Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Maj, 2014, 20:48
pojas-osiguranje.....
kaciga-osiguranje

Ajde nagradna igra.....koliko ti osiguranje isplati kad pogines a koliko za povrede koje se mogu sanirati hirurskim putem...
Matematika kod osiguranja je pokazala da ih najvise kosta poravka te je bolja totalna steta.....na kolima, motorima, ali i vozacima....
Ako znamo da je prosecna tezina kacige oko 1.5 kilograma, koliko je teska i prosecna covekova glava....dolazimo do jednostavnog zakljucka, da kaciga stiti glavu od udarca prilikom pada sa motora, ali pitanje je da li je motor moguce toliko brzo voziti bez kacige (ko je probao 200 bez kacige zna o cemu pricam) i koliko opterecnje imaju vrat i vratni misic kad je kacihga na glavi (posto sila masi daje ubrzanje racunica je jasna.....duplo vecom brzinom glava udara u asvalt sa kacigom nego bez nje.....a misici nemogu da obave svoj posao i zadrze glavu na ramenima....

Simoncelli je imao kacigu....da je nije imao (teoretski) verovatno bi bio ziv.....

Dakle , kaciga stvrno ima efekat pri udarcu u povece bube, omanje ptice i ploove drveca koji padaju sa grana.....ali kad padnes sa motora jedina ti je zastita ....sreca...sve ostalo je duvanje u supak uz pokusaj intoniranje himne erotske zadnjice.

Ne bih se slo¾io.  Pri brzinama gde je ta te¾ina kacige od 1,5 kilograma presudna, udrac je toliko jak da bi se bez kacige glava raspukla. Pri ni¾im brzinama, kaciga poma¾e drastièno. Takoðe kaciga poma¾e da se bolje vidi, ¹to je za vo¾nju motora od presudnog znaèaja. 

Ili hoæe¹ da ka¾e¹ da si bezbedniji bez kacige? Stvarno to misli¹? Da nema kazne, a da ima¹ kacigu, vozio bi bez nje?   Mislim, ja volim po Fru¹koj, manje prometnim putevima, lagano - super je oseæaj, ali ako putujem, ili vozim preko 40 na sat - obavezno kaciga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

nek ta samohrana majka nauèi da dr¾i rastojanje pa neæe da me zakuca u gepek, pa neæe ni da robija, ni da se oda prostituciji da mi plati ¹tetu. inaèe, meni je pojas pomogao kad sam okreno auto na bok, ostao sam ceo, al to je bila moja volja da ga stavim. ¹ta dr¾avu bilo patka dal ja oæu il neæu da se vezujem. mene zabole dupe dal æe neko drugi da ga stavi il neæe. time ¹to æe da mi uzme tri crvene, neæe da mi pomogne, niti æu ja da se userem od straha ¹to æe sudija da me od¾epari, pa daj ve¾i, skupa kazna. jebe se bre njemu za mene. al kad ¹ef ka¾e, danas svi po pet prijava il plata minus, ima da mi pi¹e sve ¹to treba u ime naroda. alo bre, pa nisam ja raso na ki¹i.


Slaninar

Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 22:24
nek ta samohrana majka nauèi da dr¾i rastojanje pa neæe da me zakuca u gepek, pa neæe ni da robija,

Reèe èovek koji nikada nije pogre¹io u ¾ivotu?

Znaèi bolje je jedan u grobu i jedan u zatvoru, nego pojas i kazna?

Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 22:24
ni da se oda prostituciji da mi plati ¹tetu. inaèe, meni je pojas pomogao kad sam okreno auto na bok, ostao sam ceo, al to je bila moja volja da ga stavim. ¹ta dr¾avu bilo patka dal ja oæu il neæu da se vezujem.

Zbog primera iz prethodnih postova.

Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 22:24
mene zabole dupe dal æe neko drugi da ga stavi il neæe.

Veæina tako razmi¹lja. Dok ne doðe u problem zbog bezazlene sitne gre¹ke, pada pa¾nje.

Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 22:24
time ¹to æe da mi uzme tri crvene, neæe da mi pomogne, niti æu ja da se userem od straha ¹to æe sudija da me od¾epari, pa daj ve¾i, skupa kazna.

Mo¾da tebi ne, ali 99% ljudi kad zna da se za to ka¾njava - poènu vezivati pojaseve.

Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 22:24
jebe se bre njemu za mene. al kad ¹ef ka¾e, danas svi po pet prijava il plata minus, ima da mi pi¹e sve ¹to treba u ime naroda. alo bre, pa nisam ja raso na ki¹i.

Jedno je prièa da li pojasevi treba da se vezuju i da li treba ljude terati da ih vezuju. Lièno mislim da da.

Meni jo¹ nisu nikad pisali kaznu kad sam bio ispravan - a naputovao sam se u ¾ivotu. Èuo sam dosta prièa, ali mi se nikad nije desilo, lièno.


