Glavni meni

Privatan smestaj u Hrvatskoj ili Crna Gora

Započeo ada, 17 April, 2016, 01:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

penzos

Ja bio u Hrvatskoj mnogo puta! ©to sa paso¹em, a bogami dosta puta i bez. Sve sa tablama koje su mi tada bile na autu ili motoru. Da nisam imao neprijatnosti - jesam. Dali imam dosta prijatelja tamo - imam. I usta¹a, a i onih koji se svega toga gnu¹aju. Nikada nisam krio ko sam i ¹ta sam. Èak sam u sred ©ibenika neke 2008. kada je osuðen Gotovina (koji je iz Pako¹tana) u¹ao u raspravu sa usta¹ama kakav je on general i gde je zavr¹io akademiju (nigde, krimos i olo¹, baraba od èoveka kojeg je sistem nagradio za genocid). Kod njih je plata i vi¹e od 800 evra pa ipak i dalje potenciraju nacionalizam. Davno je neki turèin napisao da nema ni¹ta gore od Srbina koji promeni veru! E to dosta njih jebe, ne mogu da prihvate da smo do pre par stotina godina bili isti narod!
Ne generalizujem ljude po bilo èemu, naravno da budala ima svuda - ja ne moram ni iz zgrade da izaðem! Primorci su malo bla¾a varijanta, jbg, kultura ka ¹u¹kama koje im ¾ivot znaèe i ne trebaju im sranja! Ali iritira me da nikada nije dokumentovano (sem u Hrvatskoj) da su ljudi imali logor koji je iskljuèivo namenjen genocidu dece odreðene nacionalnosti! Bio sam u Jadovnu, u Hercegovini, Jasenovcu, Lori, Staroj Gradi¹ki, Tenju, Lepoglavi.... pro¹ao sam mnogo toga. Tuga je to, bol koja te¹ko mo¾e da nestane. Normalnom èoveku je nepojmljiva tolika kolièina mr¾nje ka nekome ko je samo druge vere! A velika veæina Hrvata je okretala glavu ili odobravala sve to!
A ¹to se tièe obale - pa i nije ne¹to po mom ukusu. Jo¹ kao klinac sam i¹ao MZ-om do Grobnika! I pre toga, a i posle letovao svuda, negde du¾e, nekada po par dana, u¾ivao. Ipak je Grèka par decenija ispred. Kako po obali, tako i po uslu¾nosti, ponudi, a i cenama. A Crnu Goru i njihov odnos ka turistima ne ¾elim ni da komentari¹em.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mi¹ko_kolo

#41

Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 11:33
Splicanke i Beogradjanke mrtva trka.. A jos kad progovore  [srce]
Misko_kolo@ Sada si okacio sta? Koja je poenta posta? Generalizujes sve bajkere u Hrvatskoj? Jel si bio kod nekoga u Hrvatskoj ko te je lepo ugostio,ocigledno nisi. Sta onda radis u ovoj temi. Sad mi nismo znali da ima i budala i ogranicenih ljudi medju bajkerima. Znamo mi to, jer ih ima i kod nas koliko hoces, ne moramo da gledamo preko u dvoriste. Svi negativni komenatari su od ljudi koji nisu bili tamo i koji slusaju rekla kazala price,citaju,alo i kurir itd..  Ja ne kazem da tamo nema fasista,ali stvara se pogodno tlo za mrznju i kod nas i kod njih, prosto, pisu se samo odredjeni tekstovi po medijima, sa osetljivim temama, sve da bi se ljudi zanimali glupostima a ne stvarnim problemima.. Nacionalizam je tema kada je plata 300 eura, da imate 800 pricali bi malo vise o motorima a malo manje o tome ko je koga klao.. A jel se secate poplava, kada su Hrvati dosli ovde da spasavaju ljude,odjedanput su svi bili pozitivno zaprepasceni..
Vidi¹, ja se u subotu vratio iz Zagreba.  :P Bio od èetvrtka. 'Oæe¹ slike?! I to mi je bar deseti put, od rata na ovamo, da idem u Hrvatsku. Ni¹ta mi se nije desilo, Bogu hvala. Ali nije poenta u tome. Poenta je da su isti taj vikend bili d¾udisti iz Beograda u Dubrovniku i da su im ispustili sve gume na kombiju kojim su do¹li. Sreæom, nisu ih izbu¹ili veæ samo izduvali. Poenta je da ja takve stvari uvek imam na umu kad odlazim u Hrvatsku. I da se nikada ne oseæam opu¹teno. Zato i idem samo kad moram. I neæu da mi i¹ta pokvari odmor ¹to nije vi¹a sila. A vi¹a sila svakako nisu hrvatski domoljubi. Njih nema u Grèkoj. ;)

PS: Ja sam èika s brkovima. ;)

http://magazin.hrt.hr/330946/ruku-pod-ruku-zajednicki-koncert-folklornih-ansambala-hrvatske-i-srbije








