Glavni meni

Pancirna koèiona creva

Započeo sasafilipovic, 22 Februar, 2011, 00:04

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

VR 46

Twist of wrist!

Bori¹a

mozda zato sto prednjih ima 2? ;D

Hurricane

Citat: Darko poslato 17 Novembar, 2014, 12:22
pa kako tolika razlika jbt ? u cemu je fora?

..velika je i razlika u onome ¹to dobije¹ kod Bobana u odnosu na nova komplet profi pancirna creva tipski za tvoj model...


taènije sto i stolica razlika...

Darko

ok , razumem te stvari ...ali ajde onda poredjaj po kvalitetu  : fabricka koja dolaze uz motor , bobanova ili moto land ...ajde , moto land je verovatno prvi ,ali dal je bolje pancirno bobanovo ili obicno fabricko ?

Hurricane

...i onom duct ali metalnom trakom da oblepi¹ fabrièka æe biti bolje nego bez..

e sad opet ide pitanje, koliko ti je potrebna bilo kakva intervencija na koèionom sistemu i za¹to?

ja ni sa potro¹enim diskovima do minimuma, i ploèicama tamo nekim, fabrièkim crevima i skroz praznom vilju¹kom

jo¹ uvek nisam osetio potrebu za boljim koèenjem..

..mislim da su zanemarljive nijanse u pitanju..

VR 46

@ borisa: ma i da je jedno crevo 2000din pa je opet upola jeftinije..

@ hurricane: nema brate to tipski u moto land-u,oni uzimaju fabricke mere i onda ih seku i stavljaju holendere,sve to rade nasi ljudi sa hell-ovim crevima i holenderima,crevo k'o crevo samo je (zeleno,plavo,zuto) i ima oznaku hell,a bobanovo nema nista nego je sivo...mozda gresim,ali ja to tako kapiram,i necu ja da vozim 24h le mana i necu imati konstantna kocenja sa 300kmh i to..

@ darko:ma da,sigurno su bobanova bolja od fabrickih tu nema govora...
Twist of wrist!

Darko

Citat: hurricane poslato 17 Novembar, 2014, 15:44
...i onom duct ali metalnom trakom da oblepi¹ fabrièka æe biti bolje nego bez..

e sad opet ide pitanje, koliko ti je potrebna bilo kakva intervencija na koèionom sistemu i za¹to?

ja ni sa potro¹enim diskovima do minimuma, i ploèicama tamo nekim, fabrièkim crevima i skroz praznom vilju¹kom

jo¹ uvek nisam osetio potrebu za boljim koèenjem..

..mislim da su zanemarljive nijanse u pitanju..


BRAVO  !!!1 to je poenta ! Kome od nas treba bolje kocenje nego sto je fabrika napravila ?  Koliko se poboljsa kocenje sa ovom promenom i u kojim uslovima ?

Hurricane

..ima na poèetku teme o tome, ali u su¹tini sa pancirnim crevima nema ¹irenja usled zagrevanja prilikom intenzivnije vo¾nje,

¹to se manifestuje da poluga koènice neki milimetar kasnije hvata i to je sve...

s tim ¹to treba uzeti u obzir da ako su se creva zagrejala od vo¾nje onda je i guma na solidnoj temperaturi pa bolje hvata i manji

je rizik od proklizavanja a onda mo¾e i mu¹ki da se pritisne...

Darko

ili ti za nas "kafic" vozace a i za one "leti - Zlatibor" varijante - sviranje kurca i pokazivanje patke

Hurricane

..ma da bratac, menjati ulje i sipati kvalitetno je dovoljno..

Biker-Boy

ja sam prosle godine ubacio HEL crevo misleci da je fabricko (posto ima 20 godina) pocelo da rikava, da bi na kraju skontao da u stvari treba da repariram kocioni cilindar gore, ali svakom slucaju osetila se razlika u doziranju izmedju original i HEL creva ,a crevo sam uzeo u Motomaniji na akciji za 30 i neki euro
I feel the need..... the need for speed !!!

Darko

eto vidis , i ovo iz prve ruke znaci kad ti neko kaze...

jebem li ga .. kako god... ne vozim ja nesto preostro ( sem kad pratim castora ili bokija  do ljilje i mise pei ) , pa mislim da mi na mom 20-ogodisnjaku utrcavanje sa 100 i kusur evrica i nije bas neophodno... dok npr , to od Bobana i nije neka investicija ako je 2.000 din a primeti se bilo kakva razlika ... nekad i pola metra spasi od udesa....

da cekamo nekog ko je uradio kod Bobana da se javi i prenese utiske ?

clutch&brake

Ja sam vracajuci se sa mora pre 4 godine na gsr osetio sta znaci kada se ulje ugreje a crevo prosiri... fabricka naravno...  kocnica propala do kormana a oci mi ispale ispred fara... posto sam samo ocima kocio  [rofl] :-[
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

VR 46

zamisli tek kakva su creva kod nas na kawama  [zvizdi] :o
Twist of wrist!

ЯЭВОЛУТИОН

cas iz fizike
fluid prenosi silu ravnomerno po kvatratnom milimetru povrsine
dakle deluje istim pritiskom i na zidove creva i na klipove kandzi
Kako su gumena creva dosta elasticnija od teflonskih (ta pancirna su zapravo teflonska) pritisak u sistemu ostaje isti ali nemate gubitke u sirenju creva te je osecaj na kocnici mnogo bolji, pogotovu kada se ulje ugeje i ugreje gumu koja postaje jos elesticni9ja....
svi parametri su za teflon creva,
Hell je aftremarket u raznim gey bojama i nije nista kvalitetnioji od Bobanovih creva, ali je razlika u fitingu.....boban koriti vas fiting ili stavlja svoj koji nije nikako galvanski zasticen.....helov fiting je od nerdjajuceg celika i uz creva (koja su u boji koju zelis) dobijes i Banjo srafove i bakarne podloske......racunaj da je sraf na komad oko 3-5 evra, da je podloska 0.3....sve zajedno izadje isto.....jedno je za one koji zele da to ima funkciju a drugo za one koji zele funkciju, izgled i brend......sve ima svoju cenu

p.s.
nekada se to resavalo metalnim crevima do pred kandzu.....bakar je pod tim pritiscima neelastican...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

VR 46

A jel mogu da se uzmu onda samo ti srafovi i podloske (hell) i da se uradi ostalo kod bobana?
Twist of wrist!

Hurricane

..to iskoristi sa svog motora..

okca i creva uradi kod Bobana...

metarex

Citat: VR 46 poslato 17 Novembar, 2014, 19:32
A jel mogu da se uzmu onda samo ti srafovi i podloske (hell) i da se uradi ostalo kod bobana?

mozes da koristis originalne srafove koji su ti sad na motoru.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Kostić

Citat: njanja poslato 17 Novembar, 2014, 18:18
Ja sam vracajuci se sa mora pre 4 godine na gsr osetio sta znaci kada se ulje ugreje a crevo prosiri... fabricka naravno...  kocnica propala do kormana a oci mi ispale ispred fara... posto sam samo ocima kocio  [rofl] :-[

ja sam na onoj bedeviji koèio za sve pare i nikad me nije izdao. a pregrejavalo se sve do da opeèe¹ prste. mo¾da si imao neki feler da nisi video, zar je moguæe da fabrika napravi sistem da mora¹ da koèi¹ oèima?

Hurricane

...jeste, kad si negde na njemu imao nalepnicu Hel èini mi se...

uticaj nalepnica je detaljnije obraðivan u nekoj drugoj temi...