Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

#2940
Citat: Laziæ poslato 09 Oktobar, 2017, 10:09
O jeb'o te, imaju rok godinu dana da pokrenu postupak, imaju dve godine rok da te privedu sudu da da¹ izjavu. Na kraju imaju rok jo¹ godinu dana od pravosna¾nosti re¹enja.
To je sve ako nema komunikacije sa sudom pa ne dolazi do prekida zastare... Sve pi¹e u zakonu...

znaèi tri godine te tra¾e. dve da ode¹ kod sudije, jednu do asolutne zastare.

bolja je opcija da ode¹ kod sudije, pa kad dobije¹ presudu, ima¹ dve godine fore da nisi  trenutno tu. tako te tra¾e jednu godinu manje, plus ima¹ datum presude, pa dan posle isteka ode¹ kod njih i odnese¹ im po cvet. :)

provereno

kad u d¾epu ima¹ datum presude na konju si i lepo broji¹ dane ko u vojsci. kad je nema¹, ne zna¹ datum i mora¹ da raèuna¹ od pokretanja, tj ne zna¹ kad je pokrenut postupak i konaèni datum isteka, tj zastare, pa mo¾e¹ da se zajebe¹ za jedan dan :)

plus te do presude ne tra¾e i nema¹ brige.

ti milo¹e broj od svake presude i kad proðe dan posle, idi i odnesi im po cvetiæ :) jeftinije je od plaæanja kazne a i lep je gest :)

Lazic

#2941
4 najvi¹e, teoretski. Ako te na'vataju dan u oèi 2 godine, prekida se zastara do dono¹enja presude. Kad presuda postane pravosna¾na, jo¹ godinu dana imaju fore za pare, zatvor i zabranu... Suðenje mo¾e da potraje... Vi¹e puta sam se izvlaèio ¹aljuæi ¾albu u oèi zastare znajuæi da ne mogu da re¹e za dan, dva...

Kostić

tako je, ali od te èetiri te tra¾e samo dve, umesto tri. lak¹e je i precizno. i poenta je da te tra¾e kraæe a ne du¾e


¾are ima listing na pet strana... a moj kom¹ija taksista je rekorder, on ako ode po listing, padne sistem ;D mo¾e¹ ti da proveri¹ i u ustanièkoj dole na ¹alteru bre, ode¹ i tra¾i¹ listing, pi¹e sve u taèan datum, pa ne mo¾e¹ da se zajebe¹

Lazic

Vremenski najisplativije je otiæi odmah kad te prvi put zovu, sve priznati i onda se kriti godinu dana... :D

Kostić


Lazic


Kostić

kod slobe je bilo najbolje. kazne su bile ko pakla cigareta i svaku sam platio. ovako, po srpski danas jok. al zato spremim lepo jesenje voæe, pa kad odem da odnesem cvet, ponesem im i voæe - izvolite, ovo je prirodno iz na¹e zemlje. one æe naravno da se mr¹te ¹to si raèunao kao pokvarenjak i zajebo ih za neèije tri plate, al gest je bitan. ko se na tebe kezi, ti mu pokloni cvet :)

i mu¹mule. ono, platiæu oæu oæu ;D
jabuku, za zdravlje, da dugo ¾ive i unesreæuju ljude
japansku jabuku, da svati da ¾ivot mo¾e da bude lep, ali gorak
kru¹ku da svati ¹ta je zdrav ¾ivotni balans
i za kraj, kivi. da opravda taj kiseli osmeh na licu, dan posle :)

(crvene vezice su moje, opet sam se skr¹io, jebemti zadnju koènicu kad je nemam, al re¹io konti, sutra æe stignu) ;D

ovo naravno va¾i samo ukoliko te ne navataju dan pre, pa ode¹ u æorku, al bo¾e moj, nije æorka bauk. provereno. :)

i ¾ivot je lep¹i kad siled¾iji redovno gura¹ prst u oko. provereno. :)



mareskin

Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2017, 14:38
Vremenski najisplativije je otiæi odmah kad te prvi put zovu, sve priznati i onda se kriti godinu dana... :D

Mo¾da, ali samo mo¾da... mo¾e¹ da ne vozi¹ pijan i da ne brine¹ o ovome [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

#2948
Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2017, 11:54
Ama Milo¹e, jeb'o te ja ba¹, osude tebe oni u odsustvu al' zastarevanje teèe pa teèe, a ako se ne pravi¹ pametan pa ide¹ meèki na rupu, zastari u zakonskom roku... [facepalm]

©ta misli¹ da mene nisu za sve do sada osuðivali u odsustvu pa nikom ni¹ta... Ne javljam se ni u ludilu...



