Glavni meni

Privatan smestaj u Hrvatskoj ili Crna Gora

Započeo ada, 17 April, 2016, 01:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

freepartyman

#20
Mislim da na jednom bajkerskom forumu, nema mesta za slicne osetljive teme. Svi bajkeri su dobrodosli ma odakle da dolaze, isto tako u toj Hrvatskoj ima gomila motorista koji uvek rado ugoste svoje prijatelje iz Srbije. I nije fer da zbog takvih ljudina mlatite praznu slamu sa Tomsonom i ko je koga klao. Jel stvarno mislite da svaki Hrvat voli sto su toliki Srbi poklani u logorima za vreme NDH?, jel stvarno mislite da se oni tamo ne ogradjuju od Tomsona i ne smatraju ga dilejom. ? Kolega je pitao za smestaj a vi offujete sa politikom,ako se njemu ide neka ide covek,vi koji necete da idete ne morate jel vas bije po usima neko? Sto je najgore upravo oni koji ne idu po Jadranu ovde palamude kako su tamo Srbi ne pozeljni,jel ste to procitali u Kuriru mozda? Ja zadnjih deset godina mahom letujem na hrvatskom delu jadrana,blizu imam i kucu i verovatno sam kompetentan da pricam kakvo je pravo staje stvari. Zadar i Sibenik su zajebaniji, Split je sada mnogo opusteniji jer godisnje prodje dosta Beogradjana kroz njega jer idu za Hvar,. Moja preporuka ide za poluostrvo Peljesac, tu ti je i Korcula i Mljet a i nije Dubrovnik daleko. Plaze su   prelepe i ima malih mesta gde je bas lepo i mirno za porodicu.  Evo ti par fotki sa Peljesca i Korcule ;)
http://s23.postimg.org/dzcjregsb/40328_1538326347483_4307612_n.jpg
http://s23.postimg.org/4g2uxxta3/41170_1560628585025_1743480_n.jpg
http://s23.postimg.org/pkmpz429n/45712_1538328107527_2575749_n.jpg
http://s23.postimg.org/tbwalffy3/65317_4738481949373_1721788591_n.jpg
http://s23.postimg.org/kscwno7ln/299906_2272555902763_6452243_n.jpg
http://s23.postimg.org/jz0av21kr/300226_2272557262797_1341832_n.jpg
http://s23.postimg.org/twfx1uykb/311176_4738482669391_1602182391_n.jpg
http://s23.postimg.org/fucd5umpn/View_from_the_sea_to_uljana.jpg
http://s23.postimg.org/xj4kgufej/45712_1538328067526_7934768_n.jpg
http://s23.postimg.org/lrgp61ksb/300406_2272555542754_4236744_n_1.jpg
http://s23.postimg.org/yww7c5env/557728_4738483269406_1314373805_n.jpg
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mareskin

@freepartyman
Ba¹ me interesuje kakva je bila situacija od 91-95 dok si letovao na primorju. Da li je bilo nekih problema?

Bili su se primirili malo samo dok nisu u¹li u EU, a po¹to se istorija ponavlja ¾elim ti da na vreme pobegne¹ kad ponovo krene.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

freepartyman

Letujem od 99-te tamo, za vreme rata nisam isao...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hohštapler

