Glavni meni

MOTO GP 2017.

Započeo srbac, 18 April, 2016, 18:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BOKYBOY

bice sezona 2017-ta ovakva izgleda... ;)

hosting immagini

Gavrolini

Dovi izjavio posle testova da se ducatinogo bolje ponasa bez lrilaca i bolje lezi kroz krivinu.

stilgar

Citat: Gavrolini poslato 11 Februar, 2017, 11:11
Dovi izjavio posle testova da se ducatinogo bolje ponasa bez lrilaca i bolje lezi kroz krivinu.
ma to je navlaka za Lorenca da se opusti, ohrabri i omlati :)

Darko

@ hostapler - pazi , uglavnom se slazem s tobom u vezi GP jer si skroz realan , ali mislim da sada gresis .. nema veze plata sa sponzorstvom ... ( verujem da Rosi ima puno vise od sponzora , to je neminovno ) , ali skoro svi vozaci imaju dooooobru kintu od sponzora  ( snimio si da svi piju red bul posle trke , svi stavljaju kacket  , svi stavljaju sat na ruci itd itd) .. svakako mislim da to nema veze sa platom ..

serbduck

 Nije vam ispravna ta tabela sa platama i zaradama...






Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Hohštapler

Darko, ovo je biznis, veliki ¹ou, treba prodati motore, majice, kaèkete, kacige i milion drangulija koje idu uz to...
mislim se, koliko æe italijana koji navijaju za dukati kupiti lorencov kaèket, ¹panca koji im je omr¾eni neprijatelj... dukati je upravo uradio pandan prelaska golgetera iz zvezde u partizan. Jebu ti mamu i koji te vole i koji te mrze ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

Sve u svemu, Lorenzo je svojim prelaskom u Ducati dobio mnogo velik rispekt od mene,
i Markez bi mogao da batali Hondu, i da predje u neki drugi tim, pa da vidimo od cega je mali
Uvek sam vise cenio vozace koji su osvajali titule na razlicitim masinama
I feel the need..... the need for speed !!!

srbac

Lorenco je i prosle godine uzeo skoro duplo para vise od Yamahe nego njegov kolega Vale,.guglajte malo.

Meni se èini da se ove godine zeznuo sa Dukcem, bumo videli !
I jare i pare ne mere....

Hohštapler

Ja bih zaista voleo da JL uspe na dukatiju. Iz vi¹e razloga.

1. Smatram da je jedan od najveæih talenata koje je sport ikad video. Ko je objektivan ne mo¾e da ne prizna. (ne prièamo o njegovom karakteru, odnosu prema medijima i sl. On to nema. I poredita tu sa Rosijem ili Markezom je glupost).
Samim prelaskom me je iznenadio i moram priznati da mu skidam kapu, ¾eli da uradi ono ¹to Rosiju nije po¹lo za rukom i svima poka¾e da te njegove titule nisu tek tako do¹le. (Vi¹e puta sam pisao, ko prati sport zna da je svake godine borba za titulu on protiv nekog, od kad je do¹ao. Ka¾ite mi, koji drugi vozaè ima tu konstantnost?)
2. Dukati kao tim je to zaslu¾io. Oni su sitna riba u poreðenju sa Yamahom, a o Hondi nema smisla ni prièati. Ima daleko manje bud¾ete, timove za razvoj, i pored toga kurèeviti Italijani su jedini koji su poprilièno puno problema napravili Japancima (daæe Bog i KTM da ne¹to uradi).
3. Mi kao gledaoci æemo imati zanimljivo trkanje. A to je meni najbitnije  [cheers]

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar

@hostapler
nije ducati ni mali ni sitan. italijani mu guraju imidz ferarija medju motociklima skup ko vatra, samo za odabrane imaju svoje verne kupce i obozavaoce, pokusavaju da ne budu konfekcija i dizajnom i resenjima. da dukac dere sve na pravcu dere, da ima snage na pretek ima. stoner je sanjim slajdovo lorenco ide ko po sinama a dukati je iskakao iz sina bar dosad. videcemo vec u kataru dal se zajebo il nije. licno voleo bi da ga ukroti bice trke ekstra.