Hahhaha pa covece, procitaj isecak iz zakona koji si okacio :) Godinu dana je rok pod uslovom da nista ne pokrenu, a samim tim sto su oni pokrenuli postupak, sto su ti presudili u odsustvu, trazili kod kuce se relativna zastara(godinu dana) prekida. Potrebno je da prodje dva puta toliko(dakle 2X1=2 :) ) da bi doslo do apsolutne koja (s obzirom da su pokretali i sudili u dosustvu) krece da tece tek od pravosnaznosti resenja(u mom poslednjem slucaju se isto 'vata, dobih resenje odmah u sorcu i papucama ;D ), i opet vazi pravilo 1X2 :) Sto znaci da nakon sto ti presude(resenje podigao-ne podigao isto ti se hvata, pre toga se sudiji-ne javljao potpuno je isto, jedino sto bi mozda dobio nizu kaznu, ali se tebi opet racuna od onog datuma kad su ti sudili i resenje postalo pravosnazno) i kad od tog datuma prodje 2god nastupa apsolutna zastara sto znaci da onda apsolutno mogu samo da te povuku dole ;D

Citat: Laziæ poslato 17 Novembar, 2017, 14:32
4 najvi¹e, teoretski. Ako te na'vataju dan u oèi 2 godine, prekida se zastara do dono¹enja presude. Kad presuda postane pravosna¾na, jo¹ godinu dana imaju fore za pare, zatvor i zabranu... Suðenje mo¾e da potraje... Vi¹e puta sam se izvlaèio ¹aljuæi ¾albu u oèi zastare znajuæi da ne mogu da re¹e za dan, dva...

Za to sam i ja do skoro bio ubedjen dok nisam bolje proucio zakon :) Sad kapiram da je teoretski maximum svega 3god(jer ako ne pokrenu postupak u roku od god dana nece vise uopste ni moci, i recimo da ti presude i da pravosnaznost presude stupi na snagu 364-og dana nakon ucinjenog prekrsaja krenuce da ti teku one 2god iz drugog dela zakona gde pocinju da te jure za zatvor i zabranu, kad se to sve sabere maximum maximuma je znaci 3) :)

Tako da... slazem se da je bolje odmah se javiti(jer ce presuditi i sa tobom i bez tebe svakako), a onda skracujes sebi vreme zastare(skaces direktno na drugi deo clanka i nakon 2god si miran) :)


Nema sta,  dok ja ne dobijem dozvolu nazad doktoriracu prava :) Odmah mogu da otvaram advokatsku kancelariju :)

EDIT: A sve to tvrdim jer sam se sam uverio sto se sudjenja u odsustvu tice, a tebe verovanto buni ovaj deo "Ako te na'vataju dan u oèi 2 godine, prekida se zastara do dono¹enja presude." a to vise i ne cekaju nego sude sigurno sa ili bez tebe u prvih godinu dana, automatski znaci i donose presudu, tako da je do 4 nekad moglo da se dogura, sad vise ne :)

megaidiot


Glava Dole

Nisam siguran ali i nije bas od skoro... pre su morali da te nadju, das izjavu itd.. sad dobijes poziv, ne javis se - presude ti, dobijes papir da podignes resenje ako hoces da vidis sta si dobio, ako neces nista ne menja, svejedno stupa na snagu. I od tog datuma dakle krece da tece ono ako te ne potraze-god dana, ako traze prekida se bla bla, dve god. i onda apsolutne...

Suma sumarum: datum ucinjenog prekrsaja vise nije bitan vec datum stupanja resenja na snagu, a od stupanja na snagu se ne moze pobeci kao nekad vec stupa pa makar se i pod zemlju sakrio :)

E samo ispravka za ono 3 ili 4god... majku mu, sad kad sam jos malo pravno upalio mozak ispada da ipak jeste lazic u pravu za teoretskih 4god ako se ne javis a oni rese da odugovlace pa te potraze na kraju prve godine, prekinu samim tim zastaru, presude u odsustvu tek na kraju druge i tek onda krecu da teku jos one dve :o

Jbte zabole me glava od ovih prava :) Ako mi je za utehu meni su sva pravosnazna, tako da me to 4god sigurno ne hvata, u avgustu 2019e najkasnije meni zastareva sve napravljeno do sad :)

Al se raspisah... kosta se vratio sa kilometarskim postovima pa mora mali da mu bude konkurencija [rofl]

megaidiot

jel to vazi i za zlodela iz 2015 ili samo posle?

Glava Dole

Nisam siguran da li je uvedeno kad i ono oko oglasnih tabli za resenja ali mene je u svakom slucaju pogodilo za zlodelo s kraja 2014-e :)

Lazic

Samo da nisi i¹ao meèki na rupu... :D

Inaèe Njanja je rekao da je provereno da ako ne uspeju ni¹ta da ti uruèe 2 godine, æao zdravo... To nigde nisam na¹ao u zakonu o prekr¹ajima...

Kostić

jedino provereno je ¹alter u prizemlju u ustanièkoj. neko uspe na ¹arm da ubedi sudiju da zaboravi na predmet, nekome sudija ne bude ba¹ privr¾en. sigurno provereno.

petar357



Ljudi, u toj kombinatorici o zastari previdjate najvaznije stvari.

Prvo, postoji zastara za donosenje presude i zastara za izvrsenje presude.
Drugo, vaznije, je da zastara jeste orocena u zakonu ali NE NASTUPA AUTOMATSKI vec okrivljeni mora da se pozove na nju, bilo kod sudije, bilo u zalbi na presudu koja se podnosi u predvidjenom roku.

Znaci, po isteku od dve godine sud nece sam obustaviti postupak a moze doneti i presudu u odsustvu i po isteku tog roka zastare. Ako ne primis presudu (sud je kaci na oglasnu tablu i smatra se urucenom) i ne ulozis zalbu u datom roku u kojoj se pozivas na zastaru, presuda ce postati pravosnazna BEZ OBZIRA kad je doneta. To moze da se dogodi i znatno posle dve godine od izvrsenja prekrsaja npr. i posle tri godine ili i vise.
Ranije su sudije retko donosile presude u odsustvu, ali sada sve cesce.

Tek tada, od dana pravosnaznosti presude ma kada da je pravosnaznost nastupila, pocinje da tece rok za zastaru izvrsenja presude.




Kostić

#2956
ja to prièam od poèetka, al laziæ je mag i zna sve najolje. apsolutna zastara od 4 godine od dana podno¹enja prijave bi trebalo da je va¾eæe, ako u tom roku nisi platio ili oti¹o u æorku. kako god da okrene¹ 4 godine, osim ako, u sluèaju da je presuda doneta dan posle isteka od dve godine, pa u roku podnese¹ ¾albu na istek. al onaj ko se nikad ne javlja to i ne zna, jer mu okaèe presudu tamo gde ne prati pa onda mora da oprosti to i raèuna od datuma va¾eæe presude, koji ne zna jel. zato ode u ustanièku, uzme listing i raèuna.

Kostić

nego, jel zna neko, imal doktorovih drugara gikser presretaèa na ibarskoj, sad kad je zima blizu, moram malo da izduvam gare¾ od tries na sat cele godine, pa da me ne sustignu br¾i su :) ne znam dal im je ladno da se voze i zimi, jer kako mogu da znaju kako æe da obuèe uèenike, ako se zimi ne voze  8)

Lazic

Kakvi bre presretaèi na motorima sad... :o D'izginu... :D


@Petar:
Do sada se kao najbolja opcija pokazalo potpuno ignorisanje organa... ;D

Èuo sam da po novom mora da se poziva na zastarevanje, ali do sad jo¹ nikad nisam morao...

Kostić

onda ni¹ta jebiga. nemaveze, izduvo sam auspuh, no malo je zajebano li¹æe, al ok. ima ga svake godine u ovo vreme:)