Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Ma oni bi mogli ozbiljnije probleme da resavaju a ne sobracajne pa bi svima bolje bilo , al ne ovo im je lepa kasica prasica pa samo otimaj udaraj , nemas ajd u zatvor , nemas ajd izvrsitelji ... E onda udaris kurcinu nemas nista i razapnes sator negde u sumi i jebe ti ... Mir tisina lov ribolov , a oni nek funkcionisu po gradu sa svojim bankama , kapitalistickim drustvom , radi da bi potrosio i kupio i ono sto ti ne treba itd . Ljudi koji zapale na neka imanja van grada su mi sve jasniji . [klanjam_se]

Lazic

#3181
Naravno... ;D


Elem, vidim da se ubiste da doka¾ete da su statistike nepotrebne, a niko da proèita ¹ta sam napisao... Sve vreme prièam o UKUPNOM broju nesreæa u rasponu od vi¹e godina. Naravno da æe izmeðu 2 i 3 noæu svako ko se slupa da bude pijan ili uspavan, taèno je da je dosta veæa verovatnoæa da æe da se slupa neko pijan, svako ko je ikada bio pijan èak i ako nije vozaè to zna, neko pijan ne mo¾e ni da hoda a ne da vozi... Poenta je u onome dole ¹to je napisao Motoklasik mada se odnosi i na vozaèe kola kod nas... Dan danas je u Velikoj Britaniji dozvoljeno do 0.8 promila(bar za kola). Jesu li oni samoubice ili podnose alkohol bolje nego Rusi ili glupi, ili toliko bolji vozaèi? Ili mo¾da na¹a a i druge dr¾ave sa malil limitom ¹ilje kurac na narodu? Kad sam naduvao 0.76 oseæao sam dejstvo alkohola ali sam i subjektivno oseæao da sam sposoban da vozim, ¹to i jesam bio, niti sam vozio prebrzo, niti rizièno, jesam se popièkao sa policajcem oko nekih preusmeravanja(kad su pravili novi tobogan ka Adi), ali oko toga bih se posvaðao i trezan. Po sada¹njem i tada¹njem zakonu za 0.76 ide i kazna i oduzimanje dozvole, u Engleskoj nikom ni¹ta...


Ne prièam da treba voziti pijan, nego da zavisi od èoveka i kolièine alkohola kad si nebezbedno pijan za vo¾nju... E sad, mo¾e da se dalje ¹ilji kurac kako za sve treba da va¾e ista pravila... I opet se vraæamo na ukupan broj nesreæa koje su izazvali pijani i na¹ zakon i sprovoðenje istog... Ni¹ta ne rade zbog poveæanja bezbednosti, samo cede suvu drenovinu, zato su i smanjili limit sa 0.5 na 0.3 pa na 0.2... Ko je bre pijan sa 0.2 ili 0.3 ??? [facepalm]



@Motoklasik:
Onomad kad sam provozao CR500 ni u ludilu nisam smeo da sednem na nju trezan... :o ;D Dodu¹e i nismo bili na javnom putu, ali jesam li tada delovao da nisam u stanju da bezbedno upravljam onim èudovi¹tem od vozila? :D A tada bi verovatno naduvao oko 1... :o  ;D

El Jefe

Овај народ је изгубио слободу када се масовно преселио у градове и предао оружје. Човеку који има своје имање са бунаром и пушку не може нико ништа. У граду ако нестане воде и струје ти си готов. Тако може да те контролише било ко. Што реко онај из Сарајева, имао сам девизе само нисам имао да једем.
Узгред Лазића треба линчовати да не узнемирава народ.
Друштво за заштиту од животиња

UFF

Citat: FANTOM poslato 22 Oktobar, 2019, 11:08
    Ma problem je bio sto je njih bilo tri a nas dvoje Mige moj dragi sta ces bila borba ko ce sa dve . Na kraju mene odvedose u bajbokanu , a ortak koji je pijaniji od mene u moja kola i nazad kod riba . Ma nista me nepitaj ... :violina:

ako je on napravio cetvorku sa 3 pijane ribe dok si ti lezao u tvorza na ladnom betonu onda je vredelo
bar njemu :D

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 24 Oktobar, 2019, 10:34
Овај народ је изгубио слободу када се масовно преселио у градове и предао оружје. Човеку који има своје имање са бунаром и пушку не може нико ништа. У граду ако нестане воде и струје ти си готов. Тако може да те контролише било ко. Што реко онај из Сарајева, имао сам девизе само нисам имао да једем.
Узгред Лазића треба линчовати да не узнемирава народ.

Prièa o naoru¾anom narodu je po meni proma¹ena. Za¹to?

1)
Oko 1000 puta je veæa verovatnoæa da se oru¾jem u kuæi neko povredi, nego da se upotrebi za ne¹to u smislu odbrane i sl. Takve su barem statistike koliko sam zapamtio - ne gugla mi se sad za linkove.

2)
10 obuèenih, organizovanih ljudi æe sjebati 1000 i vi¹e, koji su po jedan, ili se probaju organizovati ali ne mogu dobro, ili nisu obuèeni.
Tako da je "narod", èak i naoru¾an, nemoæan protiv organizovane manipulacije i terora dr¾ave - ¹to se vidi i u Americi, gde je jo¹ uvek dozvoljeno da se bude naoru¾an, pa ih opet jebu kako hoæe (obièan svet).

Mada se sla¾em da je korisno imati svoj izvor hrane, vode i kala¹ sa dovoljno d¾ebane.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

Zato se izmestis iz grada i odma sa ekipom organizujes lovacko [ninja] udruzenje

FANTOM

    Nista idem ja onda da lezim a vi sa foruma da mozete da jebete , evo zrtvovacu se za moju bracu Motomanijake  :drka:

Kostić

Citat: megaidiot poslato 23 Oktobar, 2019, 20:47
Citat: Ivicat poslato 23 Oktobar, 2019, 12:08
PS: Ovo se posebno odnosi na nase strance-kretene koji ovde rade sta hoce a kad predju granicu, manji su od mrava.
ima istine, al ja recimo vise cvikam od pandura ovde nego tamo, moram da nosim pun kurac dokumenata kad vozim auto ili motor (pasos, vizu...) i znam da ce me panduri cimati zbog tablica da bi uzeli neke pare. a vidis tamo moras da napravis prekrsaj da bi te zaustavili, vozio sam dosta dugo njihove table sa nasom dozvolom sto je ozbiljan prekrsaj, ali nisam im dao razlog da me zaustave pa me i nisu zaustavili.

зато људи више пазе и не курче се. ако знаш да ће да те пресрећу ако не правиш прекршај, нормално је да ћеш у прекршају да возиш и да не станеш ако ти машу и саобраћај је безбеднији али каса штуца за неки динар оне слепарије која нема за регистрацију дозволу цирне пиво етц. код нас ако се то уведе, нико никад неће да направи удес и прекршај и нико никад неће да региструје. јел данска беше морала да мења закон зато што је србин зидо кућу па после ишо по папире а они се пренеразили, оно ау јеботе јел ово ико ради на свету.

megaidiot

ili danska ili svica, cuo sam za taj slucaj.

Kostić

#3189
ми смо релативно сиромашан народ не баш цео али један добар део али смо исто тако и кварни и злоупотребили бисмо сваку рупу која постоји а те здраве државе не живе од малтретирања грађанства и немају проблема са нема се за дозволу регистрацију кочнице и зато и не заустављају јер тамо само странац из сиромашне државе може да се шлепа на законску рупицу (реимо твој случај са дозволом и таблицама) односно на свест и савест. и код нас наравно увек најебе онај ко ништа није урадио али једноставно нема се а треба да се живи и воли се да се живи а онај који има њега боле мија он ће да искашље и терај даље. боље да убијеш некога него да ти маше а ти цирно пивце ил ниси регистрован ил немаш дозволу па бежиш мања је казна. у србији ника ниједна власт није водила бригу о друштву и заједници од како је исус постао јадан сиромашан и накршћен на овамо и тако ће да буде заувек. и зато је код нас бахатлук на завидном нивоу. што већи шамар то већи сисај га може ми се.  а беду ко јебе нек цркне шта кој курац оће.

пре седам осам година отприлике прворођени је возио 160 на ограничењу где је 50 и стигло то у суд и после месец дана је хајдучија повукла пријаву из суда без образложења и ту смо ми изугбили кредибилитет хајдучије потом је дошла савамала па смо и ту изубили кредибилитет народне милиције и сад саобраћајна и ова друга градска мени соли памет како сам ја неки фрајер јер нем дозволу и да то тако не може а ја видим да може па размишљам мого би мало и у неки криминал оно да ходам по улици и отимам бабама кесе са пијаце што да не видим да се може

овде штрецаш од цигана да ти не покраду имовину штрецаш од џепароша да ти не украду буђелар штрецаш се на семафору дај ће џип поред тебе да одлети у ваздух штрецаш од закона јер немаш дозволу штрецаш од комшије ако сазна да си му јебо жену штрецаш од усмрделог меса штрецаш сам од себе ако си беда ако ниси јупи ура живео цар живео нам заувек

оно најтеже што здраворазумном човеку поквари апетит је кад живи на свом говорном подручју са људима који би сакатили намртво свакога ко је прекршио закон а у мраку кад их нико не види поливају се по глави растопљеним путером па се после пред јутро и излазак у јавност рибају четком небили сакрили своју тамну страну

megaidiot

tamo se ne ostavlja broj tablice kad kupujes godisnju vinjetu, nego na poverenje da ces za sva svoja vozila da kupis po jednu, jer valjda hoces da se putevi odrzavaju. ja sam naravno kupovao jednu za motor pa prelepljivao na onaj sa kojim sam isao na autoput.