Darko

E kurac u Qataru. Sta oces , prva trka i da dere na novom motoru ?! Daj boze da se sabere s njim do kraja sezone...

To kad bi tako islo , gde bi im kraj bio

Gavrolini

Ljudi kako ne kontate da platu ne odredjuje samo uspeh na trci vec i popularnost. Jer trke i sve ostalo je stvar marketinga i cilj je samo jedan....da se proda sto vise proizvoda odredjenog brenda. U ovom slucaju pricamo o Yamahi. Kojoj deda donosi milione. Tako da prica da je Lorenco imao vecu platu pada u vodu. A te tabele su samo glupa nagadjanja. Ko zna koje su cifre realne.

srbac

Ovaj i Stonerov Docati imaju samo isto ime i nista vise.
Stonerov 800ccm ovaj ima 1000
Stonerov L agregat ovaj ima V agregat,
Stonerov 16,5 cola tockovi ovaj 17cola
Stoneroj je imao polu ram, druga polovina rama je bio sam agregat ovaj ima puni ram...

Da je Stoner odlican vozac videli smo i na Hondi.
Nadam se da ce Horhe uzeti titulu, ali tesko !

stilgar

Citat: Darko poslato 11 Februar, 2017, 17:16
E kurac u Qataru. Sta oces , prva trka i da dere na novom motoru ?! Daj boze da se sabere s njim do kraja sezone...

To kad bi tako islo , gde bi im kraj bio
brate nije rooki ima covek 5 titula, dali su mu valjda ducati panigale da se voza po spaniji tamo je lepo vreme a ima i staza fala bogu. Voleo bih da savlada dukatija bar ko yamahu da bude klanica odma lorenco markez vinjales janone i rosi da se kolju stalno. cal dovi i pedrosa povremeno da im zagorcaju zivot a mi da uzivamo u trkama.

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

Hohštapler

Citat: stilgar poslato 11 Februar, 2017, 16:43
@hostapler
nije ducati ni mali ni sitan. italijani mu guraju imidz ferarija medju motociklima skup ko vatra, samo za odabrane imaju svoje verne kupce i obozavaoce, pokusavaju da ne budu konfekcija i dizajnom i resenjima. da dukac dere sve na pravcu dere, da ima snage na pretek ima. stoner je sanjim slajdovo lorenco ide ko po sinama a dukati je iskakao iz sina bar dosad. videcemo vec u kataru dal se zajebo il nije. licno voleo bi da ga ukroti bice trke ekstra.

...kako nije? Honda je u 2012. prodala 15.5 miliona motora. Svake godine je tu negde... plus minus par stotina hiljada. Kolko ducati proda?
I koliku zaradu ima ko po motoru...
Nemojmo se zajebavati. Mo¾e da mu zarada bude i 70% po motoru (a nema trika da je preko 15%) i dalje je hondin kvantitet - ubica.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac

Ducati je kupio Audi, koliko je Audi prodao vozila 2012 godine,  .... pa VW, Seat, ©koda,... hehehe ajkula, drakula...


srbac

Rano je poceo da kuka. Kao da Markez nije mogao na snimku da vidi njegove putanje. Tesko da æe sVinjales biti treæi na kraju...treba da padne, itd, decije bolesti...

stilgar

Citat: srbac poslato 19 Februar, 2017, 11:07
Rano je poceo da kuka. Kao da Markez nije mogao na snimku da vidi njegove putanje. Tesko da æe sVinjales biti treæi na kraju...treba da padne, itd, decije bolesti...
koje decje bolesti treca mu sezona u motogp? Ako ce ko da pada to su novajlije Folger, Rins ...pa Zarko pa Sem Lows na apriliji pa onaj ktm dok legne, a tek onaj 99 na dukatiju koji se otima i rita  ihaj. Maverick ce biti ozbiljan protivnik svima. Ako se spanci budu kurcili jedan na drugog (Markez i Vinjales) eto 10 titule za Rosija a mozda cak i Pedrosa napravi cudo.