Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

BOKYBOY

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 25 April, 2014, 13:50
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 25 April, 2014, 11:56
Eto, jo¹ zna i brod da vozi!

[rofl] [rofl] [rofl]



Борење!? Ма радим све по мало.... Од малена се са тим зафркавам....

...pa i ja...zato i pitam...Krav-maga trenutno...

SrpskiDzedaj011

Да, да.... Симпатична је Крав-мага свакако....  [thumb_up]  ;)

Ту и тамо имам понеких додира са њом....
I have to return some video tapes....

mareskin

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 25 April, 2014, 16:01
Да, да.... Симпатична је Крав-мага свакако....  [thumb_up]  ;)

Ту и тамо имам понеких додира са њом....

Misli¹ na Krav Magu iz Malog Mokrog Luga? I ja sam imao dodira sa njom. Opasna ¾enska.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Citat: mareskin poslato 26 April, 2014, 08:49
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 25 April, 2014, 16:01
Да, да.... Симпатична је Крав-мага свакако....  [thumb_up]  ;)

Ту и тамо имам понеких додира са њом....

Misli¹ na Krav Magu iz Malog Mokrog Luga? I ja sam imao dodira sa njom. Opasna ¾enska.

Mare, stvarno nisi u redu, d¾entlmen o tome ne prièa! ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 26 April, 2014, 08:57
Citat: mareskin poslato 26 April, 2014, 08:49
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 25 April, 2014, 16:01
Да, да.... Симпатична је Крав-мага свакако....  [thumb_up]  ;)

Ту и тамо имам понеких додира са њом....

Misli¹ na Krav Magu iz Malog Mokrog Luga? I ja sam imao dodira sa njom. Opasna ¾enska.

Mare, stvarno nisi u redu, d¾entlmen o tome ne prièa! ;)

Oni su prvi poèeli ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

BOKYBOY

Citat: mareskin poslato 26 April, 2014, 08:59
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 26 April, 2014, 08:57
Citat: mareskin poslato 26 April, 2014, 08:49
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 25 April, 2014, 16:01
Да, да.... Симпатична је Крав-мага свакако....  [thumb_up]  ;)

Ту и тамо имам понеких додира са њом....

Misli¹ na Krav Magu iz Malog Mokrog Luga? I ja sam imao dodira sa njom. Opasna ¾enska.

Mare, stvarno nisi u redu, d¾entlmen o tome ne prièa! ;)

Oni su prvi poèeli ;D

...e sad ces i ti da primas penicilin... [rofl] [rofl] [rofl]

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

Lazic

Eee, da su tako Ðinðiæa èuvali, ni taj sajt ne bi postojao danas... Ova zemlja je blago reèeno tragikomièan cirkus...

Plazma Keks

hm... Nusic, "gospodza ministarka"...

Kostić

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 23 April, 2014, 15:46
Никада закон не може бити једнак за све.... Зато што систем није савршен али други за сада немамо.

sve si rekao u jednoj reèenici. jednakost je utopija, nije zakon izmi¹ljen da za¹titi slabijeg, no da sitog saèuva od gladnog. meðutim, vremenom je malo evoluirao. ta evolucija je diskutabilna i vi¹eslojna.

al svakako, ne valja se svaðati sa uniformom, jel. iza nje ponekad mo¾e da stoji èovek, pa da ti oprosti 'pojas'. meni je neverovatno to ¹to neko brine o meni i mom ¾ivotu, pa me kazni za nevezan pojas. ako to nije devijacija, onda je sistem. nesavr¹en.

[farmer] [cheers]

mareskin

Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 12:19
meni je neverovatno to ¹to neko brine o meni i mom ¾ivotu, pa me kazni za nevezan pojas. ako to nije devijacija, onda je sistem. nesavr¹en.

Naplati ti pojas da ti spasi ¾ivot, pa te ostavi bez leba ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


Dodu¹e ni jednoj dr¾avi ne odgovara da joj podanik umre. Mrtav podanik ne plaæa porez, a porez je Ðuro ¹ta? osnovna jedinica vile na Dedinju :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 01 Maj, 2014, 13:32
Citat: kosta66 poslato 01 Maj, 2014, 12:19
meni je neverovatno to ¹to neko brine o meni i mom ¾ivotu, pa me kazni za nevezan pojas. ako to nije devijacija, onda je sistem. nesavr¹en.

Naplati ti pojas da ti spasi ¾ivot, pa te ostavi bez leba ;D


To je kratkovido gledanje. Èak i da su ti na vlasti najèestitiji i najpo¹teniji, normalno je da teraju ljude stavljati pojaseve. Jer nisi jedini na svetu. Mo¾e ¾ena, samohrana majka dvoje dece da te udari otpozadi sa 40 na sat, sekund nepa¾nje. Ako nisi vezan, zakuca¹ glavom o volan i ona te odrobija. Ovako ti ne bude ni¹ta i plati ¾ena kaznu, ¾ivi dalje. Isto je za moto kacige - spreèavaju da pogine¹ ako te neko èukne pri 5 km/h.

Pre dosta godina su se udru¾enja vozaèa borila za to da nateraju vozaèe na stavljanje pojaseva sa kopèanjem u 3 taèke (ovih kakve koristimo i danas) serijski u sva vozila, sa onim naslonima za glavu. Skontali su koliko to poma¾e da se pre¾ivi pri sporijim udesima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Zna¹ da te volim, ali cela prièa sa pojasevima je sviranje kurcu.... Dokazano je da pri manjim brzinama izazivaju povrede, a pri veæim poma¾u samo ako ti je bitno da si lep le¹... Mom drugu pri ne mnogo velikoj brzini zatezaè slomio kuk... Drugi sa kojim sam se zakucao nevezan pri 50ak kmh, imao hematom oblika pojasa i nagnjeèenje grudnog ko¹a, dok sam ja nevezan pro¹ao bez ogrebotine...