Vidi, ja sam 2006. isao na more u Herceg Novi sa drugarima,  i tih dana su neki lokalci ubili nekog na¹eg koji je do¹ao  na more, pijana bagra, do¹lo do stani pani...
Isto je u svakoj kafani svugde na svetu.  Ako hoæe da te mlate - veèero si ga.
Verujem da i CRO ima ljudi koji bi mi se naæestitali nove godine, ne ¾ivim u zabludi, tamo se ratovalo.
Jedan mudar èovek je rekao "budi promena koju ¾eli¹ da vidi¹ u svetu".
Ja ¾elim da verujem da su svi ljudi dobri, ¾elim da putujem i upoznam svet i ljude.
Zato i volim motor i tu vezu koju ta sprava uspeva da probudi u ljudima, nebitna je vera i nacija, na motoru putuju ljudi koji se meðusobno razumeju.
Ja sam vaspitan da pojedinac ne predstavlja ceo narod, i ako ne radim na tome da uverim "njih" da nisu svi Srbi ubice kao i "vas" da nisu ni svi hrvati usta¹e oseæao bih se kao da nisam ni¹ta "napredniji" od onih koji su taj rat vodili.
Neka mene mrze jer sam Andrej, hostapler, alkos, narkoman, prevarant i zbog onog ¹to sam, to razumem, ali da mrze zbog geografske gre¹ke, jer sam rodjen negde na balkanu a nisam mogao da biram - pa jebem ti glupost.
Gde god odem ambasador sam pre svega svog obraza i imena, svojih roditelja i porodice, pa tek na kraju dr¾ave i nacije...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

TEEfqd

Citat: DebeliZmaj poslato 17 April, 2016, 01:10
letujte tamo gde su vam klali dedove...


sve je to sveta srpska zemlja zmaju, to sto su neki drugi ljudi na vlasti, to je trenutno samo

TEEfqd

Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 01:03
Letujem od 99-te tamo, za vreme rata nisam isao...

ja nesto razmisljam sad, covece 4 godine od kada je prosao rat ti ides u hrvatsku na more da se opustis. ja ne znam kako je to moguce, verovatno ja kao covek imam neki problem u sebi ali to ne mogu da razumem.
da li sam iracionalan ako bih rekao da bi se plasio da uradim isto sto i ti 99e?

Hohštapler

freepartyman, sve se sla¾em od reèi do reèi,  s tim ¹to,  ko hoæe da putuju na Hvar moj savet je da ne iz Splita pa trajektom za  Hvar, veæ iz Drvenika za Suæuraj (Hvar), kraæe je mnogo, za dve treæine i jeftinije mnooogo. Imate na sajtu njihove turistièke organizacije. Jedina "mana" je sto iz Suæuraja do drugog dela ostrva ima dosta da se vozi i uzan je put, ali na motoru - milina put, krivina na krivinu, dobar asfalt,  treba biti oprezan jer ima dosta provalija. .
Miris lavande i maslina na Hvaru je kao nigde drugde u evropi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

TEEfqd

Citat: Ho¹tapler poslato 18 April, 2016, 01:24

Miris lavande i maslina na Hvaru je kao nigde drugde u evropi.

kao i krvi, dima i decijih logora

freepartyman

#28
Citat: redshadow poslato 18 April, 2016, 01:23
Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 01:03
Letujem od 99-te tamo, za vreme rata nisam isao...

ja nesto razmisljam sad, covece 4 godine od kada je prosao rat ti ides u hrvatsku na more da se opustis. ja ne znam kako je to moguce, verovatno ja kao covek imam neki problem u sebi ali to ne mogu da razumem.
da li sam iracionalan ako bih rekao da bi se plasio da uradim isto sto i ti 99e?

Imam dosta prijatelja dole raznih nacionalnosti medju komsijama, lepo se druzimo kad sam dole. Tacnije 2000te sam prvi put otisao tada sam imao 13 godina,moji roditelji su bili godinu dve pre i posto su procenili da je sve cool onda sam krenuo da idem i ja. A posto sam bio klinac nisam imao pojma o ratu,pa su me svi prihvatili cak sam isao u neko selo u nekom kamenjaru sa dresom yugoslavije da igram fudbal, da vidite facu ljudi kad su me videli na turniru. Sto je najsmesnije videli su da sam skroz opusten i zajebant pa im je to na kraju bilo simpaticno. Ja u dresu yugoslavije i desetak sahovnica oko mene, scena za secanje :D Tada sam naucio jednu stvar kako zracis to i privlacis. Eto vidis moj zet je uvek u fazonu bice neka frka,tuca ovo ono i njemu se sa tim stavom uvek desi neka blaga neprijatnost .   Meni nikad a mnogo sam vise dole nego on.
Citat: redshadow poslato 18 April, 2016, 01:27
Citat: Ho¹tapler poslato 18 April, 2016, 01:24

