Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: kosta66 poslato 18 Novembar, 2017, 15:46
onda ni¹ta jebiga. nemaveze, izduvo sam auspuh, no malo je zajebano li¹æe, al ok. ima ga svake godine u ovo vreme:)
Desi mi se da ga zanemarim na trenutak... :o :D

Kostić

jesenje li¹æe plus ki¹a - lo¹e po saobraæaj. ulice se ne peru, a ja sam neki dan opet pao nizbrdo, jer kad malo stisnem prednju da se polako spu¹tam, toèak jebiga omakne. zadnja lepo klizucka pomalo, malo koèim motorem i fest. jebe to veliko brdo al nizbrdo ;D

po ravne ulice nije greda, idem tries ;D

Lazic

Citat: Laziæ poslato 18 Novembar, 2017, 13:42
@Petar:
Èuo sam da po novom mora da se poziva na zastarevanje, ali do sad jo¹ nikad nisam morao...

Malopre mi sti¾e neko re¹enje o zastari, a ne da se nisam pozivao na zastaru, nego ne znam ni o èemu se radi, sudiju nisam video veæ bezmalo 5 godina(a 7 prijava od tada)... ;D Kad pogledam ¹ta je i od kad, javiæu... :D

Lazic


petar357


Korisno je i ovo znati, mada im je trebalo godinu ipo dana da konstatuju zastaru.
Dobro je da i ovo nisi odbio da primis...

Ovde je stvar specifina, jer je do zastare, kako kazu, doslo zbog ne postupanja prekrsajnog suda u Beogradu, a ne zbog tvog neodazivanja pozivima. Pitanje je kako bi sud postupao da te je direktno zvao (kacenje na oglasnu tablu, presuda u odsustvu itd...) a ne putem zamolnice za saslusanjem preko drugog suda.

Uglavnom, sudska praksa nije ujednacena, ne primenjuju sve sudije striktno izmene u proceduri prekrsajnog postupka, ali na osnovu ovog tvog i nekih drugih slucajeva, jasno je da je bolje kad se saslusanje trazi preko drugog suda a ne direktno.

slave74

Meni je sud iz Valjeva, trazio zamolnicu za saslusanje u sudu pri mestu stanovanja.
Nisam se odazivao, ali su poslali sledeci zahtev da se obratim maticnom sudu u vidu pisane odbrane, ili ce u roku 15 dana okaciti u sudu i smatrati da sam primio to obavestenje. Verovatno ce suditi i presuditi u odsustvu.

Lazic je imao srece, sto  maticni sud nije dalje uopste pozivao, niti preduzimao dalje proceduralne radnje , koje su u njegovoj nadleznosti i obavezi..

Lazic

#2966
Kako nije, kampuju mi pubovi u zasedi mesecima... :D Za ovo su u maju i junu dolazili 4 puta... Za neke druge prekr¹aje do pre neki dan jo¹ 4 puta, svaki put smo se mimoi¹li... :) Slali mi iz savske plavi papir da se hitno javim 2 puta od pro¹log leta, pretili preko majke, pa i molili...

@Petar:
Kako im je trebalo godinu i po da konstatuju tastaru, zastarelo 9.7.2017, re¹enje doneto 7.9. To je manje od 2 meseca od isteka 2 godine...

Nema ovde ni¹ta specifièno i sud mo¾e da sudi samo po èlanovima zakona, svaka neujednaèenost prestaje posle dve godine ako se okrivljeni ne izjasni pred sudom...


Nego, sad mi doðe da naðem sve one rekla kazala izjave u poslednjih 20 strana, te vi¹e nema zastarevanja, te 4-5-6 godina, ja izgubih grlo prièajuæi u prazno...




E da, mamu da im jebem ba¹... To je bilo na onom duuugaèkom pravcu pre Bagrdana, 5 km isprekidane linije i onda bez ikakvog skretanja 50 metara pune i naravno kombi koji mili i naravno ba¹ na tom mestu i naravno gazi liniju levim toèkovima, kad mi je pub rekao da sam preticao preko pune, nasmejao se... A oni u hladu ispod drveta ba¹ tu... Nije tu kraj, posle 10 minuta na izlasku iz Bagrdana me snimi radar na 53kmh, ogranièenje 50... :o [facepalm]
Al' to je jagodinska policija, druga ekipa... Taj mi se izvinjavao jer je kamera automatska i ne mo¾e da me pusti... Alo, 53kmh, kao da sam vukao prikolicu...

UFF

Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2017, 20:30


i meni skoro stiglo isto :D

za presretaca koji me snimio na auto putu a vozio sam duplo od dozvoljenog  [dancing]

petar357

Da, u pravu si, ja sam pogresio oko datuma.

Tacno je da svaka neujednacenost prestaje posle dve godine, ako nije doneta pravosnazna presuda.

