Glavni meni

Pancirna koèiona creva

Započeo sasafilipovic, 22 Februar, 2011, 00:04

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko


perlx

Citat: Darko poslato 17 Novembar, 2014, 16:00
BRAVO  !!!1 to je poenta ! Kome od nas treba bolje kocenje nego sto je fabrika napravila ?  Koliko se poboljsa kocenje sa ovom promenom i u kojim uslovima ?
Meni, jer su mi na ¹lep stavili koènice od skifa.
"Boban" hidraulièna creva su ok, ni¹ta preterano kvalitetna, ali su im zavr¹eci jako lo¹i, rðaju i cvetaju vrlo brzo.

rboban

80% propadanja kocnice je zbog kocionog ulja (upilo vlagu, staro), 10% je zbog NEispravnosti kočionog sistema ili NEadekvatne tehnike vožnje, a samo 10% zbog JEBAČKE vožnje... Lično preferiram opletena creva zbog boljeg osecaja i doziranja....

P.S. A pravljena creva zbog jednog slučaja iz prošlosti volim da testiram na dugom, praznom i pravom putu sa par ŽESTOKIH kočenja
Ride It Like You Stole It

©eki

Citat: rboban poslato 17 Novembar, 2014, 21:48

P.S. A pravljena creva zbog jednog sluèaja iz pro¹losti volim da testiram na dugom, praznom i pravom putu sa par ®ESTOKIH koèenja

Pa sva su creva pravljena  ;D ;D dodu¹e, neka bolje, neka lo¹ije...   ©ala na stranu, ja sam na 900RR-u imao Bobanova creva. Uz 6-toklipna kle¹ta i 320mm disk, razlika je bila da èovek ne poveruje u odnosu na fabrièki. Ima jedno 3 godine kako sam prodao drugaru motor. I dalje sve funcioni¹e besprekorno.





Istu kombinaciju æu da uradim i na Teneri, samo æe donor za disk biti R1 ('04 - '06), 320mm i gadja se ¹raf na ¹raf...

Gvozden

Ajd i ja da pitam, sta treba uraditi da bi ta kod Bobana bila dobra? Iskoristiti samo srafove od orginala ili i holendere? To je mana kod njegovih?

©eki

 Ja sam samo ¹rafove koristio moje a komplet creva mi je radio jer nisam  hteo da sakatim moja originalna..

Darko

eto , razresismo i to dal su Bobanova bolja od fabrike....

pa ok  , bzv je samo sto moras da mu nosis uzorak , samim tim ostajes bez motora to vreme dok ne uradi...

rboban

Meni su radili u danu, odnesem ujutru, pozavrsavam poslice po BG-u i u povratku pokupim...
Ride It Like You Stole It

Kostić

ja sam menjao creva za gorivo, fabrièka ispucala spolja, radila besprekorno, al ajd da zamenim. kupim u radnji skupo, stavim, propi¹a,naduva se. ma da, mala privreda. onda je neko spomenuo hidraulik2 be¹e. nisam stigao da probam oti¹la bedevija, al fabrika je fabrika. ako sirovina nije kad se motor pri naglom koèenju digne na prednji i ako ga tako maltretira¹ konstantno, bez da omane i trun, za¹to bi ja stavljao malu privredu? ono kod mene je bila samo nalepnica, sistem je bio fabrièki. za sve pare.

©eki

Citat: rboban poslato 18 Novembar, 2014, 00:47
Meni su radili u danu, odnesem ujutru, pozavrsavam poslice po BG-u i u povratku pokupim...

I meni... Zakazao i sve dogovorio telefonom. Doneo, ostavio, popio kafu u obliznjem kafancetu i sve bilo gotovo za oko sat vremena.