Miris lavande i maslina na Hvaru je kao nigde drugde u evropi.

kao i krvi, dima i decijih logora
Hvar je ostrvo u juznoj dalmaciji, nema veze sa Jasenovcem. Ljudi sa Hvara su neki miks italijana i Hrvata, jako pitom narod. Dima nema jer na Hvaru se i nije osetio rat..Sam Hvar je preskup,pun jahti i svetskih faca,kao i nasih poznatih kurava (starleta).. Severni deo je mnogo mirniji i jeftiniji, pa ko sta voli nek izvoli.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

TEEfqd

Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 01:30
Citat: redshadow poslato 18 April, 2016, 01:23
Citat: freepartyman poslato 18 April, 2016, 01:03
Letujem od 99-te tamo, za vreme rata nisam isao...

ja nesto razmisljam sad, covece 4 godine od kada je prosao rat ti ides u hrvatsku na more da se opustis. ja ne znam kako je to moguce, verovatno ja kao covek imam neki problem u sebi ali to ne mogu da razumem.
da li sam iracionalan ako bih rekao da bi se plasio da uradim isto sto i ti 99e?

Imam dosta prijatelja dole raznih nacionalnosti medju komsijama, lepo se druzimo kad sam dole. Tacnije 2000te sam prvi put otisao tada sam imao 13 godina,moji roditelji su bili godinu dve pre i posto su procenili da je sve cool onda sam krenuo da idem i ja. A posto sam bio klinac nisam imao pojma o ratu,pa su me svi prihvatili cak sam isao u neko selo u nekom kamenjaru sa dresom yugoslavije da igram fudbal, da vidite facu ljudi kad su me videli na turniru. Sto je najsmesnije videli su da sam skroz opusten i zajebant pa im je to na kraju bilo simpaticno. Ja u dresu yugoslavije i desetak sahovnica oko mene, scena za secanje :D Tada sam naucio jednu stvar kako zracis to i privlacis. Eto vidis moj zet je uvek u fazonu bice neka frka,tuca ovo ono i njemu se sa tim stavom uvek desi neka blaga neprijatnost . Eto vidis meni nikad a mnogo sam vise dole nego on.
Citat: redshadow poslato 18 April, 2016, 01:27
Citat: Hoštapler poslato 18 April, 2016, 01:24

Miris lavande i maslina na Hvaru je kao nigde drugde u evropi.

kao i krvi, dima i decijih logora
Hvar je ostrvo u juznoj dalmaciji, nema veze sa Jasenovcem. Ljudi sa Hvara su neki miks italijana i Hrvata, jako pitom narod. Dima nema jer na Hvaru se i nije osetio rat..


ja nisam naucen da mrzim ali jesam da budem pazljiv. tesko ces da me uveris da je jedan citaj PROSECAN hrvat 'pitom' pogotovu prema srbima. knjige, filmovi, zivi ljudi od kojih sam slusao nedela hrvata drugacije govore.
kome se letuje tamo nek letuje.

freepartyman

Nema sta ja tebe da uveravam, zivot ce te demantovati ili ne. Pusti 3:30..
! No longer available
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Jefta

