Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ruza-Bandit

Ne bi mi dali da unesem produ¾ni.. Baterije i punjaè su keva :D

Darko


ima li neko ideju kako da naisem zalbu na ovo....ipak me osudise da sam kriv...mada je sudija napravila niz nekih propusta... pise ovde "angazovani muzicar" a za to ne postoje nikakvi dokazi i pise "na svom instrumentu" a i za to new postoje nikakvi dokazi... ima liu lufta ovde za neku zalbu? u smislu , da navedem svedoke s kojima sam bio tamo kao gost a ne muzicar i da se pozovem na ove propuste









stilgar

ma daj gazdi eskade nek plati i ovako si mu utrostrucio pazar :) inace nema vise svirke kod njega kad mu komsije imaju osetljive usi :)

Darko

ma on ce tek da plati , bole ga paja  ;)

stilgar

pa po nekoj logici stvari on je tebe angazovao, lokal je njegov, odgovornost je njegova...

Darko

ja sam sa svojim instrumentom direktni izazivac buke.. ni meni nije bilo logicno ali verovao ili ne tako je.... i ko je kompetentan da kaze dal je buka u granicama normale ili ne.,. nisu merili koliko decivbela i ta sranja

ЯЭВОЛУТИОН

ma plati kaznu....to ti je dva vikenda...sta je to za tebe....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

to su dve pesme a ne dva vikenda...ali princip je princip... ko i kod tebe ;)

( dal si mislio da sviram negde za 2.500 dingera ?!?!  hahahahahahahahahha ) kralju

ЯЭВОЛУТИОН

pa ja ne bi platio ni toliko za te slagere.....:)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

ih , jos da se ti pitas.... ;)

ni ja ne bih placao zamene ulja i filtera 20e , al jbg toliko je...   [rofl] [rofl]

Slaninar

Citat: Darko poslato 27 Novembar, 2014, 17:11

ima li neko ideju kako da naisem zalbu na ovo....ipak me osudise da sam kriv...mada je sudija napravila niz nekih propusta... pise ovde "angazovani muzicar" a za to ne postoje nikakvi dokazi i pise "na svom instrumentu" a i za to new postoje nikakvi dokazi... ima liu lufta ovde za neku zalbu? u smislu , da navedem svedoke s kojima sam bio tamo kao gost a ne muzicar i da se pozovem na ove propuste










Jebiga, Darko, ipak u zakonu nema stavka "kazna zbog seljaèke muzike". Ovo je verovatno bilo "next best thing", ¹to bi rekli Ameri.  :P


Kod nas je pravni sistem toliko veæ apsurdan da se za sve mo¾e¹ izvuæi kroz neku rupu u zakonu. Po meni je to pogre¹no i jebanje u zdrav mozak, ali uzme¹ dobrog advokata i proba¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Ma dal verujes u ovo sto pises ? Uzmem dobrog advokata ?!?! Pa kazna je 5 crvene jbt , kakav advokat, si lud?

Slaninar

Citat: Darko poslato 28 Novembar, 2014, 14:30
Ma dal verujes u ovo sto pises ? Uzmem dobrog advokata ?!?! Pa kazna je 5 crvene jbt , kakav advokat, si lud?

Onaj ko izgubi spor plaæa tro¹kove, ukljuèujuæi i naknadu za advokata. Ako je stvar sigurna, advokati pristaju da rade bez da plati¹ odmah - za stvari za koje su 100% sigurni da dobijaju.

Ne znam ¹ta drugo da ti preporuèim. Ako nisi pravnik, dok se raspita¹, skonta¹ koga poslu¹ati, proèita¹ - ode vremena i energije ihaaj. Sad zavisi koliko ti to sve vredi. Lièno za sebe mislim da sam inteligentan i dosta brzo uèim stvari iz knjiga, ali kad je pravo u pitanju - 2 pravnika pitam, dobijem 2 razlièita tumaèenja, a ja shvatim na treæi naèin. Isti tekst èitamo. Tako da bih ja tu pitao onog ko to radi, pa zna kako u praksi ¹ta prolazi na sudu, jer èitati zakone, na ¾alost, nije dovoljno.

To je moje mi¹ljenje, mo¾da gre¹im, ti radi kako misli¹ da je najbolje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

bez zezanja....ja islim da bi ih dobio u Strazburu....ako imas ugovor sa gazdom.....ako nemas jos mogu da te naguze i za neplaceni porez.....jbg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ivicat

S'obzirom da leti cesto ne mogu da spavam od grand prodaksn muzike, drago mi je za vidim da je neko kaznjen. Jedino steta da si to ti, al' sta da radis ,mora neko. :D

UFF

upravo sam dobio jos jednu kaznu za pojas koju necu platiti

Darko

a kad dodje vreme da registrujes auto ? sta ces onda ?

