Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

to sto ti kucash je sve samo pretpostavka, mozda ima bogate roditelje ? mozda ima bogatog muza ...

eto mUFF reche da je 300e cena aranzmana, to mu dodje 25E mesechno ustede, ili ti 3100din gore dole
koji dinar, podeljeno sa 200din paklica cigara = 15,6 paklica ... :)
dakle vidi pazi ... ljudi koji puse tipa 1 paklicu dnevno, tipa 30 x 200 = 6000 din x 12 mesec =
72,000 dakle moze i tako da ustedi ...

dal je raspala kurvestila .. mozda ... ali ne znam zasto imash potrebu da joj udjesh u novcanik ? ili te jebe
to koliko ti primash za svoje zanimanje ? ...


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

petar357

Citat: mi¹ko_kolo poslato 30 Oktobar, 2016, 10:38
Najbolje od svega je ¹to i ti sam zna¹ da sada kenja¹ za sve pare samo da bi bio u kontri. Ponavljam, ni za uff-a ni za sszgo-a nemam ni¹ta protiv da tro¹e pare koje su zaradili svojim radom. Ova kurava raspala tro¹i pare svih nas, tj. tro¹i enormno za uslove i plate koji su u veæini bud¾etskih ustanova i firmi.

Zavist ili sujeta...?
Pa i taj ansambl Kolo se finansira iz budzeta.
Pa se onda  clanovi ansambla, zahvaljujuci beneficiranom stazu, sa 45 godina zivota natovare na grbacu naroda, primaju penziju, a i platu ako negde nastave da rade.

Lazic

Na sajmu knjiga se ba¹ lepo vidi posledica takvog (ne)razmi¹ljanja o kulturi...

mi¹ko_kolo

Citat: petar357 poslato 30 Oktobar, 2016, 12:51
Citat: mi¹ko_kolo poslato 30 Oktobar, 2016, 10:38
Najbolje od svega je ¹to i ti sam zna¹ da sada kenja¹ za sve pare samo da bi bio u kontri. Ponavljam, ni za uff-a ni za sszgo-a nemam ni¹ta protiv da tro¹e pare koje su zaradili svojim radom. Ova kurava raspala tro¹i pare svih nas, tj. tro¹i enormno za uslove i plate koji su u veæini bud¾etskih ustanova i firmi.

Zavist ili sujeta...?
Pa i taj ansambl Kolo se finansira iz budzeta.
Pa se onda  clanovi ansambla, zahvaljujuci beneficiranom stazu, sa 45 godina zivota natovare na grbacu naroda, primaju penziju, a i platu ako negde nastave da rade.


Lupa¹ gluposti. Da ne ka¾em ne¹to drugo.

DebeliZmaj

miskokolo:
misko pa i za tvoje pisanje moze
se kaze/iskucka ovo sto si ti petru napisa :)
sve zavisi od tacke gledanja ...

lazic:
zakupio covek stand ... e sad ako nije zabranjeno pravilnikom sajma ...
jednostavno ne prisustvujesh toj priredbi i sve je ok :) ne ometa te nikako


Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

Razmi¹ljam da li da ti potanko objasnim u èemu je su¹tinska razlika izmeðu mog i njegovog pisanja. A onda se setim da, ¹ta god ja napisao, ti æe¹ i dalje kontrirati. Tako da, nema smisla da tro¹im vreme ni na tebe ni na ovog bota.

UFF

da je treba jebati da je boli treba i ne zbog politickog opredeljenja ili posla vec sto legalno plasi i preti ljudima da bi im na kvarno naplatila nesto u ime nekog drzavnog organa
koja joj je plata i da li je ona ili roditelji/decko finansirali putovanja zabole me qrac ceo ja bi je smuvao pa bi je izjebo ko kurvetinu slikao i okacio na net samo zato sto pise onakva usrana preteca pisma za naplatu

mojoj majci poklonili neke knjige pa je posle zvali da plati i onda joj pisali slicno fazon tuzba advokati sud zatvor prinudna naplata picke materine zena se usrala spremila vec kintu sreca pa je mene prvo pozvala da se konsultuje
ko zna kod koliko je ljudi vec takva prica prosla a za to treba da se odgovara mamu im jebem prevarantsku

mi¹ko_kolo

Kao zaposlenom u javnom preduzeæu, koje se finansira iz bud¾eta, uz to im je dat monopol na upravljanje putevima, mora da se zna kolika joj je plata! Taèka! A jebanje prepu¹tam tebi, ja sam stariji èovek. ;D

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Citat: mi¹ko_kolo poslato 30 Oktobar, 2016, 18:57
Razmi¹ljam da li da ti potanko objasnim u èemu je su¹tinska razlika izmeðu mog i njegovog pisanja. A onda se setim da, ¹ta god ja napisao, ti æe¹ i dalje kontrirati. Tako da, nema smisla da tro¹im vreme ni na tebe ni na ovog bota.

prvo glupo je sto te minusiraju ... 
ka hajde bas pojasni razliku ...
i ti i ona ste budzetski korisnici ....
ona svojim radom, naplayom, jos i
moze ostvari neki profit ...
tvoje delanje, folklor, ne pravi prihod
samo rashod, a od ginalnog proizvoda
99% stanovnistva nema nista niti ga
zanima al mislis da treba da se finansira
iz budzeta ....

