Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

BOKYBOY


bigbad86

Brate ja za 5000 dinara ne bi uzeo to da pisem to sto si ti napisao a kamoli da se cimam sa sudovima...

Darko

brate  , ja imam drugare , nisam ni ja pisao ;)

Ivicat

Moram opet da kometarisem.

Po ovome moze svako da bude bucan gde hoce, kad hoce i koliko hoce jer mu ne moze niko nista. Tj moze policija ali policija mora da dodje sa uredjajem za merenje buke kako ocena ne bi bila subjektivna. Interesantno.

Ne krivim ja muzicare toliko vec vlasnike kafana, kafica, restorana. Da napisem zasto njih krivim. Krenem ja u neku diskoteku kad sam bio jednom prilikom u Belgiji. Objasnili su nam u kojoj je ulici. Stizemo u tu ulicu, nista se ne cuje. Mislim se ja, al' su nas zeznuli. Nema sanse da se nista ne cuje. Asim toga, svuda okolo stambeni objekti. Ali kada smo vec tu, hajde da proverimo. Dolazimo ispred zgrade gde je navodno diskoteka, nista se ne cuje. Tako mi i treba kad svima verujem. Kad, ispred nas se otvaraju vrata. Neke devojke izlaze. Vidim malu basticu sa stolicama gde par ljudi pije i pusi cigarete. Iza njih stakleni zid od diskoteke a unutra puno. Gosti igraju, konobari nose pice, ludilo. A mi nista ne cujemo! Totalno nerealno! Kad ulazis, postoji kratak hodnik kako bi jedna vrata (skoro) uvek bila zatvorena...

Propala Evropa. Al' bar se zna za zakon.

Darko

znam brate , to sve , svirao sam svuda po evropi i znam kako je ... jednostavno , necu uopste da komentarisem kako je tamo negde ...boli me patka kako je tamo . tamo negde ti je plata tolika da mozes kad dodjes s posla da popijes kafu sa zenom i posvetis vikend svojoj deci a ne da trcis s posla na posao kako bi obezbedio deci najosnovnije...

pusti te price kako je ... boli me kurac kako je u Belgiji

Darko


Ivicat

Darko, znam da si dobar covek i da si uvek spreman da pomognes. Ali glasna muzka koju ja slusam svaki vikend direktno mene ugrozava i narusava kvalitet zivota moje porodice. Klinci ne mogu lepo da spavaju. Leti mozes da otvoris prozor tek posle 1-2 nocu. I nije to vikend-dva. Tako je bar 3 dana nedeljno. Boli mene ko ce da bude kaznjen. Hocu svoj mir.

Evo pozivam te da sa svojom porodicom budes moj gost jednog vikenda sledeceg leta da pa vidis i sam.

PS: ima veceri kada je muzika tiha. I odmah znam da su dobri...

Darko

ma ok bre...razumem sta mi pricas .. i ja imam iznad mene debila koji roka neki trans i te gluposti do 4,5 ujutru i tako zadnjih 3,4 godine svaku noc .. i imao sam i bebu i sve..sad se smirio kad je on  dobio dete...

znam da sam kriv i jebem li ga sto se zalim - jako sam tvrdoglav... vise me sad nervira sto i gazdu boli paja i ovaj pevac i njega boli paja i sve boli paja ..ceo zivot guram nesto sam jbg...

izvini ako sam bio grub u mom komenatru jbg...

bigbad86


Ivicat

Da. Srecom, tebe angazujem na prolece da resim problem :)

Darko, sve je kul. Poziv i dalje vazi, ali da dodjes bez klavijature :D

bigbad86

Brate, 2007 u Junu sam pravio ispracaj, izvini ako sam te budio.
PS: Nisu bili narodnjaci :P

Tatica

Шта бих одузео?

Целу идеју да се у ОВОМ случају жалиш, компликујеш, тераш мак на конац и ризикујеш много веће трошкове. Јер, кажњен си минимално, за прекршај који реално постоји. При томе, снаге реда и закона су наступиле крајње дефанзивно, без (врло могуће!!) намере да у причу укључе и порезнике, инспекцију рада и сл., за шта је постојала реална могућност. Често, нарочито у мањим местима где се полиција и правосуђе познају и тесно сарађују, на овакве ствари заједнички подигну обрве и кажу ''на ово се човек жали??? па ајд' да и ми са наше стране ''досолимо'', па ком' опанци, ком' обојци''.