Bezveze ode tema u nekom potpuno drugom smeru.
Na Jadran idem skoro svake godine, uvek sam bio motorom. Prosao sam Jadransku magistralu nekoliko puta gore dole. Boravio u Malarskoj, Splitu, Rijeci.
Prvi put kada sam isao bila mi je frka, ali zbog nekog mog misljenja da su tamo sve neki ljudi koji nas mrze, verovatno formirano na osnovu prica iz moje okoline, sa vesti i novina. Nikada nigde nisam problem imao.
U Makarskoj sam bio kod nekih ljudi koji su mi skoro dozvolili da svoj motor stavim u njihovu dnevnu da eto ne kisne napolju ako krene kisa, da ne pominjem da sam uvek bio pozvan na rucak.
U Splitu smo se parkirali motorima na rivi u centru uvek nikad nista. Kada nas cuju kako pricamo pitaju odakle smo i onda ih sve zanima:"Jaooo pa kako je u Beogradu" ,"bio sam na tamo davno" itd. A tek sto spliæanke vole srbeeee jaooooo. A tek kako one pricaju onaj njihov naglasak jaoooooo.
Rijeka isto super iskustvo.
Generalno ako neko nije bio dole ne treba da prica kako nas dole mrze. I njih bombarduju vestima da su sa ove strane Drine strasni Srbi i gde jedu malu decu.
Ne kazem da nas neko ne mrzi, ali lagano ta vremena prolaze i drago mi je zbog toga. Budala ima svuda i ovde i tamo.
Za sada ja sam samo lepa iakustva imao na Jadranu i uvek cu tamo rado da odem. A sto su spliæankee lepeeeee jaooooo...

losmi

Citat: Ho¹tapler poslato 17 April, 2016, 23:34
Jebe mi se vi¹e bre za rat, nisam imao veze s njim, oæu bre da putujem, da se vozam, da upoznajem ljude, mani te me mr¾e i ¾ivljenja u peæini.. ko neæe da ide nek ne ide.
Zato smo tu gde i jesmo. Jel ne umemo da izadjemo iz pecine... Koliko primitivnih razmisljanja da me sramota.

Slaninar

Citat: redshadow poslato 18 April, 2016, 01:39
ja nisam naucen da mrzim ali jesam da budem pazljiv. tesko ces da me uveris da je jedan citaj PROSECAN hrvat 'pitom' pogotovu prema srbima. knjige, filmovi, zivi ljudi od kojih sam slusao nedela hrvata drugacije govore.
kome se letuje tamo nek letuje.

Ni proseèan Srbin nije pitom prema Srbima... a ni previ¹e pismen kad smo veæ kod toga. :)

Nezgodno je u Slavoniji i Dalmaciji, tamo ima najvi¹e ¹ansi za sranje (i oni, poput tebe, vuku te traume, ko je koga klao i time se optereæuju). Ostatak je manje-vi¹e OK.

Gore je otiæi uveèe u Èurug i reæi da si iz ®ablja, nego u Zagrebu reæi da si iz Srbije. Za ono prvo dobija¹ batine 100%. :)
O prelasku sa Podbare na Salajku devedesetih da i ne prièamo!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Grof


mi¹ko_kolo


grber

Hrvati nas mrze, a ovde vidim sve prsti od poruka ljubavi prema njima  [srce] :-*

Bio sam nekoliko puta na hrvatskom primorju (Korcula, Peljesac, Mljet, cela Istra ukljucujuci neke vukojebine) i nisam doziveo niti jednu neprijatnost, naprotiv. Sa druge strane, u Vladicinom Hanu sam cuo komentare "sto ne volim da vidim Beogradjane", ili sam recimo u Pirotu nalazio djubre na kolima.

Grof

.... Jbg imao sam problema u Vukovaru, proveo se super u Osjeku i Mostaru, u pola Sarajeva mi zvonio telefon sa Bajom malim knind¾om dok sam imao pune ruke i nije bilo ¹anse da se javim i okonèam agoniju :D (nije da sam fan istog veæ je to bila neka sprdnja) i ni¹ta mi nije falilo... tukao sam se u Budvi, Nik¹iæu, Podgorici.... Beoèinu, Temerinu, Baèkom Jarku, Glo¾anu, Baèkom Petrovcu...Beogradu.... upucali me Novom Sadu u kom sam roðen i tako dok nisam nauèio da se ne ide u seoske diskoteke ako si iz grada i da seljankama ne spadaju gaæe same ako èuju da si iz grada :D

Prosto zavisi kakve si sreæe....