Iz ranih 80-ih vic(isprièali ga i ja i uviðajac tada kad je ortak imao plavu ¹traftu preko grudi)... Putovali Mujo i Haso, Mujo bio vezan, Haso nije... Slupaju se, Hasu, ruke sa jedne strane puta, noge sa druge, glava u susednom dvori¹tu, dupe u potoku... A Mujo...? Mujo k'o ¾iv...:o

Tako da ako me rokne sa 40kmh samohrana majka, nek' robija ako nema reflekse da zakoèi, ko je pustio da vozi na prvom mestu...;D

Kostić

upravo tako, onda umrem gladan, umre mi ¾ena, deca... ¹to se pojasa tièe, ovog koji imamo, on je ¹tetan. moja ¾ena radi na urgentnom, svaki dan gleda razne povrede, lomove, otkinute udove i tako to. ¹to se tièe kacige, kaciga poma¾e pri padu sa malom brzinom. ako se otrese¹ sa dve glave, neæe da te spasi kaciga od iljadu evra. kacigu svakako treba nositi to stoji. a nekad, pre tih dana¹njih zakona vozilo se ovako




nije bilo tri soma za kaznu, bilo je za lebac ; -)

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 01 Maj, 2014, 18:19
Zna¹ da te volim,

Marinko Rokvic - Svadjalice moja mala - (Audio 1985)


:-*

Citat: Laziæ poslato 01 Maj, 2014, 18:19
ali cela prièa sa pojasevima je sviranje kurcu.... Dokazano je da pri manjim brzinama izazivaju povrede, a pri veæim poma¾u samo ako ti je bitno da si lep le¹...

Pri manjim brzinama sigurno bude povreda sa pojasom, a bez njega je ili ni¹ta, ili te¹ke povrede. Pri veæim uglavnom isto poma¾u, odnosno bez pojasa bude uglavnom malo gore, osim ako ima¹ sreæu da izleti¹ i ne udari¹ ni u ¹ta.

Pre par dana sam video kad je auto iz boène ulice udario taksi i ovaj se prevrnuo. ®ena pozadi nije bila vezana i sjebala se, a taksisti ni¹ta.

Citat: Laziæ poslato 01 Maj, 2014, 18:19
Mom drugu pri ne mnogo velikoj brzini zatezaè slomio kuk... Drugi sa kojim sam se zakucao nevezan pri 50ak kmh, imao hematom oblika pojasa i nagnjeèenje grudnog ko¹a, dok sam ja nevezan pro¹ao bez ogrebotine...

Iz ranih 80-ih vic(isprièali ga i ja i uviðajac tada kad je ortak imao plavu ¹traftu preko grudi)... Putovali Mujo i Haso, Mujo bio vezan, Haso nije... Slupaju se, Hasu, ruke sa jedne strane puta, noge sa druge, glava u susednom dvori¹tu, dupe u potoku... A Mujo...? Mujo k'o ¾iv...:o

Tako da ako me rokne sa 40kmh samohrana majka, nek' robija ako nema reflekse da zakoèi, ko je pustio da vozi na prvom mestu...;D


Ima dosta sluèajeva i prièa iz ¾ivota, ali statistika govori da pojas poma¾e, tj. èini da povrede budu srazmernije brzini i snazi udara. Bez pojasa je vi¹e kocka - ima ¹anse da proðe¹ dobro, ali uglavnom bude gore. Kao ruski rulet, sa 4 od 6 metaka u burencetu.  :)


Da se razumemo: ono ¹to se kod nas radi i sprovodi je lakrdija u svakom pogledu, ali pojas kao takav je pametno vezati  - isto kao ¹to je pametno staviti kacigu. Ja prvi volim i da vozim bez pojasa i bez kacige, ali bez kacige vozim 30 do 40 na sat, max i to ne u gu¾vi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SrpskiDzedaj011

Незгодан је појас.... али увек се вежем при већим брзинама.... макар да не испаднем из возила па после увиђајцима да правим посао да ме траже....  [policaja]
I have to return some video tapes....

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

pojas-osiguranje.....
kaciga-osiguranje

Ajde nagradna igra.....koliko ti osiguranje isplati kad pogines a koliko za povrede koje se mogu sanirati hirurskim putem...
Matematika kod osiguranja je pokazala da ih najvise kosta poravka te je bolja totalna steta.....na kolima, motorima, ali i vozacima....
Ako znamo da je prosecna tezina kacige oko 1.5 kilograma, koliko je teska i prosecna covekova glava....dolazimo do jednostavnog zakljucka, da kaciga stiti glavu od udarca prilikom pada sa motora, ali pitanje je da li je motor moguce toliko brzo voziti bez kacige (ko je probao 200 bez kacige zna o cemu pricam) i koliko opterecnje imaju vrat i vratni misic kad je kacihga na glavi (posto sila masi daje ubrzanje racunica je jasna.....duplo vecom brzinom glava udara u asvalt sa kacigom nego bez nje.....a misici nemogu da obave svoj posao i zadrze glavu na ramenima....

Simoncelli je imao kacigu....da je nije imao (teoretski) verovatno bi bio ziv.....

Dakle , kaciga stvrno ima efekat pri udarcu u povece bube, omanje ptice i ploove drveca koji padaju sa grana.....ali kad padnes sa motora jedina ti je zastita ....sreca...sve ostalo je duvanje u supak uz pokusaj intoniranje himne erotske zadnjice.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11