Glavni meni

Pancirna koèiona creva

Započeo sasafilipovic, 22 Februar, 2011, 00:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

Pre dva meseca u Jagodini je zapoèeta nova industrijska zona. Od nje je trenutno uraðen samo put oko 1700m, 5 krivina , od njih 4 su po90 stepeni i jedna od oko 60 stepeni. Nema saobraæaja na njoj, a asfalt je prava perverzija. Uglavnom, ja do sada nisam nikada vozio tako motor. Znaèi izvlaèenje do maksimuma i koèenje do maksimuma. Od jakih koèenja, i naravno grejanja diskova, ploèica, teènosti, koènica mi postaje mnogo "tvrda", tj. koèi motor ii dalje dobro, ali brate treba da se zapne. Po¹to ima dosta koèenja, koènice uop¹te ne stignu da se ohlade. Interesuje me ¹ta bih dobio sa pancirnim crevima, da li bi pri tim veæim temperaturama bila mek¹a koènica ili da li bi bolje koèio ili za ¹ta veæ slu¾e. Ako se ovako greje u januaru i februaru, kako æe da bude letos na 30stepeni?

SSZGO

koliko zanm

obicna creva se pod pritiskom vise sire nego pancirna

sto utice na to da moras vise da pritisnes na rucku da bi izvrsio isti pritisak na disk

a da li je to primetno kada se zameni, ne znam...

ja imam pancirna creva i motor nista bolje ne koci od fabrickih na drugim motorima...

jedinu razliku koju sam primetio kod mene u odnosu na druge je tzv doziranje kocnice

ja pritiskam i ono koci postepeno

na nekim drugim motorima pritisnes malo i jos malo i onda se motor ukopa odjednom
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

promenom creva ne bi dobio nista na hladjenju vec ti se creva samo ne bi sirila toliko
da bi dobio na hladjenju diska trebalo bi mozda da promenis disk, tj neki koji ima vise rupica na sebi

sasafilipovic

ma znam da ne bih dobio ni¹ta na hlaðenju, nego da li je problem u tome da se koèiona creva vi¹e ¹ire na velikoj temperaturi od pancirnih - ako se pancirna uop¹te ¹ire? Briga me ako je sve vrelo ako i dalje koèi kako treba.

Kengur

Dobio bi sledece... Kao sto je sszgo rekao...
Ne bi se sirila prilikom grejanja, bolje bi se dozirala kocnica... Obicna creva se sire kad se zagreju malo vise, samim tim moras vise da pritiskas rucicu da bi motor kocio. Diskovi se greju pa se greju, najbolja komb su pancir creva, i trkacke plocice koje rade na vecim temperaturama...

EDIT:
Citat: sasafilipovic poslato 22 Februar, 2011, 00:39
ma znam da ne bih dobio ni¹ta na hlaðenju, nego da li je problem u tome da se koèiona creva vi¹e ¹ire na velikoj temperaturi od pancirnih - ako se pancirna uop¹te ¹ire? Briga me ako je sve vrelo ako i dalje koèi kako treba.

Bas tako, vise se sire kad se ugreju... ;)

dzimika

problem ti nastaje upravo zbog grejanja a posto se pancirna creva ne sire toliko pritisak koji se stvara ne vraca klipove nazad i dolazi do daljeg grejanja diska i moze doci do potpune blokade kocnice

UFF

Kad si menjao ulje u kocnicama i koji dot si sipao?

Bez veceg diska tesko da ce ista imati vajde

sasafilipovic

Znaèi sint ploèice i pancirna creva... koèiono ulje sam menjao 2009. nisam merio vlagu u ulju, ali i to æu kad se otpi sneg. Ma zameniæu ga u svakom sluèaju...
E sad, pancirna creva... Boban sajle, koliko otprilike ko¹taju za prednje diskove? Stavio bih odvojena creva od cilindra do svakog diska? Neka orijtaciona cena? Znam da je 1400din metar, ali onda kad poène da tupe, okca su toliko, cicnculator toliko, ovo toliko, donesi ih ti kod nas pa æe da ti ka¾emo koliko ko¹ta...

