Glavni meni

Vasa iskustva sa policijom

Započeo UFF, 21 Februar, 2011, 00:55

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

zVuk

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 18:48
Поштујем твоје мишљење али сматрам да ниси у праву.  ;)

to je zato sto si cuvar poretka....;)
Ko se ljuti, uleti mu kruti

SrpskiDzedaj011

Ја сам пре свега особа! И више преферирам Џедај од тих чуваркућа.... [rofl] [rofl] [rofl]

Само асертивно!  :-*
I have to return some video tapes....

Slaninar

Ja se sla¾em sa Vukom. Poredak UVEK postoji. Negde je pisan na papiru, negde je preæutan, ali uvek se zna neki red. Prednost postojanja zakona je ¹to na papiru pi¹u pravila, svakom jasna. Mana je (jedna od njih) ¹to stvara la¾ne autoritete - neko ko je na papiru na polo¾aju, a nije neko koga bi ljudi sledili inaèe, ne zavreðuje to.


Ljudi su takvi kakvi jesu  - nisu anðeli, ali nisu ni zveri, barem 99% njih. Ne vidim da zakon i red spreèavaju ubistva i silovanja, isto kao ¹to ne vidim da plemena u Africi imaju toga u izobilju, NAPROTIV.



Lièno bi mi najvi¹e odgovarao sistem kao u ¹vabiji, ali ako bih mogao da biram izmeðu potpune anarhije i ove despotije kod nas... nisam siguran ¹ta bih izabrao. Evo, neki dan su mi ukrali bicikl koji sam dugo sklapao od delova sa raznih strana, dosta vremena i novaca ulo¾io. Za¹to? Zato ¹to im na¹a dr¾ava ne da da sami gaje mak i drogiraju se do smrti, nego ih tera da kradu da bi to radili, da neko puni d¾epove. Serem im se u moral i "red".


http://www.021.rs/Novi-Sad/Hronika/Policajac-ranjen-na-Adicama-i-dalje-u-zivotnoj-opasnosti.html

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Na-ispitivanju-policajci-koji-su-tukli-mladice-uhvacene-u-kradi.html

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 18:54
Ја сам пре свега особа!

...a bio sam ubedjen da se na vasem jeziku osoba kaze lice  :D :D
Ko se ljuti, uleti mu kruti

ЯЭВОЛУТИОН

Pitam ja mog poznanika policajca:"jel si napisoa nekad kaznu kolegi"
kaze on sa osecajem krivice:"morao sam jednom, jer je bila kontrola"
"a sto ne pises svaki put bas zato sto vi trebate da dajete primer"
a on ce iznervirano:"pa onda ce i meni neko da napise prijavu".....
i to dolazimo da dvostrukih arsina.....da onaj koji treba da bude primer krsi zakon i prikriva delo i to iz koristoljublja.....sto sam vec objasnjavao gospodinu inspektoru pa se potresao ....
Moze policajac da pusti nekog preksioca uz opomenu, ali ne moze znacka da bude razlog za to, vec njegovo uverenje da ce opomena biti adekvatna sankcijau tom momentu.....bez obzira ko je u pitanju, a policajcu koji je napravi prekrsaj bi trebao da pise kaznu upravo iz razloga sto oni trebaju da budu primer.....ali ovo drustvo je puno slicnih primera. poput fotografa koji zali da zastiti svoju intelektualnu svojinu ali je sasvim mirne savesti krao tudju.....i sto je najstrasnije nece da prizna da je gresio....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 April, 2014, 22:29
Moze policajac da pusti nekog preksioca uz opomenu, ali ne moze znacka da bude razlog za to, vec njegovo uverenje da ce opomena biti adekvatna sankcijau tom momentu.....

[clapp]


Uvek treba poæi od sebe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SrpskiDzedaj011

Citat: Slaninar poslato 22 April, 2014, 18:57
Ja se sla¾em sa Vukom. Poredak UVEK postoji. Negde je pisan na papiru, negde je preæutan, ali uvek se zna neki red. Prednost postojanja zakona je ¹to na papiru pi¹u pravila, svakom jasna. Mana je (jedna od njih) ¹to stvara la¾ne autoritete - neko ko je na papiru na polo¾aju, a nije neko koga bi ljudi sledili inaèe, ne zavreðuje to.


Ljudi su takvi kakvi jesu  - nisu anðeli, ali nisu ni zveri, barem 99% njih. Ne vidim da zakon i red spreèavaju ubistva i silovanja, isto kao ¹to ne vidim da plemena u Africi imaju toga u izobilju, NAPROTIV.



Племена у Африци су мале заједнице - племенске заједнице.... И врло је лако контролисати малу групу људи од стране племенског старешине који је на овај или онај начин ту где јесте и ужива легитимитет осталог дела племена....

Више сам говорио о неком прелазном периоду без уређења где по правилу влада закон јачег.... Што влада док се опет не успостави неки поредак који нама обичним смртницима даје неки привид цивилизованог живота на шта смо тако лепо навикнути и у којем смо тако лепо ушушкани....
Ал добро.... Није ни битно то толико сада....   [thumb_up]
I have to return some video tapes....

SrpskiDzedaj011

Citat: zVuk poslato 22 April, 2014, 19:00
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 18:54
Ја сам пре свега особа!

...a bio sam ubedjen da se na vasem jeziku osoba kaze lice  :D :D
Само радним данима....  :-*

I have to return some video tapes....

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

Dukags


Slaninar

#2431
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 23:13
Више сам говорио о неком прелазном периоду без уређења где по правилу влада закон јачег....

Zakon jaèeg, ka¾e¹?


Dobro znam èoveka kog je napao nervozni taksista, udario ga bez provokacije posle grebanja kolima. Do¹la policija, bilo svedoka. Rekli mu "tu¾i ga sam, privatno". On, jadnik, razumeo da mora to da radi. Onda se naplaæao za ve¹take, advokate, sudskih taksi. Morao da se brani od kontratu¾be da je svojom glavom slomio èoveku prst na ruci! Da ide na pregled kod psihijatra. Na kraju je dobio spor. Sud je presudio da on plati tom ¹to ga je tukao nekih 10 hiljada (nisam razumeo za¹to), a taj ¹to ga je tukao da plati nekih 80 hiljada. Taksista ima jedno 20 takvih stvari veæ iza sebe, nema nigde prijavljenih prihoda, tako da se zavr¹ilo time da je èovek bio na sudu 3 godine, naplaæao se jedno 100 hiljada sve ukupno (takse, ve¹taci, ta od¹teta), a dobio je kurac.

Biv¹i poslodavac mi je dugovao 6 meseci plata. Na kraju ga tu¾im. Sud traje 2 ipo godine - a sve bilo èisto, èak je èovek i priznao dug na sudu. Za te dve ipo godine, on zatvori taj DOO i otvori novi. I ja dobijem kurac.

Drugaru je parking servis bespravno dr¾ao kola dok ne plati kaznu. Bez odluke suda. Niko nije zakonski gonjen zbog samovla¹æa.


Ova ¾ena je prijavila buku 1000 puta:
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Na-bastu-kafea-prolila-kofu-punu-fekalija.html

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 23:17
Citat: zVuk poslato 22 April, 2014, 19:00
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 18:54
Ја сам пре свега особа!

...a bio sam ubedjen da se na vasem jeziku osoba kaze lice  :D :D
Само радним данима....  :-*



[rofl] [thumb_up]
Ko se ljuti, uleti mu kruti

SrpskiDzedaj011

Citat: Slaninar poslato 23 April, 2014, 06:27
Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 22 April, 2014, 23:13
Више сам говорио о неком прелазном периоду без уређења где по правилу влада закон јачег....

Zakon jaèeg, ka¾e¹?


Dobro znam èoveka kog je napao nervozni taksista, udario ga bez provokacije posle grebanja kolima. Do¹la policija, bilo svedoka. Rekli mu "tu¾i ga sam, privatno". On, jadnik, razumeo da mora to da radi. Onda se naplaæao za ve¹take, advokate, sudskih taksi. Morao da se brani od kontratu¾be da je svojom glavom slomio èoveku prst na ruci! Da ide na pregled kod psihijatra. Na kraju je dobio spor. Sud je presudio da on plati tom ¹to ga je tukao nekih 10 hiljada (nisam razumeo za¹to), a taj ¹to ga je tukao da plati nekih 80 hiljada. Taksista ima jedno 20 takvih stvari veæ iza sebe, nema nigde prijavljenih prihoda, tako da se zavr¹ilo time da je èovek bio na sudu 3 godine, naplaæao se jedno 100 hiljada sve ukupno (takse, ve¹taci, ta od¹teta), a dobio je kurac.

Biv¹i poslodavac mi je dugovao 6 meseci plata. Na kraju ga tu¾im. Sud traje 2 ipo godine - a sve bilo èisto, èak je èovek i priznao dug na sudu. Za te dve ipo godine, on zatvori taj DOO i otvori novi. I ja dobijem kurac.

Drugaru je parking servis bespravno dr¾ao kola dok ne plati kaznu. Bez odluke suda. Niko nije zakonski gonjen zbog samovla¹æa.


Ova ¾ena je prijavila buku 1000 puta:
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Na-bastu-kafea-prolila-kofu-punu-fekalija.html


Да.... Али не упадне ти на гајбу наоружана милитантна група која контролише твој део града (чиста вода, храна, агрегати струје) и не отме ти све залихе а чак и ако им буде досадно упадају на територију других милитаната да им краду жене....


