Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

slave74

Mene zabrinjava ovo:     '11-te   3 plaæeno 0 alkohol 0.38, vo¾nja 3 osobe napred u kediju, alkohol 0.42 ~30.000km+10.000 motorom ;
pa ti si tek 2011 poceo da pijes [cheers]
Ili  sreca prati pijane, mada ti rezultati su vise trezni nego pijani :)

Glava Dole

Citat: UFF poslato 21 Decembar, 2016, 11:11
da se ugledas, si cuo? :D

Jesam, vec sam krenuo al jbg amater sam ja za lazica... do sad 3, placeno 0 [rofl]

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Citat: slave74 poslato 21 Decembar, 2016, 11:37
Mene zabrinjava ovo:     '11-te   3 plaæeno 0 alkohol 0.38, vo¾nja 3 osobe napred u kediju, alkohol 0.42 ~30.000km+10.000 motorom ;
pa ti si tek 2011 poceo da pijes [cheers]
Ili  sreca prati pijane, mada ti rezultati su vise trezni nego pijani :)
Ma jok, jedino nisam pio '94-te... ;D Nikad nisam bio mortus pijan, godinama je bio opu¹ten odgovor na pitanje da li sam ne¹to pio, taman posla ne pijem nikad... ;D Svaki put poverovali, ali nije da sam toliko èesto pio, a jo¹ reðe me zaustavljali pijanog... :D A pre 2011-te je i 0.38 i 0.42 bilo legalno... kad sam imao 0.76 popio sam 4 piva i 2 deci rakije, ne bi me ni proveravali nego sam se zakaèio sa pandurom, a pro¹le godine 1.26 bilo motorom po ledu... ;D Da nije bio led ne bi pao pred 5 pubova... ;D ;D ;D
Kuriozitet je da kad sam naduvao 0.38, pre toga kod Vlajka za 5 sati popio 5 piva i 10 rakija... :o Samo sam rekao liku, ne valja ti taj alkometar... ;D

slave74

I ja sam jedno jutro u Kneza Milosa imao 0,45 a bio sam dobro pijan-celu noc sam pio.. Pandur se bas iznervirao, kaze ovaj alkometar je definitivno pokvaren, a ja sam bio prijatno iznenadjen :)
Drugi put zaustavili me kod Piciniog Parka imao 1,05 (tad sam recimo bio dosta trezniji nego sa 0,45) , a u krvi 1,20... Tada sam cuo za podatak od pandura, da u krvi uvek vise pokaze... Da li je to  mit ili istina potvrdice "iskusnije" kolege :)

ЯЭВОЛУТИОН

zavisi sta pijes i sta si jeo....posle neke hrane alkohol se sporije apsorbuje...a neke vrste alkohla brze isparavaju....zavisi od temparatue unesenog pica i vremena do duvanja...kuvana rakija ubija na alkometru a u krvi nista narocito...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Moj drugar se nagutao nekog osve¾ivaèa daha i naduvao 4.8... :o Pandur nije verovao pa je duvao opet malo kasnije, naduvao 1.2, reèe matori pub, e ovako je veæ bolje, da se ne sramotimo ni ti ni ja, i pusti ga... :D

Hurricane

...ja sam jednom naduvao samo 1.3 iz sva tri poku¹aja,  pio bukvalno 20 sati, pivo, rakiju, viski, od svega po mnogo, a ni¹ta pojeo nisam,

bio sam toliko pijan da se sutradan nisam ni seæao veæeg dela te noæi..

osim naravno onog momenta gde sam nakon udesa, otvorio vrata na Yugu da izaðem a iza¹ao iz Kadeta...

El Jefe

Највећа срања праве трезне будале А још није измишљен апарат за мерење мозга на терену.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Ako bi da cepidlaèimo, 92% sranja naprave trezni... :o Opet æu da citiram neèiju izjavu, mole se trezni da parkiraju vozila i puste nas pijane da bezbedno odemo kuæi... :D

Mada, ostarilo se, nekad bih po ovakvom vremenu i¹ao motorom u kafanu, sad mi lak¹e da pijem kafu... :o Alkotestovi, noæu, danju, na sve strane, a broj udesa veæi... ©to naravno ba¹ nikakve veze nema sa veæim brojem vozila... [facepalm]

ts.marko

Pre godinu dana stigne mi prijava da sam vozio neregistrovam motor, bez kacige I da nisam hteo da stanem na ocigledan znak policajca, kao I da sam im pobegao.
Dam izjavu da to nije tacno, navedem svedoke da uopste nisam bio u gradu. Sudija mene I puba zove na suocenje, ja ponovim sve sto sam vec kazao.
Stoka me osudi na 15000, 3 meseca bez A I 6 poena. Razlog-policajac bio ubedljiviji na suocenju????
Zalim se apelacionom sudu, oni potvrde uz isto objasnjenje. Bez prava na ¾albu.

I ¹ta sad raditi? Niti me zaustavio, niti legitimisao, ni¹ta. Jednostavno me "prepoznao"

Kakva je ovo dr¾ava?

Da li neko ima neki pametan predlog?


bigbad86

Sto nisi rekao sudiji u lice da po zakonu ne sme da prejudicira? Moraju da dostave DOKAZ da si uradio to i to inace si nevin. To jest nevin dok se ne DOKAZE suprotno. To sta oni veruju nije bitno, veruje se u crkvi a dokazuje na sudu.

viper

Ti si odlièno pro¹ao ja dobio kaznu od 31000din 8 meseci zabranu i 14poena, u mom sluèaju isto vi¹e verovala panduru, mada kod tebe je drugi sluèaj.

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

bigbad86

TS marko, zaboravih da pitam, jesi poveo ti te svedoke ili si ih samo naveo? Jesu svedocili?

ts.marko

Jedan je svedoèio, tj. poslao pisanu izjavu u sud. Drugog svedoka koji je inaèe dr.prava I predaje policajcima u Kamenici, nije uzela reèima "dovoljan ti je ovaj jedan".


ЯЭВОЛУТИОН

u ovakvim slucajevima traziti vestacenje vestaka saobracajne struke...da se utvrdi ko je vozio to vozilo...koje je vozilo u pitanju i snimak napravljenog prekrsaja....Sud mora da uvazi dokaze a tek posle da se vodi svedocenjem a nikako nagadjanjem i predpostavkom....Sudije po automatizmu presudjuju u korist MUP-a . odnosno u korist drzave....zadnji koji je doneo takvo resenje protiv mene je dolazio kuci da mi se izvine i donese presudu vise istance, jer je moj advokat insistirao da mi se licno izvini.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ts.marko

Da, ali kome se zaliti kad je apelacioni potvrdio presudu

bigbad86

E jebes ga brate, trebo si ove Dr. Mr. Reva i Lazica da kontaktiras i pre prvog sudjenja a kamoli posle oba :(

ts.marko

Ja ni u snu nisam pretpostavljao da æe me kazniti.
Prvog radnog dana idem kod predsednika suda da mu se pozalim na savestan rad sudije, iako nikakvu vajdu od toga nemam. Barem cu da se izduvam ako ni¹ta drugo.
A meil sa presudom cu slati I u Vrhovni sud.
Na fejs kaèim sigurno.