Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivicat


slave74

Kad vec hoce postar da otvori, ili nadjes u sanducetu sudski listic, zapisi broj predmeta, i pogledaj tok prekrsajnog predmeta pod tim brojem.
Racunaj na jedno 5 -6 poziva dok to ne zastari. Na kraju posle dve godine ce pisati da se proces prekida usled zastarelosti i to je to.

Ako nemas nista na svoje ime ,to ti je najbolja varijanta.
Rokaj kad ne vozis, nije vise ko pre.

gane

Nije problem da se ne javi¹, izbegavao sam i ja godinama ,dolazili mi kuæi ko zna koliko puta ,brdo naloga za privodjenje i sve to lepo zastari posle dve godine...
Ali ima sada jedan veæi problem,napi¹u ti potragu i ti ako putuje¹ preko privedu te na granici i sprovedu tamo gde si napravio ...
Tako da ako putuje¹ preko probaj na dogovor, ako ne onda se ne javljaj.

Lazic

Citat: despic poslato 21 Oktobar, 2019, 10:32
Reci cu ti ja tacno sta moze da ti se desi ako se ne javljas jedno 8 god a imas iza sebe 3789 naduvavanja, zutih traka, crvenih svetala, parking kazni (al tu su vec aktivirani izvrditelji)...kad odem da izvadim nova dokumenta 2021
2011 sam platio sve kazne koje sam imao, bio je poprilican spisak, izvadio nova dokumenta i poceo novi zivot. Sumnjam da cu mnogo bolje proci ovaj put
Upecali su te na foru, to ti je sve bilo zastarelo odavno... ©ta da ti ka¾em, glup si... ;D :-*



Citat: FANTOM poslato 21 Oktobar, 2019, 11:42
   Poenta price za ove sto se ne javljaju kuliraju ih itd. Ovi po novom svakako posle treceg puta smatraju da je dostavljeno obavestenje i na kraju presude bez vas prisustva kao da ste tu . E sad npr. Ako dobijete zabranu upravljanja vozilom . Kako vi onda vozite i dalje vozite jel ne znate da su vam ukinuli kategoriju na jedan odredjeni vremenski period. I tipa kad bi vas zaustavili provalili bi da imate zabranu za voznju na tu kategoriju.
©ta god da presude, koga god da obaveste, JEBE TI SE JER SVE ZASTAREVA!!!  I zabrana zastareva... :-*




Citat: Glava Dole poslato 21 Oktobar, 2019, 14:37
Tacno, dok se ne javis i potpises plavcu ne moze da krene zabrana. Jel imas stalni posao? Ako imas nije iskljuceno da ce da ti otkinu 30% od plate ako ih kuliras, ako nemas boli te tuki... samo sto posle ima da se opicis dok resis fiktivnu... ja bolje da sam govno poj'o nego sto sam im se javio 2017e zbog prekrsaja iz 2014... evo jos se vucem zbog toga a to je bilo pred zastaru ili mozda cak i skroz zastarilo pa isli na APP i navukli me mladog i neiskusnog :)

@Lazicu, nije godinu dana rok. Godinu dana je relativna zastara koja se prekida svakom radnjom. Dve godine je apsolutna i ta je najsigurnija jer nemas pristup njihovom sistemu i tome koje radnje su zvanicno pokrenute i kad. Eto ja imao 5 naloga za dovodjenje a znam da su me trazili samo 2 puta za zatvor. Ali je tacno da mu je bolje da to sto pre resi jer ce biti osudjen u svakom slucaju samos to onda nema resenje i ne zna datum(sudili mi za jednu u odsustvu).
Nisi u pravu. Od pravosna¾nosti presude do apsolutne zastare je rok godinu dana...






Citat: gane poslato 21 Oktobar, 2019, 17:00
Nije problem da se ne javi¹, izbegavao sam i ja godinama ,dolazili mi kuæi ko zna koliko puta ,brdo naloga za privodjenje i sve to lepo zastari posle dve godine...
Ali ima sada jedan veæi problem,napi¹u ti potragu i ti ako putuje¹ preko privedu te na granici i sprovedu tamo gde si napravio ...
Tako da ako putuje¹ preko probaj na dogovor, ako ne onda se ne javljaj.
Pisao sam 100 puta, imao sam 4 naloga za privoðenje, dobio plavi papir iz Savske da se odmah javim, javio se posle 3 meseca jer sam morao da idem u Italiju, po reèima ¾ene iz Savske, morao sam da odem do 4 sudije po 4 potvrde i da donesem njoj da ukine potragu. Ona mi je rekla da slobodno mogu da putujem... Nisam se ponovo javio nikome, putovao bez problema...


