Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

pa tu i ne mozes da se ukljucis ako si normalan prosecan vozac koji postuje propise


tu MORAS da izjebes nekog ko u njegovoj desnoj traci ide iz pravca zeneznicke stanice pa ko prezivi pricace

a nisu svi brzi i sposobni za volanom jbg

Kostić

aaa pa nemoj tako. ipak mo¾e¹ da se ukljuèi¹. po perinom propisu. ode¹ lepo do rampe, skrene¹ u sajam pa ili se okrene¹ i ispali¹ se iz sajma u srednju traku ili zavrne¹ gas kroz sajam i iskoèi¹ na onaj kru¾ni tokiæ dole ispred novog mosta :)

UFF


Kostić

a ako neæe¹ da te odnese bus dok se iskljuèuje¹ sekuæi dve trake da bi se ukljuèio, mo¾e¹ da smota¹ iz sajma na ulaz tj izlaz kod karata po stepenice i odatle preseèe¹ u levu trako do semafora i napravi¹ polukru¾ni kod ruske i zapali¹ za grad. jebiga da ne ide¹ naokolo ako teo u rusku il za grad. mada bi pera i tu na¹o neku manu :)

Kostić

#2784
e p jebiga sad. ti bi da se jebe¹ a da ti ne uðe. il plati po propisu il se ukljuèi ko èoek srbin i mani se pere :)


a  okan i plavokosa da ture jo¹ jednu kameru unazad na ono lepo bus parèe, ima se pare nakote duplo

milomir22

Citat: UFF poslato 11 Septembar, 2017, 23:48
pa tu i ne mozes da se ukljucis ako si normalan prosecan vozac koji postuje propise


tu MORAS da izjebes nekog ko u njegovoj desnoj traci ide iz pravca zeneznicke stanice pa ko prezivi pricace

a nisu svi brzi i sposobni za volanom jbg

Ali u bgu uvek ima ljudi koji ce da te puste da se ukljucis, ne moras uvek nekog da izjebes. Ja pre neki dan s novog bga se ukljucujem u pola 5 popodne na gazelu, guzva kao u bulji, ali me na ukljucenju na most covek kulturno pustio i nema problema. Da vozi poput mojih sugradjana u Kgu, mogao bih lagano krevet da razmestim na onom ukljucenju.

Cale mi prica da je to od skora, kada se zubin potok preselio u stanovo, cavu, grosnicu i koricane (naselja u kgu), dok je radila zastava, u spicu se vozilo ostrije nego u bgu.

Ja sam se za par godina voznje po bgu adaptirao totalno, da me sad ovi pajseri po gradu ubise u pojam, jebi ga ne mozes nekom ko je do skora vozio drumom na kom dnevno prodju 2-3 ovce ili ni toliko da objasnis da treba nekad nekom i da ustupi prednost, da crno nije uvek crno, a belo uvek belo, izmislise i sivo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mi¹ko_kolo



@Tripatseven
Da li je normalno postaviti kameru za snimanje ¾ute trake posle bukvalno 20 metara od ukljuèenja iz boène ulice? Izbroj razmake izmeðu stubova na ogradi, pomno¾i sa 1,5 metara izmeðu svakog i doæi æe¹ do du¾ine od maksimum 21-og metra. A onaj koji se ukljuèuje u saobraæaj treba veæ tog trenutka da vozi brzinom od bar 50 na sat, jer je toliko propisano i tuda se ne vozi manjom.

mi¹ko_kolo

Pri tom, autobusi imaju "ba¹ticu" ispred stanice i ne ostaju u traci kojom se vozi.

petar357


Tacno, ima 20ak metara do kamere. Nebitno, da je i 10m.
Kako bi se npr. tu ukljucilo u Bulevar da te zute trake uopste nema? Da idu samo dve trake, nema autobusa, nema zute?

Ili sacekas pogodan trenutak, ili te neko propusti ili sto kaze Uff, procenis ko je smarac pa udjes ispred njega. Znaci, biras kako ces. Ako ne znas ili ne uspevas, nadji drugi prevoz...

Ukljucujem se tu bar pet puta nedeljno ( preko 200 puta godisnje) i znam jos bar desetak ljudi koji se ukljucuju i dva puta dnevno (preko 400 puta godisnje svaki) i nikog nikada jos nije snimila kamera koja je tu odavno u funkciji.

Napraviste problem ni oko cega.



Kostić

pravino ukljuèivanje u saobraæaju sa dve ili vi¹e kolovoznih traka se vr¹i ukljuèivanjem u prvu traku najbli¾u tebi, pa kad se ukljuèi¹ bezbedno, prestrojava¹ se u sledeæu traku. nikakvo betoniranje i zazidavanje nije po pravilu. isprekidana linija na mi¹kovoj i onim mojim slikama nije po pravilu. ne sme¹ da seèe¹ prvu traku i da se ukljuèuje¹ direktno u drugu, a autobuska stanica i traka za autobus mora da bude udaljena na propisanom odstojanju, kao ¹to i jeste na ovoj sliki. to je moguæe u sluèaju da postoje dve ili vi¹e traka tamo gde postoji semafor, pa se u tem sluèaju ukljuèuje¹ u prvu traku najbli¾u tebi, tj u srednju traku, ili u levu ali mora¹ da saèeka¹ da skrene vozilo iz suprotnog smera, jer utem sluèaju ono ima prednos, tj ukoliko put na kojem se nalazi¹ ima dve kolovozne trake sa dozvoljenim skretanjem, a ti se nalazi¹ u levoj. kod mene u selu ima jedna raskrsnica i ljudi iz suprotnog smera, da bi odma obi¹li autobusku stanicu koja je udaljena na propisnom rastojanju (oko 15 - 20 metara) imaju manir da se ukljuèuju u levu traku i tako preseku put vozaèu koji iz njihovog suprotnog smetra skreæu svoje levu u prvu ka sebu levu traku. ukoliko postoji samo jedna traka, taj ¹to skreæe levo mora da saèeka. ovo na slici jeste nepravilno jer ne postoji semafor, koji je nekada tu postojao

Lazic

Sve go struènjak... Mogao bi 200 puta godi¹nje da pogleda u zakonu kako se obele¾ava traka za ukljuèivanje i uporedi... [facepalm]

http://fodi.frubar.net/files/C5DD3C65-51EC-C84C-8DE6-16BFB01982F3.jpg

Ovako ne...

