Glavni meni

Na¹ Grof (NS) sa foruma pao.

Započeo Hohštapler, 31 Mart, 2016, 16:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Mnogo su poceli da jedu govna poslednjih 6 meseci, a samo zato to im drzava to dozvoljava. Ja se isto sudim sa njima i ako budem imao srece bice gotovo sl godine u ovo vreme.
I zbog cega ti traze izjave, ako ima policijski zapisnik?

Slaninar

Citat: Kanarinac poslato 14 Maj, 2016, 15:53
Mnogo su poceli da jedu govna poslednjih 6 meseci, a samo zato to im drzava to dozvoljava. Ja se isto sudim sa njima i ako budem imao srece bice gotovo sl godine u ovo vreme.
I zbog cega ti traze izjave, ako ima policijski zapisnik?

Da bi ¹to vi¹e ljudi odjebali!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

njhov biznis model
je da sto manje
i sto redje isplate ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Maj, 2016, 22:49
njhov biznis model
je da sto manje
i sto redje isplate ...


Naravno. Ja sam otkaèio osiguranje kada su mi posle kvara opreme tra¾ili papire koje mi nisu tra¾ili kada su opremu osiguravali. Znaèi kad uzima¹ pare ne tra¾i¹ ni¹ta od papira, a kad treba da plati¹ onda fali jo¹ jedan papir. More mar¹!
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

viper

Sa njima nemo¾e lepo, odmah u startu uzeti advokata, i nema glava da te boli.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Grof

Problem je ¹to pre kraja leèenja a ni pre isteka roka od 45 dana od prijavljivanja ¹tete ne mo¾e¹ da ih tu¾i¹, tj to je zakonski rok da re¹e tvoju prijavu.
Po isteku tog roka tek mo¾e¹ podneti tu¾bu ako ne re¹e tvoj sluèaj.... u svakom sluèaju prièa je ne lip¹i magarèe do zelene trave tj do ostvarivanja svojih prava.
Jo¹ je makar meni vi¹e frustrirajuæa èinjenica da ako ti neko razbije motor u martu-aprilu i ti nema¹ para da ga popravi¹ pare od osiguranja neæe¹ videti sigurno pre sledeæe godine u isto doba ¹to znaèi da ti propade sezona za koju si potencijalno platio registraciju...ili ako si taksista onda si godinu dana bez primanja ako nema¹ para da popravi¹ svoje sredstvo rada -auto.....
Ma ovo je dr¾ava za po¾eleti....na trulom i lo¹em zapadu osiguranje ko¹ta ali auto motor ili otera¹ u servis i boli te tuki vozi¹ zamensko vozilo dok se ne popravi tvoje ili te isplaæuju manje vi¹e momentalno (mislim da je maksimalni rok 15 dana) pod uslovom da nisi kriv za ¹tetu koja je nastala.

balcan girl

advokat je majka mara za osiguravajuce kuce :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

penzos

A ti li misli¹ da je osiguranje i osiguravajuæe kuæe tu zbog tebe?  [facepalm] Kakav danak neiskustvu! Evo ti recimo primer, na daj bo¾e ikome, ali...... Ne mo¾e se naplatiti od¹teta dok se leèenje ne zavr¹i, jer, jbg, ne zna se dali æe biti posledica, ¹ta je sve o¹teæeno (mislim fizièki, kod vozaèa), kako teèe oporavak,.... dali je povreðeni bio u banji, sva¹ta ne¹to  [dunce] Ali motor ima svoja o¹teæenja! Sabere¹ i plati¹! A, ne! Oni sve to objedinjuju i razvlaèe! Inaèe, taksista ili lice kome je delatnost bila ugro¾ena jer je stradao vr¹eæi istu mo¾e i ima pravo i to da naplati ako nije prouzrokovao ¹tetu!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Grof

Svaka ¹teta se naplati ali je problem u rokovima. Meni ide na¾ivce da svoje pare tj od¹tetu za ne¹to za ¹ta nisi kriv mora¹ da èeka¹ godinu, dve, tri i da ok dobiæe¹ i kamatu i advokat æe dobiti lovu za sudjenja i ve¹tak za svoje....... AAAALLLLIIIII za¹to svo to drkanje? Meni lièno vi¹e znaèi dobiti sada i odmah 800eura nego 1200 za dve godine.... Posebno u situacijama kada ti motor/auto nisu u voznom stanju i treba ti lova da ih osposobi¹.... [ljutko]

DebeliZmaj

mislim da je bila afera sa onim
namestenim izvestajima od saobracajne
to oko brze naplate pa su zato
zakomplikovali ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Maj, 2016, 22:49
njhov biznis model
je da sto manje
i sto redje isplate ...

Lepo si rekao malopre, pusti sad name¹tene izve¹taje... ;D