Neujednacenost se ogleda u tome sto je tvoj sudija doneo takvo resenje, a drugi ce poziv staviti na tablu suda sto se smatra urucenim, pa ce na sledecem rocistu doneti presudu u odsustvu jer raspolaze relevantnim dokazima (fotografija sa radara, kamere i sl.). U tom smislu sam mislio na neujednacenost u postupanju prekrsajnih sudija.

friziderdzija

imam  i ja sluèaj....sutra idem kod sudije...
zaboravim da registrujem kombi, ja krenuo za novi pazar, i u bogutovcu me startuje policija i naravno prijava, skinu tablice itd...isteklo mi je 7 dana...pandur ni da èuje, 100 eur davao, a on bi ali ne sme...
bio petak, ja nazad za èaèak, uzme drigo vozilo, zavr¹im posao, u ponedeljak zavr¹im registraciju, uzmem nalepnicu u èetvrtak i u petak odem po tablice.
nisam ja vozio, bio ortak samnom, on je vozio a ja sa gipsom kao suvozaè...
pisali njemu kao vozaèu i meni kao preduzetniku...po¹to sam kombi kupio preko raèuna moje szr.
na saobraæajnoj pi¹e da sam ja vlasnik a  korisnik szr...
¹ta da im sutra prièam da bude ¹to manja kazna...i sta da oèekujem.
pandur mi reèe da èim dobijem papir odem kod sudije i da vidim na onu foru priznavanja krivice i da molim za minimalnu kaznu.
da li da ka¾em da sam i¹ao da zavr¹im privatni posao u np (npr. da dovezem motor koji mi je tamo ostao) a po¹to sam bio havarisan ortak mi je pomogao kao vozaè...da ne bude da smo i¹li da radimo kao firma.
jbg...beda mi je da njemu pi¹u, ¹ta ja znam, neke kaznene poene, a pandur nije hteo da pi¹e meni prijavu kao da sam ja vozio.

Hurricane

istu situaciju sam imao

epilog

priznao krivicu napravio sporazum, firma dobila kaznu 56.000 , odgovorno lice 5.000 i ja  6.000



u svakom sluèaju bolje nego od 100.000 - 600.000 koliko je predviðena kazna


odmah æe ti sudija reæi da ne poku¹ava¹ ni¹ta osim da prizna¹ krivicu..

friziderdzija

jel bio auto na doo ili na szr...nije isto...kad je doo vlasnik auta je firma, a na szr vlasnik auta sam ja lièno kao fizièko lice

Hurricane


friziderdzija

meni je na szr...pa  mislim da æe i kazna biti manja...te¹im se da æe meni samo kao fizièkom licu da pi¹u

Hurricane

...biæe manje svakako, nemoj se sekira¹, podji kod sudije priznaj lepo i onda po sporazum

jedino ¹to mislim da drug koji je vozio neæe se izvuæi tako glatko, jer kao vozaè nije smeo da upravlja neregistrovanim vozilom

dobiæe poene i kaznu sigurno, ali ne i zabranu upravljanja

UFF

ako vec ne pravis organizer sa alarmom u telefonu koji ce da te podseti pre isteka reg a ne setis se da pogledas nikad onda se opredeli za jednu odgovornu agenciju kod koje stalno registrujes i oni ce te zvati redovno nedelju dana pre isteka reg za svako tvoje vozilo da te podsete jer je njima u interesu da opet dodjes, eto oni nece da zaborave

friziderdzija

jbg...imao odgovornu agenciju, pa postali neodgovorni otkad je umro gazda...sad je gotovo
javljam kako sam pro¹ao...hvala na savetima

Lazic

I pored cele prièe, planira¹ da se javi¹ sudiji i da¹ im pare...?  [facepalm]  :D Jedino ¹to je malo te¾e vrdati kad si firma....:D





Citat: petar357 poslato 23 Novembar, 2017, 08:50
Da, u pravu si, ja sam pogresio oko datuma.

Tacno je da svaka neujednacenost prestaje posle dve godine, ako nije doneta pravosnazna presuda.

Neujednacenost se ogleda u tome sto je tvoj sudija doneo takvo resenje, a drugi ce poziv staviti na tablu suda sto se smatra urucenim, pa ce na sledecem rocistu doneti presudu u odsustvu jer raspolaze relevantnim dokazima (fotografija sa radara, kamere i sl.). U tom smislu sam mislio na neujednacenost u postupanju prekrsajnih sudija.

I ovaj prvi æe okaèiti na tablu suda i doneti presudu, al' zastarevanje teèe pa teèe... Mogu da tumaèe razlièito, ali na kraju ishod je isti ako te ne upecaju... Njihovo je da smi¹ljaju ¹ta god mogu ne bi li oteli raji jo¹ para, na¹e je da izbegavamo... :)

friziderdzija

jbg brate...4 auta i motor registrovani na mene...firma, ¹ta da radim

Lazic