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic



tada nobelovac, danas ne¹to nalik na amebe, e Srbi, jebite se... bar danas ne sme da se pu¹i...

mi¹ko_kolo

Citat: DebeliZmaj poslato 30 Oktobar, 2016, 21:10
Citat: mi¹ko_kolo poslato 30 Oktobar, 2016, 18:57
Razmi¹ljam da li da ti potanko objasnim u èemu je su¹tinska razlika izmeðu mog i njegovog pisanja. A onda se setim da, ¹ta god ja napisao, ti æe¹ i dalje kontrirati. Tako da, nema smisla da tro¹im vreme ni na tebe ni na ovog bota.

prvo glupo je sto te minusiraju ...  
ka hajde bas pojasni razliku ...
i ti i ona ste budzetski korisnici ....
ona svojim radom, naplayom, jos i
moze ostvari neki profit ...
tvoje delanje, folklor, ne pravi prihod
samo rashod, a od ginalnog proizvoda
99% stanovnistva nema nista niti ga
zanima al mislis da treba da se finansira
iz budzeta ....


Kultura, kao prvo, ne postoji da bi pravila profit. Kao i prosveta i zdravstvo, tu su da bi se brinuli o mentalnom i fizièkom zdravlju nacije.  Kultura nije estrada pa da pravi profit, iako dobar deo estrade tvrdi i misli da je deo kulture.

DebeliZmaj

Ok.
Da krenemo tvojom logikom, gospodja koja je pomenuta je izgleda orna i voljna
da poveca naplatu i samim time slivaju se pare u budzet na kojem i ti kao ``kultura``,
iako ja konkretno od tvog ``skakanja`` nemam nishta a verovatno ni 99% populacije
ali ok, slazem se treba da postoji ali finansiranje treba bude oslonjeno vishe na
korporativnu filantropiju nego na budzet.

E sad ne valja drzavni sluzbenik kad ga boli qrac za sve, ne valja ako pokushava poveca naplatu,
ili je to ono necu platim drzavi ali ocekuje, skolstvo, zdravstvo a i kultura da budu finansirane.

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mi¹ko_kolo

Eto! Upravo ono ¹to sam i sam rekao da æe se desiti. Koga boli kurac za moje "skakanje", za balet, za operu, za pozori¹te, za nastavnike i profesore u ¹kolama, za lekare i medicinsko osoblje u bolnicama... Zato i jesmo tu gde smo.

UFF

nastavnike profesore i lekare moramo da imamo a ko voli skakanje balet i operu nek plati pa nek gleda, sto bi to placala drzava?
ja volim skvos pa mi ne placa drzava termin :D

mi¹ko_kolo

Zato ¹to je neodr¾ivo na ekonomskoj osnovi. I tako funkcioni¹e vekovima. I Mocarta je neko finansirao. Pogledaj sajt Berlinske fiharmonije kako se oni finansiraju. A i skvo¹ savez ima potporu u dr¾avi, samo ¹to se ti nisi informisao oko toga.

Ivicat

CitatКултура је дата човеку с јасном намером, да својим духовним бићем саучествује у стварању нечег вечног и непролазног.

Hurricane

on topic:

tamo negde u februaru uhvaæen da upravljam neregistrovanim slu¾benim vozilom.  [facepalm]

epilog:

kazna se kreæe od 100.000 - 800.000 za firmu, za odgovorno lice 10.000 - 60.000 i mene kao vozaèa 6.000 - 40.000

sudija me poslala u sup da napravim sporazum o priznanju krivice i obustavljanju postupka bez prava ¾albe.

kazna minimalna prepolovljena.

50.000 firma
5.000 odgovorno lice
6.000 ja + 2 poena

sve u svemu kako sam oèekivao sjajno sam pro¹ao..

Lazic

Pa nije prepolovljena, opet se kola lome na sirotinji, trebalo je tebi 3000... A i to zastareva...

petar357

Citat: mi¹ko_kolo poslato 31 Oktobar, 2016, 10:09
... Pogledaj sajt Berlinske fiharmonije kako se oni finansiraju...

Tacno je, ali clanovi Berlinske filharmonije ne vriste do neba kada treba da se plati putarina ili neka druga usluga javnih preduzeca, a sluzbenike koji salju opomene za neplacanje istih ne nazivaju raspalim kurvetinama.

I sta bi ti? Putarina da se ne placa, ali tvoja plata iz budzeta da se ne dovodi u pitanje?