Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

dva pitanja oko prekrsaja


1...

imao sam neki prekrsaj koji mi je izmisljen od strane policajca, napisao da sam bio tu tad i tad i ako sam ja za to vreme bio na moru...
ja to kazem na sudu, oni mi presude da platim 8000

ja napisem zalbu i zalbu mi odbiju (mada je jos nisam primio)

Da li na ovu zalbu mogu da opet napisem zalbu?

i jos jedna stvar, da li mi oni povecavaju kaznu ako mi odbiju zalbu?
cini mi se da je pisalo da treba da platim 17000 umesto 8000 koliko sma ranije dobio


2...

imao sam neki prekrsaj i dobio sam da platim 12000

ja to nisam platio

pre 3 meseca  dolazio neki policaja, kao treba da me privedu jer nisam platio, ja nisam bio kod kuce
cini mi se da je neko opet dolazio juce na adresu

interesuje me ako imam neplacene prekrsajne kazne, da li mogu da imam problema ako me neko zaustavi u toku voznje, recimo rutinska kontrola?

i da li mogu da mi uvedu fiktivnu adresu ?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

RRa¹ko

znam samo da ne mozes da registrujes i vadis novu licnu kartu, pasos.. dok ne platis sve kazne... ako vec nisi hteo da platis, bolje da se nisi odazvao sudu i posle 2 godine nikom nista nego ovako mora da platis il da izdrzavas kaznu. nisam ti nesto pomogao al rekoh da pokusam! ;D

SSZGO

pasos imam, novu lk uzimam sutra, registrujem sutra ili prekosutra
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

RRa¹ko

javi dal su te smarali za kaznu pri registraciji!

R.I.P.

po novome mo¾e¹ da izvadi¹ i liènu i vozaèku i paso¹, za registraciju ne znam, ako ti kojim sluèajem stoji fiktivna prijava onda samo odnese¹ vlasnièki list gde ¾ivi¹, uplati se prijava prebivali¹ta i to je to
ride in peace

dzimika

sto se tice prvog slucaja mozes da pises zalbu ali ne tom sudu nego trazis da ide na neki drugi sud ali nisam siguran koji, na zalost posto si bio u CG jedino ako imas neki dokaz ne bi trebalo da ti odbiju zalbu, pokusaj da nadjes nesto, svedoka, slike, bilo sta sto dokazuje da tog datuma nisi bio u srbiji uopste, u svakom slucaju ako imas dokaze idi sve do ustavnog suda

a sto se tice drugog slucaja, nece te uhapsiti pri rutinskoj kontroli osim ako ne proveravaju da li ima neke poternice za tobom, bilo kakvog naloga za privodjenje, moguce da ce praviti problem pri registraciji ali nisam siguran, ako je presuda doneta ne preostaje ti nista osim da platis

sto se tice izbegavanja odlaska kod sudije, posle tri poslata poziva cetvrti dolaze policajci da donesu tj odvedu te kod sudije za prekrsaje ako nema nikog kuci doci ce ponovo ali ne znam posle koliko, ali mislim da posle nekog vremena mozda i odustanu :D

Tihi_ZR

Zalba se pise Visem prekrsajnom sudu. Ako ti je odbiju, neces platiti vise vec samo sudske troskove. To je pravilo, mogu samo da ti je umanje.

MILJAN

Reformatio in peius ¹to na latinskom znaèi preinaèenje na gore, predstavlja jedan od principa u  procesnom pravu koji se ispoljava u ¾albenom postupku.

On podrazumeva, da kada se osuðeno lice ¾ali na izreèenu presudu, drugostepeni sud koji re¹ava po ¾albi ne mo¾e licu izreæi stro¾iju kaznu od one koja je utvrðena prvostepenom presudom, to jest mo¾e je potvrditi ili ubla¾iti.

Srpsko zakonodavstvo, takoðe predviða princip zabrane preinaèenja na gore.
Cave ab homine unius libri

UFF

Tako i treba!
U usa ili platis kaznu u narednih 30dana ili se izjasnis neduznim (ako ne uradis ni jedno ni drugo posle 30 dana ti ide kamata u iznosu od 80% verovali ili ne pa je njima u interesu da ne platis na vreme i kad dodjes po bilo koji dokument oni te corkiraju i izlazis tek kad ti ili neko tvoj uplati celokupnu sumu koju im dugujes - nijedna banka ti toliku kamatu ne bi dala-odlican biznis)

E ako kazes da nisi kriv onda ides na sud i suocenje ali ako se dokaze da si ipak bio kriv onda lepo platis maximalnu umesto minimalnu kaznu koju bi dobio da si priznao, plus platis sve troskove sudjenja
Ako se zalis drugom tj visem sudu i oni presudu potvrde opet ti se duplira iznos kazne pa se ti zali slobodno ;)
Tako se rasterecuje ceo sistem a oni koji pokusaju da ga zajebu na kraju budu zajebani :D

A ovde te nista ne kosta da lazes i trazis da se pojavi pandur koji zbog velikog broja poziva verovatno nece doci i ti odsetas nekaznjen
Cak i da se pojavi boli te uvo jer ista kazna ti sleduje kao i da si priznao

Tihi_ZR

Da! Trazi suocenje sa policajcem. Verovatno se nece pojaviti, ili ce odrediti sledece rociste za 3 meseca pa tako vuci dve godine i zastarice slucaj. jedina caka je sto mislim da ti je kasno da to radis sada jer je presuda vec doneta, tj. nisi na vreme trazio suocenje  a u zalbi nisi naveo da je prijava lazna. Mozes podneti zahtev za reviziju postupka ako navedes da to nisi bio ti, jer bi se to moglo kao bitna promena okolnosti.

misa-pei

Ajde da neko lepo napi¹e ¹ta kada zastareva, koji su uslovi da predmet zastari (u prekr¹ajnom i kriviènom postupku).
Sigurno ima neki advokat medju nama.
Država je najveći neprijatelj naroda

Dzigi Boy

Citat: RRa¹ko poslato 21 Februar, 2011, 17:25
znam samo da ne mozes da registrujes i vadis novu licnu kartu, pasos.. dok ne platis sve kazne...

