarice na kafu.  ;)

a mozda drugarica ima nesto posebno [djavo]

Andreja

Citat: Ho¹tapler poslato 28 April, 2016, 20:24
...sam ti ja lepo reko - nikad ¾enu na motor...
Moj savet:
Uzme¹ na zajam R6, ili ne¹to slièno i provoza¹ je par puta, da vidi¹ onda kako æe da peva da je fejzer fotelja...
Ovako joj lepo objasni - to nije auto. Pa ili oæe da ide ili nek ide kod drugarice na kafu.  ;)

Uzme¹ na zajam R6, i¹iba¹ po gasu kao manijak i provoza¹ je JEDNOM manijaèki, da vidi¹ kako joj vi¹e neæe pasti na pamet da sedne na motor :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Slaninar

Citat: Andreja poslato 29 April, 2016, 11:53
Uzme¹ na zajam R6, i¹iba¹ po gasu kao manijak i provoza¹ je JEDNOM manijaèki, da vidi¹ kako joj vi¹e neæe pasti na pamet da sedne na motor :D

Ma voli da se vozi manijaèki! Na R nije problem, tu se i ja spustim ni¾e, pa mo¾e da legne na mene (NE, BOLESNI UMU, prièam o vo¾nji! :)  ) i da stavi ruke na rezervoar. Ovde je jebeno ¹to sedim uspravnije, pa ne mo¾e da me zagrli, ili dohvati rezervoar jer nam se sudaraju kacige. Problem i nastaje kad takav motor treba da vozim o¹trije - svako koèenje i ubrzavanje je cima kad sedi uspravno. A treba nam i kofer, a i mek¹e ogibljenje da se mo¾e odvesti nekud na vi¹e od sat vremena puta.

Ne mo¾e¹ bez njih, a ne mo¾e¹ ih ni ubiti...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Mora se cvrsto uhvatiti!!!   ;)
jin-jang