Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Dukags

Citat: petar357 poslato 01 Novembar, 2016, 07:35
Citat: mi¹ko_kolo poslato 31 Oktobar, 2016, 10:09
... Pogledaj sajt Berlinske fiharmonije kako se oni finansiraju...

Tacno je, ali clanovi Berlinske filharmonije ne vriste do neba kada treba da se plati putarina ili neka druga usluga javnih preduzeca, a sluzbenike koji salju opomene za neplacanje istih ne nazivaju raspalim kurvetinama.

I sta bi ti? Putarina da se ne placa, ali tvoja plata iz budzeta da se ne dovodi u pitanje?

Vri¹te i te kako, ne sekiraj se, jer ne bi im palo na pamet da naplaæuju sve i sva¹ta  na naèin kako se to kod nas naplaæuje odokativno i selektivno (odnosno u konkretnom sluèaju kako se kod nas naplaæivala putarina pa je cena za motocikl i za kombi bila ista), a slu¾benicu bi takoðe a mo¾da i vi¹e nazivali raspalom kurvetinom da im posle pet godina, ako raèun zastareve posle 3, po¹alje taj raèun po principu ako proðe proðe. 

Lazic


UFF

Citat: Ivicat poslato 31 Oktobar, 2016, 10:35
CitatКултура је дата човеку с јасном намером, да својим духовним бићем саучествује у стварању нечег вечног и непролазног.

i vera je coveku data sa namerom da od njega napravi slepog majmuna pa hajde sad na silu da nateramo sve da veruju i da to placamo iz budzeta bez da pitamo one sto oporezujemo da li su za tako nesto
sasvim logicno

pricaj ti o vecnom i neprolaznom ono sto nema leba da jede, jebe se njemu za umetnost, o tome mozes da mislis tek kad ispunis sve ostale vaznije kriterijume

Lazic

U antièko doba samo su se robovlasnici baktali sa kulturom, oèigledno se ni¹ta nije promenilo za par hiljada godina...

Glava Dole

Manijaci i tema kulture... sta sve jos necu da cujem [facepalm]

Hurricane

Citat: Laziæ poslato 31 Oktobar, 2016, 13:25
Pa nije prepolovljena, opet se kola lome na sirotinji, trebalo je tebi 3000... A i to zastareva...

Lome se svakako, ako nisam bio jasan, ja sve 3 kazne plaæam bez opcije zastarevanja..

Lazic

#2426
Kako misli¹ bez opcije zastarevanja... ??? Ako ti je to sudija rekla, slagala te... Prepolovila je(po sporazumu o priznanju krivice) kazne za firmu i odgovorno lice, ne i za vozaèa... Mislim svakako je dobro koliko je mogla da rebne i te¹ko firma mo¾e da se izvuèe na zastarevanje jer ne mo¾e da se krije od policije kao mi... Ali pizdarija je jer par normalnih veæ godinama prièa da te birokratske kazne treba smanjiti (kao da vozilo automatski postaje nebezbedno za saobraæaj kad mu istekne registracija), i kao danas æe sutra æe, ali ¹to bi se govnari odrekli para bilo gde...

petar357

Citat: Dukags poslato 01 Novembar, 2016, 08:49
Citat: petar357 poslato 01 Novembar, 2016, 07:35
Citat: mi¹ko_kolo poslato 31 Oktobar, 2016, 10:09
... Pogledaj sajt Berlinske fiharmonije kako se oni finansiraju...

Tacno je, ali clanovi Berlinske filharmonije ne vriste do neba kada treba da se plati putarina ili neka druga usluga javnih preduzeca, a sluzbenike koji salju opomene za neplacanje istih ne nazivaju raspalim kurvetinama.

I sta bi ti? Putarina da se ne placa, ali tvoja plata iz budzeta da se ne dovodi u pitanje?

Vri¹te i te kako, ne sekiraj se, jer ne bi im palo na pamet da naplaæuju sve i sva¹ta  na nacin kako se to kod nas naplacuje...
...


Ako ikada udjemo u EU, videces sta se sve naplacuje od stanovnistva i u kojim iznosima...