Ovo nije tacno, ja uvek imam neke kazne da platim i ne placam ih nikako......imam sigurno 5...6..resenja i poziva da se javim na izdrzavanje kazne zatvora?????????????

Pre mesec dana zove neki pandur i dobije me i kaze vi imate neku kaznu da platite??? ja kazem nemam pojma ja nista ne placam i ne znam o cemu pricate?? sta da platim????? A cuj sad ovo ne zna ni on!! hahhaha kazem ja njemu pa sta da platim kada ni vi ne znate???? Pa evo vama broj neki od predmeta idite u sud blablabla......kazem ja njemu znate sta ja idem sutra na skijanje i nemam vremena da se sa time smaram!!!!!! kaze on pa imate roditelje??? ja reko prenecu im vase zelje i spustim slusalicu..................

Kurac cu da im platim samo tako!!!!!!!!!!!! Neka dodju da me uhapse a bili su 100X bas mi je zanimljivo da ih gledam preko kamere dok ocekuju da im otvorim vrata???????????

Ja cekam 2 godine da dobijem jebenu medicinsku terapiju od drzave koja me sleduje po njihovom zakonu pa njih boli kurac!!!!! tako i mene boli kurac za njih i necu nita da platim!!!!!!!!!!!! Neka ima plati Tadic koji svojim kurvama placa apartmane po svetu i onaj debeli majmun Dacic ja NECU DA PLATIM!!!!!!!!!!!


A sve mi je registrovano i imam sva dokumenta, a nisam nista platio??????????

Tihi_ZR

Ja sam prosle nedelje to polagao.  :D
Prekrsajna prijava zastareva u roku od godinu dana od ucinjenog prekrsaja ako nije pokrenut postupak. A postupak se obustavlja ako u roku od dve godine nije doneta presuda.

Tihi_ZR

Ta prica oko nemogucnosti registracije, podizanja pasosa i ostalog se vuce  i po drugim forumima. Bas sam trazio da vidim koja je kazna ako ne platim kaznu za parkiranje (nisam poslao sms u NS-u) i negde sam procitao i to. To je nemoguce, to su prekrsaji, ne teska krivicna dela pa da postoji bojazan da ce lice pobeci iz zemlje.

Da se nadovezem na svoj prethodni post, to za zastarevanje je po starom zakonu. Novi Zakon o prekrsajima je usvojen 2005. ali je njegova primena ODLOZENA do daljnjeg.

mrle

ali valjda po novom crveno svetlo i alkohol ne zastarevaju posle dve godine. Da li je to taèno. Ja sam po starom zastario par alkohola.

DebeliZmaj

znachi sszgo ako bude nedostupan organima na konju si ...
u suprotnom placanje ili ti izdrzavanje kazne :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

misa-pei

A mogu li da donesu presudu posle prvog neodazivanja sudu, neuruèenja poziva itd, u odsustvu okrivljenog, i ¹ta se de¹ava ako se okrivljenom ne mo¾e da uruèi re¹enje? Malo razradi, molim te, po¹to treba pokriti sve moguæe kombinacije. A po¹to po novom ZLOBS-u mnogo toga spada pod krivièno, koliko znam, ¹ta je sa tim?
Država je najveći neprijatelj naroda

Tihi_ZR

SSzgo ja ti savetujem da nadjes nekog advokata koji b te posavetovao sta da radis. Ako poznajes nekog jos bolje da ti ne bi uzeo pare,

Tihi_ZR

Citat: misa-pei poslato 22 Februar, 2011, 16:26
A mogu li da donesu presudu posle prvog neodazivanja sudu, neuruèenja poziva itd, u odsustvu okrivljenog, i ¹ta se de¹ava ako se okrivljenom ne mo¾e da uruèi re¹enje? Malo razradi, molim te, po¹to treba pokriti sve moguæe kombinacije. A po¹to po novom ZLOBS-u mnogo toga spada pod krivièno, koliko znam, ¹ta je sa tim?
Idem po knjigu

DebeliZmaj

sta se deshava ako presudu primi neko drugi ..
i sta se smatra legalnom ispravom da je primljena presuda ?
ovo pitam jer nekad ti i ne poshalju ili ih mrzi donesu / poshalju
ili te ne nadju 10 puta pa pishu da ti je urucheno ili primi pogreshna osoba ...
da li mozesh da tvrdish da ne znash ko je primio jer nije tvoj potpis ...
kako ide procedura dokazivanja da nisi primio?
da li je dovoljno da odes u sub i prijavish odjavu prebivalishta bez prijave
novog, time nepostoji adresa nova a na staroj si odjavljen ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell