Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

mozda jeste mozda nije ...
ako mislis jeste tuzi ...
ja mislim da to sto je uradila nije
protivu zakona ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

petar357

Citat: Laziæ poslato 03 Novembar, 2016, 15:53
Kako misli¹ revnosna? Pravno gledano to je poku¹aj prevare.

Da bi neko na nesto pravno gledao, trebalo bi da zna pravo....

Poverilac moze bilo kada da zahteva od duznika da mu namiri dug.
U slucaju sudjenja sudija ce presuditi u korist poverioca ako on dokaze da dug postoji.
Samo u slucaju i jedino u slucaju da se duznik pozove na to da je nastupila zastara, sudija ce to uzeti u razmatranje i proceniti da li je u konkretnom slucaju, s obzirom na vrstu dugovanja, proteklo dovoljno vremena za zastaru.

Isti princip vazi i za procesuiranje prekrsaja, tj.  okrivljeni ili njegov zastupnik mora ukazati na nastupanje relativne ili apsolutne zastare, da bi sud to uzeo u obzir.



Hurricane

A za koliko zastareva, neizmireni dozvoljeni minus banci koja je pre vi¹e od 3 godine uga¹ena?

DebeliZmaj

petar mislim da si zaboravio napishesh i da se racuni javnih preduzeca i velikih firmi smatraju
``validnom sluzbenom ispravom`` u smislu da se presudjuje po dafult u njihovu korist ..

hurricane .... ni jedna banka se zapravno ne gasi, prestaje sa radom ali uvek postoje pravni naslednici,
jer tvoj dug pre njoj ulazi u neku novcanu masu od koje se eventualni poverioci nadmirju itd...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

petar357

#2464
Citat: DebeliZmaj poslato 03 Novembar, 2016, 22:45
petar mislim da si zaboravio napishesh i da se racuni javnih preduzeca i velikih firmi smatraju
``validnom sluzbenom ispravom`` u smislu da se presudjuje po dafult u njihovu korist ..


Da. Konkretno, o predlogu za izvrsenje na osnovu verodostojne isprave radi namirenja novcanog potrazivanja nastalog iz komunalnih usluga i srodnih delatnosti odlucuje javni izvrsitelj direktno, tako sto donosi Zakljucak o izvrsenju. Izvod iz njihove evidencije smatra se verodostojnom ispravom.

Tek ako izvrsni duznik u roku od 8 dana ulozi prigovor na taj Zakljucak, po osnovu zastarelosti potrazivanja ili po nekom drugom osnovu, predmet se salje na sud i sudija razmatra osnovanost prigovora.
Ako se ne ulozi prigovor u roku, nema nista od zastare.

To bi, otprilike, bilo sto kaze Lazic - pravno gledano.... ;D


Lazic

Laziæ se nikada za 22 godine nije pozivao na zastaru bilo èega, pa je ipak zastarevalo... :D

Ali ne sporim da se uvek treba pozivati... Kad mo¾e... :) Kad ne mo¾e saèekati da proðe jo¹ vremena, pa se pozvati... :D

petar357

Citat: Laziæ poslato 04 Novembar, 2016, 11:12
Laziæ se nikada za 22 godine nije pozivao na zastaru bilo èega, pa je ipak zastarevalo... :D

Ali ne sporim da se uvek treba pozivati... Kad mo¾e... :) Kad ne mo¾e saèekati da proðe jo¹ vremena, pa se pozvati... :D

Slazem se da je to dobitna kombinacija...

Naravno, poverilac (ili tuzilac) najcesce sami odustaju od postupka kada nastupi zastara, da ne bi rizikovali da izgube spor, jer onda troskovi postupka padaju na njihov teret.


Lazic


Bojan

Citat: DebeliZmaj poslato 03 Novembar, 2016, 13:35
Citat
a ¹ta si ti kupio od tvojih silnih para i zarada?
neki motor, auto...? Bio na nekoj do jaja destinaciji na letovanju, planira¹ sada zimovanje?
Ribi kupio ne¹to vredno, fensi?
Eto, zanima me na ¹ta tro¹i¹ silne eure koje zaradi¹?
Po¹to nisi kupio plac u pizdi materini da zida¹ kuæu i gaji¹ zmije, nisi se zajebao i o¾enio i gajio nekoliko dece, nisi narkoman, pa da sve ode na gudru, ne kupuje¹ satove od nekoliko soma, ne preraðuje¹ motore u kaferejsere...

