Glavni meni

podmazivanje 2t na nizbrdici

Započeo sasa ns 1, 06 Mart, 2016, 02:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

#20
sve sam razumeo to znaci da skuter nizbrdo ide u leru i da se motor-klip vrti na najmanjem broju obrtaja i da se taman podmazuje kolko treba ako imas pumpu bez sajle-ustvari uvek  se podmazuje kolko treba bez obzira koliko ide brzo. ali me jbe  na nizbrdici to sto ga razradjujem pa vozim ko ustrojen 25-30-35 prvih 1000 km a  ispada da moram da kocim na 30 na sat  da ne ubrza a imam nizbrdicu od 2km na miseluku i mostu u ns pa neznam dal podmaazuje kad pustim gas  a skuter cim pipnem gas ide preko 30.

sasa ns 1

setih se resenja.Vozio sam 20 godina lanciu deltu koja je imala zakosene-priblizene papucice gasa i kocnice da mozes da usporis a da ostanes u sto visim obrtajima da se bolje ispucas iz  krivine,ako to budem koristio i na skuteru ima da odletim sa mosta u dunav

srbac

Bar ce imati vodeno ladjenje ...

Glava Dole

Ne moze na gurku da upali skuter pa da ga vuces i 300... takvo je kvacilo, lamele su u unutrasnjem delu koje se sire ka zvonu tek kad kvacilo sam motor zavrti, pri guranju ce se samo zvono okretati oko kvacila a ono ce stajati u mestu tako da nema centrifugalne sile pa samim tim ni kontakta. Dok tomos automatik recimo moze da upali na gurku ako se pogura dovoljno brzo :D

I ne, duge i ceste nizbrdice bez gasa dok je motor u pogonu nisu preporucljive za 2t masinu, rekose vec gore zasto, da se ne ponavljam...

bogdan

pre 35 godina sam svaki dan isao na posao automatikom brdskim putem od 27 km , samo uzbdo i nizbrdo , nista ravno , slabe kocnice i duge nizbrdice  pa sam umesto tastera za gasenje stavio prekidac , nizbrdo ga ugasim i drzim pun gas tako da ima podmazivanja i malo usporavanja masinom. E kod 2t skutera to ne moze

bigbad86

Ali onda ti se smesa ne pali a ulazi u cilindar pa posle u auspuh... Sta li se desi kad ga ponovo upalis?

Jovan D

Citat: bigbad86 poslato 07 Mart, 2016, 12:49
Ali onda ti se smesa ne pali a ulazi u cilindar pa posle u auspuh... Sta li se desi kad ga ponovo upalis?

! No longer available

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 06 Mart, 2016, 21:49
Како онда на низбрдици диже обртаје, мада се вози на леру, када му је задњи точак бржи од агрегата?
Uzmi pa probaj,....problem je u tome sto centrifuga hvata na jednom broju obrtaja a pusta na mnogo nizem...te imas motorno kocenje....svima motornoe dok se brzina ne spusti na ispod 20 centrifuga je ukopcana.....zapravo odmah po paljenju centifugalno kvacilo vec dodiruje vise ili manje zvono....tocak se blago okrece i samo miu je potreban veci broj obrtaja da ostavri frikciju kako bi skuter krenuo.....

Zaleti skuter i ugasi ga...videces da se motor i dalje vrti....dok u jednom momentu ne iskopca centrifuga...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andreja

Sa¹a NS, svakako re¹enje za tvoj problem... Vozi tih 30kmh, povremeno daj gas i to je to.

Izvri¹tah na Jovanov post  [rofl]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D