UFF

to je u ponedeljak
posto mi tad istice reg
a onda cu da ga prodam
http://www.polovniautomobili.com/oglas5594552/bmw_318_d/

i sledeci koji kupim necu da prenosim na sebe

Tatica

Citat: Darko poslato 27 Novembar, 2014, 19:43
to su dve pesme a ne dva vikenda...ali princip je princip... ko i kod tebe ;)

( dal si mislio da sviram negde za 2.500 dingera ?!?!  hahahahahahahahahha ) kralju

Овде је небитно да ли су инструменти твоји или туђи, да ли си свирао на уговореној ''тезги'' или по спонтаном преклињању публике која те је препознала међу гостима кафића, као ни остали елементи које наводиш. Формално, ти си у овом случају направио прекршај јер си производио БУКУ која је неком грађанину сметала, па је позвао полицију. По закону, свеједно је да ли си тада свирао, певао, турирао Каву или моторну тестеру. Могао си и да тучеш у наковањ или дереш мачку - суштина је у стварању буке која је неком сметала. У исто су се непосредним увидом уверили и органи реда, при чему не морају да мере интензитет, утврђују власништво инструмената итд. Казна је најмања могућа, изгледа си Рузмаринки био симпатичан. Да те је дохватио Јоргованкин ресор (финансије, порез, рад на црно....) прошао би мнооого горе.

Darko

taticeeeeeee  , sta bi dodao / oduzeo  sta vec ?



Прекршајном Суду у Вршцу ,
Васка Попе 7а,
za
Виши прекршајни суд у Вршцу



На основу одредаба чл. 258. и чл. 259 Закона о прекршајима, окривљени Михајловић Дарко, од оца Славољуба, рођен 22.12.1981. Године у Зајечару ЈМБГ: 22121981750017, са пребивалиштем у Београду , Раковица, ул. Славка Родића бр. 22 благовремено изјављује :
ЖАЛБУ
Против пресуде прекршајног суда у Вршцу
Пр.Бр. : 3-2248/13 од 2014 год.
- због погрешно и непотпуно утврђеног чињеничног стања

Образложење

Пресудом Прекршајног суда у Вршцу  Пр.Бр. : 3-2248/13 од 2014 год. оглашен сам кривим због извршења прекршаја из члана 15. Став 1 Закона о јавном реду и миру, тако што сам ,наводно, дана 27.07.2013 године у Вршцу у времену око 01:20 часова на Тргу Светог Теодора Вршачког, тачније у угоститељском објекту ,, Ескада,, реметио јавни ред и мир других као ангажовани музичар извођењем музичког садржаја уживо, путем свог музичког уређаја-синтисајзера, стварајући буку која се чула на око 20-так метара од наведеног угоститељског објекта,  те кажњен новчаном казном од 5.000,00 (пет хиљада) динара, коју сам дужан да платим у року од петнаест дана, као и обавезан да платим трошкове прекршајног поступка у износу од 1.000,00 (хиљаду) динара.
Незадовољан наведеном пресудом, сматрајући је неправилном и противзаконитом, изјављујем жалбу Вишем прекршајном суду, из следећих разлога
Првостепени суд је погрешно и непотпуно утврдио чињенично стање тако што је:
приликом спровођења доказног поступка доказе против мене Михајловић Дарка, као окривљеног базирао на изјави сведока и то два полицијска службеника Поповић Радољуба  и  Војнов Елене из полицијске Станице Вршац и подносиоцима пријава ПС Вршац –Рибаров Лидији, чије се изјаве базирају на субјективним утисцима  а не на материјалним  доказима и врло су паушалне.