posto vec treci put pitas .... deo stvari koje sa zavrsio ...
dakle buraz je priveo kraju privatni faks, matorci nemaju vise kredit
koji bi mozda uspeli vrate, ja sam vratio kredu, ispeglao kartice,
drugaru "pozajmio" 8000e za dete mu trebalo i zato nemam noviji
auto, drugaru pre par godina sazidao garazu da ima gde radi, nesto
mu je trebalo jos, sad i to ima u garazi ...
drugarici dao kesa ide iz zemlje, ovde joj nije bilo izgleda za posao,
i tako svasta nesto :) e da a telefon
sam u vek dobija u firmama neki fensi tako da odbijam da kupim nekili
fensi pa sam od mUFF dobio jedan za zalaganje oko rostilja i super
mi je :) kad sam uspo ga nadrogiram da proradi viber
ko me zna pvt zna me :) pukla firma gde sam, tehnoloski sam visak
neki ce vec posao naici al opet samo lagano:)
uglavnom ja na vreme odem iz frmi ... ovde mi s svidelo
pa sam se doselio na 250m od firme ono garaza a auo itd ..
suma sumarum uz zadniih godinu dana na legalne plate na
racun mi je leglo oko milion trista iljada tako nesto...
Prijavi li ti te sve prihoda za oporezivanje?  [clapp] [thumb_up]

DebeliZmaj

Bojan: kao sto rekoh svi prihodi su mi legli kao plata i na to su placeni svi porezi i dadzbine :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


DebeliZmaj

:) hahaha ..
pa tebi sad i motor ako neko odnes  ne sme zoves polifiju ... hahahha
hm ... hm ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 04 Novembar, 2016, 18:32
:) hahaha ..
pa tebi sad i motor ako neko odnes  ne sme zoves polifiju ... hahahha
hm ... hm ....
ne lupaj

DebeliZmaj

nja nja nja ... ( nisam napisao njanja ! )
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Zeljkamp

Pre godinu dana sam pisao ovde u temi da me je zaustavio presretac kod Arene sa nesto preko 150km/h. Kako je vreme prolazilo a kazna nije stizala, sve sam vise verovao da ona nikada nece ni stici.  [stop]  Eee, tako nesto samo kreteni poput mene mogu da pomisle. Pre neki dan ugledah plavi koverat adresiran na moje ime a u njemu poziv kod sudije za prekrsaje.  [veryangry]

Kazu da sam kriv zbog prekrsaja iz cl.331 st.1 tac.7. Pogledah na netu i videh da mi sleduje novcana kazna od 15-30.000 dinara i 6 bodova.  :'( Kazna zabrane upravljanja se ne izrice jer se, na moju srecu, deo auto puta kod Arene vodi da je van naseljenog mesta.  [ninja]

Da li je moguce i od koga traziti nagodbu u vidu prihvatanja krivice kako bi mi se kazna smanjila ?  [dunce]
TwinZ Auto & Moto

Hurricane

ja neki dan pravio nagodbu, prepolovili mi minimalnu, pisao ovde u ovoj temi..

kod sudije ka¾e¹ da to hoæe¹, i ona æe te uputiti u koji sup da ide¹..

ja sam i¹ao u Rakovicu u neki sup za koji nisam znao ni da postoji..

uglavnom ta je procedura, osim ako naravno ne postoji neka moguænost da ode¹ direktno u neki sup po nekoj nadle¾nosti,

ali nisam siguran da li mo¾e bez aminovanja sudije kod kojeg je veæ tvoj predmet rasporeðen...

mi¹ko_kolo

Moj kolega je pre par dana isto i¹ao da radi. Uhvatili ga sa preko 130 izmeðu Arene i Studenjaka. Dobio 3 boda i ne znam koliko 'iljada.

UFF

zato ja ne idem da radim
tj ako nemas posao onda i ne ides na njega pa onda i ne dobijes kaznu :D

ЯЭВОЛУТИОН

ako ja imam potvrdu da mi neko duguje....validnu ispravu...i zovem ga svaki dan da mi vrati pare, onda je to iznuda...
ako javno preduzece zove , salje opomene i preti iskljucenjem onda nije iznuda...

pravno gledajuci to nema veze sa pravom vec sa sudskom praksom....ako imas validnu ispravu odmah tuzis i sud presudi u tvoju korist i onda drzava u tvoje ime naplati dug i troskove....zasto bi javno preduzece uopste zvalo i pretilo kad imaju validnu ispravu...

problem nastaje zato sto se svaki njihov racun...do jednog moze osporiti po nekom osnovu...samim postupkom oni redukuju one koji se uplase...nemau vremena i para da se bore sa sistemom i preostane 1% onih koji se suprotstave sistemu....sto je statisticka greska....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11