Ko finansira npr. vise od milion izbeglica u Nemackoj? Ili kredite koje Grcka ne vraca? Ili onoliku EU administraciju u Briselu?
Finansira njihov narod, ukljucujuci tu i clanove Berlinske filharmonije... kroz razna nelogicna i visoka zahvatanja... Mislis Da oni vole sto sve to placaju? Ali poreske sluzbenike i sluzbenike javnih preduzeca ne nazivaju kurvetinama.

A o zastari,..... Po zakonu, poverioca niko ne sprecava da trazi naplatu zastarelih potrazivanja, ima puno pravo na to. Cak ce mu i sud u slucaja spora, iako vidi da je nastupila zastara, dosuditi da je u pravu, OSIM u slucaju ako se duznik pozove na cinjenicu da je potrazivanje zastarelo.


Lazic

Osim... ;D ;D ;D

I ¹to ka¾e premijer, kad zaradim nemaèku platu neæu ni ja da se bunim na zahvatanja dr¾ave...

clutch&brake

ne znam gde druze ti radis ali ocigledno imas nesto sa vlasti i drzavnim organima.
svi napolju placaju takse i sve ostale namete kao i mi sto je i normalno. samo ogromna razlika njih i nas je godisnja plata koja je u njihovom slucaju u desetinama hiljada evra a kod dinara.
celokupak sistem je jako uredjen i jako dobro se zna gde ce svaki dinar otici sto kod nas apsolutno nije slucaj.
Ljudi rade za 40k dirara i to grme sa tom platom a nameti su nam sve veci. Ja radim dva posla i odlicno zaradjujem za srbiju i bude meseca kada moram da se sracunam sta sve imam da platim.
Kod nas da se ulaze u kulturu nebi nam glumci umirali kao klosari vec kao  gosopda. Izbeglice? pa mi jos uvek imamo izbleglice iz 90tih god i rata u HR. Nasi sluzbenici se trude ko ce biti nadrkaniji. I opet i to razumem jer imaju mizerne plate.
i tako u krug bi moga da vrtim
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Ivicat

Citat: UFF poslato 01 Novembar, 2016, 09:14
Citat: Ivicat poslato 31 Oktobar, 2016, 10:35
CitatКултура је дата човеку с јасном намером, да својим духовним бићем саучествује у стварању нечег вечног и непролазног.

i vera je coveku data sa namerom da od njega napravi slepog majmuna pa hajde sad na silu da nateramo sve da veruju i da to placamo iz budzeta bez da pitamo one sto oporezujemo da li su za tako nesto
sasvim logicno
...

Vera nije uspela svakoga da napravi slepim. Ali su zato mediji njih uzeli pod svoje. Njima reklame i trendovi govore sta i kako da zive.
Tako da, moze se staviti znak jednakosti, i jedni i drugi su slepi majmuni.

Lazic


DebeliZmaj

kako se usudjuj ta zena da bude revnosna u punjenju budzeta ....


elem negde procitah da se kod svaba n  naplacuje autoput i da je yo
tamo ubaceno u cenu goriva isao ne isao autobanom ...

lazicu pominjes nemacku platu .. mislis li da si je zaradio ?

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

#2433
Sere¹, sere¹, sere¹...

To, ¹to je ©vabama uraèunato u registraciju i zbog èega ne plaæaju auto ban, plaæa¹ i ti kroz svoju i uz to mora¹ da plati¹ i putarinu.

Lazza

Citat: DebeliZmaj poslato 01 Novembar, 2016, 21:53
kako se usudjuj ta zena da bude revnosna u punjenju budzeta ....


elem negde procitah da se kod svaba n  naplacuje autoput i da je yo
tamo ubaceno u cenu goriva isao ne isao autobanom ...

lazicu pominjes nemacku platu .. mislis li da si je zaradio ?
Zmaju ja bio, video i idem cesto tamo... Nista bolji od nas nisu. Vise praznika, vise odmora a uveli su da i muskarci mogu na trudnicko tako da mnogi od nas rade kao oni pa i jace. True story

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
I may be dumb, but I'm not stupid.

