Glavni meni

podmazivanje 2t na nizbrdici

Započeo sasa ns 1, 06 Mart, 2016, 02:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

da li agregat koji nema sajlu za smesu na karburatoru-tako kaze majstor neka od longjia 2t 50ccm,moze na nizbrdici da se vozi bez bojazni oko kolicine ulja koja ulazi u cilindar,  tojest da li se cilindar uopste podmazuje  ako se potpuno pusti gas a broj obrtaja ostaje velik ili se mozda i on smanji , pa valda onda i uljna pumpa vrti brzo i ubrizgava gorivo isto kao i da dajes gas,a u cemu je razlika kad karburator ima sajlu za ulje u odnosuna ovaj moj bez sajle i da li prilikom vrtenja  agregata na nizbrdici

MarkoMZ

©ta koj k...?
Four wheels move the body. Two wheels move the soul !!!

eclipse4


Gavrolini

2t masina se podmazuje pomocu ulja koje se sipa u gorivo. Da li rucno ili automatski to je ne bitno. Ako nizbrdo ides bez kvacila , znaci dizes obrtaje a pri tom ne dajes gas , znaci ne ubacujes gorivo a samim tim ni podmazivanje.  Na nabrijanim cvajama to uradi jednom na 50m i mozes da otvaras agregat odmah.

Andreja

Ja sam èak i na Jawi (i svakoj drugoj cvaji koju sam vozio) primenjivao istu stvar. Kad idem nizbrdo, ili dr¾im kvaèilo ili povremeno isturiram motor kako bi dobio vi¹e goriva i ulja. Na kojim god da si obrtajima, ako ne dr¾i¹ gas, dobija¹ taman toliko goriva da ti motor radi na leru, ¹to znaèi da nema¹ ni podmazivanje kako treba... Ili kvaèilo ili gas, povremeno turiranje...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

2t  kocenje motorom su u svadji...nizbrdo samo pun gas pa kocnica....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Ја мислим да се подмазује, зато што тај скутер врши убризгавање уља у карбуратор, директно са пумпе (ту имаш и малу куглицу која служи као једносмерни вентил) а то врши без обзира на положај ручке гаса. За разлику од другог типа где  се дозирање врши помоћу сајле на уљној пумпи.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

broj obrtaja motora i podpritisak regulisu kolicinu ulja....medjutim pored ulja potrebno je i gorivo da bi se to ulje rasprsilo po svim delovima motora.....nizbrdo dobijas ulje koje se ne moze atomizirati i polako se sliva u karter.....kod nekih skutera kapalice za ulje idu i u bocne lezajeve ali svejedno klipnjaca ostaje posna po pitanju mazanja.....2t i kocenje motorom.....to ne postoji.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Kada ides nizbrdo pustis gas i pomalo kocis, skuter ne koci motorom, ostace da radi na leru !!!  

ЯЭВОЛУТИОН

pa kad ides dvadest i malo kocis...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Nisam skontao da je pitanje vezano za skutere, mislio sam da pita za prave motore.

El Jefe

Citat: srbac poslato 06 Mart, 2016, 14:27
Kada ides nizbrdo pustis gas i pomalo kocis, skuter ne koci motorom, ostace da radi na leru !!! 
Тако је. Скутер низбрдо, са одузетим гасом, због варијатора, ради само на леру.
Друштво за заштиту од животиња

Andreja

Iz mog dosada¹njeg iskustva i ne ba¹, "otkaèi" se skroz samo kad se ba¹ uspori... Kad ide nizbrdo, dignuti su mu obrtaji donekle. Ili se godinama tripujem da se to de¹ava :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

ili se i ja tripujem isto ili neko nije vozio skuter nikada...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Може ли скутер да се упали на гурку или на шлепање?
Друштво за заштиту од животиња

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

El Jefe

Како онда на низбрдици диже обртаје, мада се вози на леру, када му је задњи точак бржи од агрегата?
Друштво за заштиту од животиња

lord_oblivion

Ja ne znam, vozio sam Libertija koji je 4T i ima motorno koèenje. Jawu sam spu¹tao na koènice i kvaèilo, kao i Andreja.
Tomos Automatik nema klasièno centrifugalno kvaèilo kakvo imaju savremeni skuteri i on mo¾e da se upali na gurku ali treba mnogo brzo da trèi¹  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

zorebre

Kod mene na skuteru,jet-force 50 TSDI (nije oznaka od golfa2ke) ima neko kao motorno kocenje koje drzi dok ne spadne ispod 15-17 km/h,i onda se otpusti skroz,al dok drzi su obrtaji na oduzetom gasu malcice iznad ler-gasa. Sad,ne znam,valjda to 'lektrika odradjuje,posto je sa ubrizgavanjem,al je cvaja.Ako se dobro secam,slicno je bilo i kod Tomos automatika,al on nije  ko skuteri sa CVT,nego bre, automatik,sas brzine,x2. Pa i americki auti su imali po tri brzine otprilike kad je on poceo da se pravi. A kad se vec vrcem u mlados,secam se i wartburga svog,zutog,tourist varijanta,i one male rucice ispod volana uz pomoc koje se glumilo motorno kocenje. Ali sad vec otid'o u off....

zorebre

 on mo¾e da se upali na gurku ali treba mnogo brzo da trèi¹  :)


ili ako je dobra nizbrdica...