Istorija ni jednom narodu na balkanu nije ba¹ naklonjena.... Ako æemo o Dedama, moj jedan je bio maltretiran od strane komunista a drugi bio komunista. Brat od tog komuniste je bio èetnik i ubili ga komunisti....

Ja ove godine planiram (kao i svake prethodne  :'( ) da napravim veliki ex-yu djir , da odvezem kompletnu jadransku magistralu, da obidjem rodbinu i drugare koji ¾ive u Hrvatskoj, Bosni i Sloveniji... hoæu najebati? ... mo¾da i hoæu ali nema veze i prvi ni poslednji put... decu jo¹ uvek vodim u Grèku i Tursku na more (prosto ne ¾elim da razmi¹ljam o neprijatnostima dok sam sa njima)... ali kada hoæu da idem da se vozim ba¹ me briga gde je to... pa i u Madjarskoj sam imao neprijatnosti jer ne govorim madjarski....  

Grof


freepartyman

#39
Citat: Jefta poslato 18 April, 2016, 03:48
Bezveze ode tema u nekom potpuno drugom smeru.
Na Jadran idem skoro svake godine, uvek sam bio motorom. Prosao sam Jadransku magistralu nekoliko puta gore dole. Boravio u Malarskoj, Splitu, Rijeci.
Prvi put kada sam isao bila mi je frka, ali zbog nekog mog misljenja da su tamo sve neki ljudi koji nas mrze, verovatno formirano na osnovu prica iz moje okoline, sa vesti i novina. Nikada nigde nisam problem imao.
U Makarskoj sam bio kod nekih ljudi koji su mi skoro dozvolili da svoj motor stavim u njihovu dnevnu da eto ne kisne napolju ako krene kisa, da ne pominjem da sam uvek bio pozvan na rucak.
U Splitu smo se parkirali motorima na rivi u centru uvek nikad nista. Kada nas cuju kako pricamo pitaju odakle smo i onda ih sve zanima:"Jaooo pa kako je u Beogradu" ,"bio sam na tamo davno" itd. A tek sto spliæanke vole srbeeee jaooooo. A tek kako one pricaju onaj njihov naglasak jaoooooo.
Rijeka isto super iskustvo.
Generalno ako neko nije bio dole ne treba da prica kako nas dole mrze. I njih bombarduju vestima da su sa ove strane Drine strasni Srbi i gde jedu malu decu.
Ne kazem da nas neko ne mrzi, ali lagano ta vremena prolaze i drago mi je zbog toga. Budala ima svuda i ovde i tamo.
Za sada ja sam samo lepa iakustva imao na Jadranu i uvek cu tamo rado da odem. A sto su spliæankee lepeeeee jaooooo...
Splicanke i Beogradjanke mrtva trka.. A jos kad progovore  [srce]
Misko_kolo@ Sada si okacio sta? Koja je poenta posta? Generalizujes sve bajkere u Hrvatskoj? Jel si bio kod nekoga u Hrvatskoj ko te je lepo ugostio,ocigledno nisi. Sta onda radis u ovoj temi. Sad mi nismo znali da ima i budala i ogranicenih ljudi medju bajkerima. Znamo mi to, jer ih ima i kod nas koliko hoces, ne moramo da gledamo preko u dvoriste. Svi negativni komenatari su od ljudi koji nisu bili tamo i koji slusaju rekla kazala price,citaju,alo i kurir itd..  Ja ne kazem da tamo nema fasista,ali stvara se pogodno tlo za mrznju i kod nas i kod njih, prosto, pisu se samo odredjeni tekstovi po medijima, sa osetljivim temama, sve da bi se ljudi zanimali glupostima a ne stvarnim problemima.. Nacionalizam je tema kada je plata 300 eura, da imate 800 pricali bi malo vise o motorima a malo manje o tome ko je koga klao.. A jel se secate poplava, kada su Hrvati dosli ovde da spasavaju ljude,odjedanput su svi bili pozitivno zaprepasceni..
I became a beast to rid myself the pain of being a man