Kengur

Citat: sasafilipovic poslato 22 Februar, 2011, 01:19
Znaèi sint ploèice i pancirna creva... koèiono ulje sam menjao 2009. nisam merio vlagu u ulju, ali i to æu kad se otpi sneg. Ma zameniæu ga u svakom sluèaju.. .
E sad, pancirna creva... Boban sajle, koliko otprilike ko¹taju za prednje diskove? Stavio bih odvojena creva od cilindra do svakog diska? Neka orijtaciona cena? Znam da je 1400din metar, ali onda kad poène da tupe, okca su toliko, cicnculator toliko, ovo toliko, donesi ih ti kod nas pa æe da ti ka¾emo koliko ko¹ta...

Bas sam pricao sa Brkom kad je nabavljao pancir creva za kawu koju je vozio na trkama... Obrni okreni dosli smo do sledeceg zakljucka:
Boban sajle jeftiniji za dve tri hiljade dinara, nego da narucis pancire firmirane... Za tu razliku u ceni ne isplati se da radis kod njih i razmisljas kako su ti uradili... Uzmes od proverene firme i cao...
Mislim da su brku kostali oko 80/90 evra za obe kocnice... Javice se vec on, ili mu pusti pp gde je uzeo pa ce ti reci i tacnu  cenu...

dzimika

#9
crevo od 110cm je izaslo mene sa svim 2400din kod bobana, sto nije skupo uopste, jer znam da neki servisi uzimaju i po 4000din za istu stvar
ali to je bilo pre godinu i nesto, sutra idem do bobana pa cu pitati

rboban

Alal ti SPRAVA majstore, skidam KAPU!!!!
Ride It Like You Stole It

dzimika

svratio sam do boban sajle danas, metar jeste 1400din a crevo od 140cm kosta 2850din sa svim radovima, okca su 300 (sa savijanjem 350) i da sve to spoje jos 250 i to je to.

Citat: sasafilipovic poslato 22 Februar, 2011, 01:19
donesi ih ti kod nas pa æe da ti ka¾emo koliko ko¹ta...

da doneses traze samo iz razloga da bi videli koliko telo na okcima treba da se savije, a to ako neces da se savijaju ili ne treba ti mozes odma da narucis

©eki

Kod Bobana sam i ja radio creva pro¹le godine. Sve preporuke.

Citat: SSZGO poslato 22 Februar, 2011, 00:10

na nekim drugim motorima pritisnes malo i jos malo i onda se motor ukopa odjednom

  ... a ovome je uzrok koèiona teènost

Gašpar

Ja samo da kazem da i u Vrscu postoji ista "industrijska zona" i jedva cekam sunce da idem malo da je isprobam  ;D ;D ;D

UFF

I ja bi malo na neku industrijsku zonu sa novim asfaltom i bez saobracaja a da nije ada huja pa da se ceo dan vrtim u kug ko mis po tocku u kavezu

Gašpar

Ova u Vrscu moze da se koristi 100%, nece se tu skoro praviti nikakva industrija  ;D

Dutchman

dot 5.1 ako vec toliko kochish ;)

sasafilipovic

Ne seæam se koje sam stavljao kad sam menjao ulje... Zameniæu ulje na poèetku sezone definitivno.

Tihi_ZR

pozdrav drustvo. Evo i ja se javljam povodom pancirnih creva. Pre par dana sam u Madjarskoj u jednoj radnji kupio za nekih 25 evra 2 metra Galfer creva kako bih imao dovoljno i za prednju i za zadnju kocnicu. Problem su mi samo okca posto ne znam kod koga da idem da ih stavi. Ima neki majstor koji radi ta creva za kamione i neke velike masine ali bih hteo da se raspitam i za ostale majstore i da vidim koliko bi me izaslo kod tog Bobana posto ga svi hvalite. Treba samo da se isece crevo i da se stave okca.
Ako moze neko da stavi broj telefona tog lika pa da se cujem sa njim koliko bi me izaslo to.

ЯЭВОЛУТИОН

creva su najeftinija stavka skupa su okca....25 evra komad
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11