Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

2.3% ?   :o  [clapp]

pa tebi se vise isplati da se odselis u inostranstvo naredne dve godine dok ne zastari :D
taman do tad tamo da zaradis pare za nov motor

bigbad86

Sine kolko si to popio za 2.3? Ja popio 5 piva i naduvao 0.7. Ili si pio ko stoka ili nisi utreniran :P

penzos

Dobro Njanjo turiramo ga malèice, mora   [panic]



Malo li je???
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Glava Dole

Pio viski, vodku i na kraju pivo, nije bas da nisam utreniran ali...vi biste bili uracunljivi sa 2,3 promila?
A kakvo kurcenje, kazem da sam bio sam, krenuo:sam kuci.
Njanja, siguran si za ovo za 25 poena?Ja to jos nikad nisam cuo, to bi onda bilo odlicno...

Tatica

Алкохолна неурачунљивост не може да олакша ситуацију - напротив. А наћи вештака - лажова машинске струке који би кривицу свалио на ауто би (по до сада процесуираним случајевима !) платио 5 - 10 сомића евра.

ЯЭВОЛУТИОН

pa ne moze dzabe....znam da je jedan decko to uradio....vozi kamion za neku nasu spediciju a pretilo 2 godine bez dozvole.....kaze da je dogovorio na rate....sad radi za advokata i vestaka...ali radi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

Brate , za to sto si napravio sta god da ti naplate ili urade - malo je... Mogao je da bude dan , da pored ograde stoji trudnica sa kolicima u kojima he dete...

Nadam se da ce ti ovo biti dobra skola...

Glava Dole

Pa koliko puta jos da kazem da mi je drago zato sto sam skolu naucio na ovaj nacin i nikog nisam povredio, kako je moglo...ispalo je super, svi misle ono ma nece valjda meni ali jednom se desi, sad pamet u glavu i trudim se da izvucem minimalnu kaznu, da se desilo nekom od vas cisto sumnjam da biste zamolili sudiju da rebne sto vecu da vas opameti ako cemo realno :)

Revolution,hoces reci da je taj:kamiondzija prosao bez zabrane?Jbg ja nisam autopravoznik,jbs voznju ako zbog nje treba da prodam kucu, da mi ostane bar A kategorija i ja sam zadovoljan...

bigbad86

Mozes se izvuci bez zabrane samo ako se direktno voznjom bavis u zivotu i ako te ona izdrzava i tvoju porodicu. To je jedina moguca olaksavajuca okolnost. Mada mislim da ni nju ne gledaju kod Alkohola. Ja sam se na nju vadio kod prekoracenja brzine.

Kostić

jedan moj drug gojko, zna ga alja, popio bure i seo u ladu. otkinuo je betonski stub kapije, kapiju, gvozdenu kovanu i umalo probu¹io èoveku kuæu. ispao je kroz ¹oferku i unakazio se ko franken¹tajn po licu. ustao, oteturao se kuæi i seo na stolicu. ¾ena mu zvala hitnu. enoga ¾iv je. ne znam kakve su kazne bile devedesetih, al nije bio u æorki. na uviðaju je pandur u zapisnik napisao: brzina kretanja vozila je, koliko je lada mogla da ide. 500 metara od kuæe.

to je da ga jebe¹, preterivanje. ako ne ume¹ da pije¹, nemoj ni da vozi¹ pijan.

Glava Dole

Minimum je 10 meseci plus 3 do ponovnog dobijanja dozvole, nisam rodjen u autu, proci ce i to pa cu u za 20god da se setim kako sam isao peske po kisi i gurao se po autobusima, zasluzik sam, niko nije kriv niti mi je:inace i palo na pamet da prodjem bez nje, a nadam se da sudija nece da mi da preko tih 10 meseci....ali novcana kazna, e to je vec problem, na kraju krajeva u zabelu i sta sad,taman dok odlezim prodje pola zabrane :D

Glava Dole

Pa ovo moje se desilo na poprilicnoj uzbrdici, mislim koliko je tu mogao da razvije fiat bravo sa motorom 1200cc nego udario u ogradu od fasadne cigle...a auto naravno unisten potpuno,otiso za 250e, on em slab ovako em treba 1000kg zaustaviti odjednom udarcem u cvrst predmet, ne ide jbg

Slaninar

Mislim da su kod nas kazne prestroge. Za sve. A prespori, predugi su procesi i jo¹ se primenjuje sve selektivno. Ko ima para izvuèe se. Ne va¾i zakon za sve. Tako da je to sve obesmi¹ljeno. Tako da grebi, snalazi se kako zna¹.

Kazna ima smisla ne zato ¹to si uradio, veæ da ne bi nikom drugom palo na pamet i¹ta slièno... ali kad procesi traju po 5-10 godina i kad se izvuèe ko god ima para, ili debelu vezu, onda to nema nikakvog smisla (kod nas situacija).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che

Citat: Milos96 poslato 31 Januar, 2015, 19:14
to pa cu u za 20god da se setim kako sam isao peske po kisi i gurao se po autobusima

Da si moje dete, ja bih ti presudio,
sud bi bio mala maca ...

UFF

nego jel advokati sad rade normalno i punom parom? jebem li ih lenje

Che

Rade, ali se stvorio toliki cep u sudjenjima, da ce se u normalu vratiti za jedno 2 godine.

Alien011

ma ne treba primati nikave pozive, evo meni ce ovo izgleda da zastari, samo ako me ne zeznu pa da mi ne daju pasos  [ninja]

Glava Dole

Sreca moja pa nisam
Cudo pa mene pozvali drugi dan po prestanku strajka...
Jbg, mozda jeste bolje ali onda idu natezanja, strepnja, pa marica dolazi da te privodi itd....smatrao sam da je bolje da se sam odazovem, da je i to neka olaksavajuca okolnost kod sudije....

UFF

 [rofl]  zao mije sto cu da te razocaram ali nije :)

bigbad86

Milose lazi kao da nemas oci ni krsnu slavu! Ovde u Srbiji ko priznaje pola mu se dodaje!