Grof

QQ mi¹ko ova ako proma¹i pojas æe te za alat da ufati :D.... ¹ta æe ti ¾ena onda reæi? :D

jevta

Komentar meni bliske osobe.
"Mi veæ godinama letujemo u HR i nismo imali problema samo nam jednom skinuli tablice sa auta."
Ja odgovorio da ne idem tamo gde ima ¹anse da bude problema koje nisam ja izazvao.Jednostavno isuvi¹e malo vremena i novca imam da bi tro¹io na moguæe probleme.

idanijel

Bas tako,da idem sam pa ajde,idem i na posao svaki dan i u vatru kad treba,ali  drugacije je sa zenom i decom da razmisaljam o bezbednosti samo zato sto sto imam Srb table  [nono]

mi¹ko_kolo

Citat: Grof poslato 18 April, 2016, 13:51
QQ mi¹ko ova ako proma¹i pojas æe te za alat da ufati :D.... ¹ta æe ti ¾ena onda reæi? :D
Ni¹ta, ¾ena je iza zavese, sprema se za narednu numeru. ;D A i zna da ne volim plavu¹e. ;D

TEEfqd

#46
Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 02:11
Nema sta ja tebe da uveravam, zivot ce te demantovati ili ne. Pusti 3:30..
! No longer available

pustio sam i ide klip nekog placenog ubice koji prica o druzbi sa hrvatima takodje placenim ubicama. jel to?

samo da se vratim i na ono sto si napisao da plata od 300 eura stvara pricu o nacionalizmu.
kako je meni samo siromasno to sto ljudi gledaju sve kroz novac....
sta bi rekao za mog oca koji ima preko 1k eura primanja i jos je doktor filozofije a tisti ga taj jasenovac? covek nije siromasan
ni novcano a svakako ne ni umno.
ti neces promeniti svoje vidjenje, ja imam neoborive razloge da ne promenim svoje i na ovu temu
i uz svo duzno postovanje nemamo o cemu da diskutujemo vise
jer cu poceti da kacim slike srba iz jasenovca, slike govore hiljadu reci.

Hohštapler

Citat: mi¹ko_kolo poslato 18 April, 2016, 10:23
Jesu to oni isti bajkeri kod kojih idete u goste?!

! No longer available

A el oni zastupaju sve bajkere u Hrvatskoj? Pro¹le nedelje u NSu kod Brothers-a bila ekipa iz Umaga, bajkeri, po ko zna koji put, cuga i zajebancija, probavali se motori, lik iz Umaga do¹ao nekim BMWom svi ga jahali, oni mene drkali ¹to vozam skuter - to je za mene su¹tina.  8)
Ni ja ne smatram da ovi na¹i rusofili bajkeri prièaju u moje ime - ni¹ta lièno - ne oni, ni jedan klub ili organizacija.

Da rezimiram, ko neæe da ide nek ne ide, ko hoæe bogatiji je za iskustvo. Ja sam Hrvatsku pro¹ao uzdu¾ i popreko ¹to kolima ¹to motorom - da mi drugi prièaju kako je nema potrebe. U maju idem na moto skup u Umag sa na¹im Malim Zmajem, koji je za vreme rata izbegao iz Pule, pa opet èovek prilazi tome zdravim razumom ( i jedva èekam, otvoriæemo temu kaèiæemo slike ;) )
Dao Bog ¾elim tako i Irsku, i Isle of Man, i Estoniju, Litvaniju, Rumuniju, ma CELU evropu ¾elim da proðem - strah me samo da se opet ne zagovna pa nam paso¹ ponovo vredi kolko i toalet papir pa da njime mo¾emo samo bulje da bri¹emo.
Oba "naroda" imaju svoje horor prièe, u oba su pojedinci èinili zverstva - ali niko u moje ime prijatelji.
Dodaj pivu i pusti muziku... sjebasmo temu   [cheers] [cheers] [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic


Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 18 April, 2016, 16:33

Oba "naroda" imaju svoje horor prièe, u oba su pojedinci èinili zverstva - ali niko u moje ime prijatelji.

Ajde molim te, valjda se zna da ste vi Mad¾ari najgoriji od sve dece! :P
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

