Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

#2680
Citat: UFF poslato 05 Mart, 2017, 22:53
kad dodjes sledeci put lazic ce te stavi pozadi na klea kao suvozacicu pa idemo da se provozamo svi zajedno :D
ti mozes da snimas

Ne smem ko suvozac, plasim se [rofl]


@DZ ne diraj kostu, i ako budem vozio sigurno da to nece biti zato sto mi je on rekao... i policajcu sam rekao da sam se mnogo zajebao zato sto mu nisam rekao da sam izgubio, da cu ovako najebati kad- tad jos vise (nakon sto mi je on objasnjavao da bilo koji pandur moze da proveri bilo koga na celoj teritoriji srbije, da je minimalna kazna za to 100.000 i da se ne igram... )

@stiglar ma oni su imali neke blage prekrsaje... a ja... citaj i samo ce ti se kasti... a mislim da i ide preko 18 fizicko oduzimanje... ima u zakonu cak i clan za kaznu tipa lice koje vozi sa dozvolom za koju je prijvaljeno da je izgubljena kaznice se... dal bese 15 do 30 hiljada, jbmliga, bilo u testovima auto skole... u svakom slucaju upecao sam se kao ribica na crvica...


Citat: DebeliZmaj poslato 05 Mart, 2017, 23:26
losmi

inace kazne i sva sranja su najgora kad se nagomilaju odjednom... kako koja dodje odradis i picish dalje ...
ne znam koje kategorije imas i sta i konkretbo pise u svakoj pojedinacnoj presudi ali nisam siguran da se automatski gube sve kategorije osim ako nemas zabranu upravljanja motornim vozilo ... verovatno mu je bio cim da upsuje pojedinachne zabrane ....


Do 18 se ne gube, to da, kad prekoracis 18 uzima se fizicki...

Hattrick

Na koliko je tebi konkretno oduzeta dozvola ?

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole


Glava Dole

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Mart, 2017, 03:07
ako ga salju na polaganje ... qq


ne polaze se voznja... 3 casa voznje (ali polaganje ne) i testovi kaze ovaj... mada u zakonu nije tako... on me i zajebao... nis mu ne verujem... moram to da proverim, sta kako posle 18 poena...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell


DebeliZmaj

a da odes kod sudije i trazis da ti vrate
iz bezbdnosnog razlog ili nakar humanitarnog
da ne rizikujes zivot na biciklu ... pitaj el hefe o
opqsnostima biciklova ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

#2688
Citat: DebeliZmaj poslato 05 Mart, 2017, 23:08
jbt kosta skenjao si sebe pa sad savetujes mladje kako da kvalitetno sjebu i oni sebi sve ....

da li dopre do tvoje svesti da nije isto sad bez dozvole i pre .. 30 godina u vreme samoupravnig socijalizma ... sad moze ozbiljno da najebe finansiski ako nekako drugacije ... da baci nekoliko motora na kazne ..zajebi takve savete u zivotu .. mada to ludilo vozi cepaj asad si pesak ...


debeli, ovo ¹to si napisao, smrdi na dobroèinstvo. mali nije retardiran, a ja mu nisam tutor. i proèitaj ¹ta si napiso kod sebe u potpisu, pre nego sledeæi put nekome iska¾e¹ ovakvu brigu. inaèe, pre trideset godina se za neposedovanje vozaèke dozvole i¹lo 15 dana u zatvor. i kazna je bila usklaðena sa prihodima. danas je kazna sto iljada bez da te pita, dal ima¹ ¹ta da jede¹. ako je ne plati¹, ona zastari, osim ako sad ne poènu opet da ¹alju u zatvor. inaæe debeli, nekada sa vozaèki ispit polagao malo te¾e, po pitanju uèenja, po principu, pola¾e¹ za C, automacki dobija¹ B i A i niko ti je ne oduzima. kazne su bile primerene prihodima i i¹lo se u zatvor za neke prekr¹aje.

DebeliZmaj

prvi put cujem da si dobijao punu a lad plozis za c ...
100.000 je preventivnog karaktera da te nauci pameti
da ne radish vishe to delo ...
ne prica sta ko hoce nema nista lose u tome da se jos
teze dobija dozvola ..
za motor bi uveo jos strozije kaze za voznju pod uticajem ... ako ces lizes flashu i na dnu nalazis smisao zivota idi peske ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

polagalo se u vojske za C, pa dobije¹ i B i A, moj æale polago za ¹leper. za sto soma nisam saglasan sa tobom, to je nehumano. preventivu rade roditelji. za alkohol sam saglasan, ali ceo svet pije i vozi a pijanci naprave najmanje sranja. saglasan sam jer polazim od sebe. kad god se usviram, divljam ko budala i ubijem motor ;D al kad god sam trezan, ja ga padnem. bolje pinjan a ¾iv, nego mrtav a trezan : )

Glava Dole

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Mart, 2017, 08:31

za motor bi uveo jos strozije kaze za voznju pod uticajem ... ako ces lizes flashu i na dnu nalazis smisao zivota idi peske ...

Ako mislis na mene... koji motor? Motorom je jedini prekrsaj do sad bilo pogresno skretanje... za ostalo me nisu uvatili ;D Ja sam mislio da ce mi oduzeti samo B a oni mi uzeli sve... jbg na greskama se uci... proci ce i to jednog dana... dokopacu se valjda nove kartice pa za svaki slucaj odma malo kasnije prijavljujem izgubljenu, ako pravu izgubim a novu ne mogu da izvadim da imam sta da vozim u novcaniku... sad bukvalno bilo kakva rutinska kontrola najebao sam, isto ko da nemam nikakvu, ko da sam ponovo dete od 10god za volanom...