Kostić

tabla mo¾e da se postavi gde hoæe¹. neretko neko okaèi pogre¹no table pa se ljudi smeju laziæu. u ovom sluèaju, kada je raskrsnica koja je tu postojala, izmenjena, ovo pravilo mo¾e da va¾i ali tabla mora da bude ispred autobuske stanice jer je sam autobus prilikom izmena dobio ba¹ticu da ne smeta. ne vredi se raspravljati oko ovog problema, al problem jeste. ovde je potrebno obrisati ono prvo parèe za bus, da vozila koja se ukljuèuju sa autoputa mogu bezbedno da se ukljuèe u saobraæaj ili po ¾elji na kraju da skrenu u sajam, a na izlasku iz sajma je potrebno napraviti tj ofarbati prikljuèak kao na slikama ukljuèenja na novom mostu. tu traka za bus treba da zapoène na izlasku iz autobuske stanice. dal je sve go struènjak ili go kurac, nije bitno. al sve ovo je va¾ilo dok je tu postojala raskrsnica sa semaforom. onaj ko je vr¹io prepravke iste, nije zavr¹io poso kako treba.

Lazic


Kostić

kaplju istina, al ako kamera snima vozilo u visini izlaska autobusa iz ba¹tice, tj ispred nje, ok je. do samog izlaska iz ba¹tice ima dovoljno prostora za ubrzanje i bezbedno ukljuèivanje u srednju traku. al ako snima na samom poèetku, tj na metar ispred same kamere onda nije ok, jer onaj ko se ukljuèuje iz sajma nije lud da izgine pa zagazi malo u tu trako za bus pa se u visini izlaska iz ba¹tice prestroji i neometanu uðe u srednju, tj bus neometano uðe u svoju traku

Lazic

Ama bre, obele¾no je nepropisno i tu koga god da slikaju, slikaju ga kako stoji i èeka da se prestroji...

mi¹ko_kolo

Citat: petar357 poslato 12 Septembar, 2017, 02:25
Tacno, ima 20ak metara do kamere. Nebitno, da je i 10m.
Ili sacekas pogodan trenutak, ili te neko propusti ili sto kaze Uff, procenis ko je smarac pa udjes ispred njega. Znaci, biras kako ces. Ako ne znas ili ne uspevas, nadji drugi prevoz...
Ukljucujem se tu bar pet puta nedeljno ( preko 200 puta godisnje) i znam jos bar desetak ljudi koji se ukljucuju i dva puta dnevno (preko 400 puta godisnje svaki) i nikog nikada jos nije snimila kamera koja je tu odavno u funkciji.
Napraviste problem ni oko cega.

Kao ¹to reèe Kosta, kada se ukljuèuje¹ u ulicu sa vi¹e traka pri skretanju udesno ulazi¹ u prvu traku s desne strane, isto tako ulevo. Ne mo¾e¹ da se ukljuèi¹ u srednju traku. Taèka!  I da ne ponavljam ostalo napisano. Ovo je postavljeno za otimanje para.

Lazic


Glava Dole

Ali preukusni ti sendvici tako da je preskakanje traka u redu :)

mi¹ko_kolo

Citat: mi¹ko_kolo poslato 12 Septembar, 2017, 11:54
Citat: petar357 poslato 12 Septembar, 2017, 02:25
Tacno, ima 20ak metara do kamere. Nebitno, da je i 10m.
Ili sacekas pogodan trenutak, ili te neko propusti ili sto kaze Uff, procenis ko je smarac pa udjes ispred njega. Znaci, biras kako ces. Ako ne znas ili ne uspevas, nadji drugi prevoz...
Ukljucujem se tu bar pet puta nedeljno ( preko 200 puta godisnje) i znam jos bar desetak ljudi koji se ukljucuju i dva puta dnevno (preko 400 puta godisnje svaki) i nikog nikada jos nije snimila kamera koja je tu odavno u funkciji.
Napraviste problem ni oko cega.

Kao ¹to reèe Kosta, kada se ukljuèuje¹ u ulicu sa vi¹e traka pri skretanju udesno ulazi¹ u prvu traku s desne strane, isto tako ulevo. Ne mo¾e¹ da se ukljuèi¹ u srednju traku. Taèka!  I da ne ponavljam ostalo napisano. Ovo je postavljeno za otimanje para.
Ispravka, osim kada ima vi¹e od jedne trake za skretanje, poput skretanja iz Kneza Milo¹a levo u Bulevar il iz Takovske u Cvijiæevu. ©to ovde nikako nije sluèaj.

Kostić

pogre¹no


ispravno (tamo gde postoji semafor mo¾e¹ u levu, srednju ili desnu, jer su vozila iz te ulice zaustavljena svetlosnom signalizacijom, a ne ometa¹ vozilo iza sebe i nema vozila ispred tebe kojima bi preseko put, iako se po pravilu saobraæaja skreæe u traku najbli¾u tebi pa se prestrojava)




tamo gde ne postoji semafor, ne sme da se ukljuèuje direktno u srednju traku