@UFF:
Ja ne podi¾em ni ta re¹enja o zastari, zabole me ba¹... ;D




@svi ostali struènjaci:
PROÈITAJTE JEBENI ZAKON, NIJE VELIKI... i RADITE ©TA HOÆETE, MENI NI IZ D®EPA NI U D®EP, VA©E PARE!!!

;D



Glava Dole

Posto kapiram da na mene tipujes... nemoj da citas samo prvu recenicu i rukovodis se njom, procitaj i ostale iz clana 77 :-*



To sam sad iskopao a imam i stariju sliku, ista stvar samo sto se vodi pod 84 i 85... a preslikan text.




Lazic

#3125
Citat: dzimika poslato 21 Oktobar, 2019, 15:26
Nisi u pravu, nisu kazne tu zbog toga sto imas veliku platu nego da razmislis da li ces da sednes u auto pijan i iskreno treba da budu 5x vece za to, a to sto svi mislite da niste puno popili i da mozete da vozite je posebna prica
Pogledaj statistike koliko udesa izazovu pijani vozaèi, niðe veze... Tipa 8%... I to u poslednjih 20-30 godina, ne od kad jebu majku... I ja sam prestao da idem kolima kad pijem, ili ne pijem ako sam kolima, lak¹e mi je nego da se stalno skrivam ili da zavr¹im u bajboku, tri puta su me na'vatali pijanog za 25 godina, jednom 2011-te sa 0.38 promila, a 0.3 je bilo dozvoljeno, jednom 2013-te kod Ade 0.76 i to zato jer sam se svaðao sa pubom pa zvao pojaèanje i pre 4 godine kad sam pao po snegu pred njima sa 1.27... Nikad udes nisam napravio pijan, samo trezan... Udes uslovno, uvek su mi vozila posle bila u voznom stanju... Naravno da ni jednom nije bilo zabrane ni para ni zatvora jer se nisam javljao ni na ¹ta... U vreme starih liènih kara mi nije pisala op¹tina u lk, a po¹to sam ¾iveo u Milana Rakiæa, jedno 10 godina sam ih slao u Zemun... Jednom mi je ne¹to stiglo, dan pred zastaru...






Citat: jevta poslato 21 Oktobar, 2019, 15:47
Ala je to vama lako.
A svi da imate redovan posao onda toga nema.Navataju te ili samo po¹alju da se naplati.
Sve vreme od 1994-te sam bio zaposlen na neodreðeno vreme, kad me pitaju gde radim, ka¾em da sam nezaposlen...





Milo¹e, nema procesnih radnji ako im se ne javi¹... Moraju da dobiju neki odgovor od tebe, preuzeo re¹enje, ¾alio se, bio do sudije, itd... Ako im se sve vraæa, rok je godinu dana od pravosna¾nosti...


E sad, nisi ti jedini izuzetak, Ts.Marka su priveli za zastareo prekr¹aj, sudiju zna iz ¹kole, rekla mu, zabole me ¹to je zastarelo, i on platio...


I nisam tipovao na tebe da si "struènjak", citirao sam te... :-*

Che

Citat: FANTOM poslato 21 Oktobar, 2019, 00:09
E sad ima li neko neki pametan savet a da moze istim da mi pomogne .

Najjaci savet: Nemoj da pijes dok vozis.

A za kaznu iskreno ko te je*e, kao sto neko rece treba x5 da bude.

Lazic

Vidi ovoga ¹to nikad nije vozio pijan ili drogiran... :P ;D :-*

FANTOM

    Nema veze volim ja i takve prosvetitelje ... Koji verovatno nikad u zivotu jace od mleka nisu popili pa seli za volan . Ako je iscitao moje predhodne postive mogao je da skonta da i na pivu izbegavam tj ne vozim al ovaj put se omaklo takav splet okolnosti . I ako nemate sta pametno da kazete ili date savet na ovih 100 000 ili sto 120 000 me bas zabole za vase izjave da treba da bude 5x vece . Jel vas da je snaslo ne bi vam bilo sve jedno .

MIGE


ЯЭВОЛУТИОН

ja ne znam kakav problem imate....vase je da radite kako mislite a njihovo da rade kako pise u zakonu....lopovluk je posten posao ako nisi na vlasti.....ili zasticen od strane vlasti....kao sto podrzavam lov na medvede sa nozem u rukama....pa ko pobedi...posteno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: Laziæ poslato 21 Oktobar, 2019, 17:42
©ta god da presude, koga god da obaveste, JEBE TI SE JER SVE ZASTAREVA!!!  I zabrana zastareva... :-*

to je poenta

jesi li ubio?
ne
silovao?
ne

onda sve sto treba da uradis je NISTA

i problem resen posle XX vremena  :D

e sad ako hoces da putujes preko, da vadis dokumenta, da registrujes i da se izdrkavas sa punum pravima a eto ne volis da razmisljas sta sve moze i ne moze da ti se desi onda ko te jebe idi plati, nije da nisi zasluzio

FANTOM

    Dokumenta do 2024. Ne planiram da idem preko sem do Cg . Nista nije na mene .

