Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Vidi kolka kazna ce biti mogao sam zakupiti dve za po dva vikenda i to najskuplje pa da budu ozbiljne bahanalije ... A ove svakako nisu dale  [facepalm] ;D

dzimika

znao sam da nisu dale, jer da su dale ne bi vi isli po kaficima nego bi zavrsili gajbi posle prvog kafica

ЯЭВОЛУТИОН

dale su nekom drugom....a vi ste platili pripremu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mrle

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Oktobar, 2019, 16:26
dale su nekom drugom....a vi ste platili pripremu....

hteo sam tako ne¹to da napi¹em, ali mi ga bilo ¾ao.

Che

Citat: Laziæ poslato 22 Oktobar, 2019, 00:13
Isti ðavo i moje 3 prijave za èetvrt veka i milion kilometara, k'o nijedna... :D :-* [srce]

Ne bih se slozio.
Ako te je karao crnac, jel onda isto 0 puta ili 3 puta? :P

MIGE


MIGE

Citat: FANTOM poslato 21 Oktobar, 2019, 00:03
    Sinoc popio par piva, vise od par ... I na kraju veceri ispred kuce bukvalno narodna milicija . Mora da se duva i poduvam idemo pisao mi 1.21 . Ajde na treznjenje ma idi kao da sam kriminalac divna celija bez prozora veca od samice al ko samica , sa dve sijalice kije sijaju u godniku i vire iznad stakla a ispod metalna vrata . Skini perle sat sve ceo fazon ko u filmovima i 12 sati lezi na daskama . Sve u svemu nikom ne bi preporucio ovo iskustvo jel nije nimalo prijatno bilo . E sad ako ima neko od vas potkovanih da zna kakva ce me strasna sudbina stici .
Sa cime si bio?kola ili motor?

Lazic

Citat: zVuk poslato 22 Oktobar, 2019, 12:20
Citat: Laziæ poslato 22 Oktobar, 2019, 12:05
.. Inaèe u ovoj temi sam samo osporio famu o alkoholu i vo¾nji... Opet æu da ponovim, pogledaj statistike koliko procenata od ukupnog broja nesreæa izazovu pijani...


daj neki link ka tim statistikama...
www.google.com... ;D :-*




Citat: Che poslato 22 Oktobar, 2019, 18:46
Citat: Laziæ poslato 22 Oktobar, 2019, 00:13
Isti ðavo i moje 3 prijave za èetvrt veka i milion kilometara, k'o nijedna... :D :-* [srce]

Ne bih se slozio.
Ako te je karao crnac, jel onda isto 0 puta ili 3 puta? :P
0 puta kod sudije, 0 puta platio bilo ¹ta, 0 puta bez dozvole... Crnca nije ni bilo... :D




Citat: dzimika poslato 22 Oktobar, 2019, 12:55
Citat: mareskin poslato 22 Oktobar, 2019, 12:36
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Oktobar, 2019, 12:25
nekako mi se cini da je trosak alkohola i kazne bio za jedno dve kurve kod kuce.....matematika nikada ne laze...

Zar da plaæam za seks u najboljim godinama?!?!?!?


Nisi ga razumeo, mogao je za te pare koje ce da pokloni sada drzavi da mu dodju na noge i rade sve po zelji a ne da ide da cirka sa nekim tamo od koji je pitanje da li ce dobiti ista na kraju
©to bi poklanjao?


FANTOM

    Ma kolima , motorom im ne bi stao pa sve da su vojska  [rofl] [zvizdi]

Lazic


zVuk

Citat: Laziæ poslato 22 Oktobar, 2019, 19:37
Citat: zVuk poslato 22 Oktobar, 2019, 12:20
Citat: Laziæ poslato 22 Oktobar, 2019, 12:05
.. Inaèe u ovoj temi sam samo osporio famu o alkoholu i vo¾nji... Opet æu da ponovim, pogledaj statistike koliko procenata od ukupnog broja nesreæa izazovu pijani...


daj neki link ka tim statistikama...
www.google.com... ;D :-*



na tom linku nema nikakva statistika....ako znas gde ima da se pogleda, postavi link...ako si vec napisao "pogledaj statistike" red bi bio i da napises gde to moze da se pogleda....jer ako ne potkrepis svoje tvrdnje, zvucis kao onaj jedan sto kaze da zivimo u zlatnom dobu...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

Stavio sam www.google.com jer sam tako na¹ao statistike... :-* Generalno me ne zanima da potkrepljujem tvrdnje koje su lako dokazive, skoro svako ume da koristi neki pretra¾ivaè... Zavod za statistiku je dobra poèetna lokacija, mada njihove izve¹taje objavljuju svi, od policije do tabloida... [cheers]

Evo za one koje ba¹ mrzi da ukucaju tri reèi... :o ;D

https://www.google.com/search?q=statistika+saobracajnih+nesreca+u+srbiji&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b


zVuk

nisam uspeo da pronadjem nista o odnosu pijani vs trezni...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic

#3173
Grrr, evo tra¾im... ;D



edit:
Mislim da je ovo najmerodavnije... Kao ¹to rekoh, oko 8%... ©to znaèi ¹ta? 92% udesa izazovu trezni...

http://www.abs.gov.rs/sr/analize-i-istrazivanja/statistika-i-analize/pregledni-izvestaji

dzimika

Mislim da se tu nesto ne uklapa ali ajde

Ivicat

Citat: dzimika poslato 22 Oktobar, 2019, 09:43
...
I nemoj neko da mi kenja ... kako nam je drzava sranje kad ti prvi radis protiv ove drzave, kad ti budes krenuo da postujes zakon onda to ocekuj i od politicara

Moram ovo da ponovim. To je sustina problema kod nas. U svim sferama zivota.

PS: Ovo se posebno odnosi na nase strance-kretene koji ovde rade sta hoce a kad predju granicu, manji su od mrava.

Lazic

I dalje ne kapiram kako je izbegavanje sudija za prekr¹aje rad protiv dr¾ave? Za ostalo se sla¾em, i za gastarbajtere i da bi dobar procenat populacije zbog svoje liène koristi radio na ¹tetu dr¾ave... Èek pa vlast to i radi... Ipak bih prvo krenuo od narodnih predstavnika...


@D¾imika:
I ja sam bio zbunjen u poèetku, ali pratim te statistike du¾e od 10 godina, to je to, procenat gore dole...

megaidiot

Citat: Ivicat poslato 23 Oktobar, 2019, 12:08
PS: Ovo se posebno odnosi na nase strance-kretene koji ovde rade sta hoce a kad predju granicu, manji su od mrava.
ima istine, al ja recimo vise cvikam od pandura ovde nego tamo, moram da nosim pun kurac dokumenata kad vozim auto ili motor (pasos, vizu...) i znam da ce me panduri cimati zbog tablica da bi uzeli neke pare. a vidis tamo moras da napravis prekrsaj da bi te zaustavili, vozio sam dosta dugo njihove table sa nasom dozvolom sto je ozbiljan prekrsaj, ali nisam im dao razlog da me zaustave pa me i nisu zaustavili.

Che

Citat: Laziæ poslato 23 Oktobar, 2019, 11:00
Grrr, evo tra¾im... ;D



edit:
Mislim da je ovo najmerodavnije... Kao ¹to rekoh, oko 8%... ©to znaèi ¹ta? 92% udesa izazovu trezni...

http://www.abs.gov.rs/sr/analize-i-istrazivanja/statistika-i-analize/pregledni-izvestaji


Ja se stvarno nadam da se zajebavas i trolujes masu.
Rezon ti je tipa:
prosle godine vise ljudi je ostalu u Srbiji nego sto ih je napustilo istu.

Ovo je fakticki tacno, ali je lvl spinovanja nasega preCednika.

i iz ove statistike koju si nasao:

Око 80% саобраћајних незгода са погинулим лицима,
које настају због алкохола, се догодe
увече и ноћу, између 17 сати увече и 07 ујутру.

Ноћу, између 2. и 3. сата, свака трећа
саобраћајна незгода се догоди због алкохола

Свака четврта саобраћајна незгода
са погинулим лицима у априлу месецу је
настала због алкохола као једног од фактора.

Citat: Laziæ poslato 23 Oktobar, 2019, 14:28
I dalje ne kapiram kako je izbegavanje sudija za prekr¹aje rad protiv dr¾ave?

Vrlo jednostavno - Tako sto ne postujes zakone drzave u kojoj zivis.

motoklasik

#3179

Da napisem i ja nesto oko broja saobracajnih nezgoda koje izazivaju pijanci…

Statistika je cudo, njome se mogu dokazivati i totalne neistine.

A jos na ondasnjem ekonomskom fakultetu nam je statistika bila jedan od obuhvatnijih i kompleksnijih ispita (uz teoriju i politiku cena, kao i Marksov Kapital).


Tako je i sa alkoholom i voznjom.
Sto kaze Lazic: “Kao ¹to rekoh, oko 8%... ©to znaèi ¹ta? 92% udesa izazovu trezni...”

Da li je ovo konstatovano iz neznanja ili namerno – nebitno je ali je statisticki tacno ako hocemo da statistiku zloupotrebimo kako bi dokazali laz.
E sad, na linku iz posta #3173 u pasusu iznad tog podatka da pijanci izazivaju oko 8% udesa (sto je tacno) isto tako stoji da u odredjenom trenutku od ukupnog broja vozaca u saobracaju pod dejstvom alkohola ima njih 0,65% tj. svaki 150-ti.
Znaci, tih 0,65% pijanaca u saobracaju izazove 8% nezgoda. Ostalih  99% vozaca uzrokuje preostalih 92% nesreca. To znaci da alkoholisani vozaci izazovu 12 puta vise nesreca od treznih.  12 puta – ne da su dva ili tri puta opasniji po svoj i zivte drugih nego 12 puta. A pocetna statistika kaze – izazovu samo 8% udesa. To bi pilo vodu kada bi bilo pola treznih a pola pijanih…. Ali pijanih ima samo svaki 150-ti…
Toliko o statistici u vezi voznje u alkoholisanom stanju.






I jois jedna stvar je bitna - a to je diskriminacija motociklista u pogledu kaznjavanja alkoholisanosti. Za motocikliste je nulta tolerancija a za automobiliste nije.
To izgleda ovako: popijem pivo uz rucak, sidjem dole, otvorim garazu i… ako sednem na motor i izmere mi 0,2 promila bicu kaznjen kao pijanac u saobracaju. A ako sednem u auto i izmere mi ista ta 0,2 promila onda nikom nista, trezan sam...