Glavni meni

Pancirna koèiona creva

Započeo sasafilipovic, 22 Februar, 2011, 00:04

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

nano

dot 5.1 ima visu  tacku kljucanja(260c) nego dot 4 (230c)


mozes sipati dot5.1 ako ti pise dot 4

Dentas

#41
Ima li ta razlika u temperaturi kljuèanja bitnog efekta u koèenju, ili i taj dot 4 dobro zavr¹ava posao?

Sad videh na boèici da pi¹e: Boiling point min.265 C i wet boiling point min.165 C.
©ta god to znaèilo?

nano

#42
Imao sam dot4, posle toga dot 5.1 nisam primetio neku razliku, ni meni nije jasno to oko wet i dry  [neampojma] al znam da ih mozes mesati, samo se dot5 razlikuje

UFF

dot 5 je silocone based i ono mora samo u sistem koji je pravljen za njega i ne mesa se sa ostalim a prednost mu je sto odbija vodu tj kondenz
ima i novije od 5.1 ali je nepotrebno, to mogu da koriste samo trkaci kojima ulje na stazi prokuva od kocenja, tebi je sve jedno ali ako vec kupujes sto ne bi uzeo novije :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Dentas poslato 15 Decembar, 2011, 12:13
Zaboravio sam da sam dobio i 250 ml Bardahl ulja za koènice dot 4. to je sve u sklopu popusta od 20%.
Mo¾e li neko da objasni razliku u ulju dot 4 i dot5.1 itd.?
google je cudo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Oli¾e¹ mi moodo..
I da rezimiramo,koja je najbolja varijanta za ova creva,gde je najbolja kupovina?

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dusankobgd

Ja cu na zimu kod bobana po pancir creva.

ЯЭВОЛУТИОН

Nisu Bobanova creva losa, ali Hell ova mnogo bolje izgledaju.....koliko para toliko muzike.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

ja sam radio 2x creva kod bobana, prvo sam prodao nekome sa foruma jer mi je bilo kratko kad sam stavio podizace pa sam narucio drugo dosta duze
ja sam zadovoljan, nema izbor boja ali ono sivo meni sasvim dobro, nemam potrebu za nekom drugom bojom

Panco.KV

koja su po vama bolja Hell ili godrdge verovatno nisam napisao dobro ali ukapiracete

metarex

ja sam na bobbera stavio creva od speed brakes. relativno su novi na trzistu i cene su prihvatljive. prednost je u tome sto sve mozes sam da napravis: crevo kupis na duzinu a okca kombinujes po potrebi/ samo ih zavrnes i to je to. kvalitet je izvanredan i tacka kocenja ostaje uvek gde treba biti sto nije slucaj sa standardnim crevima.

evo vam jedan link pa pogledajte:  http://www.polo-topshop.ch/de_ch/bremsleitungen-gsx-r-1100-91-bis-92.html

sto se cene tice ona je za svajcarsko trziste. u svabiji je verovatno 15-20% jeftinije
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Andreja

Meni se isto "taèka koèenja" menja, taènije, "fading" je jako izra¾en, ¹to vi¹e forsiram koènice, moram jaèe da zabadam poluge da bih stao. Kupio sam polovan disk napred, ploèice za napred i pozadi, hoæu da zamenim i ulje. Oplata creva je ispucala na nekim mestima pa mi zamena ne gine. Da li uop¹te uzimati pancirna creva, koliko su ona skuplja od obiènih? I koje ulje da sipam? Imajte u vidu da vozim traktor od 45ks ali ga redovno peglam do maksimuma pa koènice pregrejem za 10 minuta peglanja, potpuno ih izgubim. Jo¹ nisam montirao ploèice i disk pa ne znam kakva æe biti situacija.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

metarex

Citat: Andreja poslato 06 Januar, 2013, 22:12
Meni se isto "taèka koèenja" menja, taènije, "fading" je jako izra¾en, ¹to vi¹e forsiram koènice, moram jaèe da zabadam poluge da bih stao. Kupio sam polovan disk napred, ploèice za napred i pozadi, hoæu da zamenim i ulje. Oplata creva je ispucala na nekim mestima pa mi zamena ne gine. Da li uop¹te uzimati pancirna creva, koliko su ona skuplja od obiènih? I koje ulje da sipam? Imajte u vidu da vozim traktor od 45ks ali ga redovno peglam do maksimuma pa koènice pregrejem za 10 minuta peglanja, potpuno ih izgubim. Jo¹ nisam montirao ploèice i disk pa ne znam kakva æe biti situacija.

ako budes montirao pancirna creva sigurno ces srediti fading. sto se tice tvojih 45 konja, oni u ovom slucaju ne igraju nikakvu ulogu jer kocenjem pokusavas da zaustavis masu u pokretu a tu snaga motora ne igra inkakvu ulogu. ako ga redovno peglas nebi bilo lose da stavis neko ulje sa vecom tackom kljucanja. momci su vec pomenuli dot 5.1. sto se trkackih plocica tice, ja ih nebi stavljao jer imaju visu radnu temperaturu a to znaci da ce ti motor u normalnim uslovima slabije kociti. kod peglanja naravno bolje. moras izvuci neki kompromis koji tebi odgovara
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

lord_oblivion

U penzionerskoj vo¾nji koristi motor, puca od kompresije a za peglanje uzmi neke malo kao bolje ploèice (mo¾da i da lepi¹ kod onog lika kod Steka na autoputu, onu mek¹u varijantu?). Pancirna creva svakako.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: lord_oblivion poslato 07 Januar, 2013, 07:11
U penzionerskoj vo¾nji koristi motor, puca od kompresije a za peglanje uzmi neke malo kao bolje ploèice (mo¾da i da lepi¹ kod onog lika kod Steka na autoputu, onu mek¹u varijantu?). Pancirna creva svakako.

lepljenje plocica   [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf] [wtf]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

easy

uuu taj lepak mora da je do jaja za duvanje

metarex

boga mi ja se tako sa mnom nebi zajebavao!!! :o jasno mi je da ih i fabricki lepe al oni imaju i kontrolu kvaliteta
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

fabricki se smesa sinteruje na plocicu pa se kocina povrsina obradjuje..........na kamionima nije bitno, posto je povrsina pakne 20 cm2 ali na plocicama gde je povrsina 5 cm2 je rizicno lepiti....pri tome te obloge za lepljenje su predvidjene za dobose a ne za plocice......nekada se nitovala a sada se lepi.....i dalje su kvalitetnije nitovane.
Te lepljene koce dok se prvi put ne zagreju, ili ako je smesa super meka, onda se trose ko stiropor na betonu....zbog cega....zbog 20 evra....plocica ili 40 evra pancir creva....pa nema on 3 diska...skupi su krajeva a ne samo crevo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andreja

Citat: metarex poslato 06 Januar, 2013, 23:35
sto se tice tvojih 45 konja, oni u ovom slucaju ne igraju nikakvu ulogu jer kocenjem pokusavas da zaustavis masu u pokretu a tu snaga motora ne igra inkakvu ulogu.

Sla¾emo se, samo sam hteo reæi da ne dosti¾em neke nenormalne brzine ali u pitanju je svakako vrlo dinamièna vo¾nja :)

Citat: lord_oblivion poslato 07 Januar, 2013, 07:11
U penzionerskoj vo¾nji koristi motor, puca od kompresije a za peglanje uzmi neke malo kao bolje ploèice (mo¾da i da lepi¹ kod onog lika kod Steka na autoputu, onu mek¹u varijantu?). Pancirna creva svakako.

Kupio sam nove ploèice za oba diska, lepljenje ne dolazi u obzir :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D