Ostoja

Tamo sam... Nikakvi su radnici, veruj, samo im je jak sindikat i ¹tite ih do ludila, na poslu se ne satiru nego sve u jednom ritmu, lagano... Deset puta smo bolji, snala¾ljiviji, precizniji, ¹ta god hoæe¹...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

Citat: Ivicat poslato 01 Novembar, 2016, 11:47
Citat: UFF poslato 01 Novembar, 2016, 09:14
Citat: Ivicat poslato 31 Oktobar, 2016, 10:35
CitatКултура је дата човеку с јасном намером, да својим духовним бићем саучествује у стварању нечег вечног и непролазног.

i vera je coveku data sa namerom da od njega napravi slepog majmuna pa hajde sad na silu da nateramo sve da veruju i da to placamo iz budzeta bez da pitamo one sto oporezujemo da li su za tako nesto
sasvim logicno
...

Vera nije uspela svakoga da napravi slepim. Ali su zato mediji njih uzeli pod svoje. Njima reklame i trendovi govore sta i kako da zive.
Tako da, moze se staviti znak jednakosti, i jedni i drugi su slepi majmuni.

istina
ali evo ja npr tv prijemnik ne posedujem skoro vec dve decenije, novine ne citam a i radio ne slusam
opera, balet i folklor me ne interesuju pa sto onda da se od mojih para odvaja za njih?
pozoriste npr volim (ako nije komedija) ali svaki put moram da platim kartu, zasto da placam ako se vec finansira iz budzeta?
i ko je taj ko u ime svih i na osnovu cega odlucuje sta spada pod kulturu i umetnost i sta ce se finansirati a sta ne?

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 01 Novembar, 2016, 21:53
kako se usudjuj ta zena da bude revnosna u punjenju budzeta ....


elem negde procitah da se kod svaba n  naplacuje autoput i da je yo
tamo ubaceno u cenu goriva isao ne isao autobanom ...

lazicu pominjes nemacku platu .. mislis li da si je zaradio ?


Rekao ti Mi¹ko, po obièaju kenja¹ za medalju... Dobro si proèitao, jeste autoban uraèunat u cenu goriva, koja je zamisli sa svim njihovim zahvatanjima i autobanom bez ogranièenja brzine i nemaèkim platama ni¾a nego kod nas... I naravno da nisam zaradio nemaèku platu, jesi èuo premijera, niko ovde nije...

mi¹ko_kolo

Citat: UFF poslato 01 Novembar, 2016, 23:06
opera, balet i folklor me ne interesuju pa sto onda da se od mojih para odvaja za njih?
pozoriste npr volim (ako nije komedija) ali svaki put moram da platim kartu, zasto da placam ako se vec finansira iz budzeta?
i ko je taj ko u ime svih i na osnovu cega odlucuje sta spada pod kulturu i umetnost i sta ce se finansirati a sta ne?

Zato ¹to je za funkcionisanje pozori¹ta potrebno mnogo vi¹e od kolièine novca koja se dobije prodajom karata. Jer predstava nije samo ono ¹to vidi¹ na sceni, predstava su i oni ljudi oko scene, oni koji uèestvuju u pripremi predstave, reditelj, inspicijent, sufler, garderober, bina majstor, majstori svetla i zvuka... U sluèaju da se ne dotira iz bud¾eta, karta bi ko¹tala toliko da bi oni koji mogu da je plate bili jaaako retki. A osnova po kojoj je odreðeno za¹to æe se ne¹to finansirati iz bud¾eta je kulturni doprinos odreðene ustanove, dnosno koliki je njen znaèaj. Ima¹ ustanove od nacionalnog, regionalnog i lokalnog znaèaja. Pa prema tome, ima¹ ustanove koje su na lokalnom bud¾etu, gradskom i republièkom. Od toga zavisi i kolièina sredstava koja se usmerava prema istoj.   

UFF

sto znaci da ako se drasticno poveca broj gey populacie u odredjenoj lokalnoj ili gradskoj ustanovi onda oni dobiju kintu od drzave tj subvencionisano jebanje u bulju? :D

bem ti sistem