Glavni meni

Piaggio Liberty 125

Započeo Gašpar, 04 April, 2016, 17:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Dugo u ovaj podforum nisam svraæao, ali je do¹lo vreme  [rofl] [rofl] [rofl]

Elem, kao ¹to mnogi znaju, krajem pro¹lje nedelje mi je palo na pamet da bi sjajno bilo imati skuter za po gradu. Kako mi 50ccm stvarno ne igra, osim ako je neki nabrijani Aerox, odluèih se za 125. A po¹to æe motor biti stalno na ulici, najjeftiniji 125 koji se mo¾e naæi a da nije kinez.

Doðem ja tako do ideje da mi treba Liberty, ali ne dam pare koje tra¾e na oglasima. Javi se Jevta i ka¾e - Ima moj prijatelj, pola godine mu stoji u podrumu, prodao bi sigurno. Pozovem èoveka, on i zaboravio da ima skuter ( [rofl] ), ka¾e hoæu da prodam, doði dogovoriæemo se. I dogovorimo se.

Nego, èovek radio u nedelju, ja nisam mogao da èekam radni dan jer ja radim tada, nisam mogao da naðem kombi i eto, stade Liberty u Sedicia  ;D



Po¹to je jelte istekla registracija, a ja ne znam ¹ta æu sa motorm, kuæi nit anker da ga ve¾em, nit lanac kojim bih ga vezao za taj nepostojeæi anker, a ni katanca da sve to spoji. Znaèi, jedino re¹enje je "Clutch & Brake" gara¾a.

Iskren da budem, ostavio sam motor tamo ali se pla¹im da ga Njanja ne izbrusi, zato moram brzo da dejstvujem.  [rofl]

Sve u svemu, gume poruèene, bela stakla migavaca poruèena, nedostajuæe sitnice poruèene. Papiri æe uskoro kod Jokera na registraciju. Ne znam da li sam ne¹to zaboravio, kapiram da ne  ;D

Idem sad i kacigu da gledam, samo da ne bude skuplja od celog motora  [rofl]

A da, jo¹ uvek razmi¹ljam da li da ga farbam farbom u spreju (farba spakovana u sprej, ne kupovni sprej) ili da odnesem kod farbara, ali jo¹ razmi¹ljam o tome. Svakako ide u bordo :D






clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

MIGE


Gašpar

Citat: MIGE poslato 04 April, 2016, 17:15
Citat: njanja poslato 04 April, 2016, 17:03
Koji skuter ???  [djavo] [djavo] [djavo] [djavo] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
znas da mi treba desni retrovizor  [zvizdi]

Kao ¹to vidi¹ na slikama, neeeema

MIGE


Glava Dole

Mrcina je to a retrovizori... kome jos to treba :D Koliko si se ispruzio ako nije tajna? :D

Sto se farbanja tice mogu sprejevi da zavrse posao ali nije ni priblizno kao pistoljem i mnoooooogo je teze uraditi a da lici na nesto, posebno ako radis sa metalik bojama... izlakiraces ga kako treba sprejom na sveti nikad kako treba... sa akrilom nesto jos i kao moze

lord_oblivion

Ga¹o, koliko si ga platio ako nije tajna?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Nego, zasto ne bi ti sve sam pripremio lepo, udario spric git sa onim u spreju i pozajmis od nekog kompresor a pistolj kupis na nekom buvljaku ali samo trazi sa sto manjom diznom i zavrsava i to posao, sta sam ja samo sve uradio sa mojim od 1200din... i jos plus malo vezbas farbariju, to nikad ne moze da bude na odmet, bilo kakvo znanje i iskustvo je moc, sve i da zajebes nije ti zao jer se na greskama najbolje uci :D
Samo nesto sto sam na brzinu iskopao sa harda ko primer, ima toga jos dosta... a pre negos to sam kupio kompresor sam radio i sprejevima ali kazem nista nije moglo da se uradi posebno sa metalik farbom, ili je bilo mat ili se razlivalo, baca previse uzak i jak mlaz plus cesto izleti i po neka kapljica itd...









jevta

Ofarbaj to ko svet jest da æe da ko¹ta vi¹e od celog motora al æe bar biti ko svet.
Ja bi to kod Igora u Panèevo.http://mysticairbrush.rs/ ima ga na forumu.Kad plaæa¹ bar da bude ko svet.

Gašpar

Ma lud sam i bez airbrusha  ;D

jevta

Ma to samo malo skuplje od farbanja.

MIGE

ako mi poklonis retrovizor,obecavam da te necu obilaziti na putu sa 140+  :D

Gašpar

Javio se Njanja, ima sve ¹to nam je potrebno, dakle poèetkom maja imamo akciju :D


Hohštapler

Magarèe, ne farbaj ni¹ta! Sredi varijator, rolnice i kai¹ za te pare, kupi veliki kofer i vozi! I ne treba da bude previ¹e lep ako æe¹ ga ostavljati napolju, samo vabi¹ lopu¾e...
Znam da sam d¾aba tro¹io tastaturu ali ajde..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gašpar

Neæu voziti ne¹to ¹to nije meni lepo.

Æao poz. I koji æe mi ogromni kofer?

lord_oblivion

Pa za to slu¾i Liberty  ;D

Ne reèe koliko si ga platio. Mo¾e i na pp.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF

kad zavrsis pokazi nam da vidimo kako izgleda LEP liberty  [thumb_up]

Hohštapler

Citat: Ga¹par poslato 05 April, 2016, 18:14
I koji æe mi ogromni kofer?

...jednoga dana ka'¹æe ti se samo...

Ja sam isto kao i ti kupio skuter da mi bude raga ali nisam uzeo da ga ulep¹avam - jebe mi se taèno ba¹, slu¾i samo za po gradu i parkiranje ispred vrata gde god odem (ne tra¾im parking) i njime idem u radnju, natrpam bog'oca (pakovanje perfexa, ubrusa za kujnu, feri, ¹ampon za ruke, litar mleka, leba i jabuke i banane i jo¹ ima mesta), juèe sam nosio usisavaè ispod sedi¹ta... ¹ta da ti prièam...
Ti nosi ranac.   ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gašpar

Staviæu kofer svakako, ali ne ogroman :)

Lazic

Za svaki sluèaj... Da te ne spakuje neko od onih ¹to im doðe¹ pivo... :P ;D :-*