O naèinu na koji je ZOBS pisan i naèinu na koji se sprovodi nemam lepih reèi, ali ako prièamo o pojasu  - mislim da treba terati ljude da se vezuju.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

a kaciga mi je spasla glavu kad sam direkt udario u auto, pa sad bez nje ni u maksi ne idem. a na 260 vi¹e napre¾em vratne mi¹iæe jer se oseti  te¾ina kao i velièina, glava mi je ¹ira pa je otpor vazduha malo jaèi. to ne znaèi da neæu da je nosim, bogomi oæu, al zbog sebe a ne zbog sudije. za sudiju me zabole. inaèe i pojas vezujem, al zbog sebe, ne zbog sudije. i u tom sluèaju mi se jebe za sudiju. ja ne znam dal razume¹ ¹ta hoæu da ka¾em, ja nisam protiv bezbednosti, ja sam protiv nabeðenja i tuðe brige za moj ¾ivot.

mali_zmaj

Ja se vezem,iskljucivo zbog sebe. I strasno bi mi krivo bilo da platim kaznu zbog nevezivanja,recimo da mi se omakne da budem nevezan!!! Isto tako i sa kacigom... Ja uvjek kazem ko nece ne mora,al kad poslije bude sranje....Nema nisam ja kriv...
jin-jang

goranvojska

.....mene zao za 5000 kazne .

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 22:53
a kaciga mi je spasla glavu kad sam direkt udario u auto, pa sad bez nje ni u maksi ne idem. a na 260 vi¹e napre¾em vratne mi¹iæe jer se oseti  te¾ina kao i velièina, glava mi je ¹ira pa je otpor vazduha malo jaèi. to ne znaèi da neæu da je nosim, bogomi oæu, al zbog sebe a ne zbog sudije. za sudiju me zabole. inaèe i pojas vezujem, al zbog sebe, ne zbog sudije. i u tom sluèaju mi se jebe za sudiju. ja ne znam dal razume¹ ¹ta hoæu da ka¾em, ja nisam protiv bezbednosti, ja sam protiv nabeðenja i tuðe brige za moj ¾ivot.

Kapiram ¹ta prièa¹, ali ljudi su èudo. Znam ljude koji voze sa lo¹im koènicama voðeni logikom - uvek æu predvideti kad treba da zakoèim, nemam sad para. I tako dalje. Velika moæ koju nosi tona èelika nosi i veliku odgovornost, a po¹to je dosta ljudi nema, skontali  su da se mora silom uvoditi  - inaèe bi bilo zlo. Na bajsu te niko ne cima za koènice, kacigu, tehnièki, ali kola, motor - to je druga prièa.

Naravno, kod nas (a i u Evropi) sad to polako veæ ulazi u zonu apsurda ¹ta se sve tra¾i i kako se sprovodi, ¹to je druga prièa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF


Hurricane

...mnogo si se ti bratac opustio..

planira¹ neki tutanj iz zemlje?

nemoj samo da ode¹ a da se nazdravljanjem ne pozdravimo...

Lazic

Uffe, kad vidi¹ murju, bacaj telefon iz ruku bree...;D Ili lepo ukljuèi¹ spikerofon i dr¾i¹ ga na volanu...;D Mada, mene upeca¹e na autokomandi kad sam i¹ao do æelavog debelog freza majstora, dok sam bacao telefon i vezivao se u isto vreme...;D I pustio me uz obeæanje da æe dobiti komp po dilerskim cenama...;D

ЯЭВОЛУТИОН

ako nema snimak i ako ti nije uzeo podatke  model telefona imei i broj, ja bih sudiji rekao da sam u tom momentu cesao glavu sto se njemu ucinilo kao da pricam telefonom.....posle mi nije verovao vec mi je trazio da vidi telefon, a kad sam mm8u rekao da nemam mobilni i da ga nikad nisam ni imao jer necu da se zracim, on mi je naopisao prijavu....
Ili ce da proguta pricu (proslo jednom kod mene) ili ce da umre od smeha pa ce ti odloziti sudjenje.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

U oba sluèaja si na konju...;D

UFF


Kanarinac

I tebe zaustavio ili si samo posmatrac?

UFF


Hurricane

...bio Luka¹enko ili tako neko, pa bilo vanredno stanje..

mi¹ko_kolo

Zaboravih da slikam, juèe na auto-putu, na potezu izmeðu Jagodine i Æuprije panduri zatvorili ceo kolovozni deo i usmerili saobraæaj na parking. Stoje na parkingu i zaustavljaju.

pittatore

Ispred Paracina smer ka Nisu, par kilometara pre na mosticu stoji radar a onda dalje na parkingu preusmeravaju sva vozila na parking

mi¹ko_kolo

Valjda, ja bio u busu (imali koncert u Ribarskoj banji) i samo shvatim da skreæemo na parking. Zato i nisam taèno zapamtio gde je bilo.

pittatore

Isao u utorak za Pristinu pa sam snimio