Che

Citat: Laziæ poslato 21 Oktobar, 2019, 19:34
Vidi ovoga ¹to nikad nije vozio pijan ili drogiran... :P ;D :-*

Blago tebi, za 20+ godina vozackog staza ukupno 0 prijava za voznju pod uticajem alkohola ili bilo cega drugog. 1<3

slave74

Ja sam isao u CG , i u BiH na sve moguce prelaze kako glavne tako i tkz malogranicne. Bezbroj puta proveravali.  Imao sam prekrsaj , redovno su slali pozive zamolnice za saslusanje na koje se nisam odazvao. Taj slucaj je zastareo posle dve godine.

Nekad nisu slali poternicu na granicne prelaze ni u slucaju krivicnih prijava. Samo za teza dela. Tu pricu o vracanju sa granice i hapsenju zbog neodazivanja sudu u vezi prekrsajnih prijava sam citao u novinama, ali ne znam dal je to "patka".

Po meni ti je najbolje da pokusas da izbegnes sudjenje, nista ti se ne dodaje na kaznu kad god se pojavis-ukoliko to kojim slucajem  pozelis.

Che

Citat: FANTOM poslato 21 Oktobar, 2019, 09:57
   Znaci ja bas nemam srece ja sam duno jedno 9 piva . I naduvao 1.58 , pisao mi je 1.21

Citat: FANTOM poslato 21 Oktobar, 2019, 21:04
    al ovaj put se omaklo takav splet okolnosti

Sinko, popio si 9 piva i seo za volan!
To nije ni omaklo mi se ni splet okolnosti.

Splet okolnosti moze da bude da si probusio gumu na ekser, okliznuo se na mokar pod a ne ovo.

Posle 9 piva, naduvao si 1,58 je za dlaku od stanja veoma teske alkoholisanosti.
To znaci da si budala, tako da sad budi mudonja pa plati ili se sakrivaj godnama, pa ako te ne navataju provukao si se.

Lazic

Prièao mi je jedan na¹ èlan koga neki znaju sa dru¾enja koji radi u 29-om da je i¹ao za Brodarevo da pokupi lika zbog neplaæene kazne od 5000... Posle sam naèuo da su hteli da vraæaju sa granice ko ima neplaæenu kaznu... U trenutku kad sam i¹ao u Italiju mislim da ni jedan od 4 prekr¹aja nije bio pravosna¾no presuðen... Mada i sve to su stare vesti, ko zna da li se ne¹to menjalo od 2016-te, ali svakako im ni u buduæe neæu ni¹ta plaæati... Opet, ne vozim kola noæu, ne vozim kola pijan, vozim gejmobil koji nije upadljiv, rutinski me nisu zaustavili duugo godina... Par puta sam morao da proðem kroz levak, tu ni¹ta i ne proveravaju ako nisi pijan...




Citat: Che poslato 21 Oktobar, 2019, 23:45
Citat: Laziæ poslato 21 Oktobar, 2019, 19:34
Vidi ovoga ¹to nikad nije vozio pijan ili drogiran... :P ;D :-*

Blago tebi, za 20+ godina vozackog staza ukupno 0 prijava za voznju pod uticajem alkohola ili bilo cega drugog. [srce]
Isti ðavo i moje 3 prijave za èetvrt veka i milion kilometara, k'o nijedna... :D :-* [srce]




Citat: MIGE poslato 21 Oktobar, 2019, 21:41
jebo vas alkohol
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Allahu akbar... :o ;D


FANTOM

    Pa da znas da i jesam budala to si upravu i zbog tih piva a i sto se sa tobom natezem a ni ne znam te.
    Realno najverovatnije cu sve to iskesirati da ne razmisljam , vise su me interesovala iskustva odredjenih ljudi koji su imali slicnu kaznu i da li zna neko nesto vise sta kako .. Ostalima hvala koji su napisali i svoja iskustva a i neka resenja.

Lazic

Bacaèu para... :P Aj poslu¹aj nas neposlu¹ne pa kad ti zastari kazna odvede¹ nas na klopu, mnoogo manje æe da ko¹ta... Jbt, Golfa si manje platio... :o  ;D :-*

Inaèe, Èe je jedan od prvih èlanova foruma i to ne samo MM, èudi me da ga ne zna¹... Ne misli ni¹ta lo¹e svakako...

FANTOM

    Pa nije se pojavljivao poslednjih godina na druzenjima poslenjih 4 npr.
    Golf kostao skuplje od tvog gejmobila  [facepalm]
     Lako cemo za klopu ako uspem da izvrdam  [dobarpost]