Иначе, писали су ти најблажу пријаву, ону за домаћине који за славу мало више одврну кућну линију или ''сараунд'', избуше у зиду пар рупа за типлове вибрационом бушилицом и сл.:

Zakon o javnom redu i miru:   Èlan 15:
Ko remeti mir drugih izvoðenjem muzièkih i drugih sadr¾aja, kori¹æenjem muzièkih instrumenata, radio i televizijskih prijemnika i drugih zvuènih ureðaja, kao i mehanièkim izvorima buke i zvuènim signalima (motora i sl.) - kazniæe se novèanom kaznom do 10.000 dinara.

Za prekr¹aj iz stava 1. ovog èlana kazniæe se pravno lice novèanom kaznom do 30.000 dinara, preduzetnik novèanom kaznom do 25.000 dinara, a odgovorno lice novèanom kaznom do 10.000 dinara.

Шта бих додао?
Да размислиш о могућност да се један државни орган обрати другом (нпр. Генералштабу ВС) и пита да ли њен припадник Д.М., - војно лице затечено у вршењу прекршаја против јавног реда и мира, који се у жалби и легитимише као службено лице, сходно члану 52 Закона о Војсци Србије, има дозволу начелника Генералштаба да ''у виду заната'' у угоститељском објекту, изводи ''Далеко си, далеко си...''? Ако би ти Лукас и дозволио, Диковић сигурно не би. Јер....

Закон о Војсци Србије:
Èlan 52
Profesionalni pripadnik Vojske Srbije mo¾e, pod uslovima utvrðenim zakonom raditi uz naknadu ili nagradu van jedinice, odnosno ustanove ili samostalno obavljati profesionalnu delatnost samo po odobrenju naèelnika General¹taba ili stare¹ine koga on ovlasti u Vojsci Srbije, odnosno ministra odbrane ili rukovodioca organizacione jedinice koga on ovlasti u Ministarstvu odbrane.


Дакле, мој савет: има ситуација када се треба бранити свим силама и средствима, а има и оних када се то једноставно не исплати, за пет црвених, као у овом случају. И још нешто: распитај се за варијанту да лепо признаш кривицу и добијеш неки вид санкције којим избегаваш евидентирање прекршаја, (тзв. ''досије''), јер некад може да прилично засмета резултат провере: ''чинио прекршаје против јавног реда и мира''

Darko

 [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [kralj] [kralj] [kralj]

hvala. to je to.

ma nacelnik generalstaba i ti vojni fazoni ne proalze...  

gazda mi je drugar i ne radim ni za kakvu nadoknadu  ;D ;D

PSS- dogovor je da damo po 2 crvene ja , pevac i gazda i stavimo tacku na ovo , i ne mlatimo se dalje s ovim...


joka


UFF

Citat: Tatica poslato 28 Novembar, 2014, 23:36
Шта бих одузео?

Целу идеју да се у ОВОМ случају жалиш, компликујеш, тераш мак на конац и ризикујеш много веће трошкове. Јер, кажњен си минимално, за прекршај који реално постоји. При томе, снаге реда и закона су наступиле крајње дефанзивно, без (врло могуће!!) намере да у причу укључе и порезнике, инспекцију рада и сл., за шта је постојала реална могућност. Често, нарочито у мањим местима где се полиција и правосуђе познају и тесно сарађују, на овакве ствари заједнички подигну обрве и кажу ''на ово се човек жали??? па ајд' да и ми са наше стране ''досолимо'', па ком' опанци, ком' обојци''.

Иначе, писали су ти најблажу пријаву, ону за домаћине који за славу мало више одврну кућну линију или ''сараунд'', избуше у зиду пар рупа за типлове вибрационом бушилицом и сл.:

Zakon o javnom redu i miru:   Èlan 15:
Ko remeti mir drugih izvoðenjem muzièkih i drugih sadr¾aja, kori¹æenjem muzièkih instrumenata, radio i televizijskih prijemnika i drugih zvuènih ureðaja, kao i mehanièkim izvorima buke i zvuènim signalima (motora i sl.) - kazniæe se novèanom kaznom do 10.000 dinara.

Za prekr¹aj iz stava 1. ovog èlana kazniæe se pravno lice novèanom kaznom do 30.000 dinara, preduzetnik novèanom kaznom do 25.000 dinara, a odgovorno lice novèanom kaznom do 10.000 dinara.