VR 46

Citat: ©eki poslato 17 Novembar, 2014, 23:49
Citat: rboban poslato 17 Novembar, 2014, 21:48

P.S. A pravljena creva zbog jednog sluèaja iz pro¹losti volim da testiram na dugom, praznom i pravom putu sa par ®ESTOKIH koèenja

Pa sva su creva pravljena  ;D ;D dodu¹e, neka bolje, neka lo¹ije...   ©ala na stranu, ja sam na 900RR-u imao Bobanova creva. Uz 6-toklipna kle¹ta i 320mm disk, razlika je bila da èovek ne poveruje u odnosu na fabrièki. Ima jedno 3 godine kako sam prodao drugaru motor. I dalje sve funcioni¹e besprekorno.





Istu kombinaciju æu da uradim i na Teneri, samo æe donor za disk biti R1 ('04 - '06), 320mm i gadja se ¹raf na ¹raf...

Imam ista kljesta, 6-to klipna i kod mene na ninji,ovih dana cu ici da napravim kod bobana pa javljam utiske  ;D
Twist of wrist!

clutch&brake

Nemoj da javljas utiske bar ne do Aprila :-*
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

VR 46

Twist of wrist!

BOKYBOY

...svi koji su posedovali velikog ZZ-R-a znaju za njegovu famoznu mekanu prednju kocnicu koju navode kao veliku manu na tom motoru...e pa,ja sam sa pancirnim crevima to resio,bez stavljanja kljesta od K1234...koci kao zmaj,uvek koristim samo dva prsta za to,bas,bas retko dodam i zadnju malo kada imam suvozaca-icu...rezime:ima razlike,bar kod mene...preporuka a nisu velike pare u pitanju...marka vise-manje nebitna... [thumb_up]


Popsy

gde se taèno nalazi Boban sajla?
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

UFF

http://www.bobansajle.co.rs/main.htm

http://www.bobansajle.co.rs/images/mapa.jpg



i meni je uradio crevo za 2-3 sata

ono sto mi se nije svidelo je sto mora krajeve da greje da bi ih savio, a kad kupis brend dodje sa gotovom krivinom bez paljenog efekta brenera :D

VR 46

#156
Citat: BOKYBOY poslato 18 Novembar, 2014, 16:17
...svi koji su posedovali velikog ZZ-R-a znaju za njegovu famoznu mekanu prednju kocnicu koju navode kao veliku manu na tom motoru...e pa,ja sam sa pancirnim crevima to resio,bez stavljanja kljesta od K1234...koci kao zmaj,uvek koristim samo dva prsta za to,bas,bas retko dodam i zadnju malo kada imam suvozaca-icu...rezime:ima razlike,bar kod mene...preporuka a nisu velike pare u pitanju...marka vise-manje nebitna... [thumb_up]


Isti problem imam i na mojoj kawi,znaci kocnica je mekana i krece da hvata tek na polovini rucice,ona koci odlicno ali je previse mekana,u toku voznje kad se ulje malo zagreje postaje tvrdja...posle ciscenja kompletnog sistema,kocnica je bila tvrda ali posle nekog vremena opet omeksa,poslednja stavka su creva i nadam se da cu resiti problem...zaboravio sam onda na druzenju  da probam boki tvoju kocnicu,bas me interesuje kako radi... ;D
Twist of wrist!

Darko

Vrlo verovatno cu i ja raditi kod Bobana , ako ne prodam motor...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Darko poslato 18 Novembar, 2014, 19:22
Vrlo verovatno cu i ja raditi kod Bobana , ako ne prodam motor...
mozda i prodas ali ne za tri ljubicaste....a kamoli ono preko....mora da se rodi kupac za taj motor...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

dakle sad waaaarp na sezona prolece 2017 ...
kakva je situacija sa kocionim crevima ?
gde raditi ? ta hela najbolji odnos kvalitet cena ? dal kod njih mogu nabavim i sraf da iz cilindra idu dva creva bez razdelnika ....

rboban ... pomenuo si sa nekom pletenom nesto  ?

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell