Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

con3

Da li je moguce da steta iz izvoda desavanja iz izvestaja(saobracajne nesrece) bude obostrana 5000 dinara ,a lik me udario od pozadi i razbio mi auto, steta skoro kao ceo auto,zvao servise raspitao se.

Bori¹a

Citat: Milos96 poslato 11 Avgust, 2017, 20:21
Ma kad se debil opustio previse... i prodjem pored horde cajca koje prekasno primetio, 3 plava GSXRa, beli policijski obelezini motor i golf 6... i reko izvuko sam se kad kurac, posle kilometar rotacija iza mene... sproveo me nazad do njih pa provera svega zivog i onda bilo sta je bilo...

stajali kod medicine rada... bila dva gsxra, ja stao dobar dan dobar dan, drugar bio tu, kaze hoces krug, ja isao po rucak, bio sam na poslu nisam imao vremena jbg

Glava Dole


Bori¹a

i skoda superb sa civilnim tablicama je presretac :D

UFF

prodas motor i preselis se a ne promenis adresu
za pare koje njima treba da das mozes naredne dve godine da iznajmljujes stan u bg
nadjes posao i zabavljas se dok sve ne zastari, mogu da te povuku samo

Lazic

Citat: con3 poslato 11 Avgust, 2017, 22:35
Da li je moguce da steta iz izvoda desavanja iz izvestaja(saobracajne nesrece) bude obostrana 5000 dinara ,a lik me udario od pozadi i razbio mi auto, steta skoro kao ceo auto,zvao servise raspitao se.
Ako je tako kako si napisao, nije... Daj zapisnik da vidimo ¹ta pi¹e... Po tome ispada kao da si stao na zeleno pa se dotièni zalepio...


@Milo¹:
Koliko su te napla¹ili ne mogu da ti savetujem da slu¹a¹ Uffa, mada mu uop¹te nije lo¹a ideja.... ;D

Fiktivnu re¹ava¹ tako ¹to se prijavi¹ na neku adresu... Mo¾e¹ kod mene, ne bi bio prvi... ;D Druga pozitivna stvar je ¹to nikad nikog nema kuæi... ;D 

stilgar

#2746
Citat: Laziæ poslato 12 Avgust, 2017, 01:46
Citat: con3 poslato 11 Avgust, 2017, 22:35
Da li je moguce da steta iz izvoda desavanja iz izvestaja(saobracajne nesrece) bude obostrana 5000 dinara ,a lik me udario od pozadi i razbio mi auto, steta skoro kao ceo auto,zvao servise raspitao se.
Ako je tako kako si napisao, nije... Daj zapisnik da vidimo ¹ta pi¹e... Po tome ispada kao da si stao na zeleno pa se dotièni zalepio...


@Milo¹:
Koliko su te napla¹ili ne mogu da ti savetujem da slu¹a¹ Uffa, mada mu uop¹te nije lo¹a ideja.... ;D

Fiktivnu re¹ava¹ tako ¹to se prijavi¹ na neku adresu... Mo¾e¹ kod mene, ne bi bio prvi... ;D Druga pozitivna stvar je ¹to nikad nikog nema kuæi... ;D  
Lazicu srecan rodjendan :)
p.s. prestanite da ga savetujete vise msm Milosa nece videti dozvolu do 40 ako nastavi da vas slusa. :)
Citat: Milos96 poslato 11 Avgust, 2017, 20:21
Ma kad se debil opustio previse... i prodjem pored horde cajca koje prekasno primetio, 3 plava GSXRa, beli policijski obelezini motor i golf 6... i reko izvuko sam se kad kurac, posle kilometar rotacija iza mene... sproveo me nazad do njih pa provera svega zivog i onda bilo sta je bilo...
umesto cim si proso prva levo, desno pun gas i kod prvog poznanika u dvoriste, prvi parking negde da ga zavuces ostavis i kacigu i pesaka. Ko sto vidis Lazicu, ne zna i nece nauciti. Prodaj motor Milose i peglaj biciklo dok ne polazis ponovo, imaces vise vremena za fax i za cice, umesto da skidas glavu yamahi.

Kostić

vidi ti matorog lukavca, sve zna. ¹ta ti je iskustvo, a? ;D zar nije ukinuto to za dve godine zastara? sad ono kao jure te do staraèkog doma

bolja fora je da zavrne¹ u neko æo¹e, parkira¹ na parking zgrade ili travicu pa sa kacigom pro¹eta¹ malo pored njih uz sme¹ak i dobro veèe, kako je....

petar357

Citat: kosta66 poslato 12 Avgust, 2017, 07:53
vidi ti matorog lukavca, sve zna. ¹ta ti je iskustvo, a? ;D zar nije ukinuto to za dve godine zastara? sad ono kao jure te do staraèkog doma

Nije ukinuta zastara za dve godine od dana u ucinjenog prekrsaja (apsolutna zastara). Osim toga postoji i zastara izvrsenja sankcije koja traje godinu dana od pravosnaznosti presude.

Uvedeno je da se  bilo poziv za sud bilo presuda koja iz raznih razloga posle drugog slanja nije urucena,  smatra primljenom osmog dana po kacenju na oglasnu tablu suda, a po nalogu sudije.

ZEMZEM

Mislim da je sad 4 god zastarevanje, ako gre¹im ispravite me

petar357


U prekrsajima iz oblasti saobracaja nije prosao predlog za produzenje zastare uz obrazlozenje da je efikasnom sudiji sasvim dovoljno dve godine da okonca slucaj, ako vec ima mogucnost urucenja poziva ili presude putem oglasne teble suda.

Glava Dole

zar nije 2 relativna a 4 apsolutna(relativna puta 2)?

slave74

Al sto kace na oglasnu tablu.. U NS prekrsajni ne kaci, bio sam , pitao...
Takodje u Pozegi ne kace...
Mrzi ih, boli ih , administracija je to nasa, koja ne gresi, koja pozrtvovano radi . Nadam se da ce joj ovakvoj kakva je doci kraj.. Mada uz presvetlog ima da bude sve gore i gore..

Lazic

Citat: petar357 poslato 12 Avgust, 2017, 10:51

U prekrsajima iz oblasti saobracaja nije prosao predlog za produzenje zastare uz obrazlozenje da je efikasnom sudiji sasvim dovoljno dve godine da okonca slucaj, ako vec ima mogucnost urucenja poziva ili presude putem oglasne teble suda.

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Efikasne sudije...  [facepalm] :D

Ivicat

Sta je na kraju bilo sa onom prosecnom brzinom na autoputu? Salju li kazne za to ili ne?

eclipse4

jel ima neki dobar advokat koji radi za procenat saobracajke?

FANTOM

    Da li neko zna koliko je poena za zutu traku ?  Slikala me smrdljiva kamera kolima sam bio . Znaci izlazim sa sajma i bukvalno posle 10 metara pre odvajanja gde krece traka bus za stanicu za sajam tu me uslikala kamera s guza. E sad mene interesuje da li su toliko retardirani da kad izlasis sa sajma sa parkinga da moras odma da se ukljucis u srednju traku . Ja sam bukvalno prestrojio fazon na pola stanice u srednju al kamera slika pre pocetka iskljucenja za stanicu  :o.
     Malo je reci da sam izgoreo i malo je reci da mi se preterano kenja od ove usrane zemlje .

milomir22

@FANTOM

Ne zelim da pravdam ova nasa politicka govna koja vise ne znaju gde ce da nagrebu para, pa gledaju narodu poslednji dinar iz dzepa da isteraju, ali te kamere i ta sranja nam dolaze sa prelepog nam zapada, gde svi, verovali ili ne, voze po ogranicenju. Ako ce vec zivot da mi bude po svim saobracajnim aspektima kao na zapadu, cekam samo platu i standard da skoce na isti nivo (malo sutra).

Mislim da je kazna za zutu traku jedna od najmanjih, mozda bod ili max 2.

Malopre se vracam iz sela, pored skole u Belosevcu (1 naselje u kgu), svi teraju 30 u koloni, kaze mi otac, nekoliko dana vec stoji radar, 2 policajke pisu prijave iz oba smera, potrosise silne hemijske, ojadise narod. Mene pre par dana uhvatio radar kod Mladenovca, nego sreca da smo se "dogovorili", uzas, po nasim propisima, ako se ovo nastavi, resenje mi je da prodam kola i predjem na bajs, mada sam i tu kritican.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

Bas tako, eto evrope onima koji toliko zele u istu. Kazne evropske a plate srpske... a politicarima je sve malo [ljutko]

Major

Obnovili su radare po svim manjim mestima.
Vidim da pisu mestanima 51km ako je 50 ogranicenje, a gde su skole pisu i na 31km..