Шалу на страну, разумем то што кажеш и свакодневно сам се сусретао са тим док сам радио тај део посла и врло често ми буде криво због тога што нисам у могућности да помогнем.... али на жалост много је више ситуација где се утрчава тамо одакле сви беже, где својим присуством и способношћу ипак успеш да помогнеш некоме.... и тако на крају дана куцаш извештаје и извештаје.... последњи папир, у доњем десном углу имаш део "Рекапитулација" где се наводи број интервенција, употреба средстава принуде, доведено лица, бла бла - и схватиш да поред свих тих лоших ствари где не можеш помоћи ипак има смисла то што радиш.


А коме се не допада Република Србија.... или како више преферирају Србистан, Србија међу шљивама, "оооо земљо Индијо" или шта већ -
Нек одвоје пар дана свог времена и нека изваде малену књишицу на којој пише "пасош" па нека иде где год мисли да ће му бити боље....
Ипак је планета Земља - планета свих људи и сви имамо права на њу.... док према Републици Србији имамо и обавезе које су прописане законом.

I have to return some video tapes....

Hohštapler

...sla¾em se svim ¹to si napisao. Imamo mi obaveze prema ovoj dr¾avi. I svi ih ovde manje ili vi¹e ispunjavamo.
Mene lièno boli samo to ¹to i dr¾ava ima obaveze prema pojedincu, treba da mu bude za¹tita, garant, potpora, a toga ovde ako nisi neko mudo - manjka.
Nit je obaveza prema dr¾avi ista za sve, nit je dr¾ava ista prema svima.
A zakon jedan. I navodno va¾i za sve.

Samo zato mi nismo dr¾ava.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 23 April, 2014, 14:55
Да.... Али не упадне ти на гајбу наоружана милитантна група која контролише твој део града (чиста вода, храна, агрегати струје) и не отме ти све залихе а чак и ако им буде досадно упадају на територију других милитаната да им краду жене....

Mogu da probaju. Sada mi dr¾ava brani da nosim oru¾je za samoodbranu. Svojom militantnom organizovanom grupom, koja ¹titi interese onih koji imaju pare i moæ, a za ostalo su uglavnom "vezane ruke".  :)


Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 23 April, 2014, 14:55
Шалу на страну, разумем то што кажеш и свакодневно сам се сусретао са тим док сам радио тај део посла и врло често ми буде криво због тога што нисам у могућности да помогнем.... али на жалост много је више ситуација где се утрчава тамо одакле сви беже, где својим присуством и способношћу ипак успеш да помогнеш некоме.... и тако на крају дана куцаш извештаје и извештаје.... последњи папир, у доњем десном углу имаш део "Рекапитулација" где се наводи број интервенција, употреба средстава принуде, доведено лица, бла бла - и схватиш да поред свих тих лоших ствари где не можеш помоћи ипак има смисла то што радиш.

Lepo je kad je èovek zadovoljan svojim poslom.

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 23 April, 2014, 14:55
А коме се не допада Република Србија.... или како више преферирају Србистан, Србија међу шљивама, "оооо земљо Индијо" или шта већ -
Нек одвоје пар дана свог времена и нека изваде малену књишицу на којој пише "пасош" па нека иде где год мисли да ће му бити боље....

To je rekao i Adolf svojevremeno, za svoju zemlju, samo ne mogu svi pobeæi nekud, jebiga. JA bih vi¹e voleo da govnari odu iz Srbije, a da mi se ovakva dopada - ni malo i sve mi se manje dopada svake godine. Tonemo.

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 23 April, 2014, 14:55
Ипак је планета Земља - планета свих људи и сви имамо права на њу.... док према Републици Србији имамо и обавезе које су прописане законом.

Imamo obaveze, a dobijamo kurac. Pametan èovek mi je davno rekao: "dr¾ava je aparat koji ¹titi interese bogatih i dr¾i ostale u pokornosti".

UK SUBS - Organised Crime
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SrpskiDzedaj011

Искрено ми је жао што тако мислиш....  [neampojma]

И не задовољавам се својим послом али га волим и не идентификујем се са својим послом већ схватам сврху....



Никада закон не може бити једнак за све.... Зато што систем није савршен али други за сада немамо.

I have to return some video tapes....

zVuk

meni je zao sto je tvoja sluzba korumpirana do srzi i sluzi samo budzovanima
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Hohštapler

Citat: zVuk poslato 23 April, 2014, 16:15
meni je zao sto je tvoja sluzba korumpirana do srzi i sluzi samo budzovanima

..a meni je ¾ao ¹to nije samo njegova slu¾ba.
Njegova je jo¹ i najbolja. Bez da se la¾emo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

SrpskiDzedaj011

Тако је... Истреси све из себе.... То ће помоћи!  ;)


Све је то наша Служба!  :-*

I have to return some video tapes....