Пресуда Суда у Вршцу каже да сам ја Михајловић Дарко, био ангажован у локалу ,,Ескада,, као музичар, што није био случај. У тренутку доласка полицијских службеника ја сам свирао у локалу али нисам био ангажован , већ сам био гост који је знајући да свира узео да одсвирам пар песама. Taкође, инструменти на којима сам свирао нису моји већ музичара који су наступали у том локалу те вечери. Полицијски службеници су на саслушању пред судијом сведочили да, када су, по пријави долазили на место прекршаја чули гласну музику на око 20 метара од локала, те да се музика изводила путем клавијатуре са звуцницима  и САМО на тим доказима утврдила да прекршај постоји. У летнјем периоду на том тргу има доста културних манифестација које праве буку , а и у кругу од 20ак метара постоје још три угоститељска објекта у којима има “живе музике” и то доста гласније него музика из објекта Ескада , па је нејасно како је Рибаров Лидија утврдила да јој смета баш бука из објекта Ескада
Полицијски службеници нису ни у једном тренутку узели податке о врсти музичког инструмента, јачини излазне снаге или ти било који други податак који може да докаже да ли уопште тај инструмент може да својим радом ремети јавни ред и мир. Такође,сматрам да су полицијски службеници били дужни, да  приликом вршења увиђаја, посебним инструментом (индикатор буке) измере гласноћу звука, који је те вечери био у локалу,  и да на тај начин докажу да ли се уопште ради о прекршају из члана 15. Став 1 Закона о јавном реду и миру.  Верујем да би се музика смањила да су полицијски службеници рекли да се треба смањити бука , али упозорења са њихове стране није ни било. Нису ми ни саопштили због чега ме легитимишу.

Суд је узео у обзир и изјаву Рибаров Лидије која је и поднела пријаву ПС Вршац, која у овом поступку није релевантна јер је како је она навела у изјави: ,,да не може имати свој мир и спокојство у тим касним сатима управо због прегласне музике која се изводи у угоститељском објекту ,,Ескада,, и сигурно је да је та музика реметила њој и њеном супругу Рибаров Предрагу мир и спокојство, те да је њен супруг лично отишао  до ,,Ескаде,, и уверио се да се у овом угоститељском објекту изводи жива музика путем клавијатуре и да је изводи један музичар а да су поред клавијатуре била и појачала...,, Ова изјава је крајње субјективна и не може се узети као доказ  да је прекршај почињен  јер се њоме  наводи да је некоме ( Госпођи и господину Рибаров) нешто (гласна музика) засметало. Одређена гласноћа музике некоме мање смета, некоме више смета, а некоме не смета уопште, па сматрам да једино ко је могао да објективно и непристрасно оцени да ли је постојао прекршај јесу полицијски службеници и то искључиво мерењем гласноће музике у тренутку пријаве.
Поставља се питање да ли би госпођа Рибаров пријавила полицији буку да њен супруг није сишао до локала и уверио се да је музика уживо, и зашто господин нјије замолио прво особље у ,, Ескади ,, да смање музику.
Господин Рибаров није навео у изјави да је приметио мене, Михајловић Дарка, да сам ја, као окривљени, био тај музичар који је правио буку. Тако да се оставља питање да ли треба кривити мене који сам свирао у тренутку доласка полицијских службеника, музичаре који тамо иначе свирају  или власнике локала који су на неки начин одговорни за рад свог угоститељског објекта.
Наводи се и то да је време пријаве Рибаров Лидије 1:20  и моје легитимисањеисто у 1:20 , па је и то немогуће. Ја јесам у тренуктку доласка полицијских службеника био за клавијатуром али то никако не мора да значи да сам ја био за клавијатуром и када је Рибаров Лидија пријавила буку.
- Приликом узимања изјаве од мене пред Судом у Беогарду , судија није написала моју изјаву тачно онако како сам изјавио , него је написала доста сажетије па је Суд у Вршцу моју изјаву схватио као паушалну да бих наводно умањио своју одговорност, те је исти поклонио веру службеним лицима која су ме легитимисала. Хтео бих да додам да је моје занимање – војно лице , тако да сам и ја службено лице и моја изјава се никако не може сматрати паушалном
И на крају , у мом случају постоје само и једино олакшавајуће околности , док отежавајућих нема , па бих молио да ако већ јесте одговорност моја за ово дело , да казна буде опомена , која ће и те како имати исту сврху као и новчана , те да ћу се убудуће клонити оваквих ситуација


Због свега наведеног, као окривљени, предлажем Вишем прекршајном суду, као другостепеном суду, да побијану пресуду Прекршајног суда у Вршцу Пр. Бр. : 3-2248/13 од 2014 године,  укине  и врати првостепеном суду на поновно суђење или преиначи и окривљеног ослободи кривице или обустави поступак или окривљеном изрекне блажу санкцију.
У прилогу:
Фотокопија Пресуде Првостепеног прекршајног суда у Вршцу.



У Београду,  дана  01.12.2014.                          _______________________________________                                       Подносилац жалбе, окривљени Михајловић Дарко