Kostić

наравно али тамо је беда са нулом испред у процентима док је код нас са јаким бројем. тамо у оном египту где су она летовалишта и где долазе из целог света наморе не постоје семафори не постоје пешачки прелази и тамо европљанин не уме да пређе улицу и крсти се у христа како је то диваљ народ ал лепо им море лепи хотели јебига ибогат тај египат заболе их радојко да јебу људе по саобраћају као да су криминалци

а ми нисмо ни горе ни доле ми смо у црној умној рупи

Lazic

Kostiæu, one lutke ¹to su te spopale izgleda i nisu toliko lo¹e... :o :-*

FANTOM

    I ja bih rekao sa poslednja dva njegova posta se slazem u potpunosti . Ali to je surova realnost i ziveti se mora i cuvati se od govnara tj lesinara .

mali_zmaj

Evo ja i Laziæ smo imali konstruktivnu prepisku prije neki dan,i èovjek mi ne vjeruje da ako ne plati¹ kaznu,ili se ne ¾ali¹ sudu poslije dobijene kazne,ne mo¾e¹ registrovati auto! I to je jedina stvar koja je jedinstvena u B i H,oko èega se sla¾u i Sarajevo i Banja Luka. Gdje god da napravim prekr¹aj,a ne platim kaznu,nema registracije vozila,niti jednog koja je na tvoje ime!! Kazna æe da zastari,ali æe¹ da vozi¹ neregistrovan auto!! Laziæ mi ne vjeruje!!  Ali kod nas je pljaèkanje naroda od strane dr¾ave postala umjetnost,i to legalna!! Doðe¹ iz osiguranja,sa svim papirima na ¹alter za registr. i slu¾benik ti ka¾e ,¾ao nam je imate neplaæenih kazni,ne mo¾ete registrovati vozilo,i mo¾e¹ se jebati,da izvinete!! E sad æe te vi meni postavljati sto pitanja kako i za¹to...,tako je!! I svi znaju da na ustavnom sudu to pada!! Ali ko æe da se ganja do suda,i "vlast" na to i raèuna!!  Eto tako vam je to ovdje!!!! 
jin-jang

Lazic

Bilo je toga i kod nas u vi¹e navrata, èak si krajem '90-ih morao iz poreske da vadi¹ potvrdu da nisi du¾an...

Ali definitivno fotelje i dr¾avna sisa ne poznaju ni vere ni nacije ni granice...

mali_zmaj

da samo zna¹ kako su slo¾ni kad treba oderati sirotinju!! jebem li im nanu! popizditis dobijem odmah,i osip odmah,na najgorim mjestima!!
jin-jang

Lazic

Tad sam morao da radim prenos neke Askone jer je biv¹i vlasnik bio du¾an za porez, a imao ovla¹æenje... A koliko mi se èini u Bosni i Srpskoj, izmeðu na¹ih, njihovih i ovih sa zapada nema nikog po¹tenog...

UFF

pa sta je tu problem? kao da ih je tesko zajebati
kad kupujes auto vlasnistvo prenosis na nekog clana porodice, pozeljno nekog ko ni nema dozvolu pa ni ne moze da napravi prekrsaj ubuduce (i ne previse matorog da se ne drkas sa ostavinskom raspravom ako dumre  [rofl]) a onda ti da budes zbog toga u problemu tj da uradi isto sto i ti pa da ne moze da registruje
i ako mi sad kazes da je auto na tebe u prenos kosta onda nisi trebao da pravis prekrsaje, ja nemam nijedno vozilo na svoje ime i to sam uradio pre prekrsaja, tj preneo vlasnistva na druge ljude jer sam planirao prekrsaje sa predumisljajem  [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

drzava to ako hoce moze llako da resi....niko ko nije u polisi ne moze da upravlja vozilom....dakle ne mozes da pozajmis kola ...zapravo mozes ali on ne sme da vozi....da bi bio u polisi moras da imas vozacku i da zivis na adresi imaoca vozila....
nego bi onda odgovarala njihova deca za sranja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11