Kostić

ja bi za sezonsko kori¹æenje igraèke nazvane motocikl,  zabranio upotrebu u saobraæaju. mnogi bi ostali ¾ivi. uveo bi posebne dozvole za kori¹æenje motocikla, kao prevoznog sredstva samo onima, koji ga koriste kao prevozno sredstvo 365 dana u godini. pa bi ti debeli vozio motor po livadi ili stazi dovozeæi ga od kuæe na prikolici. jer motocikl nije sezonska igraèka. i tako bi se preventivno, jel, spasilo mnogo ¾ivota...

Darko

Jer , tako je bilo pre tries godina ... i to je bilo ispravno ... ovo sad , maaaa debilno

Bolje tada , kad je svaka susa mogla da se nalize alkohola i posle plati neku sicu i tera dalje...

Kad malo razmislim , jako mi krivo sto nisam ziveo pre tries godina

:) :) :) :)

Kostić

a to ¹to ti debeli ne pije¹, pa se bori¹ protiv alkohola je tvoje pravo. ja pijem i borim se za edukaciju omladine i ukazivanje na to, da motocikl nije sezonska igraèka, da je kuso ¹to je brzo i da niko ne treba da radi, ono ¹to ja radim. ja sam pijana budala za sebe, ali sam jebeno ¾iv. sto soma je udar na porodicu, udar na dostojanstvo, udar na zdrav razum, pohlepa, a ne ¾elja da se neko dozove pameti. onaj ko ima para, boli ga kurac, kupiæe svoj prekr¹aj, onaj ko nema najebo je. ¹ta je tu preventivno, jebemumater?

Lazic

Ko je polagao prvo za C, dobijao je B automatski, ne A... Koliko znam i danas mo¾e¹ bez B da ide¹ na obuku i polaganje za C...


@Milo¹:
Da se nisi javljao, ne bi mogli da ti uzmu dozvolu, a sve zastareva, i poeni i pare i zatvor... Jeb'o te ko te nagovori da se javi¹... Ali, znam ¹ta bi ja radio, ne savetujem tebi, ali zna¹ i ti... ;D


petar357

Pijanci su kao i narkomani, ostavili bi oni alkohol da mogu, ali, pored vec stvorene fizicke zavisnosti to im je jedini nacin da pobegnu od promasenog zivota.

Sto se tice zakona, saobracaja i alkohola, meni jedino kod toga smeta diskriminacija motociklista. Na primer, kada popijes pivo, ili dva ako si malo duze sedeo, pa sednes na motor - onda si zakonski pijan u saobracaju sa npr. 0,3 promila alkohola. Ali samo ako umesto motora izaberes da sednes za volan auta, zakonski si trezan sa istim tim pivom...

Kostić

moj æale je pedesetih u vojsci polagao za ¹leper. dobio je sve kategorije, osim kategorije za autobus, be¹e D jel. jednom je polo¾io i ceo ¾ivot vozio kamion po evropi i jugoslaviji i naplaæao se kazni za celu naciju ¾ivota, a mi nikada nismo bili gladni i nismo to osetili na tanjiru. nikad nije ¹leperom napravio udes a preturio je pijan milion ipo najmanje. motor je vozio po selu pijan bez kacige i pre¾iveo, al je sve putnièke automobile posavijao o bandere :) dozvola mu i dan danas stoji negde kod burazera u gara¾i. umro od starosti.

Kostić

Citat: petar357 poslato 06 Mart, 2017, 09:39
Pijanci su kao i narkomani, ostavili bi oni alkohol da mogu, ali, pored vec stvorene fizicke zavisnosti to im je jedini nacin da pobegnu od promasenog zivota.

Sto se tice zakona, saobracaja i alkohola, meni jedino kod toga smeta diskriminacija motociklista. Na primer, kada popijes pivo, ili dva ako si malo duze sedeo, pa sednes na motor - onda si zakonski pijan u saobracaju sa npr. 0,3 promila alkohola. Ali samo ako umesto motora izaberes da sednes za volan auta, zakonski si trezan sa istim tim pivom...


ako popije¹ pivo, ti si alkoholièar. ako popije¹ okean, ti si alkoholièar. nortorni alkoholièari su zavisni ali mogu da se izleèe. proma¹en ¾ivot ne bi trebao da ima veze sa tim. zakonski, opasnije je da sedne¹ u auto pijan, nego na motocikl, u smislu, popio si pivo. sa motorom æe¹ te¾e da ubije¹ nekoga ko sedi u kavezu, tu ima logike.

DebeliZmaj

kosta: vidi pre 20 godina, tu negde oko 18te sam cirko redovno... sad sa 38 nesto mi i neprija da sam olesen ...

losmirobija: nem,a veze sa tobom

lazic: i ja imam takvu info da se mikad nije dopbijala A posle C ... bar me pre 30 40 50 godina ... neko mi rece da je i davno
pre postojalo neko ogranicenje po kubikazi za A vezano za godine ali moguce nisam razumeo dobro ...

peta365r: mozda zato sto je razlika u velicini i nameni vozila ... u nekim situacijama pojas i kontrukcija vozila mogu te
sacuvaju ... motor ne prasta ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell