Glavni meni

Pojacavanje wifi signala u stanu

Započeo Kanarinac, 27 Mart, 2016, 21:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

E ovako, imam sbb net i neki njihov modem i ruter u jednom koji je definitivno sranje, u stanu od oko 60kvm signal na drugom kraju stana je nikakav, oko 5 puta slabiji, pritom stan uopste nije dugacak i ima 2 zida izmedju. Treba mi savet sta je najbolje (a najjeftinije) resenje da se signal pojaca na drugom kraju stana. najradije bih izbegao razvlacenje kablova na drugi kraj stana, pa dajte mi predloge. Nisam neki strucnjak sto se podesavanja posle tice, pa ce mi i oko toga trebati pomoc.
Ovo je trenutna brzina

dzimika

Realno mislim da bi bilo koji ruter sa antenom od min 5db ali najbolje bi bilo 7+1db
mislim da bi bilo koji tplink sa antenom koja moze da se menja pa samim tim da se stavi ova jaca zavrsio posao

mazzi

Mislim da je vec bili neka prica oko ovoga ... al uvek moze da se ponovi :)

1. Ova brzina ti je zato sto verovatno koristis 802.11g to je max 54 Mb/s al u praksi negde oko 30Mb/s samo ako je uredjaj sa 802.11n mocices da izguras tih 60 Mb/s.
2. Sada imas na trzistu raznih uredjaja koji su ili jaci ili pojacavaju snagu postojeceg. Na par mesta sam koristio http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wr841hp-300mb-s-high-power. Ipak moras da probas kod tebe. Druga opcija je da uzmen neki Mikrotik ali on nije bas za obicne korisnike, moras malo da se pomucis oko setovanja pogotovo da izguras 802.11n da radi kako treba.

PS. Sad videh da imas 60 kvadrata a ne 60Mb/s ... koji paket imas kod njih?

Kanarinac

Ovaj paket je u pitanju Digitalni Duo TV+Net Silver

Uzeo bih i drugi ruter ako ce da resi posao. Znaci imam ja signal ali je dosta dosta slabiji

mazzi

Koliko vidim to i jeste 30/2 Mb/s tako da mozes da uzmes ovaj router i pojacas signal. Bilo bi dobro ako imas negde da uzmes na probu da ne bacas pare.

Kanarinac

Mislim da nemam od koga, jedino da kupim pa ako ne radi posao da im vratim. Jel idu neka posebna podeavanja na njemu ili fabricki?

mazzi

Sve po default-u mislim da samo moras da ostavis zemlju USA zbog snage, kad prebacis na neke nemas mogucnost pune snage.

Kanarinac

Ajde videcu onda da uzemem ovaj pa da isprobam. Postoji sansa da zapnem u podesavanju, jer ovaj stari moram da prebacim na modem samo,a nisam siguran kako se to radi tj gde je u opcijama :) Ali cimacu te :)

mazzi


Gašpar

Kanarinac, si na¹ao gde da uzme¹? Imam isti problem.

mareskin


Mi smo uspe¹no radili sa ovim AP-om.

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-12_TL-WA901ND.html

Radili smo i Bridge vezu izmeðu dve zgrade. S tim da smo se potrudili da oba budu na prozoru tj. bli¾em zidu.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kanarinac

Citat: Ga¹par poslato 28 Mart, 2016, 11:12
Kanarinac, si na¹ao gde da uzme¹? Imam isti problem.
Mazzijev link je za sada najpovoljniji mada je razlika u par stotina dinara. Narednih par dana radim pa ne mogu da stignem da uzemem

dzimika

Pogledaj i u nebu, isto drze tplink, nebo.rs za neke stvari imaju nizu cenu od netiksa

SSZGO

koliko puta treba da se napise isto... veza je dvosmerna

dzaba ti najjaci ruter na svetu kad tvoj tel ili laptop ne mogu da vrate signal

moras da stavis range extender, to su malecni uredjaji koji se ubodu u strujnu uticnicu i premoscavaju signal
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kanarinac

Citat: dzimika poslato 29 Mart, 2016, 06:54
Pogledaj i u nebu, isto drze tplink, nebo.rs za neke stvari imaju nizu cenu od netiksa
Identicne su im cene :)

SSZGO sta dobijam sa njim, ako moze malo detaljnije? Hvata signal sa rutera i baca ga dalje istom jacinom?

dzimika

Jeste sszgo donekle u pravu ali dugo nije u srbiji pa ne zna da sbb se nije potrudio da uzme malo jace rutere
Sa obicnim tplink-om sam imao mnogo veci domet nego sada sa sbb-ovim najnovijim modelom cisca ili sta je vec stvarno unutra od kineskih komponenti

Ako odes na sbb-ov forum videces da se mnogi zale na kvalitet i jacinu najnovijeg modela modema i svi su resili problem kupovinom nekog tplink-a cak su neki trazili da im vrate prethodni model zbog nekih podesavanja portova koji nisu moguci sa novim

mareskin


U stvari svi su u pravu :D
Jedno sam nauèio od kada prodajemo wireless, a to je da nema pravila.  Mnogo zavisi od objekta, okolnih objekata, drveæa, dosta drugih signala u istom opsegu frekvencija. Ma nema kraja varijantama.
Najbolje se pokazao "poku¹aj i popu¹aj" sistem. Ako ima¹ moguænost da proba¹ opremu.

Naravno, ako novac nije osnovni uslov onda se uzme jaèa i kvalitetnija oprema koja napravi "most" izmeðu dve lokacije i u¾iva¹.
Imao sam sluèaj da signal ne mo¾e da "probije" ploèu u kuæi. Razdaljina 4-5 metara. Sve dok ne stavi¹ skupu i jaku opremu nije moglo da radi. A probali smo sve ¾ivo.

Druga stvar je da ako se stavi jaèa antena to ne mora da znaèi i jaèi signal. Jaèa antena na manjoj daljini mo¾e da "pebaci" korisnika.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Flojd

I mojih par kom¹ija koji su (jo¹ uvek) na SBB-u se ¾ale na isti problem. Pritom, najveæi stanovi u zgradi su od 60 kvm a pregradni zidovi su od cigle, nema betona ni malo, stara gradnja...

Da ne bude da reklamiram sam svoju prodaju, ali verujem da æe ti ovo u potpunosti zavr¹iti posao za male pare:

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,21287.0.html

mazzi

Evo resenja ... neka ti Flojd da uredjaj na testiranje i ako radi to je to ;)

eclipse4

zasto sam ja zadrzao svoj stari ruter i ukinuo mu prodaju? :)

zato sto je mts-ov koji sam dobio u blagu ruku receno sranje u odnosu na moj netgear.....pa mi sad moj sluzi za rutovanje,gde bi i komsije bile zadovoljne (cik da znaju sifru) a mts-ov,cisto da bude nakacen na njemu linija.