Шта бих додао?
Да размислиш о могућност да се један државни орган обрати другом (нпр. Генералштабу ВС) и пита да ли њен припадник Д.М., - војно лице затечено у вршењу прекршаја против јавног реда и мира, који се у жалби и легитимише као службено лице, сходно члану 52 Закона о Војсци Србије, има дозволу начелника Генералштаба да ''у виду заната'' у угоститељском објекту, изводи ''Далеко си, далеко си...''? Ако би ти Лукас и дозволио, Диковић сигурно не би. Јер....

Закон о Војсци Србије:
Èlan 52
Profesionalni pripadnik Vojske Srbije mo¾e, pod uslovima utvrðenim zakonom raditi uz naknadu ili nagradu van jedinice, odnosno ustanove ili samostalno obavljati profesionalnu delatnost samo po odobrenju naèelnika General¹taba ili stare¹ine koga on ovlasti u Vojsci Srbije, odnosno ministra odbrane ili rukovodioca organizacione jedinice koga on ovlasti u Ministarstvu odbrane.


Дакле, мој савет: има ситуација када се треба бранити свим силама и средствима, а има и оних када се то једноставно не исплати, за пет црвених, као у овом случају. И још нешто: распитај се за варијанту да лепо признаш кривицу и добијеш неки вид санкције којим избегаваш евидентирање прекршаја, (тзв. ''досије''), јер некад може да прилично засмета резултат провере: ''чинио прекршаје против јавног реда и мира''


:o :o au koomso sta si mu reeeekoo  :o :o

mareskin


Ukratko. Moj prijatelj je dobio kaznu od inspektorke za neki propust u radnji. Napisala mu re¹enje, pozvala se na èlan zakona i odredila mu 25000 din.
Po¹to je mislio da ona nije u pravu, doðe kod mene i mi pogledamo da u zakonu za taj prekr¹aj nije predviðeno ka¾njavanje, veæ samo otklanjanje propusta.
On se ¾ali njenom ¹efu u poreskoj i to re¹enje ukinu, jer je njena gre¹ka u pitanju.
Problem je u tome ¹to ona ima sujetu i mu¾a koji je tu¾ilac, a moj prijatelj je imao neka suðenja u toku. Ovaj njen okrene gomilu brojeva telefona (sudija i tu¾ilaca) i veæ godinama èovek poku¹ava da se izvuèe iz pakla u koji ga je jedna nesposobna kretenka ubacila. Ne¹to je dobio na sudu, pa sada tu¾i dr¾avu, pojedinaèno sudije, tu¾ioce zbog ¹tete koju su naneli njemu i dr¾avi svojim nezakonitim delovanjem itd.

I ja sam tvrdoglav, ali on je izgubio 5 godina ¾ivota.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

qquu ode èin. dare nije svirao, nego je pevao. valjda èovek sme da peva! naæemo dvaes svedoka ;D

Kostić

a kad se svi falite, da se pofalim i ja. mene stiglo sreæa po starom zakonu) ono ¹to sam posle krivine stao, plus dao desni migavac i parkiro na trotoaru, a ne ko neka sojka na sred ulice, za neregistrovano vozilo. jes da niko, ko je imao karton na 10 godina nije mogao da registruje auto bez kese para, pa tako ni ja nisam mogao, jer mi murija ka¾e, mi to ne gledamo, a tehnièki ne sme da da, karaæe ih murija. ok, ko vas jebe, ja sam lepo oti¹ao da registrujem va¾eæi karton i ispravno vozilo, vi me jebete, a meni auto treba. al nema veze, platiæu jo¹ ovaj put, ko me jebe, ¹to sam stao, a nemam dobre sise, pa da mi se oprosti.

Bugi

Nesto me mrzi da listam 80 strana da li postoji moj problem pa da pitam direkt . Neki matorac ga davio 30 i isao skroz uz desnu ivicu ja ga obidjem , predjem punu samo s dva tocka (kola su u pitanju  :D )  iskoci pandur i jbg . Poceo me plasi kao puna linija pa prevoj, nasilnicka voznja i tako to ja kazem nemam dinara pa da me jebe . On kao samo cemo punu liniju da ne bude mnogo , zapisa u blokce i to je to . E sad , pretpostavljam da ce me sibne kod sudije ako mu zafali prijava , jel mogu ja da se vadim na to sto nisam dobio onu prijavu a samim tim nisam nista ni potpisao . Znam bar dvojcu koji su tako najebali , kao nece salju a posle nekog vremena  [srednjiprst] . fala unapred