Glavni meni

Kakoo sacuvati rezervoar od rdje

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 23 Mart, 2016, 17:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

OKi

#20
[neampojma]

svabanb

pozdrav,ako vam je zardala busa tj.cep zardao je i rezervar gore ,pitajte zivu havarisanog,mora da se skine,da se ocisti ,zastiti,koga mrzi ,kao nije to nista ,kao mene npr. crkne pumpa,zablindira se,onda kosta stotinak evra plus opet mora sve ono malo pre pomenuto,jos ja isao 2 god. u rumuniju,transfagaras,pa drugi put transalpina,sreca nije tamo crklo,znaci mooora

banevuk

Da kucnem u drvo nemam tih problema.Nikad ni¹ta nisam primenjivao od gore navedenog mada sam hteo kod Rev-a da ¹telujem karbove, ali me èovek ubedi sa par reèi koje ne prilièe ovom sofisticiranom forumu i "teraj to"  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

if it's not broken, do not fix it....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

banevuk


Lone Wolf

U rez ubacio lanac, oblo malo kamenje, antirost i rotirao i muækao satima. Isperem pa ponovo.
Posle èist antirost pa kad se osu¹i uspem nitro boju, ofarbam i prospem vi¹ak.
Na zimu ispraznim gorivo da bude suv rez, i umesto èepa rastegnem krpu da "di¹e".
Izvedem ritual oprosta od sezone i napustim gara¾u.


Не може рај на земљи.

jevta

Ja vozim po ovom pitanju ozlogla¹enog suzukija ali nisam imao problem.Jednom skidao slavinu i oèistio i to zbog toga ¹to je i¹ao na farbanje.
Na punom gasu par puta proguta svo trunje i opet èist [rofl] [rofl]

nano

Najbolji nacin za zastitu rezervoara  ;D





mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

nano

Evo gulim noktom vec nedelju dana, koje su to muke.

DebeliZmaj

ima li neki brzi nacin se skine ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Ko nema u vuglu ima u guglu... na primer...
"Naslage kamenca iz tvrde vode dobro rastvaraju kiseline, kao ¹to su limunov sok ili siræe, ali ih  nije po¾eljno ostaviti predugo jer kiseline mogu o¹tetiti emajlirane i porculanske delove. Nakon èi¹æenja potrebno ih je dobro isprati vodom."

Ne znam kako radi, nisam probao :D

UFF

najbolji nacin za zastitu rezervoara od rdje je da kupite motor sa plasticnim rezervoarom
sledeci najbolji nacin je da kupite najmladji motor koji mozete i da ga prodate cim skupite za jos mladji pa nek se neko drugi drka sa ciscenjem rezervoara

DebeliZmaj

jel ima starijih motora sa platicnim tankovima ?
kakvo podnose udarce padanje itd ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

nano

Citat: Milos96 poslato 24 Novembar, 2016, 03:15
Ko nema u vuglu ima u guglu... na primer...
"Naslage kamenca iz tvrde vode dobro rastvaraju kiseline, kao ¹to su limunov sok ili siræe, ali ih  nije po¾eljno ostaviti predugo jer kiseline mogu o¹tetiti emajlirane i porculanske delove. Nakon èi¹æenja potrebno ih je dobro isprati vodom."

Ne znam kako radi, nisam probao :D

E Vugla pa ne ide motor na cesmu¹u pa da se navata toliki kamenac nije to ves masina iz proslog veka.

Glava Dole

Pa to je neka skrama, izgleda ko neki meki kamenac nmp kako da ga nazovem... i u gorivu svakako ima vlage i vode(posebno nasem :D ) a mora da postoji nesto sto ga rastvara... guli ga ti noktima jos godinu dana, ne vidim sta postizes time... uvek ce opet da ostane neki cosak "neobradjen" a uz to si i naceo i dozvolio da delovi kojim nisi mogao da pridjes nastave da se ljuste, tipa ko kad nacnes farbu na lose uradjenom delu pa samo nastavi da se ljusti i ljusti... probas razne rastvarace i kiseline i ako nista ne radi ostavis kako jeste i nakrivis kapu, vrlo prosto  [dancing]

DebeliZmaj

da li postoji tehnologija da se tank peskira kako bi reko, mozda ono sa ledom ili staklenim perlama onim ?
mislim iznutra...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Peki

Odradio rezervoar elektrolizom jo¹ 2011, za¹titio ga zorkinom epoxi bojom za rezervoare i zavr¹io poso za vijek i vijekov







Krajnji efekat posle 3 ture elektrolize i tretmana antirostom



Za¹titna boja-dvokomponentna



Ima tema sa obja¹njenjima na jednom drugom forumu pa koga zanima pustiæu mu link na pp

mrle


lord_oblivion

I ja na CB400. A trebalo bi i na kinezu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.