freepartyman

Citat: mi¹ko_kolo poslato 18 April, 2016, 13:33

Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 11:33
Splicanke i Beogradjanke mrtva trka.. A jos kad progovore  [srce]
Misko_kolo@ Sada si okacio sta? Koja je poenta posta? Generalizujes sve bajkere u Hrvatskoj? Jel si bio kod nekoga u Hrvatskoj ko te je lepo ugostio,ocigledno nisi. Sta onda radis u ovoj temi. Sad mi nismo znali da ima i budala i ogranicenih ljudi medju bajkerima. Znamo mi to, jer ih ima i kod nas koliko hoces, ne moramo da gledamo preko u dvoriste. Svi negativni komenatari su od ljudi koji nisu bili tamo i koji slusaju rekla kazala price,citaju,alo i kurir itd..  Ja ne kazem da tamo nema fasista,ali stvara se pogodno tlo za mrznju i kod nas i kod njih, prosto, pisu se samo odredjeni tekstovi po medijima, sa osetljivim temama, sve da bi se ljudi zanimali glupostima a ne stvarnim problemima.. Nacionalizam je tema kada je plata 300 eura, da imate 800 pricali bi malo vise o motorima a malo manje o tome ko je koga klao.. A jel se secate poplava, kada su Hrvati dosli ovde da spasavaju ljude,odjedanput su svi bili pozitivno zaprepasceni..
Vidi¹, ja se u subotu vratio iz Zagreba.  :P Bio od èetvrtka. 'Oæe¹ slike?! I to mi je bar deseti put, od rata na ovamo, da idem u Hrvatsku. Ni¹ta mi se nije desilo, Bogu hvala. Ali nije poenta u tome. Poenta je da su isti taj vikend bili d¾udisti iz Beograda u Dubrovniku i da su im ispustili sve gume na kombiju kojim su do¹li. Sreæom, nisu ih izbu¹ili veæ samo izduvali. Poenta je da ja takve stvari uvek imam na umu kad odlazim u Hrvatsku. I da se nikada ne oseæam opu¹teno. Zato i idem samo kad moram. I neæu da mi i¹ta pokvari odmor ¹to nije vi¹a sila. A vi¹a sila svakako nisu hrvatski domoljubi. Njih nema u Grèkoj. ;)

PS: Ja sam èika s brkovima. ;)

http://magazin.hrt.hr/330946/ruku-pod-ruku-zajednicki-koncert-folklornih-ansambala-hrvatske-i-srbije








Mom komsiji koji je Beogradjanin ali eto sad zivi u Vinkovcima, isekli gume i uzeli tablice u Beogradu. Jel to sad znaci da treba da kazem Hrvatima da ne dolaze i da nije bezbedno ovde?  
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hohštapler

Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 17:14
Mom komsiji koji je Beogradjanin ali eto sad zivi u Vinkovcima, isekli gume i uzeli tablice u Beogradu. Jel to sad znaci da treba da kazem Hrvatima da ne dolaze i da nije bezbedno ovde? 

...zamisli da si tolika pièkica da uzme¹ nekom da izduva¹ gume i skine¹ tablicu...
Bajo moj, al je taj neko hrabar! Zvoni na interfon pa pobegne. Radi domaæi u ¹kolskoj svesci. Naruèi taxi na la¾nu adresu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 18 April, 2016, 17:14
Citat: Ho¹tapler poslato 18 April, 2016, 16:33

Oba "naroda" imaju svoje horor prièe, u oba su pojedinci èinili zverstva - ali niko u moje ime prijatelji.

Ajde molim te, valjda se zna da ste vi Mad¾ari najgoriji od sve dece! :P

On se svima hvali da ga zovu Lajo¹ Vinetu ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

eto novosadjani posto volite NDH ...
da pozelimo vasem zemi Admiru lepo putovanje
po prijateljskoj vam ustaskoj tvorevini ...
mozemo da okacim i spisak sjajih turisticko-istoriskih
lokacija, logora gde su nam pradedove i dedove klali,
jama gde su bacali nas, Srbe, jelda, al
to verovatno nije sada IN pogotovo kod ovih
ne-srba sto su glasni u ustasoljublju ...

elem... offtopic ne postoji u ostale teme ...
procitajte pravilnik .. dakle mozemo kuckamo u
bilo kojoj temi o bilo chemu ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

Aj' sad ga izminusirajte samo da ne mo¾e da pi¹e. A u pravu je.

DebeliZmaj

da se dopunim ..
vecina ne-srba, da kazemo ostalih, koje znam su skroz cool likovi ...
ovde ciljano targetujem na ustasho-ljubitelje ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

TEEfqd

Citat: DebeliZmaj poslato 18 April, 2016, 23:44
eto novosadjani posto volite NDH ...
da pozelimo vasem zemi Admiru lepo putovanje
po prijateljskoj vam ustaskoj tvorevini ...
mozemo da okacim i spisak sjajih turisticko-istoriskih
lokacija, logora gde su nam pradedove i dedove klali,
jama gde su bacali nas, Srbe, jelda, al
to verovatno nije sada IN pogotovo kod ovih
ne-srba sto su glasni u ustasoljublju ...

elem... offtopic ne postoji u ostale teme ...
procitajte pravilnik .. dakle mozemo kuckamo u
bilo kojoj temi o bilo chemu ...



+ ko vrata hvala sam vec potrosio. ovo da se prenosi sa kolena na koleno i da se ne zaboravi nikad.

makinjo

Evo jos jedne teme pored one politicke u koju vise ne ulazim ......
Jebo me forum pa kada ga i citam a zelim da se opustim procitam nesto interesantno a ono se o klanju pise  [samoubistvo]

balcan girl

ajd bar da prièaju o klanju prasiæa pa da znas gde u goste da svratis :D a ovako nistaaa breee :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

Citat: makinjo poslato 19 April, 2016, 00:50
Evo jos jedne teme pored one politicke u koju vise ne ulazim ......
Jebo me forum pa kada ga i citam a zelim da se opustim procitam nesto interesantno a ono se o klanju pise  [samoubistvo]

Marijane ... citanje ili ne je izbor ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell